שאלות על מזון תינוקות

בגדול- אני זורמת איתו

נפל בחלקי ילד שבאמת אוהב אוכל, אז לא נתקלתי איתו בשום בעיות. הוא יונק עד עכשיו, בגיל 5 חודשים התחלנו טעימות כי הוא התנפל לנו על הצלחות וכבר היו שיניים. הטעימות היו בקטנה ולאט לאט. 3 ימים קישוא. 3 ימים דלעת, 3 ימים קישוא ודלעת וכו' כו'. כךשלקח זמן עד שהגענו למרק המפורסם. גם שם גיוונתי לו ובכל יום הכנתי הרכב אחר. רק אחרי הירקות התחלנו עם פירות. אותם הוא העדיף לכרסם דרך רשת ומהר מאוד היו לו שיניים, אז לא אכל פירות במחית. את המחיות האלה הכנתי כל יום. לוקח 5 דקות על השעון. קצת אחרי התחלנו עם דייסות שיבולת שועל. על בסיס מים. בהתחלה ככה בלי כלום. אח"כ הוספנו פירות מגוררים ומאוחר יותר טחינה/ שקדיה/ תמרים. ברגע שהיו שיניים נתנו לו לכרסם פירות וירקות רכים, טחינה עם לחם וקמת אחרי גם לביבות. גם הן לא ממותקות. בהתחלה על בסיס פירות ומיץ תפוזים או חלב שיבולת שועל ומגיל שנה גם עם מוצרי חלב. אין לו אוכל מיוחד, אוכל מה שאנחנו אוכלים. גם את שלב המחיות סיימנו די מהר ועברנו לאוכל שלנו מעוך במזלג. הוא באמת ילד נהדר, טועם מהכל (מלבד אנונה שלא ברור מה יש לו נגדה
). אנחנו אוכלים בשולחן ביחד ישובים על כסא. אין טלוויזיה/ משחקים/ שירים. כששובע- מסיים וקם. גם אם זה אומר שאכל קצת. לא אוכלים בדרך ל... ולא בגן שעשועים. כשלא בא לו על משהו, אני לא מתעקשת איתו. שוקולד וממתקים הוא מקבל מגיל שנה וחצי בערך. לא לפני ארוחה אבל מקבל כשמבקש ובמידה. גם פה מרבית הדברים המתוקים שאנחנו אוכלים הם תוצרת בית, לא קונים עוגות ועוגיות. וזהו בערך.

remember1

New member
נשמע נהדר , טפו

בן כמה הוא? מה זה רשת שדרכה אוכלים פרות? (ומה זה המרק המפורסם?
ירקות מבושלים פשוט ? אני אמורה להתחיל ממש לבשל?

בנניטה

New member
רוצה כזה?

קניתי בזמנו, פתחתי את האריזה וא השתמשתי אפילו פעם אחת...

POOH*

New member
מצטרפת לכל מילה - לגבי הדייסות.

וגם לגבי השאר. אצלנו מאד דומה. התחלתי בחצי שנה עם הגדולים עם הקטנה טיפה קודם..]. קיבלו משלנו. ולכן התחלנו עם תפוח. במקביל ירק כל פעם ולאט לאט התקדמנו. מהתחלה מהאוכל שלנו [ירקות הוצאנו מהמרק או מהירקות בתנור]. רק שמעולם לא השתמשתי ברשת. הם פשוט החזיקו ואכלו [אבל לכולם אצלי הייתה יותר משן אחת בגיל חצי שנה]. וגם מלפפון היה אחד המוצקים הראשונים אצלנו. וגם עבד מעולה בתור נשכן כשהיו כאבי שיניים. ושלך המעוכים/מרוסקים לא ממש היה כאן עם אף אחד... הם חשבו שזו דרך מוזרה לאוכל.. וגם המתוק אצלנו בערך אותו דבר... וגם אצלנו מה שבעיקר חשוב לנו הוא הרגלי האכילה ולא כמה אכלו. ארוחות בינים זה בעיקר פירות וירקות - חתוכים - למשל לא אוכלים מקלות מלפפונים כאן אלא סירות מלפפונים - מה שאומר שהמלפפונים חתוכים לחצי]. ופירות זו ארוחת הביניים המועדפת בבית. יכולה לומר היום ממרומי שנות ההורות שלי שזו גישה שעובדת. גם אצל הבן הבררן בסוף המגוון התרחב. מה שכן מצטערת שהיום אנחנו כבר פחות מקפידים. אבל מצד שני יודעת שזה תקופות.. ועוד נחזור לדרך שלנו.. POOH

