"אין משיחין בשעת הסעודה"

yoyo10

New member
"אין משיחין בשעת הסעודה"

מי המציא את המשפט המעפן הזה? ארוחת ערב משפחתית זה הזמן לדבר בכלל איכלה זה משהו חברתי(בחופשת לידה העיניין מתחדד) אבל כל פעם שאנחנו מדברים באחורת ערב הילד מחרפן ואומר שאסור לדבר(ככה לימדו אותו במשפחתון זה נראה לי עצוב) בקיצור מה דעתכן על הפתגם והאם לדבר עם המטפלת במשפחתון או שהיא תשלח אותי לאשפוז כפוי

שמופית

New member
המשפט בעייתי....

מצד אחד, אני משתמשת בו כי יש לי קשקשנית רצינית ואם היא תמשיך לקשקש, היא לא תסיים בחיים לאכול
מצד שני, מסכימה איתך - אני גם נהנית לדבר איתה ועם תמיר בזמן ארוחת צהרים, לשאול אותה איך היה בגן ולשמוע סיפורים. בעייתי משהו
אגב, נראה לי שאין משיחין בשעת הסעודה פשוט כדי לא להחנק אם גם אוכלים וגם לועסים

SILIVAS

New member
אין משיחין בשעת הסעודה פן יקדים קנה לושט

זה הפתגם המלא לפי מיטב זכרוני ותמיד אמרו לנו את זה בגן כדי שלא נדבר ונאכל בעת ובעונה אחת צריך לחשוב על פתגם חדש שמסביר שצריך ללעוס היטב ולבלוע לפני שמדברים ואז ניתן יהיה להנות משיחה וארוחה משפחתית

באמת לא אמורים לדבר בזמן האוכל

(וגם לא לראות טלויזיה, לקרוא עיתון או לעשות כל דבר אחר שהוא לא להתרכז באוכל). זה הרגל נכון לדעתי, אבל אם הוא מפריע לך (ואת לא מודאגת מעניין הקנה לושט וכו') את יכולה ללמד אותו שיש את ההרגלים של הגן ויש את ההרגלים של הבית.

yoyo10

New member
נראה לי שהוא יודע שיש הרגלים של גן ושל בית

אבל עדיין לפעמים הוא נוזף בנו שאנחנו מדברים באוכל לגבי האכילה בריאה תראי בכל התרביות האנשיות אכילה היא חברתית היא לא רק תזונה נטו לכן מסעדה זה בילוי בחגים כולם אוכלים ביחד משחר הסתוריה האנושית אכילה היא משהו חברתי האדם אוכל בלהקות. לגבי הטלבזיה מסכימה איתך ככה יש פחות בקרה מה אוכלים כי זה נשנוש כזה אני מדברת על ארוחה מסודרת סביב שולחן שיש אוכל בצלחת ולא אוכלים מתוך שעמום

מאי26

New member
אולי אפשר פשוט להסביר לו שלא אוכלים

בזמן הלעיסה עצמה, אבל כן בין לבין - אם גומרים ביס, אפשר לקשקש קצת עד הביס הבא... אנחנו במקרים כאלה מפשטים את הדברים לעילם - למשל, אומרים שנכון, אי אפשר לאכול בזמן הלעיסה, כי אז אפשר להחנק, וזו הסיבה, אבל כשהוא גומר ללעוס ולבלוע הוא יכול לדבר.

רחלילי

New member
קרה גם לילד של חברה שלי

והיא לא התביישה להתקשר לגננת ולשאול. קיבלה מהגננת תשובה מסויימת, שורהתחתונה לדעתי אין מה להתבייש וכן לשאול את המטפלת שלו מה הנוהג בגן. אישית יש לי בעיה גדולה עם המשפט הזה, יש לי קרובי משפחה שאסור היה להם לדבר בשעת הסעודה (הייתי באה לבקר הם היו מדברים איתי בשעת האוכל ומקבלים נזיפה בסטייל המשפט הזה) נשמעלי תמוה לגמרי, מצד שני אם יש ילדים מסויימים בגן - במשפחתון שכל הזמן מדברים ולא אוכלים, אולי נתנו להם הערה באופן אישי ולאו דווקא לבן שלך, אבל הוא קולט, ואולי יש מסגרות שבהן באמת אוסרים על הילדים באופן גורף . אין לי מושג-אני הייתי מתקשרת לברר.

כן גם אצלנו היה את השלב הזה

אני מדברת מנסיון עם האחיינים, אחיינית שלי התחילה עם זה, וממש התעקשה לסתום פיות. ההגיון?? ממה שאני זוכרת מימי הגן וביה"ס שלא יקדים קנה לושט משהו כזה, בקיצור שלא יחנקו מהאוכל. חוצמזה שלגננות יהיה קצת שקט??? ואיך יצאנו מזה? הסברנו את ההגיון, של להחנק ולכן אין לדבר הפה מלא, והסברנו שבארוחות אנחנו מדברים כי ככה נעים לנו כמשפחה, ושהם (הקטנים) יכולים שלא לדבר אם זה רצונם... זה די הפסיק אחרי זה, אבל עד ההסבר היו צעקות של "אסור לדבר"

למעלה