עוגות יום הולדת

אפשר לנצל"ש לשאלת הבהרה

ממתי זה נהיה שאמהות צריכות לעשות עוגות מיוחדג'ות? אני מבינה את מי שזה תחביבה (סחטיין!) אבל בתכל'ס מה קרה שפתאום כל אחד רוצה לחתוך עוגה בצורות מוזרות או לפסל בבצק? (דיסקליימר: אין לי עוד ילדים ואני גם קצת לחוצה מהמחשבה שנשים לוקחות על עצמן עוד ועוד משימות ומגביהות את הרף - בנוסף לקריירה ולשאר המטלות). אז מה קרה לחלופה של עוגה כושית עם סוכריות או של עוגה קנויה?

קאפקייק

New member
ההממ...

לפני כ-30 שנה זה כבר היה

עוגות יום הולדת זה לא דבר של השנים האחרונות...
בשנים האחרונות נהיו כל מיני חומרים וטכניקות ופירוטכניקות, זה כן. באל עוגות מושקעות ובכל מיני צורות, כאמור, לפחות כשאני הייתי ילדה, כבר היו.
לי כיף להכין את העוגות האלה והייתי מתבאסת אם היה לי ילד סרבן או גן "מסרס"

ועוגת שוקולד עם סוכריות צבעוניות שימחה, משמחת ותשמח תמיד

נכון

גם כשאני הייתי ילדה עשו עוגות מיוחדות. בין היתר זוכרת שהיו לי עוגת פרפר ורודה, עוגה בצורה של גביע גלידה עם 3 כדורים והכי מדהים עוגת תלת מימד של הבית של המכשפה של עמי ותמי.

חוץ מזה, זה כמו כל דבר אחר. ילד בגן מגיע עם עוגה מיוחדת ואח"כ כל אחד רוצה יותר מיוחד ויותר יפה.

mereng

New member
גם לי ולאחים שלי הכינו עוגות מיוחדות...זה לא

משהו חדש.

עד היום אני זוכרת את עוגת הליצן הענקית שאמא שלי הכינה לי ליום הולדת 5 - היא היתה כ"כ גדולה שנאלצו לפרק את החלון של מרפסת הכביסה, לעטוף בנייר כסף ועליו להניח את העוגה

ולאחי היא הכינה עוגת דינוזאור....

זה חלק מהכייף של יום ההולדת, ותחושת תשומת הלב האישית למה שהילד אוהב ומה ישמח אותו אישית במיוחד.
אותי אישית זה גם מאתגר וכייף לי, אז למה לא ? אם הייתי סובלת מזה, או שהוא היה מבקש משהו בלתי אפשרי כמו פופאי
הייתי מסתפקת בעוגה פשוטה + ציור אכיל עליה.

זה לא תנאי לאמהות טובה

ואני יכולה להגיד לך, שעד יום הולדת 4 , לא היו כאן שום בעיות עם עוגות שוקולד מלבניות, מעוטרות בסוכריות צבעוניות...
כשמתחילות הבקשות, אז... או שאוהבים את האתגר, או שנותנים לסבתא או לחברה לעשות או ש...קונים, כמו כל דבר אחר

shtaz

New member
זה ממש לא טרנד של השנים האחרונות

לי בגן אמא הכינה עוגת רכבת (עברו מאז איזה 27 שנים...) והיא ממש לא היתה אמא של בית - עבדה בחוץ משרה מלאה +++
ולאחי היא הכינה עוגת כדורגל
ועוגת בית הכל מהספר "עוגות יום הולדת" (האדום)

החלום שלי כילדה היה עוגת ברבי מאותו ספר...לצערי עדיין לא התממש

זה עניין של כייף ויצירתיות..כי סה"כ העוגה עצמה (שוקולד או טורט) היא שטויות להכין
לפחות אני נהנית מזה...

