לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1956919,569 עוקבים אודות עסקים

פורום נשואים טריים

הפורום שלנו,פורום נשואים טריים הוא הבית שלנו. קהילה קטנה של אנשים (נשים וגם גברים) שחולקים ביחד חוויות דומות.הקמת משפחה ובניית הקן הפרטי שלנו הוא לא תהליך קל, אבל מלא אהבה. פה אנחנו מדברים על הכל. על אהבה ואכזבה, מריבות ורומנטיקה.ואיך אפשר בלי הפרטים הטכניים של החיים: איך לוקחים משכנתא? ואיך מוצאים דירה? איפה קונים מוצריי חשמל? ואיך מסירים כתמים? מה עושים עם החמות? ועם הגיסה? מה קונים ליום הולדת? ואיפה מוצאים דילים טובים? איך מתפייסים אחרי מריבה? איך מחפשים עבודה? איך מתמודדים על הבוס? ואיך נגרום לבעל להתייחס אלינו כמו אלילה? ובל נישכח- שירשוריי מתכונים שגורמים אף לפחדנית שבבשלניות לנסות את מזלה (זה גם עוזר לשיפור היחסים על הבעל...).כל אותם פרטים גדולים וקטנים שמרכיבים את החיים שלנו. חולקים חוויות טובות וכואבות, שמחה והתרגשות עם כל תוספת חדשה למשפחה. וצער על כל פרידה.אנחנו לא מחפשים מהצד ולא אוהבים שפה לא הולמת. לכל אחד ואחת יש פה מקום לתרום, להוסיף ולהעשיר את חברי הפורום. אבל אנחנו לא מחפשים לריב, להתקוטט או להעליב. נא לשמור על שפה נאותה ולחשוב עוד רגע אחד לפני שמוסיפים תגובה. בצד השני של המחשב ישנם אנשים אמיתיים שיכולים להיעלב.אז, בבקשה, ביתנו פתוח לרווחה, אתם מוזמנים להצטרף ולפנות בכל שאלה, בעיה או הצעה למנהלות הפורום או לכל המשתתפים.

אודות הפורום נשואים טריים

הפורום שלנו,פורום נשואים טריים הוא הבית שלנו. קהילה קטנה של אנשים (נשים וגם גברים) שחולקים ביחד חוויות דומות.הקמת משפחה ובניית הקן הפרטי שלנו הוא לא תהליך קל, אבל מלא אהבה. פה אנחנו מדברים על הכל. על אהבה ואכזבה, מריבות ורומנטיקה.ואיך אפשר בלי הפרטים הטכניים של החיים: איך לוקחים משכנתא? ואיך מוצאים דירה? איפה קונים מוצריי חשמל? ואיך מסירים כתמים? מה עושים עם החמות? ועם הגיסה? מה קונים ליום הולדת? ואיפה מוצאים דילים טובים? איך מתפייסים אחרי מריבה? איך מחפשים עבודה? איך מתמודדים על הבוס? ואיך נגרום לבעל להתייחס אלינו כמו אלילה? ובל נישכח- שירשוריי מתכונים שגורמים אף לפחדנית שבבשלניות לנסות את מזלה (זה גם עוזר לשיפור היחסים על הבעל...).כל אותם פרטים גדולים וקטנים שמרכיבים את החיים שלנו. חולקים חוויות טובות וכואבות, שמחה והתרגשות עם כל תוספת חדשה למשפחה. וצער על כל פרידה.אנחנו לא מחפשים מהצד ולא אוהבים שפה לא הולמת. לכל אחד ואחת יש פה מקום לתרום, להוסיף ולהעשיר את חברי הפורום. אבל אנחנו לא מחפשים לריב, להתקוטט או להעליב. נא לשמור על שפה נאותה ולחשוב עוד רגע אחד לפני שמוסיפים תגובה. בצד השני של המחשב ישנם אנשים אמיתיים שיכולים להיעלב.אז, בבקשה, ביתנו פתוח לרווחה, אתם מוזמנים להצטרף ולפנות בכל שאלה, בעיה או הצעה למנהלות הפורום או לכל המשתתפים.
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכות הבאות וברוכים הבאים לפורום נשואים טריים :)
אנא הקדישו דקה מזמנכם לקרוא:
 1. הפרסום בפורום אסור על פי נהלי תפוז. פרסומות ימחקו ללא אזהרה. 

2. מותר לדבר בפורום כמעט על הכל, כל עוד שומרים על רמת דיון מכובדת ומכבדת. הודעות פוגעניות כלפי אנשים או קבוצות (הודעות שמביעות גזענות, הומופוביה, מיזוגניה, וכו׳) ימחקו.

3. הודעות שעושות אאוטינג (כלומר, הודעות שחושפות מידע אישי על גולשת או גולש ללא ידיעתן והסכמתן) ימחקו.

תודה על שיתוף הפעולה 
המשך >>

לצפיה ב-'שרשור טיפים לאם החדשה'
שרשור טיפים לאם החדשה
<< ההודעה הנוכחית
24/10/2011 | 20:40
138
693
(בעקבות התכתבות שלי עם סו)

שמתי לב שיש פה הרבה הריוניות שמחכות לילד הבכור, הרבה אמהות טריות ובעיקר הרבה אמהות מנוסות.
אז תנו בטיפים לפוסט קל לאמהות הצעירות ולאמהות שבדרך...
אם ילך טוב נטגלן לדורות הבאים
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא לקחת ללב '
לא לקחת ללב
24/10/2011 | 20:48
16
15
אם לא מצליחים להניק.....
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אוי לגמרי'
אוי לגמרי
24/10/2011 | 20:53
12
בכל פעם שאני מכינה לה תמ"ל אני רואה בענק "חלב אם הוא ההזנה הטובה ביותר לתינוק" ובא לי לבכות.
והכי מצחיק הוא שממש ניבאתי את זה בשרשור שהיה פה בנושא כשהייתי בהריון.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ולא להתפתל ולהתנצל כששואלים אותך למה....'
ולא להתפתל ולהתנצל כששואלים אותך למה....
24/10/2011 | 20:55
7
11
לצפיה ב-'לי היה משבר מאוד גדול סביב '
לי היה משבר מאוד גדול סביב
24/10/2011 | 20:56
6
10
הנושא של אי ההנקה
ילדתי , הסתבכתי , לא קיבלתי את התמיכה ההולמת מההתחלה
הילד אמר את שלו באיזה שלב אחרי שאני סבלתי קשות ודרש רק בקבוק
ועדיין אני מקבלת הערות על למה אני לא מניקה
תינוק מקסים
נוח
נינוח
שישן כמו שצריך
ועדיין אני מתכווצת כל פעם שמדברים על הנקה לידי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'גם אני התכווצתי בכל פעם שעשו לי "נו, נו, נו"-'
גם אני התכווצתי בכל פעם שעשו לי "נו, נו, נו"-
25/10/2011 | 09:05
5
8
אבל מה לעשות שרוני נולדה בשבוע 35, רפלקס היניקה היה מאוד מאוד חלש - ניסיתי לשאוב והיא ירקה הכל. בביה"ח כבר נתנו לה סימילאק נאושור (לפגים) והמליצו לי להמשיך עם זה.
טפו טפו - היום היא בת 10 חודשים, בריאה וחזקה - חייכנית,מאושרת ומתפתחת נפלא! (אני בכלל טוענת שזה שהיא נשמה שיערות כלבה מהיום השמיני לחייה שהגיעה הביתה וזכתה לליקוקי פנים מאסיביים בלי "אסור" ו"לא"  -  חיסן אותה להכל!!)
בסופו של דבר - היא הבת שלי, אני האמא שלה - וכל השאר....שיקפצו. מי שיש לו טענות - מוזמן להניק.
דרך אגב - היום ששואלים אותי אם היא ינקה - אני עונה בחיוך "אף לא יום אחד בימיה", ובדרך כלל אנשים שותקים. אני לא נותנת פתח להטפות מוסר.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אנחנו ישבנו ערב אחד במסעדה '
אנחנו ישבנו ערב אחד במסעדה
25/10/2011 | 09:13
4
11
ואיזה קרובת משפחה של בעלי התקשרה לשאול אותו אם אני מיניקה
למה התקשרת?
הרי כבר דיווחו לך שלא
אמרו לך את חוות הדעת האמיתית על זה שאני לא מיניקה ברוב חוצפתי
למה את מתקשרת?
שאולי קרה איזה פלא והתחלתי לייצר חלב סתם כך?

