סרטים שחייב לראות

chunk

New member
מאד נהניתי מ-fight club האגדי,

ולאחרונה (יחסית) - מאד אהבתי את inception. כל יתר האהובים עלי הוזכרו כבר.. ויש הרבה שהשרשור הזה עשה לי חשק לראות

havat

New member
כמה בחירות קצת אחרות... כמו "הפלישה מהמאדים"

הסרט הכי מצחיק שראיתי. טים ברטון בשיאו! ואם כבר ברטון - אז גם ביטלגו'ס, ביטלג'וס, ביטלג'וס! עוד סרט מצחיק בטירוף - הרולד וקומאר. ענק, פשוט ענק! כנ"ל "קח את זה כמו גבר", התרגום המאוד מוזר ל-Forgetting Sara Marshall שמצליח להיות גם נוגע ללב וגם מצחיק. זהירות! עירום גברי! סרטים של ווס אנדרסון - שונים, מיוחדים, מרגשים בדרכם, ותמיד עם פסקול הורס: המרוץ לצמרת של מקס פישר, משפחת טננבאום, עמוק במים המופלא במיוחד. גם רכבת לדרג'ילינג נחמד. בקרוב יוצא סרט חדש שלו! וחוצמזה יש לו סרט אנימצית בובות פשוט מקסים - מר שועל המהולל. נגנבתי עליו לגמרי! שני סרטים עם צמד שחקנים שאני אוהבת - ראסל קרואו ופול בטאני: נפלאות התבונה ואדון ומפקד. את קרואו אהבתי גם ב"גלדיאטור". לא סרטים גדולים, אבל מהנים לצפייה. אי.טי - ראיתי באחרונה שוב ונהניתי כל כך. סרט שהוא אהבת קולנוע צרופה. ומדהים איך דרו ברימור נראית היום אותו דבר כמו שנראתה בגיל 3. מדהים גם כמה פריימים מהסרט נהפכו לנכסי צאן ברזל של הקולנוע. עוד מד"ב - בלייד ראנר, גרסת הבמאי כמובן. מסוג הסרטים שבכל צפייה מגלים דברים אחרים. הנאום המרגש שנושא הנקסוס על הגג... החושך והגשם והעיר האפלה... אמן הבובות... בנימה אחרת - קומדיה מאוד חביבה מהשנה - טיפש, מטורף, מאוהב. בד"כ אני לא סובלת את סטיב קארל אבל פה הוא מקסים. וגם ג'וליאן מור כאן - ורוב הסרטים שלה נהדרים. וג'וליאן מור מזכירה לי את רוברט אלטמן זצ"ל. תמונות קצרות המופתי, פארק גוספורד שבוודאי היה השראה לדאונטון אבי, המדריך לחיים בכפר מחמם הלב. שלושת סרטי שר הטבעות. אוהבת מאוד מאוד! זהו, אני מאוד אוהבת קולנוע אבל מאז שנולד קטי לא רואה הרבה סרטים, וגם הזיכרון די נמחק. אולי עוד אשוב לכתוב בשרשור הזה כשאזכר בפנינים נוספות.

"בני וג'ון", "קסם מעשי", המספריים של אדרוארד

"הוק", "בוקר טוב ויאטנם", "גברת דאוטפייר", "פאטץ' אדאמס", "ג'ק", "ג'ומנג'י", "הנרקוד", כמעט כל הסרטים של גארי מרשל, בין אם הוא ביים (אשה יפה), או שיחק (אף פעם לא התנשקה), אני מאוד אוהבת אותו.

האהובים עליי-

- רוחות של תשוקה - גלדיאטור - נפלאות התבונה (לא משנה כמה פעמים ראיתי אותו, הוא תמיד מרגש ומערער כל פעם מחדש)- בכלל, רוב הסרטים עם ראסל קרואו הם פשוט נפלאים בעיניי - מטריקס- הראשון, גורם לך לחשוב... - אמריקן היסטורי X- אחד החזקים שראיתי אי פעם (וגם שם את אדוורד נורטון באחד המקומות הראשונים של השחקנים השווים ביותר...) - סדרת הסרטים של האסופית, ראיתי אותה כ"כ הרבה פעמים... - רקויאם לחלום - שוקולד - מולאן רוז' בטח יש עוד...

