לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1953919,539 עוקבים אודות עסקים

פורום נשואים טריים

הפורום שלנו,פורום נשואים טריים הוא הבית שלנו. קהילה קטנה של אנשים (נשים וגם גברים) שחולקים ביחד חוויות דומות.הקמת משפחה ובניית הקן הפרטי שלנו הוא לא תהליך קל, אבל מלא אהבה. פה אנחנו מדברים על הכל. על אהבה ואכזבה, מריבות ורומנטיקה.ואיך אפשר בלי הפרטים הטכניים של החיים: איך לוקחים משכנתא? ואיך מוצאים דירה? איפה קונים מוצריי חשמל? ואיך מסירים כתמים? מה עושים עם החמות? ועם הגיסה? מה קונים ליום הולדת? ואיפה מוצאים דילים טובים? איך מתפייסים אחרי מריבה? איך מחפשים עבודה? איך מתמודדים על הבוס? ואיך נגרום לבעל להתייחס אלינו כמו אלילה? ובל נישכח- שירשוריי מתכונים שגורמים אף לפחדנית שבבשלניות לנסות את מזלה (זה גם עוזר לשיפור היחסים על הבעל...).כל אותם פרטים גדולים וקטנים שמרכיבים את החיים שלנו. חולקים חוויות טובות וכואבות, שמחה והתרגשות עם כל תוספת חדשה למשפחה. וצער על כל פרידה.אנחנו לא מחפשים מהצד ולא אוהבים שפה לא הולמת. לכל אחד ואחת יש פה מקום לתרום, להוסיף ולהעשיר את חברי הפורום. אבל אנחנו לא מחפשים לריב, להתקוטט או להעליב. נא לשמור על שפה נאותה ולחשוב עוד רגע אחד לפני שמוסיפים תגובה. בצד השני של המחשב ישנם אנשים אמיתיים שיכולים להיעלב.אז, בבקשה, ביתנו פתוח לרווחה, אתם מוזמנים להצטרף ולפנות בכל שאלה, בעיה או הצעה למנהלות הפורום או לכל המשתתפים.

אודות הפורום נשואים טריים

הפורום שלנו,פורום נשואים טריים הוא הבית שלנו. קהילה קטנה של אנשים (נשים וגם גברים) שחולקים ביחד חוויות דומות.הקמת משפחה ובניית הקן הפרטי שלנו הוא לא תהליך קל, אבל מלא אהבה. פה אנחנו מדברים על הכל. על אהבה ואכזבה, מריבות ורומנטיקה.ואיך אפשר בלי הפרטים הטכניים של החיים: איך לוקחים משכנתא? ואיך מוצאים דירה? איפה קונים מוצריי חשמל? ואיך מסירים כתמים? מה עושים עם החמות? ועם הגיסה? מה קונים ליום הולדת? ואיפה מוצאים דילים טובים? איך מתפייסים אחרי מריבה? איך מחפשים עבודה? איך מתמודדים על הבוס? ואיך נגרום לבעל להתייחס אלינו כמו אלילה? ובל נישכח- שירשוריי מתכונים שגורמים אף לפחדנית שבבשלניות לנסות את מזלה (זה גם עוזר לשיפור היחסים על הבעל...).כל אותם פרטים גדולים וקטנים שמרכיבים את החיים שלנו. חולקים חוויות טובות וכואבות, שמחה והתרגשות עם כל תוספת חדשה למשפחה. וצער על כל פרידה.אנחנו לא מחפשים מהצד ולא אוהבים שפה לא הולמת. לכל אחד ואחת יש פה מקום לתרום, להוסיף ולהעשיר את חברי הפורום. אבל אנחנו לא מחפשים לריב, להתקוטט או להעליב. נא לשמור על שפה נאותה ולחשוב עוד רגע אחד לפני שמוסיפים תגובה. בצד השני של המחשב ישנם אנשים אמיתיים שיכולים להיעלב.אז, בבקשה, ביתנו פתוח לרווחה, אתם מוזמנים להצטרף ולפנות בכל שאלה, בעיה או הצעה למנהלות הפורום או לכל המשתתפים.
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכות הבאות וברוכים הבאים לפורום נשואים טריים :)
אנא הקדישו דקה מזמנכם לקרוא:
 1. הפרסום בפורום אסור על פי נהלי תפוז. פרסומות ימחקו ללא אזהרה. 

2. מותר לדבר בפורום כמעט על הכל, כל עוד שומרים על רמת דיון מכובדת ומכבדת. הודעות פוגעניות כלפי אנשים או קבוצות (הודעות שמביעות גזענות, הומופוביה, מיזוגניה, וכו׳) ימחקו.

3. הודעות שעושות אאוטינג (כלומר, הודעות שחושפות מידע אישי על גולשת או גולש ללא ידיעתן והסכמתן) ימחקו.

תודה על שיתוף הפעולה 
המשך >>

לצפיה ב-'מנכ"ל סלקום: עזבו ניהול, קחו בוגרי מדעי הרוח'
מנכ"ל סלקום: עזבו ניהול, קחו בוגרי מדעי הרוח
<< ההודעה הנוכחית
25/02/2010 | 11:06
63
17
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3854223,00...

"כל הלימודים המעשיים שמשרתים אותי כמנכ"ל – בנאדם סביר יכול לללמוד בכשבועיים"

אני אישית חושבת ומאמינה שניהול הוא מקצוע בפני עצמו
ויש חשיבות להשכלה אקדמית ניהולית ה-MBA
מצד שני, תואר ראשון בניהול הוא תואר חסר טעם מידה מסוימת

מה דעתכם?

דיסקליימר: אני בוגרת מנע"ס בתואר ראשון ושני
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני נוטה להאמין שניהול צריך להיות ממוקד'
אני נוטה להאמין שניהול צריך להיות ממוקד
25/02/2010 | 11:12
1
משמע, הוא לא תחום בפני עצמו בלבד, אלא ספציפי לתחומים מסוימים. ונדמה לי שאנחנו אומרות בערך אותו דבר: לתואר בניהול יש משמעות כשהוא מגיע אחרי (או בנוסף ל-) השכלה בתחום מסוים. ולכן תואר שני בניהול זה מצוין בעיניי בעוד שעם תואר ראשון בניהול אני לא באמת מבינה מה אפשר לעשות.