וגיסתי , אני פשוט לא דיברתי איתה בחודשיים האחרונים אלא אם כן פנו אלי.
היא פנאטית
היו לה הערות על כמות הציוד
על ההנקה
על איך שהוא מתלבש
מה הוא עושה
אז פשוט דיללתי קשר
כשתתרגל אני אשמח לדבר איתה יותר.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא מכירה את קרובת המשפחה שלך אבל...'
לא מכירה את קרובת המשפחה שלך אבל...
25/10/2011 | 09:55
2
10
אולי היא רצתה לקנות לך מתנה שקשורה להנקה ובגלל זה שאלה.
אני הרבה פעמים מתלבטת אם לשאול כי אני רוצה לקנות סינר/כרית הנקה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ממש לא '
ממש לא
25/10/2011 | 10:34
1
9
החקירה הגיעה כדי לאשש את השמועות שאני ברוב חוצפתי לא מיניקה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לאנשים תמיד יש מה להגיד'
לאנשים תמיד יש מה להגיד
25/10/2011 | 14:21
7
אותי חוקרים על ההפוך - איך זה שאני עדיין מניקה ברוב חוצפתי?
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני בשוק.'
אני בשוק.
25/10/2011 | 15:20
5
אמא של תלמיד מהכיתה שאני מחנכת ביקשה שלפחות עד שיסיימו את החטיבה שלא אכנס להריון (הייתי בשמירה+חל"ד....היה להם "חופשה" ארוכה ממני) והתחשק לי להגיד לה - "צאי לי מהשחלות".
אני פשוט בהלם מה-OVER פתיחות וסחבקיות לפעמים...באמת.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא לקחת ללב נקודה'
לא לקחת ללב נקודה
24/10/2011 | 21:28
8
זה בכל מקרה טוב.
ואם לא מצליחים להניק - לדעת שזו לא בהכרח אשמתך. צריך שניים לטנגו הזה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ואם את ממש אבל ממש רוצה להניק'
ואם את ממש אבל ממש רוצה להניק
25/10/2011 | 08:43
5
12
להביא יועצת הנקה כבר לבית חולים
מבחינתי בלידה  הבאה היא מחכה לי מאחורי הדלת של החדר לידה וחוסכת ממני יומיים של כאבים ודמעות  כמו פעם שעברה
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'תוספת על התוספת - למי שממש חשוב להניק'
תוספת על התוספת - למי שממש חשוב להניק
25/10/2011 | 18:49
8
לקחת שני טלפונים של יועצות הנקה מומלצות מהאזור, ולקחת בחשבון שעם כל הרצון הטוב, וכל העזרה שבעולם זה יכול ללכת הכי טבעי וקל בעולם וזה יכול לא להצליח לחלוטין למרות הכל - וככככל הסקאלה שבין לבין......ולהתכונן לזה נפשית
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'המלצה ממש מעולה!!'
המלצה ממש מעולה!!
25/10/2011 | 19:03
7
והייתה חוסכת לי המון דמעות.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'עוד המלצה לגבי הנקה'
עוד המלצה לגבי הנקה
25/10/2011 | 20:25
1
10
כמו שלולי וו כתבה- לקחת טלפונים, לדבר ולהתייעץ.
אבל להפנים שלא הכל תלוי בנו- יש שם ילג ולא כולם יונקים
עם כל המאמצים שבעולם- זה קורה. וזה בסדר
ולא משנה למה (נסיבות, ילד, אמא) יש לפעמים מחיר שלא מתאים לך לשלם בשביל ההנקה- זה לא הופך אותך לפחות "אמא טובה"
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ועוד טיפ לגבי בן הזוג'
ועוד טיפ לגבי בן הזוג
25/10/2011 | 20:45
12
לפני שיועצת ההנקה הגיעה הבחור שלי לא הבין בכלל על מה כל המהומה
מה הבעיה לתת מטרנה וזהו
במיוחד שאצלו במשפחה הגיסות שלי לא הניקו (אצלי אמא הניקה אותי ואת אחי עד שנה וחצי  אחרי הרבה קשיים כולל דלקות וניתוחים וכו' ואבא שלי רופא ומאוד תומך בהנקה )
אמא שלו בעיקרון היתה בעד הנקה אבל לא ממש בעד להילחם על זה
אז אחד הדברים הראשונים שהיועצת עשתה זה לשבת איתנו ולהסביר לבחור למה כדי לי להניק ולמה כדי לו לתמוך בי
בסופו של דבר היא מאוד עזרה והנקתי כמעט עד גיל שנה
לא הייתי מצליחה לעשות את זה בלי התמיכה שלו במיוחד אחרי כמה חודשים כשהסביבה התחילה להתענין עד מתי אני מתכננת להניק והאם החלב שלי משביע וכו' וכו'
אני לא אשכח איך אחרי חודש של הנקה מלאה הלכנו להישקל וגילינו שהילד עלה ממש יפה במשקל  רק מהנקה.. הוא התקשר לאמא שלו (המודאגת הראשית ) להשוויץ , כאילו הוא זה שקם להניק בלילה

נשואים טריים >>
לצפיה ב-''
25/10/2011 | 23:14
7
עזרה מייד בהתחלה יכולה פשוט למנוע המון באלגן
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא להקשיב לכל אחד ואחת '
לא להקשיב לכל אחד ואחת
24/10/2011 | 20:55
11
לעשות דברים בדרך שנראית לך
גם אם טועים זה בסדר לטעות
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'...'
...
24/10/2011 | 21:00
9
לא כל מה שניק עלום כתב באיזה פורום הוא תורה מסיני

כמו בכל תחום, גם בגידול ילדים כמס' האנשים שתשאלי- מס' הדעות (לפחות!) . זה יכול להיות מבלבל מאד!
לפעמים שווה לעבוד בשיטת עשה לך רב. "להתלבש" על חברה שאת דעתה את מעריכה, ויודעת שהשקפת עולמכן דומה, ולהחליט שהיא תהיה הכתובת הראשונה להתיעצויות (ותמיד אפשר להמשיך הלאה אם דעתה לא נראית לך).
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לזכור שהכל (או לפחות הרוב...) עובר בסוף - גם '
לזכור שהכל (או לפחות הרוב...) עובר בסוף - גם
24/10/2011 | 21:03
7
שלבים מבאסים במיוחד. למשל אני זוכרת את עצמי עם ילד מוגז בן שלושה שבועות כותבת בפורום הנקה הודעה נואשת - איך זה יכול להיות שהוא כבר בן שלושה שבועות ועדיין עם גזים??? והתשובות שקיבלתי היו פחות או יותר - מה את רוצה, הוא רק בן שלושה שבועות...).
הקשיים הראשוניים מתחלפים באחרים, אבל באמת שזה נהיה יותר קל, וכשהם קצת גדלים כבר שוכחים איך זה לילות בלי שינה, הנקה שלא הולכת או שכן הולכת אבל הילד יושב כל היום על הציצי, תפרים, כאבים, ילד צורח ברמזורים אדומים, יו ניים איט סיסטר .
אגב, מאוד קשה להבין את זה בילד ראשון, כי הכל נראה מאוד גדול וסופי, ועוד לא מתרגלים לעניין. אני חושבת שרק בילד השני נופל סופית האסימון בנוגע לזה שגם השלבים המבאסים סופם לעבור מתישהו - אז הנה אני נותנת לכם תובנה ברמת הילד השני (רק תזכירו לי את זה מתישהו כשאאזור אומץ להביא לעולם את הילדה השלישית ).
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'עוד משהו שנזכרתי בו - לשים את היד על הבלם'
עוד משהו שנזכרתי בו - לשים את היד על הבלם
24/10/2011 | 21:05
10
בכל מה שנוגע להתנפלויות על שילב/טויס אר אס ושאר חנויות בסגנון. הילד לא באמת צריך שלושה מוביילים התפתחותיים, חמש אוניברסיטאות, וכל צעצוע מרשרש ומנגן שכתוב עליו לאמאז וטייני לאב. הבית פשוט מתמלא בג'אנק תוך שתי דקות בערך, אי אפשר לזוז, והילד? הכי נהנה לבהות בצללים על התקרה .
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'פשוט תזכרי ש damned if you do'
פשוט תזכרי ש damned if you do
24/10/2011 | 21:07
12
and damned if you don't
והכל יהיה בסדר
את מיניקה? יהיה לאנשים מה לומר.
את לא מיניקה? יהיה לאנשים מה לומר.
וככה לגבי כל דבר בהורות.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לזכור שהחודש הראשון הוא השרדות'
לזכור שהחודש הראשון הוא השרדות
24/10/2011 | 21:08
1
10
וצריך רק לעבור אותו איכשהו,  כי בחודש השני זה משתפר ובשלישי ממש נהנים..... ואז מבינים שהקשיים הם זמניים, ושהכל רק ילך וישתפר.

אה, וגם שלא צריך משחה לטוסיק בכל החתלה- רק אם הטוסיק אדום
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ללמוד לסנן הערות מסביב'
ללמוד לסנן הערות מסביב
24/10/2011 | 21:14
6
ולדעת לחייך למעירים, להגיד "בסדר" ולעשות מה שאת חושבת שטוב לילד ולך.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ללמוד לבקש עזרה, ולהשאיר את ה"לא נעים" בצד'
ללמוד לבקש עזרה, ולהשאיר את ה"לא נעים" בצד
24/10/2011 | 21:17
1
8
לדעת להקדיש לעצמך, למרות הכל,
כחצי שעה ביום של שקט וניתוק מכל ה"צריך ל..."

לשמוע את כל העיצות, ומתוך זה לבחור למה באמת מקשיבים**

לסמוך על האבא, ולתת לו ללמוד את הילד, לתת לו לטעות בעצמו, גם אם נראה לנו שהוא עושה טעות רצינית (למעט כמובן בטיחות אבל לא לזה התכוונתי).
זה תהליך אצלם בדיוק כמו שזה תהליך אצלנו.

וברמה הפרקטית:
להכין תיק עגלה קבוע, וכשאת בבית להשתמש במלאי שיש בבית ולא לפרק ממנו, רק למלא כשצריך את המתכלים (טיטולים)

מנשא. מנשא. מנשא.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מוספיה, במידת האפשר להיות ספציפית כמה שיותר'
מוספיה, במידת האפשר להיות ספציפית כמה שיותר
25/10/2011 | 18:52
7
בקשר לעזרה הדרושה.
שלא תהיה מורעבת וישלכו אותך לישון בדחיפות
שלא תרצי משהו מהסופר ויבוא לנדנד לך את התינוק וכו' .....

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אהה, יש עוד משהו...'
אהה, יש עוד משהו...
24/10/2011 | 21:36
8
שנני את המשפט:
יש ספק? אין ספק!

נראה לך שהילד רעב? הציעי לו לאכול (גם אם בסוף זה גזים).
נראה לך שלילד יש חום? תמדדי לו.
יש לך אי וודאות בנוגע למשהו? שאלי. אחות / אח / אמא / השכנה ממול וכל מי שנראה לך שיכול לענות לך.

חלק גדול מהטיפול בילד נובע מאינסטינקטים (עד שלומדים "לקרוא" את הילד). למדי לסמוך עליהם ולתת להם ביטוי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'פן/ שואב אבק לגזים???'
פן/ שואב אבק לגזים???
25/10/2011 | 15:43
3
3
לצפיה ב-'כן '
כן
25/10/2011 | 15:48
2
8
תתפלאי איזו השפעה מהממת יש לזה!

משהו שקשור לחוסר היכולת שלהם להתמודד עם בכי, כאב ורעש.. הם מפסיקים לבכות (זה נלקח מאחד הספרים לגידול תינוקות, לא זוכר איזה).

אגב, במשך כמה חודשים הרדמנו אותו עם רעש לבן (הרעש שבין התחנות ברדיו). הוא נרדם בלי בעייה ובלי לבכות עצמו לדעת
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אדיר! להרדים עם רעש לבן '
אדיר! להרדים עם רעש לבן
25/10/2011 | 19:19
1
3
לצפיה ב-'בשלב מסויים גם אנחנו נרדמנו'
בשלב מסויים גם אנחנו נרדמנו
25/10/2011 | 20:55
7
עם הרעש הזה...
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'שפת התינוקות של דאנסטן!'
שפת התינוקות של דאנסטן!
24/10/2011 | 21:46
5
113
לא יודעת מה הייתי עושה בלי זה.

