סקר חגים

haych

New member
סקר חגים

יש אמנם עוד חודש, אבל נשאר לי שבוע להחיר תשובה כי אנחנו טסים וחוזרים כמעט בראש השנה.

אז...........
1. איפה אתם בחג השנה?
2. לפי מה אתם מחליטים איזה חג יהיה אצל איזו משפחה?
3. במידה ואין ילדים-האם אתם עדיין מתפצלים וכל אחד עושה עם משפחתו?
4. קונים מתנות? ואם כן-יש המלצות למתנות קצת יותר מקוריות מכלי לבית?

haych

New member
שואלת ועונה

1. זה ממש בעייתי! אחותי והגמדים עושים לסירוגין אצל המשפחה שלה ואצל ההורים שלי.
החגים אצלי במשפחה מאוד מצומצמים - רק המשפחה הגרעינית + סבים.
לפני שנתיים סבא שלי נפטר.
עכשיו נוצר מצב שאם אני רוצה לבוא כשאחותי באה (ואני רוצה!) אז בחגים בהם לא ניהיה אצל ההורים-הם ישארו לבד.
אם אני אעשה איתם חג כדי שלא יהיו לבד-אני לא אעשה חג עם אחותי...
אז אין לי מושג מה לעשות!
העלתי את ההתלבטות בפני אמא שלי כי אחותי לא אמורה לבוא בראש השנה, והיא אמרה שאין לה בעיה שהם יצאו למסעדה (נראה לי מבאס) והם גם שוקלים לטוס לאח שלי שגר בחו"ל - זה כבר נראה לי יותר. אבל זה פתרון רק לחג הנוכחי - איך פותרים את הסוגיה הזאת לצמיתות?

2.+3. לי כרגע אין בעיה שנעשה כל אחד בנפרד. מבחינתי אפשר להתחיל עם הכאב ראש רק אחרי שיהיו ילדים. נראה לי של-א' קצת יותר איכפת. עד עכשיו כל אחד עשה עם משפחתו, כשהיו 2-3 חגים שההורים של א' יצאו לנופש ואז הוא הצטרף אלי. בפסח האחרון ההורים שלו הזמינו את ההורים שלי-אז עשינו יחד (כי גם אז לא רציתי להשאיר אותם לבד) .

4. אני תמיד מסתבכת עם זה... נראה לי מיותר לקנות איזה כלי שסתם יעלה אבק איפשהו, אבל מה כן לקנות? והאם לקנות משהו שמיועד רק לאמא, או משהו לכל המשפחה?
המתנות שהכי הייתי מרוצה מהן הן סלסלות פירות שקנינו לשתי המשפחות, ושובר לארוחה במסעדה שקניתי להורים שלי-ככה שזו גם מתנה לשניהם וגם "מאלצת" אותם לצאת לבילוי זוגי.

Fufu The Girl

New member
אמממ...

אולי אפשר לאחד את המשפחות כדי שההורים שלך וסבים שלך לא יהיו לבד?
סה"כ מדובר על 3-4 אנשים נוספים, לא?
זה משהו שכבר ההורים שלו עשו, אז אולי הם יסכימו לעשות את זה על בסיס קבוע? בכל זאת... אתם משפחה עכשיו!
אפילו אני חשבתי על לאחד איזה חג את המשפחות, אבל ההורים שלו לא יוותרו על ללכת לצד שלהם, אז ויתרתי מהר על הרעיון.

אני תמיד מעדיפה לתת (ולקבל) Gift Card כדי שאנשים יוכלו לקנות מה שהם רוצים מאשר להיתקע עם פריט לא רצוי.
גם מצעים באים אצלי בחשבון, אני חולת מצעים!!
אחשוב על עוד רעיונות עד החג ואעדכן אותך

