תינוקת עם חום

Noich80

New member
תינוקת עם חום

לקטנה יש חום מהבוקר- 38.7 ככה. נתנו לה נובימול פעמיים. עכשיו היא ישנה, אכלה מתוך שינה. היא בסה"כ אכלה ושיחקה יפה היום. דיברתי עם המוקד של הכללית והרופא אמר שאין מה ללכץ למיון או משהו כרגע. השאלה היא- מה עושים ם הנובימול לא מוריד את החום? צריל להעיר אוצה כדי חמדוד חום? כל כמה זמן מןדדים? תודה למי שער נועה

meduza74

New member
ממליצה על מדחום אוזן

מניחה שהעצה לא עוזרת לך עכשיו כי כנראה שאין לך מדחום אוזן (אחרת לא היית שואלת אם להעיר את הילדה למדידה נראה לי...) אבל לפחות במקרים כאלה זה פותר את הבעיה של למדוד חום. אני לא יודעת מה זה נובימול, אז לא יכולה לעזור לך ממש יותר מזה. מקווה שתרגישו טוב במהרה

Noich80

New member
רואים שכתבתי איתה על הידיים...

הבנתי שמד טמפ' לאוזן הוא פחות מדוייק? מדדתי לה עכשיו כי היא התעוררה, היה בן 37.6-37.9. מדדתי 3 פעמים. ותודות לפמפרס החדשים (הלבנים) שדולפים בטירוף, גם היינו צריכים להחליף לה בגדים. אוף איתם. חברה שלי המליצה לי על מדחום אינפרא. ננסה... בינתיים גם בעלי התחיל לפתח כאב גרון אז בכלל שמח אצלנו.

meduza74

New member
אכן אומרים שפחות מדוייק

לדעתי אי הדיוק או קטן יחסית, בדיקה בשתי האוזניים בשילוב עם אינטואיציה של אמאבא נותנים הערכה טובה מספיק כדי להבין אם אפשר לטפל באמצעים ביתיים או צריך לרוץ באמצע הלילה לאנשהו. זוהי דעתי, ככה אנחנו נהגנו. החום שמדדת עכשיו גם לא נורא בכל , נראה לי שתעשו הערכה מחדש בבוקר בהצלחה ושיעבור לילה שקט ורגוע

shelycat

New member
אנחנו עם המד חום אוזן כבר כמה שנים

ולטעמי הוא מדוייק מספיק, מדדתי גם כמה פעמים מול מד חום רגיל ולא היה הבדל משמעותי בתוצאה אבל החוויה היתה בהחלט פחות נעימה בטוסיק. לנו נובימול לא השפיע לרוב בצורה טובה מספיק גם אקמול לא עושה את עבודה אצלנו, נורפן לילדים להבדיל עושה פלאים ויש אותו גם בנרות. הטריק עם מד חום אוזן הוא ללמוד איך הכי אפקטיבי להחזיק אותו. לגבי הורדת חום נסו גם מקלחות\אמבטיות פושרות זה עוזר. אין מה לרוץ למיון עם חום שכזה, קורה שלילדים יש חום שנראה שמגיע משום מקום, פשוט לתת להם לנוח ולהקל עליהם, זה עובר בסוף. אני מודדת כל כמה שנראה לי כדי לעקוב אחרי הדינמיקה של החום, לרוב אני כבר יודעת לזהות לפי המראה וההתנהגות של הילדה מה הדינמיקה שלו.

Noich80

New member
תשמעי- אמרתי לבעלי אתמול

לך תדע כמה פעמים היה לה חום ולא ידענו? היא לא היתה מאוד חמה, היא לא התנהגה מאוד מוזר... פשוט החלטתי למדוד לה חום והיה לה. הלחיים שלה אפילו לא הרגישו חמות.

חום זה לא מחלה

זאת התמודדות של הגוף עם מחלה כלשהי. יכול להיות שהיה לה מלא פעמים חום ולא ידעתם, מה המשמעות של זה? שהילדה שלכם מתמודדת מעולה עם חום. להיפך, יש רופאים שאומרים שעדיף לא להוריד חום כי ככה הגוף לומד להילחם במחלות (הסבר סופר לא מדעי היות ואני לא מבינה בתחום בכלל), ובטלוויזיה אמר פעם איזה פרופסור שילדים שמורידים להם את החום אוטומטית יש להם אח"כ בעיה להתמודד עם מחלות פשוטות.