(דיסקליימר: הנ"ל תרגלה קורס של תואר ראשון במחלקה לניהול, ואמנם אינה מומחית לנושא, אבל בהחלט למדה כמה דברים)
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני נוטה להסכים איתו'
אני נוטה להסכים איתו
25/02/2010 | 11:20
30
אם כי לא ב- 100%.
אני חושבת שניהול מתחלק (בצורה מאוד גסה, כן?) לשניים - מיומנויות ניהול (שקשורות יותר למנהיגות, יכולות בינאישיות, הובלת תהליכים וכו'), וידע (גם ידע עסקי כללי, למשל על מודלים של שיווק, אסטרטגיה, מימון וכו', וגם ידע ספציפי בענף בו אתה עוסק).
אני מאמינה שמיומנויות ניהול זה משהו שיש או שאין, לפחות ברמה הבסיסית. אפשר ללמוד, להשתפר, להתייעל, לעבוד בצורה יותר מתודולוגית, אבל זה בראש ובראשונה עניין של אופי ואישיות. אם ניקח מישהו בלי כישורי ניהול בכלל, אי אפשר יהיה ללמד אותו לדעתי איך לנהל אנשים ותהליכים בצורה טובה באמת.
לגבי ידע ניהולי - על התעשיה אפשר לרכוש ידע גם בלי תואר במנע"ס, מה שתואר במנע"ס בעיקר נותן זה ידע עסקי כללי, וגם חלק מזה אפשר ללמוד לבד. הרי אמורים לקבל בעיקר כלים להמשיך ללמוד לבד (זו הרי בדיוק המטרה של כל המודלים להערכת ענפים, להערכת חברות, וכו' - שתלמד ליישם אותם, לא תלמד ספציפית פרטים על תעשיה או חברה ספציפיים).

בתור בוגרת מדעי החברה בתואר ראשון, שעוסקת בניהול ובצד העסקי בתחום אחר לגמרי ממה שלמדתי, אני יכולה להעיד שה- MBA שאני עושה עכשיו נותן לי ערך מוסף אמנם, אבל הייתי יכולה לעשות את מה שאני עושה גם בלעדיו. מימון כנראה הייתי מתקשה ללמוד לבד (בעיקר לאזור את המוטיבציה לעשות את זה ), אבל כשאני לומדת מקצועות כמו שיווק, אסטרטגיה וכו', אני בעיקר מרגישה שמסדרים לי בראש דברים שאני יודעת, ונותנים לי כלים נוספים, לאו דווקא מכניסים אותי לעולם ידע שהיה זר לי.

אני אישית מאמינה שתואר ראשון במנע"ס זה אכן די מיותר, עדיף ללמוד משהו שמעניין (ולהיכנס לעולם התוכן לפחות שמעניין אותך, ואת הניהול ללמוד בצורה פורמלית אחרי, בהנחה שיש לך הכישורים לכך). MBA לדעתי מוסיף, מאוד,  אבל זה גם תלוי איך ואיפה עושים אותו, ואיפה רוצים אח"כ לעבוד. לא בכל חברה ובכל פוזיציה זה ייתן ערך מוסף.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'הו, הנה אני כבר חושבת על משהו נוסף'
הו, הנה אני כבר חושבת על משהו נוסף
25/02/2010 | 11:26
29
אני אישית הלכתי ללמוד מנע"ס בתואר ראשון
במטרה ללמוד שיווק כמקצוע
מכיוון שהוא לא נלמד מסגרות אקדמיות אחרות
במהלך הלימודים התגבש אצלי הרצון להמשיך בתחום באקדמיה
מצד שני,
אם היה לי יותר שכל בקודקוד בזמנו
כנראה שהייתי לומדת פסיכולוגיה לתואר ראשון
ומשלימה את השיווק ב-MBA
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני עובדת עם הרבה אנשי שיווק'
אני עובדת עם הרבה אנשי שיווק
25/02/2010 | 11:34
13
שמעט מאוד מהם למדו שיווק לתואר ראשון. חלקם גם לא עשו MBA.
מה שמבדיל בין הטובים יותר מביניהם והפחות טובים הוא לאו דווקא תואר (דהיינו מי ש*למד* את זה כמקצוע),  אלא עניין של גישה ושל יכולות.
אני כמובן לא חושבת שתואר בשיווק מזיק, אבל שוב - למי ש"אין את זה", לא יעזור גם MBA בשיווק מהרווארד (וזאת בהנחה שמישהו חסר יכולת בתחום יצליח בכלל להתקבל לשם ).
רק כדי לחדד - אני לגמרי מסכימה ששיווק זה מקצוע. זה גם מקצוע יותר מעניין, מורכב, וחשוב מבחינה אסטרטגית ממה שחשבתי לפני שהכרתי מקרוב את התחום. אני פשוט לא חושבת שחייבים ללמוד אותו באוניברסיטה כדי להיות טובים בו.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'פה אנחנו לא מסכימות '
פה אנחנו לא מסכימות
25/02/2010 | 11:44
12
כל מה שאת יודעת היום על שיווק
וכל מה שאנשי שיווק יודעים על התנהגות הצרכנים
מגיע מתוך האקדמיה
מישהו למד את התחום כמקצוע, עשה גם דוקטורט
חקר
הסיק מסקנות
וכך נוצר הידע

לא ידע תיאורטי ואקדמי התחום לא היה קיים כלל
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'נכון, ועדיין'
נכון, ועדיין
25/02/2010 | 11:49
ביומיום של אנשי שיווק, הם יכולים להשתמש בידע הזה גם בלי ללמוד באקדמיה - הידע הזה זמין ברשת ובקרב קולגות. וגם ככה, לפחות לגבי חלק ניכר מעולם הידע הזה לדעתי, יש הרבה חשיבות לתחום ולסביבה הספציפיים (מדינה, ענף, תעשיה, חברה, נישה וכו') ולניסיון האישי. יש דברים שעד שלא תתנסה בהם בעצמך - לא תבין לגמרי. מה גם שספציפית לגבי התנהגות צרכנים וכו' - זה תחום שמתאפיין בכ"כ הרבה דינמיות, במיוחד לאחרונה, שזה דווקא מוריד את החשיבות של ידע, ומעלה את החשיבות של יכולת למידה וזיהוי, ואת זה לא בהכרח מלמדים באקדמיה.
נכון שמישהו צריך ללמוד ולחקור את זה, אבל לאו דווקא יש חפיפה בין מי שבאקדמיה ומי שבפרקטיקה. ואני לא מסכימה עם הקביעה שהתחום הזה צמח מהידע התיאורטי והאקדמי - נראה לי שזו דווקא ה-דוגמא לתחום שצמח מהשטח, ובגלל העניין, החשיבות, והכדאיות - נוצר מחקר ועניין אקדמי, שהיום עומד כשלעצמו.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יש שיווק ויש שיווק'
יש שיווק ויש שיווק
25/02/2010 | 12:49
יש מנהלי שיווק שהבסיס של הפעילות שלהם הוא מכירות. הם משלימים את זה עם קצת קומון סנס בהתנהגות צרכנים, מסתמכים הרבה על לימוד בזמן אמת, מחקרים שמבצעים יועצים חיצוניים והתובנות של משרד הפרסום שלהם.
יש מנהלי שיווק שהם מומחים לשיווק כמו שמתארת חצילה, ומתבלים את זה בקצת ידע כללי במכירות ומשא ומתן ודברים שדרושים יותר במישור הפרקטי.
אלה וגם אלה יכולים להסתדר, בחברות מסוגים שונים. כמו שבכל מקצוע לפעמים המנהלים הכי טובים הם לא המומחים לתחום. בכל זאת, מנהל השיווק שלמד שיווק באופן מסודר, הוא בעל יותר ידע בשיווק. כל מנהל יכול לנהל קבוצה של אנשי מקצוע בלי להתמחות בתחום, אבל אם הוא יכול כן להתמחות, זה יתרון.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא כל כך מסכימה איתך..'
לא כל כך מסכימה איתך..
25/02/2010 | 13:11
9
שיווק היום זו מלחמת גרילה.
המציאות מקדימה את האקדמיה בכמה וכמה צעדים.
מי שמסתמך על ידע אקדמי- נשאר הרחק מאחור.