haych

New member
לא אפשרי

כאילו, אפשרי אבל לא רצוי.
קודם כל אני אבהיר: זה לא שההורים שלי יהיו עם סבים-הם יהיו לגמרי לבד. אין כבר סבים. (יש אחת, שתחייה, אבל היא משוטטת ברחבי הארץ ובקושי עושה איתנו חגים).
עכשיו, זה שאנחנו משפחה-אנחנו משפחה על הנייר, זאת לא בחירה של אף אחד (מעבר לשל א' ושלי...). וזה לא אומר שהצדדים רוצים לבלות יחד. המשפחות שלנו מאוד שונות. אצלו מסורתיים עם כל המשתמע מכך בחגים, אצלי חילוניים ומחפפים. אצלו אבא שלו מתופף על שולחנות ושר בקולי קולות, אצלי מעדיפים ארוחה שקטה ולחתוך לטלויזיה.

באמת? את נותנת גיפט קארד בחגים? זה בעקרון פתרון מעולה ,אבל זה נראה לי מוזר לתת את זה לאמא...
אשמח לרעיונות נוספים, תודה!

Fufu The Girl

New member
תודה על הסקר!!

אז ככה...
1. אין לי מושג עדיין איפה אנחנו בחג. מכיוון שגם בערב חג וגם בחג עצמו המשפחה של הבעל אצל דודה שלו, חשבתי אולי להציע לעשות את הערב חג אצל הצד שלי ואת החג בצד שלו.
כמובן שזה בגדר הצעה ועדיין לא ממש דיברנו על זה, אבל זה הכיוון...
2. עדיין לא החלטנו. ההורים שלו לא עושים את החג אף פעם אצלהם בבית, תמיד זה אצל הדודים. ולכן הוחלט שהחגים שיהיו אצל ההורים שלי בבית, יהיו בצד שלי. החגים האחרים.. נשחק עם זה קצת.
3. לא. בשני הצדדים אצלנו זה לא כ"כ מקובל שזוגות נשואים מתפלצים בחגים אחרי הנישואין.
4. לדודות שלי אני אקנה Gift Card לאיזו רשת ביתית כזאת, לדודות שלו טרם החלטתי... הן לא ממש אוהבות כלי בית, אז אולי גם איזה Gift Card? נחליט על זה כשנגיע לגשר...

Fufu The Girl

New member
אני לא תופסת הרבה מקום...

נו בחייך...
קחי אותי! (וגם את בעלי!)
אנחנו נישן כפיות במזוודות, באמת...

The Blue Fairy

New member
אצלנו עוד אין ילדים

עושים "יחד" מאז החתונה ("יחד" בגלל ששנינו במקצועות שעובדים בהן משמרות, גם בחגים, אז יוצא שעובדים ע.חג)
עושים שנה-שנה, בעיקרון תיאמנו את זה מול בת דודה שלי ובעלה ולפי זה החלטנו איפה עושים כל שנה, השנה זה עם הצד שלי
לא קונים מתנות אבל אני תמיד אופה עוגה :)

אצלנו אין הרבה דילמות

גרים בארה״ב, אז חוגגים אצל המשפחה של אף אחד מאיתנו
פעם אחת יצא שהיינו בפסח בארץ, אז הכרחנו את המשפחות שלנו לעשות סדר משותף

האמת שעד השנה חיינו במדינות שונות וזה אף פעם לא הסתדר עם החופשות להיות ביחד בחגים, אז אני די מתרגשת לחגוג יחד הכל השנה.

Ruby Gem

New member
משתתפת בסקר

גם לפני שהיינו נשואים, בערך בשלוש שנים האחרונות- החגים תמיד אצל המשפחה שלי.
המשפחה שלי הרבה יותר משפחתית ומלוכדת, בעיקר בחגים. לפי מה שהבנתי ממנו -אצלם אין ממש אווירת חג.
תמיד הייתי שואלת אותו מה הוא רוצה לעשות, כי לא היה לי נעים מההורים שלו- ותמיד איזה שבוע לפני הוא היה אומר שהם נוסעים לקרובים אחרים ושנעשה אצל המשפחה שלי.
ראש השנה הוא החג האהוב עליי, וממש ממש בא לי לעשות עם המשפחה שלי... אבל נראה מה נעשה...

למעלה