בקיצור נמרץ - מדובר על אישה עם שמיעה יוצאת דופן ששמה לב שתינוקות שונים בוכים באופן דומה לתינוק שלה, ואת התינוק שלה היא כבר מכירה ומצליחה להבין מה הוא רוצה כל פעם.
היא התחברה עם צוות חוקרים שחקר את נושא התקשורת של תינוקות, ויחד הם הגיעו למסקנה ש:
- בשלושת החודשים הראשונים לחייהם, הקולות של התינוק מתבססים על רפלקסים.
- הרפלקסים האלו יוצרים ארבע "מילים" שמשותפות לכל תינוק באשר הוא, שבהן הוא משתמש עד גיל שלושה חודשים בערך (אז הוא מפתח הברות נוספות, וקצת קשה יותר ליישם).

אפשר למצוא ביוטיוב הדגמות לאיך ה"מילים" האלו נראות ונשמעות. יש גם DVD שמסביר את השיטה, אבל באמת שהוא בזבוז של זמן וכסף. רבע שעה ביוטיוב וקצת זרזור עם חברות (זה "נ"? זה "ל"?), וקלטתן את הקטע.

מי שמכיר אותי כבר יודע שאני הראשונה להגיד לאמא לסמוך קודם כל על עצמה, ועל התינוק, ולא לאכול כל מיני תורות של כל מיני אנשים, אבל האישה הזאת באמת עלתה על משהו. בזכותה היה לי הרבה יותר קל לדאוג לצרכיו של הקטנטן עוד לפני שהגיע לשלב הבכי.

וכאמור, זה בחינם ביוטיוב, אז מה אכפת לכן לנסות? אם יש לכן תינוק עד גיל שלושה חודשים או שאתן עדיין בהריון, תנו לזה צ'אנס.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אפשר לינק?'
אפשר לינק?
25/10/2011 | 16:47
2
נתקלתי בעבר בסיפור הזה, והייתי שמחה לנסות.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'כשניסיתי לראות את הסרט במהלך ההריון'
כשניסיתי לראות את הסרט במהלך ההריון
25/10/2011 | 20:18
4
התחלתי לבכות כל פעם שהתינוקות בכו.
במעין רפלקס.

לא הצלחתי לסיים אותו

אחרי הלידה לא התפניתי לראות אותו ומאז כבר למדתי לזהות את הבכי של הגוזלית הפרטית שלי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני זוכרת כשננה היתה תינוקת קטנטנה'
אני זוכרת כשננה היתה תינוקת קטנטנה
26/10/2011 | 12:17
5
היא היתה אומרת "גי" כשרצתה לאכול
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'פרגני לנו איזה לינק ראשוני, במטוטא... '
פרגני לנו איזה לינק ראשוני, במטוטא...
26/10/2011 | 14:13
1
לצפיה ב-' והרי לינק'
והרי לינק
26/10/2011 | 18:02
3
קודם כל פה - http://www.hasod.co.il/articles/Baby_Language.htm
יש הסבר כללי וקטע מהתוכנית של אופרה ווינפרי. שווה לראות אותו, יש שם כמה דוגמאות מוצלחות שעוזרות לקלוט את העניין.

הודעה מבאופן עם כמה לינקים מבטיחים - http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?%F9%F4%...

ואח"כ אשים לינקים מיוטיוב. אם אכנס לשם עכשיו, הילד יבקש שאשים לו שירים. target=_blank rel=nofollow>http://www.timg.co.il/...
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ועוד דבר - אורז נוטה לעשות גזים לתינוקות.'
ועוד דבר - אורז נוטה לעשות גזים לתינוקות.
24/10/2011 | 21:53
3
12
יש הרבה תינוקות שהגזים שלהם מתחזקים או נחלשים לפי התזונה של האם, ואמהות עושות כל מיני נסיונות כאלו ואחרים לאכול או להמנע מכל מיני מזונות שלא עושים טוב לילד.
ומעבר לקטניות, למצליבים, לסולניים או לכל קבוצה אחרת שבוחרים להשמיץ באותו רגע, אחד הממזרים הגדולים שבד"כ לא חושדים בו הוא אורז.

גם מנסיוני וגם מנסיון של המון נשים אחרות - הימנעות מאורז מפחיתה את הגזים. וכן, זה אומר שאי אפשר לאכול סושי למשך עוד כמה חודשים.
במקרה שלנו, גם אחרי שחזרתי לאכול את רוב המאכלים שנמנעתי מהם במשך שלושה חודשים, לאורז יכולתי לחזור רק כשהקטן היה בן 4 חודשים בערך.
שווה לנסות כמה ימים לראות האם זה המקרה גם אצלכן, במקרה של כאבים קשים שנראה שכלום לא עוזר להם.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ואם כבר גזים - פוזיציה לשחרור:'
ואם כבר גזים - פוזיציה לשחרור:
24/10/2011 | 21:59
1
14
לצפיה ב-'איזה מותק! איך הוא נראה מבסוט'
איזה מותק! איך הוא נראה מבסוט
24/10/2011 | 22:34
1
לצפיה ב-'דווקא אצלי כרוב היה עושה לו'
דווקא אצלי כרוב היה עושה לו
25/10/2011 | 08:56
7
גזים.
אם הייתי אוכלת כרוב אז הייתי יכולה לוותר על השנת לילה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לסנן לסנן לסנן.'
לסנן לסנן לסנן.
24/10/2011 | 22:12
1
לצפיה ב-'להשתדל לא לזרוק את התינוק מהחלון'
להשתדל לא לזרוק את התינוק מהחלון
24/10/2011 | 22:20
1
12
תרגעי, תנשמי עמוק... כולן היו שם, לכל אחת כמעט התחשק באיזו נקודת קצה של יאוש להעיף את התינוק מהחלון- אבל מתאפקים, וזה משתלם... מחר הוא יכול להיות הגוש מתיקות הכי מסוכר ביקום.

וברצינות, אני חושבת שאחד הדברים שהכי חבל שבגינם שלא מתחילים מילד שני זו הפרספקטיבה.... הכל הכל הכל זמני.
הכל עובר.... ובעיקר- נורא נורא מהר.

בה-צ-ל-חה!
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לזכור שההבדל בין אמא נורמלית לבין אמא מתעללת'
לזכור שההבדל בין אמא נורמלית לבין אמא מתעללת
25/10/2011 | 09:11
7
זה שהנורמלית רק חושבת על לזרוק מהחלון בעוד שמתעללת גם מבצעת.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לזכור שגם לאבאים יש מה להגיד'
לזכור שגם לאבאים יש מה להגיד
24/10/2011 | 22:27
5
10
.

ועכשיו ברצינות - זה טיפ לא רע בכלל.חש גם אבא במשוואה. וגם אם הוא לא היה בהריון/ילד בפועל/בחופשת לידה/מניק עדין יש לו תפקיד וחלק במפשחה. לא לתת לו להשארזנוח ומסכן בצד ובטח לא ממודר לכל ענייני ההורות.

וגם
ללכת עם הלב ולא להקשיב לכל מה שיש לסביבה להגיד. אם זה מתאים לכם או לילד שלכם - לכו על זה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אחת העצות החשובות!'
אחת העצות החשובות!
24/10/2011 | 22:48
4
7
לראות את ההורות כדבר זוגי דבר אח"כ משפיע באופן ישיר על מערכת היחסים בינכם ועל איך שהילדים שלכם יגדלו ובעתיד הרחוק יהיו הורים גם בעצמם.

כל מי שלא לוקחת כמובן מאליו שבעלה הוא הורה ו-"אמא" טוב לפחות כמוה, עושה (לדעתי) עוול לעצמה, לבן הזוג, לילדים ולחיים הזוגיים.

כל זאת כמובן בהנחה שלא מדובר בבעל מהסוג שניתן למצוא בסדרות אמריקאיות קיטשיות שמתעניין רק בלפתוח בירות, להפליץ ולשבת על הכורסא מול שידורי ספורט.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יש עוד בעלים כאלה? האבטיפוס, אל באנדי'
יש עוד בעלים כאלה? האבטיפוס, אל באנדי
24/10/2011 | 23:35
3
6
אבד עליו הכלח בשנות ה-80, לא? (שלא לדבר על ארצ'י באנקר העתיק עוד יותר).
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'תתפלאי, יש.'
תתפלאי, יש.
25/10/2011 | 08:33
4
חנול, לא יכולתי להסכים יותר עם מה שכתבת!
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יש, אולי לא כזה מוקצן'
יש, אולי לא כזה מוקצן
25/10/2011 | 16:14
3
אבל בהחלט עדיין יש לא מעט שחושבים שהתפקיד שלהם מסתכם בלהחליף חיתול פעם בשבוע ולחשוב שהם "אב השנה".
הרבה מזה גם באחריות האמהות, להבין שאין איזה "גן אמהי" שגורם לנו להחליף חיתולים יותר טוב, שזו לחלוטין מיומנות נלמדת ובסוף זה ישתלם לכולם.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'כנראה שעדיין יש, זה מהישרדות (ברח לי השם)...'
כנראה שעדיין יש, זה מהישרדות (ברח לי השם)...
25/10/2011 | 16:17
1
לצפיה ב-'למצוא קבוצת אימהות טריות כמוך'
למצוא קבוצת אימהות טריות כמוך
24/10/2011 | 22:28
9
6
כאלה שאת מתחברת אליהן בכייף. זה משדרג++ את התקופה.

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'המלצה מאד חשובה!!!!'
המלצה מאד חשובה!!!!
24/10/2011 | 22:32
1
נשים במצבך משמע נשים אחרי לידה ואם יש לכן אותו מספר ילדים אז בכלל טוב( כי הבעיות משתנות) זה מעולה!!!  א׳ זה מאפשר לך מפגש עם אנשים מבוגרים וב׳ זה נותן לך פרספקטיבה ואתה רואה שהשד לא ככ נורא ולא רק לך יש לילות ללא שינה, גזים,מריבות עם הבעל ועייפות בלתי נגמרת
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'איפה מוצאים?'
איפה מוצאים?
25/10/2011 | 15:24
7
1
לצפיה ב-'אוקי, אני אחפש משהו...'
אוקי, אני אחפש משהו...
25/10/2011 | 19:21
2
4
רק שאני עוד לא ממש מצליחה לצאת מהבית לפי לו"ז.... יותר לפי היניקה שלו
אני בטוחה שזה ישתפר
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מה הבעייה להוציא אותו?'
מה הבעייה להוציא אותו?
25/10/2011 | 20:53
3
את לא מניקה מחוץ לבית?
את תמיד יכולה לשאוב ולתת לו בחוץ בקבוק.