דווקא בשיווק, יותר מהרבה מקצועות אחרים אני חושבת שהידע האקדמי הוא נחמד ובטח תורם לעוסקים בתחום.
אבל מי שרק לומד באקדמיה- רחוק מלהיות איש שיווק
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אז אנחנו לא מברות על אותה האקדמיה'
אז אנחנו לא מברות על אותה האקדמיה
25/02/2010 | 13:21
8
1
ולא על מרצים שמסתמכים על תיאוריות שפג תוקפן
וממשיכים להעביר הלאה ידע לא רלוונטי

אני מדברת על מחקר עכשווי ומתקדם
ויש כזה בכמויות
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ממש ככה. האמת שזה מדהים לראות'
ממש ככה. האמת שזה מדהים לראות
25/02/2010 | 13:32
1
את הפער בין הספרים בקורסים בשיווק, שהם די ארכאיים, לבין המחקר המתקדם שבו נעזרים חוקרי השוק בחברות המחקר והפלנרים, שיחד עם החוקרים המובילים, הם בעצם חלק משמעותי מה"אקדמיה" של התחום.

איש שיווק שלא נעזר בידע הזה, הוא קצת כמו מנתח בלי מערכות הדמיה. אפשרי, אבל נורא חבל.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-' אני עד עכשיו נדהמת שעדיין טורחים ללמד'
אני עד עכשיו נדהמת שעדיין טורחים ללמד
25/02/2010 | 13:41
את BCG כמודל שמתאים למציאות של ימינו
סבבה, אני לגמרי תומכת בהוספת קורס "היסטוריה של השיווק"
אבל כשנדרשים לנתח איתו בסמינרים של MBA
זה קצת הזוי

ואותו את בטח מכירה
<אגב, מחקר מתקדם>
http://www.martinlindstrom.com/
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אז אני כנראה לא מעודכנת...'
אז אני כנראה לא מעודכנת...
25/02/2010 | 14:01
5
אבל מעניין אותי מה את חושבת על השורה התחתונה של דבריי?

האם לדעתך מישהו שהוא איש אקדמיה בלבד- יכול "לצאת לאזרחות" ולהפוך בן לילה לאיש שיווק?
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'או, עכשיו זה כבר תלוי'
או, עכשיו זה כבר תלוי
25/02/2010 | 14:14
3
מה הוא עשה באקדמיה?

כלומר, איך את מגדירה איש אקדמיה בלבד?
<לא שואלת כדי להתקטנן אלא רוצה להבין בדיוק למה את מתכוונת>

הדיון מאוד מעניין
אני חייבת לעוף עכשיו
מבטיחה לחזור בערב

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני מגדירה איש אקדמיה כמישהו שלא עובד'
אני מגדירה איש אקדמיה כמישהו שלא עובד
25/02/2010 | 14:52
2
1
בלי להחשיב את זה שהוא (אולי) מקבל משכורת מהאקדמיה.
הכוונה לא עובד בחוץ
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שכן'
אני חושבת שכן
25/02/2010 | 19:53
1
אם מדובר באיש אקדמיה שעוסק במחקר מתקדם
או ד"ר צעיר שסיים את הדוקטורט
ומהלכו עשה מחקר שניתן במיידי להשתמש בתוצאותיו בשוק?
כן, בהחלט כן

לצורך העניין מה זה משנה אם המחקר הוא באקדמיה או מכון/מחלקת מחקר?

רוב אנשי האקדמיה בתחום השיווק
עוסקים בייעוץ פעיל לכל הגדולים
יותר מכך, כמעט כל מומחי השיווק הגדולים בעולם
בעלי תואר ד"ר
ז'תומרת בעלי9-11 שנות אקדמיה...

אקדמיה במקצועות הניהול לא סגורה הרמטית, בניגוד לצבא
<עשה לי קונוטציה צבאית כל הבפנים/בחוץ >
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אז זהו... שיש הבדל גדול מאוד '
אז זהו... שיש הבדל גדול מאוד
25/02/2010 | 23:18
בין לדעת מה צריך לעשות,
לבין אשכרה לעשות את זה.

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לדעתי ממש לא'
לדעתי ממש לא
25/02/2010 | 14:17
וןזה נכון בעיני כמעט לכל התארים מלב אלה שיש בהם הכשרה מעשית מובנית, כמו רפואה או פסיכולוגיה.
צריך כמה זמן "לסדר את הראש" בעבודה זוטרה לפני שהידע מהאקדמיה מתחיל להתכתב עם מה שיש בשטח.. ובכלל, כמעט כל תואר ירוויח מכך שיגיע אליו מישהו שהייתה לו קצת קצת נגיעה פרקטית לתחום לפני כן, ויודע לקשר את הדברים לעולם שממנו הוא בא.

אני עשיתי מנהע"ס לפני שעבדתי ברצינות, וזה היה חבל.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'השאלה שלי'
השאלה שלי
25/02/2010 | 11:39
14
1
האם אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה אפשר מייד  ללכת ללמוד MBA או שצריך השלמות לפניכן?
(אישית לא רואה איך אפשר לקפוץ ישר לMBA אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה).

ממה שאני יודעת על MBA (אבא שלי כלכלן) צריך ידע ב כלכלה מיקרו ומקרו  , ודע נרחב בסדיסטיקה (יותר מאשר בפסיכולוגיה).
ידע במימון וכו