Noich80

New member
לפי ההגיון

להוריד חום אפילו פוגע ביכולת של הגוף להתמודד עם זיהומים. הרי חום הוא חלק מהתגובה החיסונית. יש את האתר של נורופן עם כל מיני שאלות ותשובות בנושא חום.דווקא מאיר עיניים בנושאים מסויימים.אני הייתי בטוחה שחום יכול להביא להתייבשות. מסתבר שלא.

foofoo77

New member
כן רק הסכנה בקטנטנים כאלה

היא פרכוסי חום והם יכולים לגרום לנזקים נוספים ולכן מורידים חום בגילאים האלה.

Noich80

New member
למרבה הצער הורדת חום לא מונעת פרכוסים

יש לי חברה שהבן שלה עושה פרכוסים.

foofoo77

New member
לא כל פרכוס הוא מחום .

ואם התינוק מפרכס בלי חום זה המקום לבירור נוירולוגי מקיף ושלילת אפילפסיה. לקרובת משפחה שלי יש ילד שנולד עם אפילפסיה יש לו פגיעה מוחית קשה ומאוד עצוב לראות בחור נאה בן 16 עם שכל של ילד בן 7 .

ט ו ש ה

New member
באסה

תראי, פחות מ - 38.0 לא נחשב לחום פרופר בגיל שלה. מאד יכול להיות שנובימול לא יוריד לה לגמרי אבל אם עכשיו את על ה - 37 פלוס, זה בסדר. אם היא ישנה בנינוחות מוכנה להכניס נוזלים יש חיתולים רטובים (ואני מבינה ממך שישף-P) אז זה בסדר. מבאס, אבל בסדר. תרגישו טוב

galapa

New member
תרגישו טוב מותק

אין מה לרוץ למיון על חום כזה. נובימול כל שש שעות אם עולה החום יותר מ 38.5. אפשר גם אמבטיות פושרות (לא קרות!) ואם לא קר מדי בחוץ הייתי מורידה שכבה של בגד (אלא אם אתם מלבישים לה שכבה אחת) מה שכן, הייתי קובעת תור לרופא/ת ילדים שלה רק לבדוק אף-אוזן-גרון שאין סימן לשום חיידק או משהו...

galapa

New member
לגבי המדחום, הרופאים לפחות כל אלו שאני

דיברתי איתם ממש לא ממליצים על מדחומי המצח/אוזן/אינפרא למיניהם. אנחנו היינו בודקים במגע שפתיים על המצח, בעורף או בכפות הידיים (ה
מאוד חמה בכפות הידיים במידה ועולה לה חום) אם היינו חושדים שהחום גבוה היינו מעירים לבדוק. בין כה אם יש חום מעירים לתת תרופה.

Kermit2m

New member
לילד חולה חשובה במיוחד המנוחה

ממש לא צריך למדוד חום כשישנים, או יותר גרוע, להעיר כדי לתת תרופה.

galapa

New member
אם היית קוראת כמו שצריך את התגובה

שלי אז אולי היית מבינה שהתגובה שלך ממש לא קשורה למה שכתבתי... אני מאחלת לך רק בריאות...

Kermit2m

New member
את מובנת לי

בערך כמו agent Cooper מהסידרה האלמותית TWIN PEAKS או במילים אחרות, לא הבנתי מה לא הבנתי, אבל לא משנה. איחולי בריאות גם מכאן....

babybooms

New member
תולעים

מאור כנראה עם תולעים, ילל כל הלילה, בהנחה שאני הולכת לקחת מרשם של ורמוקס, האם אפשר לשלוח אותו לגן אחרי מתן של מנה מהתרופה? דרך אגב מה שהרגיע אותו בסוף, שמנו לו בטיטול, לא בפי הטבעת שני חתיכות שום....רק מהריח התולעים התעלפו והפסיקו להציק...

ששת22

New member
מניסיון של חברות ולא שלי

הם שלחו לגן ואמרו לגננות שיקפידו מאוד על שטיפת ידיים. לגבי מה שעוזר בלילה הבנתי שאם מורחים וזלין על פי הטבעת זה אמור לעזור.

אצלנו עוזרים גרעיני דלעת טחונים

אני נותנת לילד ככה, בכפית. כבר היינו עם מרשם ביד לורמוקס (ומי שמכיר אותי יודע כמה זה נדיר להגיע לשלב הזה...) ואחרי שהוא אכל קצת גרעינים (סדר גודל של כפית-שתיים) הן נעלמו כלא היו.

למעלה