ניחא, היית אומרת שהוא צורח רוב הזמן... כולה לינוק
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'זה בסדר, לרוב גם שאר האמהות ככה '
זה בסדר, לרוב גם שאר האמהות ככה
26/10/2011 | 18:56
לצפיה ב-'אני יכולה לספר לך על עצמי'
אני יכולה לספר לך על עצמי
25/10/2011 | 15:56
2
8
אנחנו עברנו דירה לפני הלידה למקום חדש- בלי משפחה, בלי חברים, בלי עבודה- תכלס לא הכרנו פה אף אחד..
חיפשתי ומצאתי פה באזור מין מקום שמרכז חוגים לאימהות ותינוקות ופשוט התחלתי ללכת באופן קבוע לכל מיני פעילויות.
"סימנתי" לי כמה בנות שמצאו חן בעיני והתחלתי לדבר איתן. בהתחלה זה אומנם קצת מביך לנסות להמשיך את הקשר מחוץ להקשר של הפעילויות אבל ראיתי שכולן מחפשות קשר ודי מהר נוצרנו קבוצה די מגובשת והתחלנו להיפגש גם בבתים אחת של השנייה. כל אחת היתה מביאה משהו לאכול  והיינו משמינות, מקטרות ומתמוגגות מהיצורים הקטנים ביחד.
צריך רק לנסות לאזור קצת ביטחון ופתיחות ולהבין שכולנו (או רובנו) מחפשות קשר בתקופה הזו.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אצלי בדיוק אותו סיפור (ממש אבל) '
אצלי בדיוק אותו סיפור (ממש אבל)
25/10/2011 | 16:18
לצפיה ב-'לזכור להנות'
לזכור להנות
24/10/2011 | 22:30
7
הם גדלים ככ מהר שזה לא יאמן. בכל גיל יש את הקסם שלו אז לנצור הכל ולהנות מכל רגע. לצלם הרבה וגם לרשום. דברים שאת חושבת שאת זוכרת עכשיו לא בהכרח תזכרי אחכ.

דבר נוסף הוא לא לוותר לעצמך על הדברחם שחשובים לך והם עקרונים בשבילך. אם את חולה על פילאטיס אז תמצאי איכשהו את הזמן לעשות את זה . וזה גם בדברים הבסיסיים. חברות שאמרו שהן לא מספיקות להתקלח . מי שמע דבר כזה? התינוק הלך לישון לכי להתקלח. גם אם הוא יתעורר באמצע אף תינוק לא מת משתי דקות בכי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לקחת את הזמן'
לקחת את הזמן
24/10/2011 | 22:45
3
ולהבין שזה הולך ומשתפר לאט לאט.
להקיף את עצמך בעזרה, ולא להבייש לבקש.
להשתדל לא להיות לבד הרבה.
לתאם ציפיות עם הבעל. עולמנו שלנו משתנה בבת אחת ולעיתים נראה שעולם שלהם, לא זז במילימטר. לדבר על זה. לא לאגור. ולאפשר לבעל להשתתף בטיפול.
ובעיקר  לשוב ולהזכיר שזה עובר ושאוטוטו יהיה יותר קל...
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לגבי ציוד'
לגבי ציוד
24/10/2011 | 23:00
4
לדבר עם מי שיש להם ילדים ולשמוע במה הם השתמשו
לדוגמא אנחנו לא קנינו אפילו צעצוע אחד (למעט בובת כלב שעשתה לנו עיניים בגולף) והכל קיבלנו מתנה . אוניברסיטה , טרמפולינה  , מזרן פעילות , מובייל פשוט ביקשנו ממי ששאל (מהקרובים) מה אנחנו רוצים . אלה דברים שעולים המון כסף וחבל לקנות אותם לבד כי בסופו של דבר מקבלים מתנות ומחליפים גם לבדוק אם יש למישהו להשאיל לכם דברים.

ריהוט לתינוק , אני מאמינה שבזה משקיעים כדי שימשיך הלאה לילד הבא , יש אנשים שמעדיפים יד שניה וכו'.

בגדים 8-9 חליפות להתחלה אחר כך להוסיף אני ילדתי בקיץ אז קניתי 8-9 חליפות ארוכות ואחרי שלושה שבועות הוא עבר לקצר במשך היום וארוך בלילה (וקיבלתי חבילה ענקית של בגדים קצרים מניו יורק) אבל בהתחלה היה חסר לי כי קנינו רק 5 חליפות (האמנו לזה שיביאו לנו מתנות) .

לא להשקיע טונות כסף בבגדים שלהם בצ'יק הם גדלים ופתאום הכל קטן עליהם.
מנשא לקנות רק אחרי הלידה את יכולה לבקש מתנה יועצת מנשאים שתבוא אלייך הביתה , תמדוד לך מנשאים עם התינוק ותוכלו לראות מה מתאים לשניכם.
לדאוג שגם לאבא יהיה מנשא שיוכל לשאת את התינוק (אם לקחת מנשא קשירה שיתאים לשניכם וכו').

לא צריך מד חום לחדר
לא צריך מד חום למיטה
ולא צריך מד חום לאמבטיה
יש לנו ידיים ואנחנו מרגישים
אם לנו קר גם להם קר
אם אנחנו מזיעים גם להם חם
לא צריך ללכת לפי הרשימות שנותנים בחנויות , לחשוב ולראות מה מתאים לנו בקניה שלנו וזה מה שאנחנו עשינו .
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ממשיכה את הטיפ שלך'
ממשיכה את הטיפ שלך
25/10/2011 | 08:34
7
7
היה לי דיל עם בעלי במהלך חופשת הלידה - רבע שעה/חצי שעה לפני שהוא יצא לעבודה הוא היה מעיר אותי, וזה היה נותן לי הזדמנות להתקלח להתלבש ולאכול ארוחת בוקר כמו בנאדם בלי תינוק שצורח ברקע.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-' אכן טיפ חשוב'
אכן טיפ חשוב
25/10/2011 | 09:52
6
8
אם הייתי קמה ומתקלחת לפני שהוא יוצא הייתי בכייף יכולה לצאת אח"כ.
אם הייתי מתעצלת לקום, שאר היום בד"כ לא הייתי מצליחה להתקלח ואז זה באסה להיות כל היום בבית.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אז הנה טיפ! מקלחת כשבן הזוג לא בבית'
אז הנה טיפ! מקלחת כשבן הזוג לא בבית
25/10/2011 | 10:04
5
8
אני הייתי שמה אותה בטרמפולינה בתוך חדר האמבטיה ומתקלחת.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'גם אני, חופשי. וגם שרה במקלחת להנאתם.'
גם אני, חופשי. וגם שרה במקלחת להנאתם.
25/10/2011 | 10:12
1
לצפיה ב-'בשלב מסויים עשיתי את זה אבל הרבה יותר כייף'
בשלב מסויים עשיתי את זה אבל הרבה יותר כייף
25/10/2011 | 10:18
2
7
לעשות מקלחת ברוגע ולא בלחץ שהיא תתחיל לבכות באמצע ותצטרכי להפסיק.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-' ומה יקרה'
ומה יקרה
25/10/2011 | 16:08
1
9
אם לא תפסיקי תוך שניה והיא תבכה דקה?
כמובן לא בכי היסטרי אבל אם הילד בטרמפולינה ואני רואה אותו, אכל לפני המקלחתף החלפתי חיתול וכו'- כנראהאין שום אסון ואפשר לחכות שניה עד שחופפים את הראש
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'בתכלס לא יקרה כלום'
בתכלס לא יקרה כלום
25/10/2011 | 16:16
8
בפועל היה לי יותר כייף להתקלח בידיעה שאני מסיימת בכייף שלי ולא בלחץ
שהיא מתחילה לבכות וצריך לשיר לה תוך כדי ולהרגיע אותה
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני מתקלחת בכיף'
אני מתקלחת בכיף
25/10/2011 | 10:36
8
גם כשבעלי לא בבית (בחודש הראשון הייתי חייבת מישהו בבית כדי להתקלח כי לא עמדתי מאוד יציב) כשהילד ישן במיטה בשלווה או משחק בטרמפולינה בסלון .
אז פעם אחת רצתי רטובה כולי כי הוא בכה ונתתי לו מוצץ
אבל אני ממש לא עושה יותר מדי עניין ממקלחת.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'על רגל אחת:'
על רגל אחת:
25/10/2011 | 07:29
4
9
ויטמינים-צריך לתת ויטמין D מהלידה. מה שמוכרים בקופת חולים הוא איום ונורא ( של ד"ר פישר אאל"ט). יש ויטמין D של טיפטיפות שהוא נהדר.
בשום אופן לא לטפטף ויטמינים (D ואחר כך ברזל)לפה של התינוק מהבקבוק- הוא יכול להפתח ולכו תדעו כמה נשפך. אנחנו שמים על כפית ומגליצ'ים.

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'דווקא את הברזל'
דווקא את הברזל
25/10/2011 | 08:27
3
4
תמיד נתתי באמבטיה בערב - ואז זה לא מלכלך (ואו-הו, זה יכול ללכלך).
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'את הברזל לערבב עם הפירות'
את הברזל לערבב עם הפירות
25/10/2011 | 09:49
2
3
גם לא מלכלך, גם לא מורגש בטעם (אם הילדון/ת לא אוהב...)
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'וגם נספג יותר טוב בגוף כי יש בפירות'
וגם נספג יותר טוב בגוף כי יש בפירות
25/10/2011 | 09:56
1
4
לצפיה ב-'כמובן... את הדבר הכי חשוב שכחתי לכתוב '
כמובן... את הדבר הכי חשוב שכחתי לכתוב
25/10/2011 | 10:03
1
לצפיה ב-'לא להתרגש מהאחיות של טיפת חלב'
לא להתרגש מהאחיות של טיפת חלב
25/10/2011 | 08:12
6
בכל מקרה, כשמדברים עם חברות מגלים שכל אחות אומרת משהו אחר...

- כדאי לשמור מוצץ נוסף באוטו
- הצעצועים הכי טובים/מעניינים הם בכלל לא צעצועים
- עד גיל חצי שנה - עיטוף מאוד עוזר להם להירדם, לנו זה עזר להתחיל לישון לילות שלמים
- להנות, לצלם ולתעד
- לא לשכוח שגם אבא ואמא הם אנשים עם צרכים, לא להזניח את עצמכם
- לא לפחד להיעזר באנשים אחרים (לשים עין על התינוק, לשמור עליו ערב שלם)
- לזכור שיש דברים שלא עובדים בגיל מסוים, אבל יכולים לעבוד חודש אח"כ (לשתות מהבקבוק, לשתות מים מכוס, תחליפי מזון בטמפרטורות שונות ולאו דווקא חמים).
- כדאי להתחיל עם סדר יום ובעיקר טקס שינה מגיל קטן יחסית. זה מארגן להם את היום ועוזר להם להירדם.