אלה דברים שאין אותם בתואר ראשון בפסיכו'
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יש שנה של השלמות '
יש שנה של השלמות
25/02/2010 | 11:43
2
מי שלא מגיע מתחומי הפיננסים/הכלכלה וכו'
עושה שני סמסטרים של השלמות לפני לימודי MBA
ולומד מתמטיקות, כלכלות, סדיסטיקות ושות'
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אז אם ככה'
אז אם ככה
25/02/2010 | 11:50
1
עדיף כן לעשות תואר ראשון במנהל עסקים ולמי שרוצה להמשיך לMBA
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
25/02/2010 | 11:57
מי שעשה BA במנע"ס פטור מהרבה קורסים ב- MBA, ולכן לוקח לו פחות זמן לעשות את התואר, והוא עושה קצת יותר קורסי בחירה (זה לא תמיד חיובי, אגב ).
לדעתי, משהו כמו 70-80% ממי שלומד איתי ל -MBA (הערכה בלבד עלסמך סבבי היכרויות בשיעורים, כן?) דווקא לא למד מנע"ס או כלכלכה לתואר ראשון. אצלנו לפחות נראה שהרוב מהנדסים בהכשרתם.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'דווקא אין הרבה השלמות'
דווקא אין הרבה השלמות
25/02/2010 | 11:52
10
אני הגעתי מפסיכולוגיה (עם התמחות במדעי המוח) ל- MBA בת"א.
צריך היה לעשות מבחן פטור בכלכלה, מתמטיקה וסטטיסטיקה.
מי שלמד מדעי החברה - פטור מסטטיסטיקה גם ככה, גם בתואר השני עצמו. לי ספציפית גם היה פטור ממתמטיקה, ועשיתי רק מבחן פטור בכלכלה (ולא חייבים לעשות קורס. זה לא חומר שמסובך מאוד ללמוד לבד, מקסימום עם שניים - שלושה שיעורים פרטיים).
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יפה לך'
יפה לך
25/02/2010 | 11:56
3
חברה שלי עשתה MBA במכללה למנהל
אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה בבר אילן
ועשתה 2 סטטיסטיקות כהשלמה <זו לא אותה ססטיסטיקה מסתבר>
חדוו"א וליניארית
מיקרו ומאקרו
ועוד איזה כמה מכות
2 סמסטרים מלאים של השלמות
מבחן פטור נתנו לה לעשות רק ביישומי מחשב בניהול <אקסל>...
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אז את רוצה להגיד לי'
אז את רוצה להגיד לי
25/02/2010 | 12:54
2
שיש משהו אחד בו בת"א מקילים על הסטודנטים?
that'll be a first.

מצד שני, הבנתי שהתואר עצמו בבר אילן יותר קל, לפחות מבחינת עומס, מטלות וכו'. גם זה משהו.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'את בוגרת של ת"א בתואר ראשון?'
את בוגרת של ת"א בתואר ראשון?
25/02/2010 | 13:17
1
כי גם זה לא כתוב בשום מקום רשמי
תנאי הקבלה תמיד נוחים יותר
למי שבוגר של המוסד תואר ראשון...

זה לא ככה רק בת"א
אלא בכל מקום שאני מכירה
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'כן'
כן
25/02/2010 | 13:24
אבל לא יודעת אם נכון שמקילים בהכרח, כי זה הכל עניין של כמה קורסים עשית. אם אין לך קורסים שווי ערך במקצועות האלו, תהיה חייב לעשות מבחן פטור (הקורסים המקדימים הם אופציונליים, אבל בד"כ כולם לקוחים אותם). מי שבוגר מדעי הרוח למשל, יהיה חייב להוציא פטור מכל שלושת המקצועות האלו.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אולי מדעי הנוח זה שונה'
אולי מדעי הנוח זה שונה
25/02/2010 | 11:58
5
1
בכל זאת  יש שם לימודי פיזיקה מתמטיקה וכו
אבל פסיכולוגיה  קצת קשה לי להאמין שמי ש"יקפוץ" ישר אחרי התואר לMBA לא יתקשה להבין את החומר .

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מדעי הנוח "עלק" = מוח יאללה'
מדעי הנוח "עלק" = מוח יאללה
25/02/2010 | 12:00
לצפיה ב-'כתבתי שאני בוגרת פסיכולוגיה'
כתבתי שאני בוגרת פסיכולוגיה
25/02/2010 | 12:14
3
העובדה שלמדתי מדעי המוח סייעה רק בפטור ממתמטיקה. במסגרת לימודי הליבה של ה MBA יש קורסים במימון, שיווק, אסטרטגיה וכו׳, כך שבילט אין משלימים את הידע הזה.
מה שכן, כדאי לצבור ניסיון ניהולי מקצועי לפני. אני פחות חסידה של ללמוד תואר שני במנעס כדי להתקדם מתפקיד אדמיניסטרטיבי או ביצועי לניהול.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'"מדעי הנוח" '
"מדעי הנוח"
25/02/2010 | 12:52
2
2
חשבתי בהתחלה שזה סוג של ירידה על מדעי הרוח...
כבר עמדתי לפצוח בנאום על כמה מאוד לא נוח זה ללמוד מדעי הרוח... אבל אני רואה שאין צורך...
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מעניין מה פרויד היה אומר'
מעניין מה פרויד היה אומר
25/02/2010 | 13:00
"נוח" עלק
א-ב-ל אם כבר
מדעי "הנוח" זה קצת יותר נוח ממדעי ה"דשה" למשל
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני חלוקה בדעתי'
אני חלוקה בדעתי
25/02/2010 | 12:05
אני הגעתי לניהול מעבודה סוציאלית.
מצד אחד בגלל שהיחידה שלי מקצועית מאוד מאוד חשוב שאני באה מתחום טיפולי ומכירה היטב את השטח. זה היתרון שלי
מיומניות של עבודה מול אנשים אני מאמינה שזה גם נסיון וגם בתואר ראשון קיבלתי לך הכשרה
חזרה לי ההכשרה של כל מה שקשור לניהול תקציב, חשיבה פוליטית, גיוס כספים וכדומה
למזלי המנהלת שלי עוזרת לי בכל הצדדים האלו ומלמדת אותי
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'דעתי, מנסיוני...'
דעתי, מנסיוני...
25/02/2010 | 12:29
3
תואר ראשון בניהול הוא חסר תועלת.
לא ממקד אותך ולא נותן כלים שהם מעבר לקומון סנס משודרג

MBA אם הוא בא בתוספת לתואר ראשון מקצועי (הנדסה, פסיכולוגיה, עו"ד, יו ניים איט) יכול להיות שווה זהב. אבל זה עניין של טיימינג. כלומר, בשביל באמת להפיק ממנו את המירב צריך להגיע עם נסיון עבודה, הכרות של התחום ממנו באת, ע"מ באמת להצליח להשליך מהלימודים על המוכר בשטח.

ולפני שקופצים עלי כל בעלי תואר ראשון בניהול - הנה הרקע שלי וקצת יותר פירוט על איך ולמה אני רואה את הדברים כך:

אני בוגרת הנדסת תעשיה וניהול, לצורך העניין, שווה לתואר ראשון בניהול, ובוגרת MBA בחו"ל.