r a k a n i

New member
חצי בלת"ק

קודם כל ולפני הכל: טריינספוטינג. ראיתי אותו שוב לפני שבועיים אחרי שלא ראיתי אותו למעלה מ7 שנים והדהים אותי איך למרות הכל והזמן שעבר מאז שהוא יצא, הוא הצליח להשאר רלוונטי ומרתק . כנ"ל מועדון קרב ( שילוב של אדוארד נורטון והריבועים של בראד פיט הצעיר עם פסקול מעולה. פשוט גאוני
) כל סרטי טרנטינו: אני מעריצה מושבעת שלו. בהתייחס לדיון שהתעורר פה על ספרות זולה, אני חייבת להגיד שהגאונות של הסרט ההוא היתה בעיקר החדשנות שלו לאותה תקופה, הדיאלוגים השנונים והשחקנים המעולים, אני לא יודעת מה הייתי חושבת עליו אם הייתי רואה אותו עכשו לראשונה. קיל ביל: אני יודעת שלא כולם אהבו.אני מתה על צמד הסרטים האלו. אני אוהבת איך טרנטינו לעולם לא יכניס מוזיקה עצובה לסצינה עצובה, את המופרכות של הסצינות ( השפריצים של הדם זו דוגמא נהדרת), את המעברים בין צילום לאנימציה וכד'. אפשר להגיד הרבה דברים על הסרטים של טרנטינו אבל אי אפשר להגיד שהוא לא חדשני ומעניין תמיד אנימציות: הסרטים של מיאזאקי ( פוניו, המסע המופלא, טוטורו , הטירה הנעה,הנסיכה מעמק הרוחות וכו'): אין מילים שיכולות לתאר את הגאונות והכשרון של הבנאדם הזה. בתור חובבת אנימציה, לא יכולתי כמובן שלא לאהוב את טים ברטון ( בעיקר את חתונת רפאים המושלם והסיוט שלפני חג המולד). אני חייבת לציין ש"הסיוט שלפני" הוא גאוני ברמת התסריט, האנימציה דיברה אלי פחות. שלישיית בלוויל- סרט צרפתי (לא שזה משנה, כי לאורך כל הסרט יש בערך 10 מילים מילים)גאוני עם אנימציה קלאסית מרתקת עוד סרטים: הדרך לפרדישן- הסרט הכי יפה שראיתי מימיי. מרהיב מבחינה ויזואלית. אפשר לעצור בכל שלב של הסרט, להדפיס ולתלות במוזיאון. כל שוט שם הוא בבחינת יצירת אומנות ( ולא, אני לא מבינה כלום בצילום ועריכה ועדיין זה הפיל אותי מהרגליים) ובנוסף נעשה שם שימוש פשוט גאוני בסאונד. אמלי- נו מה אני יכולה לעשות.. מתה על סרטים צרפתיים ומתה על הסרט הזה
. גם הוא היה סרט פורץ דרך והיום כבר קמו לו המון חיקויים יוקרה-כריסטאן בל ויו ג'קמן בסרט מרתק במיוחד ועם סוף מפתיע במיוחד משפחת טננבאום: עוד סרט מז'אנר הסרטים עם המספר, אבל מעולה במיוחד בילי אליוט- באמת צריך להסביר למה? הקומיטמנטס- סרט הורס במיוחד עם תסריט גאוני, פסקול מדהים ואירלנד המהממת ( למרות שבסרט היא לא כ"כ מהממת..)סצינות פשוט בלתי נשכחות נערות לוח השנה- סרט בריטי מהז'אנר של להציל את גרייס. מאוד מצחיק ומאוד מרגש

ל ו ז י

New member
סרטים שממש אהבתי

טריינספוטינג היומן - קיטשי בטירוף אבל יפה האחיות מגדלנה - לא מוכר אבל היה המון פעמים ביס וראיתי אותו כמה פעמים, מבוסס על סיפור אמיתי, סרט לא קל אבל כזה שנותן לך בום... פורסט גאמפ שיער - המחזמר הכי אהוב עליי אבר (יותר מגריז) הורים במשרה מלאה שוקולד ממזרים חסרי כבוד הפסנתרן רשימת שינדלר מגנוליות מפלדה תנאים של חיבה לב אמיץ רוחות של תשוקה

Norma Desmond

New member
שדרות סנסט!!

ולקצת פחות ברורים מבחינתי- ונילה סקיי- אהבתי מאוד, למרות שאני לא סובלת את טום קרוז המעצבן שמש נצחית בראש צלול והמופע של טרומן- כנ"ל לגבי ג'ים קארי השנוא עלי כקומיקאי, אבל עשה שני סרטים שממש נחרטו לי בזכרון Moon אני לא מצליחה להזכר ממש בעלילת הסרט, רק בקווים כללים, אבל אני זוכרת שנהניתי ממנו. נראה לי שרצוי שאצפה שנית
קיקה ועקבים גבוהים של אלמודובר. רגישים (קיקה קצת פחות) ויפים. אמריקן ביוטי כלבי אשמורת של טרנטינו. מלא בסצנות אלימות וגרפיות, שאני לא יכולה לסבול בד"כ. איכשהו טרנטינו מצליח לגרום לאלימות הכי מגעילה, ברוטאלית ומזעזעת להפוך במקביל גם למצחיקה/ מעוררת גיחוך. משהו בדיסוננס בין תחושת הגועל ובין הצחוק שהוא מעורר מסקרן אותי מספיק בשביל לצלוח את הסרטים שלו וכמובן ריקוד מושחת וגריז המיתולוגיים, שסביר להניח שאם הייתי צופה בהם היום לראשונה לא הייתי מתלהבת. אבל כשני פריטי נוסטלגיה שמהם אני מסוגלת לצטט סצנות שלמות+ המוזיקה והריקודים הנפלאים בהם, אין ספק שהם הפייבוריטים שלי

למעלה