(זה העיקר ממרומי גיל שנה וחודשיים כמעט)
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'רגשות אשמה'
רגשות אשמה
25/10/2011 | 08:29
4
לזרוק דרך החלון. להאמין בזה שאת האמא הכי טובה שאת יכולה להיות. קל להגיד כמעט בלתי אפשרי ליישם....

את כל הפאנטיות לזרוק דרך החלון. אין רק דרך אחת טובה לגדל ילדים. אני למשל הייתי פנטית של הנקה, אבל אחרי חודש וחצי של ילד צורח שלא מקבל את האוכל שהוא צריך, הסימילאק היה הצלה עבורי. אבל בגלל הפנטיות אכלתי את הלב עוד המון המון זמן אחרי על כך שלא הנקתי אותו כמתוכנן.

את כל העצות וההערות הנהדרות של החמות, הגיסות, השכנות, הגננות, וסתם עוברי אורח ברחוב גם אפשר לזרוק דרך החלון. אני אפילו לא טורחת  כבר להגיב.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לזכור שאצל כולן זה בדיוק אותו הדבר...'
לזכור שאצל כולן זה בדיוק אותו הדבר...
25/10/2011 | 08:33
4
והרבה יותר גרוע  
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מהמקום שכבר כמעט שכח'
מהמקום שכבר כמעט שכח
25/10/2011 | 09:01
4
לא לשכוח שאתם גם זוג ולא רק הורים
הילדים גדלים ועוזבים בסופו של דבר
(אם הקשבת לעצות הטובות של הפורום וגדלתם ילדים שלא נתקעים בבית
)

קחו זמן לעצמכם - תשאירו את התינוק לכמה שעות אצל ההורים אם הם בזמינות - לא יקרה כלום - שבו יחד בבית קפה, לכו להופעה, תמשיכו להיות חברים - תתעניינו מה קורה אצל בן הזוג (לשני הכיוונים כמובן) בלי קשר לתינוק למרות שהוא ממלא את כל ישותכם. אתם הייתם שם קודם
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'עצות פה'
עצות פה
25/10/2011 | 09:20
3
להקשיב לכל עצה שנותנים לך, גם הנודניקית ברחוב, לפעמים באופן ממש מפתיע, היא צודקת. וואלה , קר לו ברגליים...
אין מה לעשות, בישראל [אין לי מושג איך זה בעולם, עוד לא נסעתי לצערי עם הילדים לחו"ל] תמיד יהיה מי שיגיד משהו, אז למה להתעצבן מזה? תגידו תודה ותבדקו, מה אכפת לך למשמש לו את הרגליים כדי לבדוק שלא קר לו?

ואם כבר- תורידי לו שכבה אחת, בייחוד בחורף לא שמים לב לזה, בישלת את הילד! גרתי בירושלים עם הגדול ובכל מקום מחומם הייתי רואה תינוקות בני חודשיים עטופים ב4 שכבות עם 2 שמיכות, והאמא לא מבינה למה הילד יונק כל חצי שעה- חם לו!!!! תבדקו להם את העורף, אם הוא חם או קר, זה המדד הטוב ביותר

הכל זמני, הכל זמני, הכל זמני, כל דבר שקשה לך- תשנני את זה לעצמך, כל הרגל של הילד- אפשר לשנות
נגיד והתחלתם להביא את הילד למיטה בכל לילה והוא לא נרדם בלי זה. תשנני לעצמך שהכל זמני ובעזרת יומיים של התעקשות- תשני את זה

ילדים הם כל כך גמישים ואפשר "לתכנת" אותם כל כך בקלילות

אם הוא מעדיף את אבא- לא להעלב, זו תקופה וזה עובר, בכל מקרה בסוף בנים הם של אמא , בנות הן של אבא ואם כואב להם הם כולם ירוצו אליך... את לא רואה שאבא נעלב מזה שהילד מנסה למצוץ לו את הציץ ומתחיל לבכות כי הוא לא את

יכול להיות שלא תתחברי לילד ממבט ראשון. יכולה להגיד לך שלקח לי בדיוק חצי יום להתאהב בראשון וחודש בשני. והכי כאב לי שידעתי שבראשון היה לי יותר קל להתאהב...
אז יש פה כמה עצות- לא לעשות השוואות בין הילדים [אם תצליחי, תגלי לי איך] לא להתאכזב מעצמך אם לא ברגע שראית אותו לא התאהבת בו. את עוד תתאהבי ובענק, וזה לא משנה כמה טיפולים או כמה קשה היה ההריון- זה קורה וזה בסדר

אמרו את זה קודם אבל אני אחזור כי זה חשוב:
מנשא, מנשא, מנשא
יועצת הנקה- יש דרך הכללית בהשתתפות עצמית של 150 ש"ח. בראשון לא הבנתי את החשיבות של זה ורק כיום אני מבינה כמה טעויות הנקה עשיתי ולמה לצערי הוא ינק רק 4.5 חודשים
לא לאכול לעצמך את הלב אם הילד לא יונק, כמה מהילדים והמבוגרים המדהימים ביותר שאני מכירה לא ינקו שניה אחת בחייהם. יותר מזה, הרופאה אצלנו במשפחה גדלה בכלל על חלב עם קורנפלור...
להפגש עם אנשים ובעיקר עם אמהות

ותעשי דברים גם בשביל עצמך- לכי לספר, לקוסמטיקאית, תנעלי נעלי עקב, תקראי ספר, לכי לבד לסופר או לבית קפה- משהו שתרגישי גם אישה וגם בנאדם עצמאי

תהני! זו תקופה מדהימה שלא תחזור, כרגע אני באמצע החלד השני ואני יכולה להגיד לך שאני נהנית שאין דברים כאלו.
אז כמו ששוה להביא ילדים בשביל הנכדים- שווה לעבור את החלד הראשון בשביל השני [למרות שגם בו החודש הראשון זוועה, ואז צריך להתמודד עם ילד אחד קנאי ואחד שרוצה רק לינוק, אבל זה כבר לשרשור אחר ]
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'להשתדל לטפל בתינוק/ת עם הבנזוג'
להשתדל לטפל בתינוק/ת עם הבנזוג
25/10/2011 | 10:12
3
6
לא להשאיר אותו מחוץ לעניינים. גם אם חושבים על ענייני יעילות של : "טוב, אני אקלח אותו והוא יכין ארוחת ערב - כדי שנספיק מהר מהר"
ממליצה לוותר על עניין הזמן - ולקחת את הזמן ולטפל (לעיתים קרובות, לא חייב כל הזמן) - יחד. זה מאוד מגבש. לרחוץ יחד, להלביש כשהשני מבדר את תינוק, לשחק איתו/איתה - יחד. לטייל כשחוזרים מהעבודה - שלושתכם יחד, להצטלם שלושתיכם יחד (בסוף מגלים שיש הרבה תמונה של הורה+ילד ולא כולכם יחד), חוץ מהנקה (אלא אם כן זה עם שילוב בקבוק) - לא כדאי שיהיו תפקידים ספציפים - אלא ששניכם תדעו לעשות את כולם - שלא יווצר שרק אימא מרדימה וככה התרגל/ה היורש/ת וכו'...

לדבר לדבר ולדבר עם הבנזוג - על דברים שמציקים (לא לשמור בבטן - לפתור!), על נושאים שהם לא רק התינוק/ת, עבודה או כסף - תדברו על מה שהייתם מדברים ככה סתם לפני פרוץ הבוס/ית לחייכם או אפילו נושאים שהייתם מדברים עליהם בדייטים הראשונים. לזכור להחמיא אחד לשנייה ולהיפך - בין אם זה על הטיפול בילד/ה ("אני חושב/ת שאת/ת אימא/אבא נפלא/ה לבן/בת שלנו") או על המראה החיצוני ("ואו איזו סקסית תיכף אני משליח את עצמי על המיטה ונותן לך לעשות בי שמות...).
גם רכילות - יכולה להיות נושא מגבש - תתפלאי...מפתיע אבל נכון...

לדאוג שיהיה לך זמן לעצמך - להתקלח יותר מחצי דקה, ללכת להסתפר, שופינג של מלתחה מרעננת, מי שאוהבת פדיקור-מניקור - שתלך על זה, לבלות עם חברה, לדבר בטלפון עם אימא/אבא/אחות/אח.

לצאת לבילוי עם הבנזוג - רק שניכם - ולנסות להשתחרר מדאגות מיותרות או מחשבות...

לזכור שזה תינוק - והוא לא עושה לך בכוונה

לא לתת ביס לצעצועים שנמצאים ביד אחת במקום הסנדביץ' (זה סנדביץ' זה? כולה חומוס מרוח בין שתי פרוסות) שנמצא ביד השנייה (מבוסס על מקרה אמיתי).

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ועוד משהו - להתעלם מאותה אישתו של חבר'
ועוד משהו - להתעלם מאותה אישתו של חבר
25/10/2011 | 10:24
4
שאומרת לך מליון פעם במפגש: "היא ממש פיצית, ממש נמוכה" }*100000

היא אחוזון 25 - והיתה שם והתפתחה יפהמאז שנולדה...זה לא שהיא נולדה לשחקני NBA...
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'גוזרת ושומרת '
גוזרת ושומרת
25/10/2011 | 14:36
1
לצפיה ב-''
25/10/2011 | 15:02
לצפיה ב-'קצת מהניסיון שלי '
קצת מהניסיון שלי
25/10/2011 | 10:16
3
הטיפ הכי חשוב מבחינתי (שכבר אמרו אותו) - מפגשי אמהות, פשוט שינו לי את החופשת לידה. לפני כן הייתי כל כך בודדה והוצאתי את התסכול שלי על הבעל.
יועצת הנקה - כמה שיותר מוקדם יותר טוב. אני סבלתי כמעט חודש עד שהחלטתי לקחת יועצת הנקה, היא פשוט הצילה אותי ובזכותה הנקתי יותר משנה.
לקחת לך זמן לעצמך בלי התינוק/ת - אפילו לקפוץ לכמה דקות לחנות בגדים/סופר/ספר וכדו'.
לתת לבעל להיות חלק מהעניין - גם אם הוא לא עושה את הדברים בדרך שאת עושה זה לא אומר שזאת לא הדרך הנכונה וחוץ מזה הוא צריך ללמוד לעשות
את הדברים בדרך שלו בדיוק כמו שאת לומדת. לשתף אותו בהכל שלא יהיה מצב שהוא לא יודע להרדים/להאכיל/להלביש/להחליף לבד.
הרגלים אפשר לשנות רק צריך להיות עיקביים ולדעת שלמרות הקושי אנחנו עושים את זה לטובתם. גם כשהם בוכים צריך להבין שהשינוי קשה להם, הם לא בוכים
סתם או עושים לנו "דווקא", עם קצת התמדה וסיבולת לבכי שלהם תוך יומיים שלושה גומלים אותם מהרגל רע.
אמרו פה הרבה לא להקשיב לכל מיני עצות של אנשים טובים בדרך, אני חושבת שצריך להקשיב ופשוט לדעת לסנן.
לדעת שלמרות שקשה זה עובר כל כך מהר ופשוט להינות מהרגעים האלה שהם כל כך קטנים וחמודים
לרשום הכל ולצלם כמה שיותר. זה כל כך כייף אח"כ.