התואר הראשון לא שם אותי במשבצת מסויימת, אלא שם אותי במקצוע מאד כללי. יכולתי לפנות לשיווק, כספים, ניהול פרוייקטים, ייעוץ ועוד. (אגב, 3 מתוך הנ"ל באמת עשיתי עוד לפני ה MBA)

אחרי ה MBA תכלס עדיין מסתכלים על ניסיון העבודה. יש לך תואר ראשון בניהול אבל אין לך יום אחד ניסיון בשיווק? הסיכוי שתמצאי עבודה בשיוק נמוך מאד. יש לך תואר מהנדס חשמל? עם MBA תחטפו לתפקידי שיווק (וד"ש לכל בוגרי MBA2007 כיום מנהלי מוצר בגוגל ואפל, או מנהלי פיתוח עסקי באמזון וכו)

אז מה בכ"ז?
יש לך תואר ראשון בניהול? MBA בארץ הוא בזבוז זמן.
MBAבאוניברסיטה טובה בחול הוא אופציה נהדרת ליצירת קשרים ואח"כ צבירת ניסיון עבודה בחו"ל. הניסיון הזה הוא זה שיתן את קפיצת המדרגה הנחשקת לתפקידי ניהול "אמיתיים" בעת החזרה לארץ. זה יהיה הערך המוסף האמיתי

ולכל מי שיקפוץ ויגיד "יקר לי, בזבוז כסף", תגובתי: כלכלית יש מצב שזו אכן שטות גמורה (במיוחד עם בדרך נולד ילד, שלא ממש היה בתכנון כשחשבתם לסוע, ועל שנתיים גן בלונדון שילמת כמו על ה- MBA.... סיפור אמיתי). אבל, ה- ROI לא נגמר ביום החזרה לארץ..... זה כ"כ כ"כ שווה את זה!!!!!!
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אפשר לשאול איפה למדת?'
אפשר לשאול איפה למדת?
25/02/2010 | 13:06
1
ובגדול אני מסכימה עם הניתוח שלך, ואין ספק ש- MBA בחו"ל זה חלום
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'סיכמת מצויין את מה שרציתי לכתוב '
סיכמת מצויין את מה שרציתי לכתוב
25/02/2010 | 17:06
1
לצפיה ב-'אפשר לנצ"לש לדילמת לימודים?'
אפשר לנצ"לש לדילמת לימודים?
25/02/2010 | 13:04
6
לא שלי - של אחותי הקטנה.
אקדם (=אשוויץ) ואומר שמדובר בילדה באמת מבריקה. גם ביכולת למידה, אבל בעיקר מבחינת יכולות ותפיסה (ואני אמנם לא אובייקטיבית, אבל גם לא היחידה שאומרת את זה, אז יש דברים בגו ).
מאז ומתמיד היא רצתה ללמוד משפטים, למרות שהיא לא בהכרח משוכנעת שהיא תהיה עו"ד, אבל בוודאות זה מעניין אותה, מאוד.
בנוסף, היא מאוד ריאלית ואוהבת גם את זה, ונמשכת גם לכלכלה וכו' (היא מאלה שעשו 5 יח"ל גם במתמטיקה וגם בספרות, וחזקה מאוד בשני הכיוונים).
היא מתלבטת בין 3 שילובים שונים בתואר הראשון - משפטים + מנע"ס / משפטים + כלכלה / משפטים + חשבונאות.
אם היא תלמד חשבונאות היא כנראה לא תעשה סטאז' בחשבונאות, זה יהיה לידע בלבד.
אני יודעת שהאפשרויות נראות דומות מאוד, אבל בכ"ז יש לה דילמה.
הכיוון הסופי זה כנראה להיות עו"ד, או בתחום המסחרי, או בתחומים דומים אחרים, או "סתם" לצבור את הידע הכלכלי בנוסף על המשפטי, כי זה מעניין אותה.
מבחינת שיקולי זמן ומאמץ - היא מאוד רוצה לצאת מהבית, ולכן תצטרך לעבוד במהלך התואר, כך שגם זה שיקול.

יש תובנות? הילדה בדילמות, בעיקר בין כלכלה ומנע"ס.
(מבחינת קבלה - היא מתקבלת להכל, בלי בעיה).
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהיא צריכה לחשוב על הערך המוסף '
אני חושבת שהיא צריכה לחשוב על הערך המוסף
25/02/2010 | 13:27
כל אחד מהם יכול להיות מעניין וחשוב בתחומו:
1. משפטים+ מנע"ס
אם היא חושבת היא כיוון עסקי משפטי,
לדעתי רלוונטי למי שרוצה למשל, להמתחות במשפט חברות ומסחרי
2. משפטים+כלכלה
לדעתי כמו #1 בתוספת ידע נרחב בכלכלה
יכול להיות שילוב אקדמי מעניין וגם עבודה בשירות הציבורי
3. משפטים + חשבונאות
תחום מאוד מאוד מבוקש ושווה כלכלית
השילוב של רו"ח עם עו"ד, במיוחד כזה שמתמחה במיסוי בינלאומי
מאוד אופנתי היום

לדעתי, 3 השילובים יאפשרו לה טווח עיסוקים רחב
השאלה מה הכיוון בגדול?
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אכן דילמה'
אכן דילמה
25/02/2010 | 13:28
מנהע"ס - תוספת של קצת ידע במגוון רחב של תחומים שיכול לעזור לה לדבר את השפה עם המון אנשי מקצוע, וכנראה התואר הכי קל מבין השלושה. נראה לי שאם היא סגורה פיקס על להיות משפטנית, זו בחירה סבירה בהחלט למילוי חובות הדו-חוגי.
כלכלה - צורת חשיבה שלמה ושפה. לדעתי הכי מעניין מבין השלושה. אבל - לא נותן הרבה כלים פרקטיים בעולם הפרקטי אלא אם כן רוצים לעסוק בזה באופן ספציפי (להיות 'כלכלן').
חשבונאות - כמה קורסים יכולים לעזור מאוד בעולם המשפט העסקי. תואר שלם - נראה לי טו מאץ', אלא אם יש סיכוי שבסופו של דבר היא כן תנטוש את המשפטים ואז זה ממש עוד מקצוע ביד. לדעתי זה גם התואר הקשה מבין השלושה עבור בחורה מבריקה (כלומר, אם היית אומרת שהיא ממוצעת הייתי אומרת שהכלכלה יהיה מאוד קשה. אם היא מבריקה הכלכלה יבוא לה קל, והחשבונאות זה יותר עבודה, אם אני לא טועה).

אני אומרת את זה בתור בוגרת מנהע"ס תואר שני, אחרי כמה קורסי בחירה בכלכלה בתואר ראשון, ושותפה לחדר במעונות של בוגרת תואר בחשבונאות... שעוסקת היום במקצוע בעל נגיעה לעולם הכלכלי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ככה'
ככה
25/02/2010 | 15:46
גילוי נאות אני בוגרת משפטים וכלכלה
הרבה מחברי השתלבו באמת בתחום המיסים גם במשרדי רו"ח ולא רק עו"ד ואצלי רו"ח נהנים יותר (אבל זה אחרי התמחות)
לתחום המסחרי, התוספת היחידה של התואר הזה זה חוסר הרתיעה ממספרים, קורסי החובה של התואר בכלכלה בכלל לא עוזרים לתחום המסחרי בגלל שהקורסים לא ממוקדמים בדברים כמו מימון, ניירות ערך, חשבונאות וכדומה אלא תיאוריות בסיסיות של כלכלה.
מהבחינה הזו יכול להיות שמנהל עסקים הוא השילוב הנכון יותר. מצד שני יש מספיק קורסי בחירה בתואר במשפטים לקחת מחוגים אחרים ולא תמיד יש טעם לכבול את עצמך לתוספת הזו.
חשבונאות זה מסלול מאוד תובעני, אני לא יודעת כמה הוא כולל רקע של כלכלה, אני יודעת שבת"א רבים פרשו ממנו באמצע, אבל אם מסיימים זה בהחלט פותח דלתות בתחום  המיסים שלא נפתחו קודם ובעיני זה תחום מאוד מעניין.