זה גם מה שהמליצו לי בטיפת חלב

לתת מהאוכל שלנו. הבן שלי היה סרבן טעימות בערך עד גיל 9-10 חודשים. אבל מאז הוא אוכל הכל.

זו בדיוק הגישה שלי וטפו טפו טפו עד היום יש

לי 3 ילדים שאוכלים יפה המוטו שלי היה אוכל שאוכלים אוכלים בכפית ומה ששותים שותים בבקבוק אין מצב שאוכלים אוכל מבקבוק ולגבי אוכל מה שאנחנו אוכלים זה מה שהם אוכלים הילדה היום בת שנה וחודש וכבר לא מקבלת טחונים ומרוסקים ( רק בגן עוד נותנים לפעמים פירות מרוסקים ) אוכלת איתנו מה שאנחנו אוכלים ( כולל קובה סלק עם הסלק בשישי האחרון )

T i k t a k i t

New member
אצלנו בדיוק כמו אצל החסה

דייסות -רק מבושלות ביתיות ורק בכפית. הקונספט של אוכל דמוי מוצק בבקבוק לא היה נראה לי מתאים

remember1

New member
שאלה על דייסות

סליחה על הבורות - אבל איך וממה עושים דיסות בייתיות? זה לא היה ממש חלק מהתפריט שלי כילדה (וכמבוגרת, אני אוהבת לפעמים את הדיסות של מטרנה
כשאני רואה אצל אחרים
) אפשר אגב לעשות אותן לא חלביות ?

nicky17

New member
יש כל מיני

דייסת סולת (בעיקר קלוריות), שיבולת שועל, דוחן, אורז ועוד. אם זה מיועד לתינוק אז עד גיל שנה את רובן עושים על בסיס מים, אחרי גיל שנה אפשר על בסיס חלב (תמיד הייתה לי חולשה לדייסת סולת עם קינמון
) מצרפת לך לינק למתכונים של דייסות, תהני
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Faq/Question.aspx?ForumId=747&qId=22840

remember1

New member
תודה! ניסית פעם עם חלב סויה במקום חלב?

מעניין איך זה יצא, נניח דיסת סולת.

nicky17

New member
סורי, לא שותים אצלינו חלב סויה

אבל יאללה תנסי ותגידי איך יצא
(ההגיון אומר שלא אמורה להיות בעיה)

T i k t a k i t

New member
הייתי מנסה עם חלב אורז ולא חלב סויה

מנסיון בישול איתו -הכנתי אורז מתוק על חלב -חלב אורז הרבה יותר דומה מרקמית לחלב הרגיל דייסת קוואקר אני מכינה מאז ומתמיד על בסיס מים אז יותר פשוט

אני היתי עושה לבן שלי דיסות קואקר על בסיס מים

עפמים היתי עושה על בסיס מים ושקדיה, לפעמים סתם מים, לפעמים מים אבלמעט ואח"כ מוסיפה חלב אם

אני עשיתי בלי חלב

כי איתי היה אלרגי לחלב. גם לליאת היום אני לא עושה ע"ב חלב (יש לה מספיק מזה במטרנה) אצלי הלהיט אצל איתי היה כוס מים, 3 כוסות קוואקר, 2-3 כפיות רסק תפוחים (שאני הכנתי מראש) או בננה מרוסקת וזהו שמים הכל על האש, מערבבים ועל השעון 3 דקות הדייסה מוכנה אצל ליאת שכללתי- כוס מים 3 כפות קוואקר כף מולסה/סילאן/רסק תפוחים כף טחינה יוצא בטעם חלווה והיא טופרת את זה

למעלה