בטח יש לי עוד מלא אבל זה מה שאני זוכרת כרגע

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יש פה המון עצות טובות'
יש פה המון עצות טובות
25/10/2011 | 10:21
4
אז אולי אני חוזרת על מה שאמרו לך (לא קראתי הכל):

הכי חשוב-
לא להקשיב לכל פוק שיוצא מהפה של דודה זו או אחרת. קר לו /חם לו/ מה הוא אוכל/מה הוא שותה.
די.
להקשיב רק לאנשים חכמים, לקרא ספרות מקצועית, לא משנה מה- ולהחליט לבד מה טוב לכם כמשפחה.
לא לתת לפוקים של אחרים להעליב אותך.

דבר שני- למצא חברת אמהות.
עם בכורתי מצאתי קבוצת אמהות נהדרת, היינו נפגשות על הדשא, ואחר כך זה גלש לבתים, וזה היה נהדר. גם הילדים היו יחד וגם אנחנו האמהות יכלנו לדבר אחת עם השנייה כמבוגר אל מבוגר.
לא פשוט למצא, אבל יש מפגשי אמהות בפורום תינוקות, יש חוגים נחמדים של קופת חולים שגם שם יש אמהות שצמאות לחברה

עוד משהו שאני עשיתי עם כל התינוקות שלי, ועם זה אולי לא כולם יסכימו-
כל הילדים שלי הם תינוקות חורף.
עטפתי אותם כמו אגרולים, ולקחתי אותם ממקום למקום על זרוע שמאל.כשיצאתי החוצה או רציתי ידיים פנויות או הם נרדמו, הנחתי אותם בעגלה וכך הם לא התעוררו מהמגע של המזרון הקר.
עשיתי את הטעות הזו כמה פעמים עד שהבנתי שהיא מתעוררת מהקור של המזרון, ומאז שיטת האגרול הם ישנו יפה תנומות של חצי שעה.
ודבר אחרון-
להכין אוכל קפוא מראש. עם הבכורה אכלתי מעל הכיור כריכים חפוזים וזה השפיע לרעה על ההנקה ועל מצב הרוח עד שתפסתי יוזמה ,פיניתי לי כמה שעות ובישלתי אוכל טוב ומזין שרק דורש חימום במיקרו.

חוץ מזה יש כאן המון טיפים מעולים..

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ילד לא צריך אמא מושלמת'
ילד לא צריך אמא מושלמת
25/10/2011 | 10:38
19
10
הוא צריך אמא מספיק טובה, ועדיף כזו שטוב לה.

הדבר הכי חשוב לטעמי לזכור - זה שהכל זמני והכל עובר, הכל.
הגזים, הצרחות, הכי הבלתי מוסבר, הקשיי שינה, קשיי אכילה - הכל.

אי אפשר להרגיל תינוק בן חודש לידיים (לדעתי גם לא ילד בן חצי שנה) - לא משנה כמה הסבתות משוכנעות שככה הוא לא יירדם לכם בחיים לבד. עוד לא הכרתי ילד בן 18 שנרדם על הידיים של אמא שלו. (אני מתה שצור יסכים להרדם עליי שוב! זה קורה רק כשהוא חולה...)

הדשא של השכן תמיד, אבל תמיד יותר ירוק. תמיד כל החברות/אמהות/שכנות יספרו איך אצלהם הילדים ישנו מגיל 0 לילה שלם, אכלו סירי מרק וביקשו עוד, אף פעם לא צרחו ובכו בלי סיבה וכו' וכו' -
לדעתי, זה קשור למנגנון שמדחיק את כאבי הלידה וגורם לנו להביא עוד ילדים - אנחנו שוכחים כמה קשה היה בהתחלה כדי שנסכים לעשות את זה שוב.

מניסיון אישי ושינוי שעברתי - עצות לא בהכרח מעידות על ביקורת. במיוחד שהם מגיעות מהאנשים הקרובים אליכם (כן, כן, גם חמתך...) אנשים יוצאים מתוך נקודת הנחה (שהרבה פעמים היא גם נכונה) שבילד ראשון לא יודעים הכל.
הם שוכחים, כשזה היה הילד הראשון שלהם הם גם רצו ללמוד לבד, להכיר לבד ולטעות את הטעויות שלהם לבד.
חשוב לזכור את זה כי נורא קל להעלב מעצות ולחשוב שהם באות לבקר את ההורות שלנו אבל זה לא בהכרח נכון.

יש לי עוד אבל אין לי זמן לרשום
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'רק חבל שהתינוק צריך לסבול מאותן טעויות...'
רק חבל שהתינוק צריך לסבול מאותן טעויות...
25/10/2011 | 13:18
18
4
עם כל הכבוד להורים שרוצים לעשות את הטעויות שלהם לבד, צריך לשים את האגו בצד ולחשוב על טובת התינוק.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'הנה טיפ חשוב '
הנה טיפ חשוב
25/10/2011 | 13:21
9
3
99% מהטעויות של ההורות הראשונית הן לא קריטיות, לא ישפיעו לטווח ארוך על הילד, לא ייצרו שום טראומות לעתיד, ויש אפשרות לתקן.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך שאת הרוב ניתן לתקן'
מסכימה איתך שאת הרוב ניתן לתקן
25/10/2011 | 14:19
8
3
אבל מכירה מקרים שהגיעו תינוקות קטנטנים לבי"ח (!) בגלל הורה שחשב שאם ילביש את התינוק שלו באמצע אוגוסט (בארץ ) בשלוש שכבות ויעטוף אותו בשתי שמיכות, ולא ידליק מזגן, אז לילד יהיה חם ונעים. לילדים אכן היה חם. חם מדי . וזה הצריך ביקור במיון. הפיך אמנם, אבל מיותר לכול המעורבים.
או הורה שהחליט שכדי שהילד שלו ישתה יותר מים ביום חם, הוא ידלל את המטרנה עם יותר מים ממה שכתוב בהוראות היצרן. שוב, נגרמו נזקים. יתכן שהפיכים, אבל למה לקחת את הסיכון? דוגמה אחרת, מוכרת וקרובה- גיסתי, שהחליטה שהתינוק בן השבועיים (!) שלה צמא והעמיסה עליו מים. לשמחתי זה לא הגיע לבי"ח... אותה אחת החליטה שצריך להכין בקבוקי תמ"ל עם מים מינרליים, ואין צורך להרתיח אותם. אני אפסיק כאן...
לפעמים צריך להיות מודעים לכך שאנחנו לא נולדנו הורים, וכמו שלמדנו לנהוג (לפחות 20 שיעורים+תיאוריה מנג'סת), ורובנו למדנו לפסיכומטרי אצל מדריך, גם לטפל בתינוק צריך ללמוד...  
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ללמוד בוודאי צריך'
ללמוד בוודאי צריך
25/10/2011 | 15:12
2
השאלה אם צריך ללמוד מהערות של אנשים בסביבה. לא בטוח.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אלה לא טעויות '
אלה לא טעויות
25/10/2011 | 15:56
4
3
אלא חוסר אחריות משוועת
לתת לתינוק בן חודשיים מים כי נראה שהוא צמא זה חוסר אחריות
להלביש בשלוש שכבות ושתי שמיכות באוגוסט זה חוסר אחריות כולם יודעים מה להלביש וגם מסבירים על זה בבית החולים .