אני באפן אישי עושה שימוש בתואר שלי בכלכלה דווקא עכשיו באקדמיה

ועוד נקודה חשובה - התארים המשולבים האלה יש להם חסרון בחלק מהמוסדות כי הם מפחיתים מקנודות הבחירה במשפטים וחושפים ותה לפחות ידע ותחומי מפשט מצד אחד ומצד שני, הופכים את הלימודים ובמיוחד תקופות המבחנים למאוד עמוסות. מעטים שאני מכירה הצליחו לשמור על רמת ציונים גבוהה בשני המקצועות - אצלי יש פער של 10 נקודות בין ציון התואר במשפטים לזה של כלכלה
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'שום דילמה'
שום דילמה
25/02/2010 | 19:06
משפטים + חשבונאות זו האופציה הכי טובה, כיוון שזה פותח לה המון מקומות תעסוקה, וזה שילוב מאוד מבוקש ולא כל כך שכיח. מצד שני, זה שילוב שמוליך אותך באופן כמעט טבעי לתחום המסים.

משפטים + מנע"ס זו האופציה בעדיפות שניה. זה תואר שנותן עדיפות במגוון תחומים מסחריים וגם מאפשר ניידות בין התחומים המשפטיים והעסקיים. מצד שני, יש המון עו"דים עם התארים האלה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'לדעתי משפטים+מנע"ס (למה לא פשוט משפטים?)'
לדעתי משפטים+מנע"ס (למה לא פשוט משפטים?)
25/02/2010 | 20:12
1
1
תראי, לדעתי כל אחד מהתחומים משפטים, כלכלה וחשבונאות (או לפחות השניים האחרים) לא ממש מצריך איזה הבנה מטאורית.
אולי קצת כלכלה, ממש קצת, ואני רחוקה מלהיות עילוי.
שלושתם מצריכים בעיקר חרישה וזמן פנוי.

עכשיו, חשבונאות.
וול, זה מסלול תובעני. מאוד. הוא גם שואב אותך וכיוון שהיא לא יכולה ממש לדעת מה ילד יום, היא עוד יכולה למצוא את עצמה עוסקת בראיית חשבון. טוב או לא טוב, זה כבר עניין שלה. אני נכנסתי לזה בעיניים פקוחות לחלוטין ומתוך רצון ועניין.

כלכלה הוא חוג באמת מעניין. אם זה מעניין אותה שתלך על זה, אבל שתדע מראש שתואר ראשון לא ממש ממצה (לפחות לי לא מיצה), ובשביל תואר שני צריך ציונים ממש גבוהים.
אבל לפחות באת"א- גם לא קל.

תואר ראשון במנע"ס שקול למדעי הדשא לעומת השניים האחרים.

היא צריכה לסדר את העדיפויות שלה- אם היא מתעקשת לצאת מהבית ולעבוד, חבל על המאמץ בכלכלה וחשבונאות.
אם היא רוצה להשאיר לעצמה דלתות פתוחות מבחינת קריירה, שתשקיע ותלך על חשבונאות.
בניגוד לדעה הרווחת, לא כל רואי החשבון עוסקים בביקורת, ועם השכלה משפטית וחשבונאית היא תוכל להיות, ביום מן הימים, למשל, דח"צ בעלת מומחיות פיננסית וחשבונאית. זה לא מופרך.
השאלה אם מעניין אותה עולם העסקים.
אגב, כדאי לקחת בחשבון שהתואר הזה, בלי רישיון (שכידוע, זה שנה נוספת של לימודים, שתי בחינות מועצה ושנתיים סטאז'), הוא קצת "בלי שיניים".

אני מבינה שהיא לא ממש יודעת עדיין "מה היא רוצה לעשות כשתהיה גדולה", ובלי זה קשה לייעץ.
אני חושבת שכלכלה זה לשם עניין בלבד, אבל יותר קשה ממנע"ס
ושחשבונאות זה מקצוע נהדר, אבל מצריך מאמץ.

אם היא רוצה היא מוזמנת להרים טלפון ולהתייעץ.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'תודה לכולם על התגובות!'
תודה לכולם על התגובות!
26/02/2010 | 11:18
העליתם כאן כמה דברים שפחות התעמקנו בהם, העברתי לה את הקישור לשרשור ואני מקווה שזה יעזור לה בהתלבטות.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ניהול הוא פונקציה של ניסיון בלבד.'
ניהול הוא פונקציה של ניסיון בלבד.
25/02/2010 | 13:08
4
אין שום לימודים בשום תואר שיכולים ללמד ניהול. זו פיקציה בעיני.

תואר ראשון במנע"ס שקול לתואר במדעי הרוח באמת או לכל התארים האלו בתקשורת וכו'....... אוויר, עם קצת ידע כללי בנושאים של השכלה כללית.

תואר שני במנע"ס, שווה הרבה במידה והוא בא על בסיס של ניסיון פרקטי בעבודה. ולא סתם התארים השווים הם אלו שצריך להגיש להם קו"ח ולהתקבל אליהם על סמך הניסיון התעסוקתי ולא רק על סמך הרקורד האקדמי.

כשיש ניסיון אמיתי בעבודה- יש רפרנס לכל דבר שלומדים,
הקישורים נעשים בצורה טובה יותר, והידע הטכני/ לוגי/ מתודולוגי ומה שלא יהיה מתיישב על המציאות.
כשאין את הרקע הזה, זה שוב אסופה של נתונים צפים לידע הכללי. שזה נחמד- אבל לא שווה הרבה לפרקטיקה.

