פי"ה דחופה - מעבר לדירה שהיו בה כלבים

פי"ה דחופה - מעבר לדירה שהיו בה כלבים

האם הייתם עוברים לדירה (מרוהטת) שהיו בה כלבים לפני שהגעתם (כשלך אין כלבים או בעלי חיים כלשהם אחרים)?

האם יש סיכוי לעבור לדירה שהיו בה כלבים כשלך עצמך אין כלבים ול-א לסבול מבעייה של פרעושים? הבנתי שכשהכלב יוצא הפרעושים, שנשארים, עוברים לאנשים...

ואם אין סיכוי, כמה זמן מראש צריך להדביר כדי שזה לא יסכן את הילדים?

ואם מדבירים, מה הסיכוי שההדברה באמת תעבוד?

זה דחוף כי אנחנו צריכים לקבל החלטה ממש בקרוב (סדר גודל של היום).
שיקולים נוספים לגבי מעבר לדירה מרוהטת שהיו בה כלבים ו/או מה לבדוק לפני שחותמים יתקבלו בברכה.
תודה מראש לכולם!

דירה מרוהטת?

אלו רהיטים שמתאימים לך? הם במצב טוב? מה תעשי עם הרהיטים שלך? אני לא אוהבת את הקונספט של שכירת דירה מרוהטת.

נגד פרעושים אפשר לעשות הדברה ובכל מקרה צריך לנקות ביסודיות ורק אחר כך להדביר.

האמת שמבחינתנו זה די יתרון

כי אין לנו מכשירי חשמל של הארץ, ונראה לי שיש אופציה שיפנו חלק מהרהיטים שנבקש שיפנו (כמו הסלון).
החשש מהדברה כשיש פעוטות וילדים קטנים שעוברים לגור מובן, לא?

meedas

New member
כלב לא שווה בהכרח פרעושים

יש לי שני כלבים ושלושה חתולים, ואין בעיית פרעושים בבית...
את באמת חושבת שאנשים שמגדלים בע"ח נהנים לחטוף עקיצות מפרעושים ולכן מטפחים אותם בכיף מתחת לשטיח?
או שהפרעושים שמים לב שבעלי הבית אורזים ומיד יורדים מהכלב (אם נגיד יש לו פרעושים בטעות) ועוברים להתבצר במזווה, בהמתנה לדיירים החדשים שיגיעו?

בקיצור, שטויות.

אם חוששים, עושים הדברה בדירה כמה ימים לפני מועד הכניסה, מנקים ומאווררים טוב את המקום ושלום על ישראל.
גם הדירה הנוכחית שלנו וגם הקודמת היו דירות גן אז הדברנו לפני הכניסה (כדי לצמצם קצת את אוכלוסיית החרקים שמגיעים מבחוץ). אין עם זה בעיה וזה לא משהו יוצא דופן או חריג

הנקודה היא שכשיש כלבים וחתולים

עם פרעושים, הפרעושים נמצאים עליהם, ומעדיפים אותם על פני בני אדם. כשהכלבים והחתולים עוזבים, הפרעושים דווקא לא יודעים שהם הולכים לעזוב, ולכן לא כולם תופסים עליהם טרמפ, וחלקם נשארים בבית.
זה לא משהו שהמצאתי, ואלה לא שטויות. זה אשכרה משהו שקורה - וזה קורה גם אם הבעלים לא מודעים לכך שלבעל החיים שלהם יש פרעושים... מה שלא ברור הוא מה התכיפות שבה זה קורה - כלומר, לכמה מהכלבים שגרים בדירות יש פרעושים באופן כללי - רובם? חלקם הקטן? לא יודעת.

meedas

New member
אז תעשי הדברה

באמת שלא ברורה לי הבעיה
(לא שהייתי נכנסת לדירה מרוהטת, אבל זה בלי קשר ליש או אין כלבים. סתם כי זה מגעיל אותי)

32 דקר

New member
בעברי עברתי לדירה כזו

ולא שידעתי שיהיו פרעושים אלא השוכרת שיצאה אמרה שראתה פרעושים וקרציות על הספות.
אז קניתי שפריצר ריק ו3 ליטר חומץ , את כל הריצפה הצפתי בחומץ עם מים ובשפריצר שמתי כוס חומץ וחצי ליטר מים וריססתי על הרהיטים .
אכן יצאו כמה פרעושים אבל לא משהו מטורף ואחרי שהכנסתי את הציוד שלי שוב פעם שטפתי טוב ויצא נקי לחלוטין כי אחרת הייתי מזמינה הדברה. וזהו.
אין סיבה לפסול דירה רק כי היו בה בעלי חיים.

AlicePJ

New member
לכלב שלנו מעולם לא היתה בעית פרעושים

לא מכירה בעלי כלבים שנותנים לכלבים שלהם לשאת עליהם פרעושים. יש טיפולים מאוד קלים לכלבים שמונעים מהם להיות נשאי פרעושים, ואני לא יכולה לחשוב על סיבה אחת שמישהו יבחר להשאיר על הכלב שלו פרעושים. אם מדובר באנשים כאלה, את כנראה בכל מקרה לא רוצה את הרהיטים שלהם כי אם זה אנשים שככה מזניחים את חית המחמד שלהם, תחשבי על ההזנחה של הרהיטים... פרעושים יש רק לחיות מוזנחות.
בכל מקרה במקומך הייתי עושה הדברה, אני משתדלת לעשות לכל דירה שאני עוברת למרות שיש לי ילד וכלב. יש הדברות ירוקות שלא מזיקות להם, ואני ממש שונאת ג'וקים וכו'.

1Shir

New member
אני עברתי דירה ולמרות שתיכננתי, בסוף לא עשיתי

הדברה. החלטתי שדיה צרה בשעתה. למזלי ושמחתי לא מתחרטת על ההחלטה הזו. קומה ראשונה. לא נראה לי שהיו כאן בעלי חיים.
אני כמו מידאס לגבי הרהיטים... אלא אם כן הם עוברים ניקוי מאוד מאוד יסודי וגם אז תלוי איזה רהיטים. אני גם העדפתי לצבוע טרם כניסה.

baraline

New member
לרוב כלבי הבית יש אמפולות

ולכן אין להם פרעושים, וכמו שאמרו פה - הפרעושים מעדיפים להיות על הכלב/חתול כך שהסיכויים שהם יישארו על הרצפה לבדם הוא קטן מאוד.
לפי מה שהמדביר שלי אמר לי, נגד פרעושים כדאי קודם לשאוב טוב טוב את הבית ולשטוף עם אקונומיקה ורק אז , אם יש חשש עדיין, לעשות הדברה.
ואם את מתעקשת על הדברה (ואם את רוצה להיות בראש שקט - אני מבינה אותך) עדיף לקחת מדביר שעוסק בהדברה ירוקה. (צירפתי לך לינק לאתר של החברה שאנחנו עובדים איתה). בהצלחה!

למעלה