ולגבי המים המינרלים , אנחנו יכולות לריב על זה עכשיו שעות
אבל על פי רופא הילדים אין צורך להרתיח מים מינרלים .
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לנו בבי"ח אמרו לשים 2 שכבות בחולצה + שמיכה גם'
לנו בבי"ח אמרו לשים 2 שכבות בחולצה + שמיכה גם
26/10/2011 | 08:52
2
5
לצפיה ב-'זה היה בית חולים בסיביר?'
זה היה בית חולים בסיביר?
26/10/2011 | 10:03
1
3
מי הפסיכי שאמר את זה?
הם לא יודעים שאשכרה אפשר למות מחום וזה לא סתם ביטוי?
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'גם אצלנו שמנו שתי שכבות בחולצה'
גם אצלנו שמנו שתי שכבות בחולצה
26/10/2011 | 10:08
3
אבל בלי שמיכה
הילד ישר הזיע כהוגן
כשהגענו הביתה העברנו אותו לשכבה אחת בהכל ואם הפעלנו מזגן כיסינו בשמיכה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לפי הוראו ת משרד הבריאות'
לפי הוראו ת משרד הבריאות
26/10/2011 | 10:49
4
יש להרתיח גם מים מינרליים
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אבל באותה המידה'
אבל באותה המידה
26/10/2011 | 12:45
1
4
אותה חמות או אמא יכלה הייתה לייעץ את הטעויות האלה (בוודאי שאת זו של להלביש יותר מידי).
צריך לבחור אנשים אחראיים שיודעים מה הם עושים, ולהתייעץ בעיקר איתם.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'זאת בדיוק הכוונה שלי- לא לפסול עצות של חמות'
זאת בדיוק הכוונה שלי- לא לפסול עצות של חמות
26/10/2011 | 14:06
3
או דודה של הבעל או גיסה שמבינה עניין (), רק כי אנחנו הורים ולכן בטוחים שיודעים הכל. יכולה לספר שגם בילד שני עשיתי טעויות, ולמדתי דברים חדשים. הידעתם? צריך לוודא שהרך הנולד נותן כמות מספקת של שתן ב-24 השע' הראשונות לחייו. מודה שאפילו לא עלה על דעתי שלקטנה שלי יש שלפוחית עצלה (מינוח שלי, כן?) ושצריך לעקוב. לכאורה, נשמע הגיוני. בפועל, לאחר לידה חטופה עם אדנלין בשמיים, והתמקדות בהנקות ראשוניות בכלל לא חשבתי לבדוק את תפקוד השלפוחית.
דוגמה נוספת- נכנסתי לפני יומיים עם הקטנה לקניון אחה"צ. בחנות שאלה אותי מוכרת בנחמדות אם לא קר בחוץ (לדעתי היא התכוונה לרמוז בחביבות שהילדה לא לבושה מספיק). היא לגמרי צדקה. בקניון באמת היה קר, והיה צריך להוסיף עוד שכבת ביגוד לתינוקת. זה שאני אמא לילד שני עוד לא אומר שאני אוטומטית צודקת.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ובנוסף למה שלפלגיה כתבה'
ובנוסף למה שלפלגיה כתבה
25/10/2011 | 13:34
2
זה שחמותי חושבת שX הוא טעות עוד לא הופך אותו לטעות הרי ..
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'למה נדמה לך שאנשים זרים יודעים יותר טוב'
למה נדמה לך שאנשים זרים יודעים יותר טוב
25/10/2011 | 13:59
5
3
מההורים? ההורים הם היחידים שמכירים הכי טוב את התינוק הספציפי שלהם. מכיוון שתינוק הוא בן אדם ולא ספר שעובד בדיוק לפי הכללים, היה נחמד אם אנשים היו נותנים להורים את הקרדיט המינימלי וקצת כבוד. אם מבקשים עזרה זה משהו אחד, לדחוף את האף לאופן החינוך והגידול של אנשים אחרים - זה מכוער לדעתי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא מקבלת את האקסיומה שהורים יודעים הכי טוב'
לא מקבלת את האקסיומה שהורים יודעים הכי טוב
25/10/2011 | 14:04
4
2
הם חושבים שהם יודעים הכי טוב...
קצת צניעות לא מזיקה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'נו, ומי תמיד יודע הכי טוב?'
נו, ומי תמיד יודע הכי טוב?
25/10/2011 | 14:08
2
1
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע, גם לא (בהכרח) ההורים '
אף אחד לא יודע, גם לא (בהכרח) ההורים
25/10/2011 | 14:23
1
2
תמיד כדאי להיות קשוב וללמוד, לשמוע רעיונות מאחרים. לא לחשוב שכל הידע נמצא אצלך, רק כי נולד לך תינוק.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לשמוע רעיונות זה יופי'
לשמוע רעיונות זה יופי
25/10/2011 | 14:48
2
ממילא אנשים לא נותנים לרוב אפשרות אחרת אבל ההחלטה היא מן הסתם של ההורים .
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ואת חושבת שזרים יודעים יותר טוב מהורים?'
ואת חושבת שזרים יודעים יותר טוב מהורים?
25/10/2011 | 14:31
1
לא מקבלת את האקסיומה הזאת. כל זב חותם אומר ברחוב - לילד קר מידי, חם מידי, נדמה לך שהם יודעים יותר טוב מההורים?
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אבל בדיוק זו הייתה הנקודה שלי'
אבל בדיוק זו הייתה הנקודה שלי
25/10/2011 | 14:48
1
שעצות הם לא בהכרח ביקורת וצריך גם ללמוד להקשיב להם
(ולא לקחת אותם כביקורת בהכרח)

ואני דיי מסכימה עם פלגיה בעניין הטעויות הקריטיות...
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא צריך לטגן את הילד/ה מתחת לטון בגדים '
לא צריך לטגן את הילד/ה מתחת לטון בגדים
25/10/2011 | 14:14
1
5
לצפיה ב-' האחיין שלי "בושל" כל יולי-אוגוסט. מסכן'
האחיין שלי "בושל" כל יולי-אוגוסט. מסכן
25/10/2011 | 14:25
לצפיה ב-'להקשיב לאינטואיציה שלך- לפני הכל'
להקשיב לאינטואיציה שלך- לפני הכל
25/10/2011 | 14:33
2
3
לסנן את כל ההחלשות, הביקורות והפרצופים.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-''
26/10/2011 | 10:52
4
אני הייתי בטוחה שלקטנה יש פטריה בלשון. כולם צחקו עלי שאני אמא הסטרית.
הייתי אצל הרופאה שלה בלי קשר ו... הממ... לילדה היתה פטריה על הלשון.
משחה במשך שבוע וזה עבר.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אחרי שנים של כמיהה וציפייה'
אחרי שנים של כמיהה וציפייה
25/10/2011 | 14:45
8
10
ואחרי שכששאלו אותי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה והתשובה הקבועה הייתה  אמא
אני בע"ה מצטרפת אליכן בעוד 10 שבועות

אני שומרת את כל השירשור הזה
ואני לא יודעת אם זה בגלל ההרומונים או שאתן פשוט מקסימות (סביר להניח שזה שילוב של הניים )
אני יושבת פה דומעת במשרד ומתרגשת מכל אחת מכן

תודה
נשואים טריים >>
לצפיה ב-' מרגשת אחת'
מרגשת אחת
25/10/2011 | 14:57
שיהיה בשעה טובה!!! שיעבור בקלות ובברכה וכמובן - ידיים מלאות
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מאחלת לך המון המון אושר'
מאחלת לך המון המון אושר
25/10/2011 | 15:06
3
2
ומצטרפת לאיחולים של קפרו האימא של המהמם ההוא בתמונה
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מה? מי? '
מה? מי?
25/10/2011 | 15:23
2
3
איזה תמונה? איזה מהמם?
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אופס, חשבתי שהתמונה היא שלך'
אופס, חשבתי שהתמונה היא שלך
25/10/2011 | 15:28
1
2
של המהמם הזה.

אבל אני בטוחה שגם שלך -מותק מותק!
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'רק שהיא בת '
רק שהיא בת
25/10/2011 | 16:34
2
ואכן - מהממת ברמות קשות ואני לא משוחדת בכלל
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מאחלת המשך קל ותקין '
מאחלת המשך קל ותקין
25/10/2011 | 15:27
ולידה טובה
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מממממזל טוב '
מממממזל טוב
26/10/2011 | 09:54
לצפיה ב-'כתבו מלא דברים טובים, עצה אחת שלי'
כתבו מלא דברים טובים, עצה אחת שלי
25/10/2011 | 15:29
2
7
אל תבני מראש על עזרה של אף אחד!
גם אם את שומעת מליון הבטחות וסיפורים מפה עד הודעה חדשה, במבחן השעה את צפויה להתאכזב קשות וזה עוד דבר להוסיף על ההורמונים והקושי וההלם, אז מבחינתך תתנהגי כאילו את לבדך (את וזוגך כמובן) וכל עזרה שתקבלי מבורכת, אבל אל תבני עליה מבעוד מועד.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'בהחלט '
בהחלט
25/10/2011 | 15:57
3
להתכונן שלאתהיה עזרה
זה מתכון בטוח לחוסר אכזבות
אני נהנית מכל שניה ושניה ואני לבד רוב הזמן או עם חברה שלי שילדה יום אחרי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'כאן מעלי כתוב דבר חשוב'
כאן מעלי כתוב דבר חשוב
25/10/2011 | 20:34
2
בהחלט לא לבנות על עזרה
אצלי היה סגור וחתום שחמתי המקסימה שגידלה כבר 4 נכדים  מגיעה אלי לשבוע איך שאנחנו נוחתים בבית עם התינוק
ובדיוק יום לפני שהקטן נולד היא חטפה דלקת ראות ולא ראתה אותו עד הברית
ואמא שלי שלה זה נכד ראשון ופעם אחרונה היא החליפה חיטולים לאחי הגדול לפני 25 שנה, הייתה קצת בהלם ועוד יותר קלוללס ממני

ומצד שני לפעמים העזרה מגיעה ממקומות בלתי צפויים (אגב להכיר אמהות במצבך)
יומיים אחרי שהגעתי מבית חולים נכנסתי לקומונת הבית שלי כולי בוכה ובלחץ, תוך כמה שעות הגיעה אלי מישהי מקסימה (שאגב השאירה בבית את תינוקה בן 5  החודשים ) עזרה לי הרגיעה אותי הראתה לי איך מקלחים את הילד לבד ונתנה המון טיפים קטנים לטיפול בתינוק .
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'בלת"ק- לזכור שהכל זמני'
בלת"ק- לזכור שהכל זמני
25/10/2011 | 16:04
3
לא, לא ככה החיים שלך יראו בשנים הקרובות. אולי בשנה הקרובה כןץ אבל זה זמני. איך שהוא ישן היום- לא קשור בכלל למה שיקרה בלילה הבא. אולי כן- באותה מידה אולי לא
הקשיים של עכשיו ישתנו, יבואו אחרים במקומם ויהיו לאט לאט פחות קשיים
אל תתביישי לבקש עזרה- מחברות, ממשפחה כוכו'. אבל מבעלך את לא מבקשת עזרה- הוא חלק מההורות לפחות כמוך. הוא משתתף ולא "עוזר"
אפשר להקשיב לעצות אבל לנסות להבין עם עצמך גם מה הכי נכון לך ולילד שלך שאת מכירה הכי טוב (היי- הוא היה בבטן שלך 9 חודשים- אין עוד מישהו שיש לו הכרות כזו איתו)
אל תתרכזי רק ב"חזרה לשגרה של קודם"- נסי לבנות פשוט שגרה חדשה. לעולם החיים לא יחזרו להיות "כמו קודם"- לטוב ולרע. אז במקום להתבאס ולהשוות פשוט לקבל ולשנות את השגרה. נכון בחודש הראשון לא סביר שתצאי לדרינקים עם החברות. אבל עם הזמן גם זה יבוא בהתאמות הנדרשות (בייביסיטר, בעל שיפרגן לך ערב בנות, להניק לפני כדי שהילד לא יהיה שיכור מהחלב האלכהולי וכו')
להתכונן לדבר שלדעתי הוא הרבה יותר קשה מההלם של ההתחלה- ההלם של החזרה לעבודה... חודשיים בערך לוקח לצאת ממנו. ושוב- לא לעד זה יהיה ככה. הם גדלים ונעשים עצמאיים ואחה"צ נהיה כיף ולא עול
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'בלת"ק - וואו הייתי יכולה לכתוב על זה ספר...'
בלת"ק - וואו הייתי יכולה לכתוב על זה ספר...
25/10/2011 | 16:32
5
אבל האמת שאין לי כח לחשוב. רק דבר אחד קופץ לי לראש: לש-ח-ר-ר!!!