דיסקליימר: יש לי רק תואר ראשון אוורירי (תקשורת וניהול)- תואר כלום לענייני שום דבר.
תואר שני במנע"ס היה יכול מאוד לתרום לי מקצועית, אבל אני עצלה ושונאת אקדמיה מידי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'את יכולה לעשות תוכנית ערב למנהלים'
את יכולה לעשות תוכנית ערב למנהלים
25/02/2010 | 13:29
2
אני בטוחה שלא תתקשי להוכיח ניסיון ניהולי
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'בערב יש לי תוכנית לממולאים'
בערב יש לי תוכנית לממולאים
25/02/2010 | 14:03
1
עזבי, לא בשבילי לימודים אקדמיים.
ברור לי שזה היה יכול לשדרג אותי, אבל אני כל כך לא במקום הזה כרגע (ובכלל...)- את כל מה שיש לי אני נותנת בעבודה, לא מסוגלת עכשיו לעולל לעצמי דבר כזה....
נשואים טריים >>
לצפיה ב-' את משהו את!'
את משהו את!
27/02/2010 | 12:44
2
לצפיה ב-'שוב, איפה חותמים?'
שוב, איפה חותמים?
25/02/2010 | 15:16
בתואר הראשון שלי (ניהול בהתמחות שיווק) היינו ממש 2 קבוצות- אלו שעבדו לפני התואר, ובמהלכו בתחום שאיכשהו קשור (פיננסים, מכירות וכו') ואלו שהגיעו ישר מהצבא או מעבודות מלצרות. היה הבדל מובהק בין שתי הקבוצות
אלו שבאו ישר מהצבא- היו צריכים הסברים של חצי שעה על כל דבר פשוט וזה היה די מייאש וחפרני יש לומר
אלו שעבדו- פשוט הבינו את ההקשרים של כל דבר ל"חיים האמיתיים"
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני מאוד מסכימה עם מה שהוא אומר'
אני מאוד מסכימה עם מה שהוא אומר
25/02/2010 | 13:18
5
1
וכל מה שהוא אומר זה שתואר ראשון בניהול לא נותן לך כישורים שתארים אחרים לא יתנו לך.
אם הבנתי את דבריו נכונה, הוא לא גורס ש-MBA הוא מיותר, או שאף אחד לא צריך ללמוד על תהליכים שנוגעים לניהול עסק, אלא שבסך הכל, אם אתה הולך ללמוד תואר ראשון, תלמד משהו מתוך עולם של ידע, כי זו דרך לא פחות חשובה לפתח כישורים לעולם העסקי.

אני לומדת ל-MBA במקביל לעבודה וממש רואים עד כמה זה חשוב שאנשים כבר חוו על בשרם מה זה תהליכים עסקיים לפני שהם באים ללמוד על הנושא. אם הייתי לומדת על אסטרטגיות ומימון ככה באוויר, התוכן של הלימוד הזה לא היה שווה הרבה בעיני, כי לא היתה לו שום אחיזה במציאות.
כל המרצים שלנו הם כאלו שהלכו ולמדו תואר מאוד קונקרטי, ואז הלכו ועבדו שנים רבות וטובות (בתחומי העיסוק שעכשיו הם מלמדים), ואז פנו לאקדמיה ואחרי שהשתפשפו גם בה, הם באים ומלמדים מתוך השילוב הזה.

ולכן בכלל לא הייתי מעלה על דעתי להחליף ידע ונסיון קונקרטיים שנצברו בלימודים ועבודה במשהו שהוא לא רק מופשט אלא שכבוגר תואר ראשון גם כנראה לא יהיה רלוונטי במיוחד.
מצד שני, אני לא מאמינה גדולה בגישת ה-"או שיש לך את זה או שאין לך את זה", לא לגבי ניהול ולא לגבי הרבה דברים אחרים. בעיני זו רעה חולה ונפוצה מאוד בישראל, כי היא לוקחת בחשבון רק סוגים מאוד מסויימים של "מיומנויות", והתוצאה של זה היא פשוט ניהול גרוע. גרוע ברמת הבחירות, גרוע ברמת ניהול המשאבים, וגרוע ברמת ניהול כוח האדם.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מסכימה עם מה שכתבת'
מסכימה עם מה שכתבת
25/02/2010 | 13:31
4
1
ורק רוצה לחדד את כוונתי לגבי "יש או אין לך את זה" - אני חושבת שזה רלוונטי רק לסוג מסויים של מיומנויות ניהול, שחוץ מהן יש גם עוד מיומנויות הכרחיות.
אני חושבת שלמנהל טוב צריכות להיות את כל סוגי המיומנויות והידע, פשוט שחלק מזה לא בהכרח ניתן ללמידה.
לצורך העניין, מנהל שהוא תותח באסטרטגיה או במימון אבל לא יודע איך לנהל את העובדים שלו, בעייתי בעיני באותה מידה כמו מנהל שהוא מצויין בהנעת עובדים ותהליכים, אבל לא מבין את הסביבה העסקית בה הוא פועל למשל.
אני חושבת שהשוק הישראלי בהרבה מקרים מתאפיין בניהול טבעי טוב, אבל בלי בסיס ידע ומתודולוגיה מסודרת.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה נובע ממקובלות ושאיפה חברתית'
אני חושבת שזה נובע ממקובלות ושאיפה חברתית
25/02/2010 | 13:36
2
1
להיות מנהלים
ברוב המקומות שפגשתי והכרתי, אין מנהלים
כול מנהלי/אחראי תחומים/מחלקות/צוותים

איפה כל העובדים ה"סתם" מקצועיים?
"סתם" מתכנת מומחה תותח בתחומו ולא מנהל צוות?
מומחה מיתוג ולא "מנהל מותג"?

אני חושבת שהשכבה המקצועים צריכה להיות עבה
ושכבת הניהול רזה

הידע המעמיק צריך להיות אצל המומחים
המנהל צריך לדעת מספיק כדי לנהל היטב את המומחים שלו
ולכן, אני ממשיכה לטעון שניהול הוא מקצוע בפני עצמו
הידע המקצועי יכול להוסיף לו עומק אך לא הכרחי

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'זה חלק מהבלבול לגבי התואר'
זה חלק מהבלבול לגבי התואר
25/02/2010 | 13:44
1
מומחים לשיווק, מומחים למימון, מומחים להתנהגות ארגונית, מומחים לתכנון פרוייקטים - כולם למדו מנהל עסקים, אבל הם לא למדו להיות מנהלים.
למה מקבצים את כל המומחיויות הללו תחת התואר בעל השם המטעה הזה?
אחר כך אנשים מתבעסים על התואר כי הוא לא יהפוך לא-מנהל למנהל, ואת המומחיויות הספציפיות הללו לא רק שאין איפה ללמוד, אלא שכל מי שלמד אותן חש עצמו מנהל... ומרגיש מחוייב על ידי החברה להיות מנהל.

אני בהחלט איתך בעניין "מומחה מיתוג" ו"מומחה מימון" שילמדו תואר בשיווק ותואר במימון.
רק מי שרוצה להיות מנכ"ל, הוא באמת זה שצריך תואר רב תחומי במנהל עסקים, הכולל קצת מכל אחת מההתמחויות הללו, כמו זה שיש היום. ואז רצוי שהוא יגיע לשם כשהוא כבר מנהל ביניים מומחה.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-''
25/02/2010 | 13:51
אבל בשביל זה יש התמחויות ב- MBA, לא?
אני בכוונה הלכתי ל- MBA ולא למשל ל- -Ms.c במערכות מידע, כי רציתי את הפרספקטיבה הרחבה יותר (מי יודע, אולי אהיהה מנכ"לית יום אחד, אני לא שוללת ). אבל כן חשוב לי לעשות התמחויות במה שמעניין אותי, כך שגם MBA יכול לתת ערך מוסף מקצועי פרופר, ולא רק בניהול כללי.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'זה ההבדל בין ניהול אנשים לניהול תחום מקצועי'
זה ההבדל בין ניהול אנשים לניהול תחום מקצועי
25/02/2010 | 16:58
לצפיה ב-'הבעיה עם הטיעון שניהול הוא מקצוע'
הבעיה עם הטיעון שניהול הוא מקצוע
25/02/2010 | 14:29
3
1
היא שעלול להשתמע מזה שמנהל טוב יוכל לנהל כל עסק, כי הוא הרי מנהל מקצועי.

