מה אתם הייתם עושים?

Fufu The Girl

New member
מה אתם הייתם עושים?

אז ככה...
יש לאמא שלי חברה די טובה (דפנה), לא מצוינת, אבל טובה.
לדפנה יש בת (מעיין) שקצת יותר גדולה ממני (בערך בשנתיים), אז יצא שככה התחברנו והפכנו לחברות, לא ממש טובות... אנחנו לא מדברות בטלפון, נפגשות רק שמעיין באה לאמא שלה, ובעיקרון.. חברות של שלום שלום + לייקים בפייסבוק.

דפנה חיתנה את 2 הילדים שלה, ואני ואמא שלי הלכנו ל-2 החתונות (לכל חתונה שמנו מעל 600 שקל).
לחתונה שלי, הזמנו את דפנה ומעיין (האירוע הראשון של המשפחה שלי).
10 ימים לפני החתונה, דפנה אמרה לאמא שלי שיש להם אירוע משפחתי והן לא יוכלו להגיע, אולם נתנה לי מתנה בשמה ובשם מעיין (הרבה מתחת ממה שאנחנו נתנו לאירוע, אבל זה מובן ובכלל לא האישיו, כי בכל זאת... הן לא באו).
כעת, מעיין מתחתנת.
אני לא כ"כ רוצה ללכת לחתונה. שוחחתי עם אמא שלי, הסברתי לה ששמנו לה מתנות יפות לחתונות, כיבדנו ב-2 אירועים והשקענו דלק ונסיעות כי החתונות לא היו קרובות.
אבל אמא שלי אומרת שזה לא יפה ושהיא בכל זאת נתנה מתנה למרות שהיא לא הגיעה.
בסופה של שיחה אמא שלי ביקשה שאני אבוא בשבילה, ואשנה את דעתי.

עכשיו לשאלה..
מה אתם הייתם עושים?
אשמח לשמוע...

(כן, אולי יצאתי קצת אבי נעלבי... אבל...
)

haych

New member
אני לא בטוחה שהבנתי

הסיבה שבגללה את לא רוצה להגיע היא כי הן לא היו באירוע שלך?
אם זו אכן הסיבה, אני חושבת שאת כן צריכה ללכת ולתת להן להנות מהספק שאכן היה להן אירוע במקביל. הם הודיעו שלא יגיעו בגבולות הזמן הסביר (לפני שאת נותנת מספר סופי לאולם). גם אם נעלבת ואמא שלך רוצה ללכת-אני חושבת שאת צריכה לבוא לפחות בשביל לא לתקוע את אמא שלך לבד. הרי היא בכל מקרה תשים כסף, נכון? אז מה איכפת לך כבר שתלכו, תאכלו ואולי גם תהנו.

זה מזכיר לי את מה שהיה אצלי - כשהייתי בשנה א' החבורה שלי עוד לא לגמרי התגבשה, וכשאחת הבנות התחתנה הייתי בין הבודדות שהיא הזמינה. הייתי במסיבת הרווקות שלה, הייתי בחתונה שלה (וגם באתי עם בעלי-שאז עוד היה חבר שלי). החתונה הייתה במרחק של שעתיים נסיעה וההסעה חזרה הייתה ממש בסוף החתונה-הרגשנו ממש שבויים שם... כבר מזמן לא היה לנו מה לעשות, רק המשפחה נשארה -ואיתה וכל מי שהיה צריך הסעה. הגעתי הביתה בשלוש וחצי בבוקר כשהייתי צריכה לקום למחרת בשש.

כמה ימים לפני החתונה שלי (גם בגבולות הזמן הסביר) היא הודיעה לי שבעלה טס לחו"ל ושהיא מצטרפת אליו, ושרק אחרי שהיא סגרה טיסה היא גילתה שזה נופל על החתונה שלי. ברור לי שזה לא נכון, התאריך שלי נקבע שנה מראש, היא ידעה טוב מאוד מתי אני מתחתנת... והאמת שאני קצת מבינה אותה - לא נראה לי שהייתי פוסלת נסיעה לארה"ב רק כי חברה שלי (לא מבין הקרובות ביותר) מתחתנת. מה שהכי עצבן אותי (וסליחה על החמדנות) - זה שהיא אפילו לא שלחה כסף. אני מזכירה-הייתי במ סיבת הרווקות שלה, בחתונה שלה, ובאתי עם בן זוג-וממנה לא ראיתי שקל.

האמת שתוך כדי שאני כותבת את זה אני מתחילה קצת יותר להסכים איתך, כי אם נגיד היא הייתה עושה עכשיו ברית - לא הייתי הולכת בגלל העלבון. אבל אני חושבת שמה שהיה עושה אצלי את ההבדל זה אם היא הייתה שמה לי כסף - או אפילו לא כסף-אלא מתנה! כי זה מראה שבאמת איכפת לה מהאירוע שלך. אבל היא לא שמה כלום.