להשתחרר מהפנטזיה על ההורות שיש לכל אחד מאיתנו בראש, לפני שהוא הופך להורה. המציאות היא לא פנטזיה.
להבין שזה בסדר גם לטעות, ושזה לא ממש נכון שכל טעות קטנה שנעשה תיספר לנו לנצח נצחים, הילדים שלנו יותר חכמים מזה.
להבין שכשאנחנו טועים - אנחנו מאפשרים לילדים שלנו לקבל מודל אנושי.
לא לחוש אשמה - אם משהו בהתנהגות שלנו לא מוצא חן בעינינו, לשנות את זה. בתחושת אשמה אין כל טעם.
להתגמש. דברים שנראים לנו הרי גורל היום, מחר לא נבין ממה התרגשנו כל-כך...
להרשות לעצמנו גם לשנות דעה, מדי פעם לבחון אם התקבענו לצורת חשיבה מסויימת והאם היא עדיין נכונה לנו או שיש טעם לשנות משהו.
לא להתעלם מעצות. לא תמיד המבוגרים והמנוסים טועים, לא צריך להיות במגננה כל הזמן.
להרגע מההתעסקות ב"לפתח את הילד". פשוט לשחרר את זה. ילדים גדלים ומתפתחים גם בלי ש"נשקיע" בזה כסף ומאמץ מודעים.

ועוד דבר חשוב: לנסות ככל האפשר לייצר רשת תמיכה. לא להיות לבד. כמה שיותר משפחה וחברים וחברות, ואם אין - למצוא - דרך חוגים ופעילויות ושכנויות וג'ימבורי ואפילו בפורומים. "כדי לגדל ילד נדרש כפר שלם", זאת ממש לא קלישאה...
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מאוד חשוב '
מאוד חשוב
25/10/2011 | 20:21
1
4
להבין שלידה זו בומבה לגוף שלך
את לא גיבורה ולא צריך להתחיל להתרוצץ בבית לנקות ולסדר , לא צריך לרוץ ברחובות . תני לעצמך זמן לנוח ולהחלים לידה זה טראומה גדולה לגוף וגם ההנקה לא עוזרת למצב הפיזי שלך.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מדגישה ומוסיפה '
מדגישה ומוסיפה
25/10/2011 | 20:48
5
לי הייתה לידה מאוד קלילה ונחמדה שעתיים אחרי כבר ביקשתי לרדת מהמיטה ורציתי  להסתובב במחלקה
ולמחרת כשהלכתי לתינוקיה אחת האחיות קלטה אותי מנסה לקחת אויר ולא מצליחה
הברזל שלי צנח עד כדי כך שהיה לי קשה לנשום
בקיצור
הקפידו לקחת ברזל!!! גם אחרי הלידה !!
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'בלת"ק - לזכור שלכל ילד הקצב שלו'
בלת"ק - לזכור שלכל ילד הקצב שלו
25/10/2011 | 20:36
3
החוזקים שלו, האופי שלו.   אין מה להשוות לאחרים, לא במשקל לא באכילה לא בשינה לא בהתפתחות המוטורית ולא בשום דבר.

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא להלחץ על ההנקה'
לא להלחץ על ההנקה
25/10/2011 | 21:01
5
לו היינו 7 שנים אחורנית לא הייתם מוצאות אותי אומרת את זה.
כל כך הרבה נאמר על הנקה.
אז הנקתי את שניהם. אז זה היה לא קל.
ועם מבט בפרספקטיבה של שנים ואחרי שני ילדים, עזבו שטויות, לכו על מה שחשוב ואל תתחילו לחשוב שחייבים לשאוב 8 פעמים ביום להגביר משק חלב וכו.
מי שהולך לה בקלות סבבה לה מי שלא, חבל על האנרגיות, תנו בקבוק ובא לציון (ולאמא ולתינוק) גואל.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יש לי טיפ אחד'
יש לי טיפ אחד
25/10/2011 | 21:59
1
6
שלדעתי אף אחת לא כתבה -
תהני.
נכון, החודש הראשון זה הישרדות. נכון, הנקה זה לא קל (גם כשזה הולך). גם לא לקום בלילה, תינוק מוגז, וכל המאפיינים החדשים של תינוק חדש.
אבל בכ"ז, תנסי להנות.
להנות מזה שהימים בחל"ד הם שלך ושל הבייבי שלך, וכמעט תמיד אפשר לטייל ולהיפגש עם אנשים ולהיות אדון לעצמך, אחרי שרובנו עובדות ובד"כ נמצאות בלו"ז פחות מרווח ונוח.
להנות מזה שיש לך תקופה של רק שניכם - את והתינוק.
להנות מזה שמול העיניים שלך צומח בנאדם קטן ומתוק כ"כ
לא להיות במוד הישרדות כל הזמן, ורק לחפש מתי לישון ולנוח - כשהתינוק ישן, תנסי לנצל חלק מהזמן הזה גם בשביל עצמך, לעשות מה שעשה לך טוב וכיף עוד מלפני (זרזור, בישול, ספורט, ווטאבר). לפעמים זמן עם עצמך, או עם חברה או הבנזוג *בלי* תינוק ער שצריך תשומת לב, זה יותר חשוב משינה.

פשוט לנסות להנות, כי זו תקופה מדהימה שלא חוזרת הרבה פעמים בחיים.

(שמים לב שהחורף הזה שהגיע גורם לי להיזכר בתקופה של אחרי הלידה ולהתגעגע כל כך? )
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני רשמתי'
אני רשמתי
25/10/2011 | 23:43
1
לצפיה ב-'עצות טובות לטעמי שמישהי רשמה בפוסט הזה'
עצות טובות לטעמי שמישהי רשמה בפוסט הזה
25/10/2011 | 22:06
3
וכמו שאני מכירה את עצמי אני אצטרך מידי פעם לקרוא את זה לרענון :) http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יש לי זמן אז מוסיפה עוד:'
יש לי זמן אז מוסיפה עוד:
26/10/2011 | 11:39
3
למאכילות מבקבוק- אם התינוק מסרב לאכול מבקבוק מסויים- לנסות סוג אחר של בקבוקים! אנחנו היינו עם הטומי-טיפי והיא ממש לא אכלה ממנו. קנינו אוונט והיא אכלה קצת יותר טוב, קנינו MAM והיא אכלה עוד יותר טוב. עוד חשוב- לשים לב לחור של הפטמה בבקבוק! לחברות שונות של פטמות לגילאים יותר מתקדמים. לא לקפוא על השמרים כי זה ככל שהחור של הפטמה יותר גדול, כך קל יותר לתינוק.אנחנו הגענו לכמויות אוכל הרצויות רק כשהחלפנו פטמות בגיל חודשיים.

לתינוקות שלא אוהבים לשכב על הבטן- חשוב להיות על הבטן כמה שיותר בזמן ערות. אממה- התינוקות לא תמיד בעניין. אפילו הקטנה שלנו שמרימה ראש מצויין בערך מהרגע שנולדה. בחיי.אנחנו פשוט משכיבים אותה על הבטן כשהיא עלינו. לפי הקולות שהיא משמיעה זה עדיין מאתגר  אבל זה יותר נעים לה.

תינוקות לא יודעים לקרוא! לכן הם לא קראו את הספר שאומר כמה הם צריכים לאכול/לגדול/לישון וכו' ולכן הם יכולים להתנהג טיפה אחרת.

תהיו קשובים לתינוק ולא למה שאתם חושבים ש"צריך". תינוקות אמורים לאהוב להיות על הידיים. אצלנו היא היתה בוכה על הידיים בשלב מסויים ולא הבנו למה. עד שראינו שהיא פשוט אוהבת לשכב ולהמתח או לשחק עם הידיים. אז הרופאה אמרה לנו "כמה שיותר ידיים" אבל בשבילה זה לא נעים. כנ"ל לגבי צעצועים, מוביילים, אוניברסיטה וכו'- אם התינוק מסיט את המבט או מכסה את הפנים עם היד- יש לו יותר מדי גירויים וזה אומר שהספיק לו.

מוצץ- כמו הבקבוקים. ולרוב רוב התינוקות אוהבים את המוצצי לטקס הכי פשוטים. אמרו  לי בפירוש רופא שיניים ופיזיותרפיסטית שהמוצצים האורטודונטיים לא בדיוק מה שמבטיחים, ועדיף לתת לתינוק את המוצץ שהוא אוהב. שניהם יעשו אותו נזק.

לישון לא פחות חשוב מלאכול! אלא אם הרופא אמר אחרת- תנו לתינוק לישון.

לכבד את התינוק- את הגוף שלו, את הרצונות שלו ואפילו את הפרטיות שלו. הוא אדם קטן ומגיע לו שיתייחסו אליו ככזה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא להתרגש ממה שלאנשים יש להגיד'
לא להתרגש ממה שלאנשים יש להגיד
26/10/2011 | 19:31
3
במיוחד לקרובי משפחה. יש לך חלב/אין לך מספיק חלב/את מרעיבה אותם/את צריכה לעשות ככה/אחרת- יכול לשגע ולעורר בטחון עצמי. לנסות לא להקשיב. קשה, אני יודעת (מנסה לשנן לעצמי, במיוחד אחרי שהיום אימא שלי הביאה אותי לדמעות עם הערות שלה לגבי הרעבת ילדים), אבל לנסות להקשיב לאינטואיציות שלך וגם לבחור חברה אחת/שתיים שאת סומכת על דעתה ולהתיעץ איתה.
למצוא חברות שגם בחל"ד או שלא עובדות- ולבלות איתם את חל"ד. אין כמו לשבת עם עגלה בארומה ולתת לחברות להתעסק עם הקטנים בזמן שאת שותה קפה. וכבונוס- התינוקו ישנים מעולה בעגלה
לא לקנו בוחטה של בגדים וצעצועים לפני הלידה כי יש סיכוי שמה שקנית- לא מתאים אות לא נחוץ בכלל. עדיף לקנות את המינימום- ואז מקסימום להשלים אח"כ או לקבל במתנה
לא לסרב לדברים שאנשים אחרים רוצים לתת לך- לשימוש זמני.
לא לסרב לעזרה. חופשת לידה היא לא ממש חופשה, אין ממש זמן לעשות ספונג'ה ולטגן שניצלים. אם יש מישהו שיכול לעשות את זה במקומך- מה טוב!
נשואים טריים >>

הודעות אחרונות

13:15 | 20.09.16 אורחים בפורום
10:33 | 14.09.16 נענע טריה
22:22 | 18.08.16 אורחים בפורום
14:40 | 25.07.16 אורחים בפורום
10:26 | 19.07.16 נענע טריה
11:47 | 28.06.16 אורחים בפורום
15:20 | 15.06.16 luzon1704
18:44 | 10.06.16 אורחים בפורום
18:44 | 10.06.16 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