באירגון גדול אין תחליף למנהל שמכיר את המפעל/עסק. הוא אולי לא היה חייב לצמוח מלמטה אחרי שהתחיל כפועל פשוט בקו היצור אבל אין תחליף להבנה של המוצר/שירות שבאה בין היתר מהיכרות עמוקה עם יותר מאשר משרדי ההנהלה.

עכשיו השאלה היא האם עדיף מישהו שבא מבפנים ובדרך למד גם מנע'ס או מי שלמד ניהול ואח'כ השקיע בלימוד העסק? אני חושב שכאן אין תשובה מוחלטת וזה באמת תלוי בן אדם. אדם שלמד ניהול קיבל ללא ספק כלים חשובים אבל הם לעולם יהיו כלליים מדי. מי שפיקד על בסיס גדול בצבא או על אוגדה (שזה בסוף סוג של ניהול) לא בהכרח יהיה מנהל טוב באירגון אזרחי גם אם הוא קשור במידה מסויימת לתחום העיסוק הצבאי שלו. בטוח שמי שבא עם כלים "אקדמיים" בלבד לא יוכל לנהל אירגון מורכב.
אפשר לטעון שכאן אמורים לבוא לעזרתו המנהלים המומחים (מנהל ייצור, שיווק או כ'א), אבל בלי הבנה עמוקה של האירגון איך הוא אמור להכריע בויכוח בין מנהל היצור למנהל הפיתוח?
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'מסכימה חלקית...'
מסכימה חלקית...
25/02/2010 | 16:57
1
דווקא הבנה מעמיקה מאוד של הבעיות יכולה להיות לפעמים מכשול.
ברור שצריך להבין מה מנהלים, מה עושה המפעל, איך בנויות המחלקות, מה העלויות של כל דבר (אנשים וחומרים), מי הנפשות הפועלות, קצת על התחום המשפטי שמסביב לביזנס, להכיר טוב את הלקוחות והמוטיבציות ונקודות התורפה שלהם...

כלומר, התכונה החשובה ביותר בעיני בשביל לנהל אופרציה מסויימת היא היכולת להתנתק מעומק הבעיה ולראות את הדברים בראיה מרחבית.
לפעמים כדי לחלץ מבעיה אמיתית ומהותית- צריך מישהו מלמעלה שיצעק "לא מעניין אותי!!!!" בלי להבין עד הסוף- וזה דווקא מקדם דברים לכיוון הרצוי.

ויכול להיות שאני יותר מידי רואה את מה שקורה פה אצלנו וגוזרת מזה מסקנות כלליות מידי ולא קשורות בהכרח.....
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'יש הרבה במה שאת אומרת...'
יש הרבה במה שאת אומרת...
25/02/2010 | 19:58
כלומר, ברור שמנהל אמור לדעת ביזנס
השאלה האם מנהל אמור להבין איך בדיוק הגיעו למסקנות לעומק?
באיזה מודל השתמשו, איך הוא עובד וכו'?
לדעתי, לא
זהו תפקידו של המנהל המקצועי שמתחתיו
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'ולפעמים עדיף מישהו שלא מכיר את העסק'
ולפעמים עדיף מישהו שלא מכיר את העסק
25/02/2010 | 19:31
כדי שיכניס רוח חיה ורעיונות חדשים על מנת לעזור לעסק להתקדם ולצמוח, בכיוון של "אם תמיד נעשה את מה שעשינו - נגיע תמיד לאן שהגענו",
ואפשר להכריע בויכוח בין מנהל היצור למנהל הפיתוח - כי לא הכל סובב סביב המוצר. ארגון בראש ובראשונה מורכב מאנשים.
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'אני בוגרת של תואר ראשון בניהול את"א'
אני בוגרת של תואר ראשון בניהול את"א
25/02/2010 | 16:02
למד איתי לפני כמעט 20 שנה מישהו שלקח כחוג שני פילוסופיה, זה היה נראה לנו מאד מוזר אבל כבר אז הוא אמר לנו והאמת מאד השתכנעתי, שדווקא הלימודים הרחבים יותר שפותחים ראש מאד חשובים לניהול.
האם צריך כלים ניהוליים שאותם לומדים בתארים כדי לנהל? אין לי מושג, לשמחתי הרבה עד מאד איני עובדת בתחום.
מה שכן זכור לי - תואר מאד מאד קשה!
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'תרשי לי להמחישזאת על הוראה'
תרשי לי להמחישזאת על הוראה
28/02/2010 | 08:02
1
מורה צריך להיות מורה מקצועי בתחומו -מי שמלמד מתמטיקה, צריך להיות בעל תואר ראשון במתמטיקה. כנל לגבי מדעי המחשב, מדעי החברה, מדעי הטבע וכדומה. גם כשמדובר בתלמידי יסודי. מעבר לכך, צריך לעשות לא מעבר לחינוך/הוראה משני - לתת עדיפות לתעודת הוראה ולהתמקד בלימודי הוראה רק בתואר השני. מי שלומד הוראה וחינוך ומתמקד בכל עוד מהתואר הראשון - שיתמקד מראש במשרד החינוך ומקסימום ביעוץ חינוכי לצורך פיתוח תוכניות לימוד וחינוך לא פורמלי
כך הדבר במנהל עסקים - בסלקום למשל צריך להתמקד, לצורך העניין בהנדסת חומרה, הנדסת תקשורת וכדומה בתואר הראשון ולפתח את תחום מנהל העסקים רק בתואר השני
נשואים טריים >>
לצפיה ב-'שפירא צודק במאה אחוז. ויש עוד.....'
שפירא צודק במאה אחוז. ויש עוד.....
28/02/2010 | 09:10
מה שהוא אמר שמעתי כבר לפני איזה 10 שנים מאיזה אחד, דב פוהרמן שמו (מי שייסד את אינטל ישראל).

הוא הגדיל ואמר את הדברים הבאים: "אל תלכו ללמוד הנדסה אחרי הצבא, לכו לטיול של שנה לחו"ל, לכו ללמוד אמנות, פילוסופיה או יהדות, תפתחו את כישורי הלמידה והחשיבה ורק אחרי זה לכו ללמוד הנדסה".

נשואים טריים >>
לצפיה ב-'...ולכן הניהול בארץ כל כך חובבני'
...ולכן הניהול בארץ כל כך חובבני
28/02/2010 | 09:28
1

הודעות אחרונות

13:15 | 20.09.16 אורחים בפורום
10:33 | 14.09.16 נענע טריה
22:22 | 18.08.16 אורחים בפורום
14:40 | 25.07.16 אורחים בפורום
10:26 | 19.07.16 נענע טריה
11:47 | 28.06.16 אורחים בפורום
15:20 | 15.06.16 luzon1704
18:44 | 10.06.16 אורחים בפורום
18:44 | 10.06.16 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