GalGula

New member
לא קרה לה כלום

אני עדיין "שם", עם שני ילדי בני ה-4 וה-6. גם ביום ההולדת האחרון והמושקע שחגגנו לילדה, היתה עוגה כושית פשוטה. העיטורים מעל ציפוי השוקולד היו מורכבים מכוכבי בצק סוכר קנויים (אפשר לקנות קישוטי עוגה מבצק סוכר בצורות שונות - כוכבים, פרחים, דמויות וכו'), ובנוסף, השוס - נטיפי מרנג וכיתוב עשוי ממרנג שחמותי הכינה יום קודם ולי נותר רק לשים על העוגה.
לפעמים אני מרדדת בצק סוכר ובעזרת סכין חותכת אותיות של השם ו"מזל טוב", לפעמים מכינה סתם קרם ובאמצעותו כותבת משהו, וכמובן בל נשכח את סוכריות העוגה הצבעוניות האלמותיות, אבל באמת העוגות אצלי מסתכמות בעוגה כושית פשוטה עם עיטורים. וזה לגמרי מספק את הילדים... וגם אותי למען האמת...

חנול

New member
יש בנשר את ממלכת האופים שיש להם דפים אכילים

וגם את יכולה להביא קובץ והם ידפיסו לך תמונה משלך.

קאפקייק

New member
דעת קהל זה משהו שצריך לעצב

תחליטי מה מתאים לך להכין ותמכרי לו את זה אט אט כרעיון מ-עו-לה.
אצלי זה עבד.
אולי תנסי רובוט?

אני מניחה שזה לא טרנדי ובטח אזכר

כאמא הלא משקיענית של הפורום לדורותיו, אבל אצל הילדים הפרטיים שלי (וחבריהם) (והגננות) רשם הצלחה מסחררת: עוגת סוכריות
פשוט עוגה עגולה/מרובעת בציפוי שוקולד/קצפת ומעל רושמת מזל טוב לחמודי עם הגיל ומקשטת בשלל סוכריות בכל המינים, צורות,צבעים והגדלים

שיהיה מזל טוב

POOH*

New member
מדא דומה אצלנו...

עוגה פשוטה ואז כותבים 2 [או מזל טוב ושם] בקצפת ואז ביחד עם ילד היומולדת מקשטים במליון וחצי סוכריות.
החצי מגיע לעוגה.
המליון לפה שלו/ה כולם מרו צים...
והכי חשוב יוצאות יופי של תמונות של ילד/ה מרוח/ה בשוקולד מהיומולדת...

רק כשהם מתחילים לבקש אנחנו משקיעים בצורות מורכבות וכד'..
[או מבקשים מהסבתות להשקיע..]

POOH

שקדייה

New member
לשאול את הילדה מה בא לה

בגיל הזה, את יכולה כמעט כל מה שאת רוצה פשוט לחתוך החוצה מעוגה מלבנית או עגולה ולקשט בהתאם.
תראי את העוגה בתמונה... נאפתה בתבנית בה היא מוגשת, אפילו לא העברתי לתבנית נקייה...

לבנות, אם היא אוהבת הלו קיטי, תחפשי ברשת תמצאי מיליארד עוגות קיטי, ותראי שזה בערך העוגה הכי קלה בעולם!
יש את עוגת הרכבת המפורסמת (הייתי משאירה את אפקט הוואו שלה לגיל 3 האמת...)
וגם, אפשר לעשות עודת קומות קטנה וחמודה. (פשוט אופים בתבנית גדולה וחותכים ממנה לב גדול ולב קטן ושמים אחד על השני... או כל צורה אחרת.)

שקדייה

New member
והקובץ...

שבטח איך שאני אעלה אותו שוב, יצוץ באורח נס בהודעה המקורית....חחח

ששת22

New member
תודה, עברתי איתה על הספר האדום

אבל כרגע לא נראה שיש לה העדפות.
החלטתי על עוגת רכבת לגן ועכשיו נשאר להחליט על עוגה לחגיגת יום הולדת בבית.
היא לא מכירה כל כך את כל הדמויות האלה כי היא בקושי רואה טלוויזיה. את הלו קיטי היא מכירה רק מהסנדלים שלה למען האמת.

shtaz

New member
פשוט מאוד

עשיתי את זה עם "קרמר החתול"
צילמתי תמונה של הדמות מתוך הספר,
הגדלתי לגודל רלוונטי (A3)
גזרתי מסביב,
שמתי על העוגה המלבנית שאפיתי והוצאתי מהתבנית למשטח הגשה
חתכתי את הצורה עם סכין חדה בעדינות,
מרחתי קרם צבעוני בהתאם לדמות
קישטתי עיניים שפם וקווי מתאר שהודגשו בתמונה

למעלה