Fufu The Girl

New member
האמת שזה נובע מכמה סיבות...

1. מעיין אפילו לא אמרה לי מזל-טוב. לא שהתארסתי ולא כשהתחתנתי.
כל ה"מזל-טוב" שלה הסתכם בהמון לייקים בפייסבוק (כי היא ידעה שהיא לא תגיע ושאני אהייה מוזמנת לחתונה שלה).

2. אני חושבת שכיבדתי מספיק גם את מעיין וגם את אמא שלה.
הלכתי עם אמא שלי לאירועים האלה, כי אם זה היה תלוי רק בי ברור לי שלא הייתי הולכת...

3. המתנות שלנו ב-2 החתונות הקודמות הסתכמו ב-1500 שקל, וזה עוד בלי החתונה של מעיין...
ואני קיבלתי מדפנה שיק ע"ס 400 שקל, שנכון שזה סכום יפה לכל הדעות למישהו שלא מגיע, אבל הסכום כולל גם את מעיין, וזה מרגיש לי כמו סוג "דמי שתיקה".
נכון שאני נשמעת חמדנית לאללה, אבל משהו במתנה שהיא שלחה ממש מעצבן אותי.

ואני מסכימה איתך.
אין יותר דבר יותר מעצבן מחברה שלא יודעת להעריך כל מה שעשית למענה ואת כל ההשקעה שהשקעת בה (בין אם זה זמן, כסף, כוחות וכו').
זה מזכיר לי מקרה, יש לי (או הייתה) חברה שאומנם התרחקנו (אבל לפני שנתיים בערך היינו חברות ממש טובות), והייתי גם בחתונה שלה וגם בחתונה של אח שלה.
שהגיע הזמן לאישורי ההגעה לחתונה שלי, התקשרו אליה והיא אמרה שהיא לא תגיע כי קצת התרחקנו... להגיד לך שזה לא עיצבן והעליב אותי? אני אשקר.
בסוף היא הגיעה, כי חברה משותפת אחרת שלנו שיכנעה אותה להגיע.
בחתונה עצמה היא רבה ריב ממש מכוער עם החברה המשותפת, לא רקדה ולא שימחה (למרות שאני כל החתונה שלה ושל אח שלה לא ירדתי מהרחבה), ובמבט לאחור הייתי מעדיפה שלא תגיע ואני עדיין כועסת עליה על ההתנהלות שלה.

אבל בעלי כל הזמן אומר לי..
תפסיקי לצפות מאנשים ותפסיקי להיפגע מאנשים שלא אכפת להם לפגוע בך.
אני עדיין עובדת על זה...

תודה על תגובתך!

haych

New member
חייבת להגיב לגבי הכסף

אני חושבת שהסכום שמביא מי שלא מגיע לא "צריך" (והצריך במרכאות כי הוא לא צריך כלום וזה לא מובן מאליו) להיות מותנה בכמות המוזמנים. אם משפחה בת 5 נפשות שולחת נציג אחד לאירוע-את הרי לא מצפה שהוא ישים סכום של 5 נפשות. הרי זו הרבה פעמים הסיבה ששולחים רק נציג אחד - כדי לחסוך. כך גם כשלא מגיעים לאירוע. אני חושבת ש-400 ש"ח זה יפה עבור מי שלא מגיע.

Fufu The Girl

New member
ברור!!

בגלל זה אמרתי שהסכום נורא יפה, ואין לי טענות על זה שהן שלחו מתנה למרות שלא הגיעו.
להפך, אני ממש מודה להן על זה שהן חשבו לתת לי משהו. זה לא מובן לי מאליו.

האמת שלי ממש קשה עם ההשוואות האלה...

אני אדם שהולך לפי ההרגשה והיכולת- את בעניין ללכת לחתונה? את יכולה לתת סכום יפה לתת לחתונה בעינייך? לכי לחתונה.
&nbsp
אם לא-לא בכוח.
נראה שדווקא הן כן רצו לבוא והייתה התחייבות קודמת, היה להן מספיק חשוב להעניק לך מתנה למרות שלא הגיעו...
&nbsp
קחי את הכל בחשבון ואל תכנסי למערכת של השוואות-מאוד קשה לצאת מזה...
&nbsp

Fufu The Girl

New member
תודה על תגובתך

אנסה לראות את הסיטואציה כפי שאת רואה אותה.
זה יכול לעזור...

Fufu The Girl

New member
יש החלטה....

החלטתי ללכת עם אימוש לחתונה.
ההחלטה נפלה כי אין טעם לעשות השוואות וחשבונות.
זה הרי מצווה לשמח חתן וכלה...

תודה לכל העונות והעונים!

למעלה