שרשור שיעשה לאמא חום...

• פותח הנושא giri
  • פורסם בתאריך

giri

New member
שרשור שיעשה לאמא חום...

בעקבות שבוע שעבר...
מה היתה הפציעה הכי גרועה שלכם עם הסוסים?
לא רק נפילה... גם פציעות אחרות נחשבות

superKENZ

New member
אף שבור, בוהן שבורה וזרת שבורה

אי אפשר להשוות ביניהן, כל אחת כאבה בהחלט, ורק האף נשבר מנפילה. השניים האחרים מדריכות של סוס...
באחרונה לא יכולתי לנהוג כמעט חודש. מי חשב שזרת משמשת אותנו כל כך הרבה. אפילו קביים היו.

giri

New member
אילו נעליים את נועלת בחווה?

או שזו היתה דריכה עם מומנטום?

superKENZ

New member
חחח עם מומנטום

האשונה הייתה סוסה גרמנית עצומה, הייתי אז בעיצומה של שטיפה והברקת הפסטרן שלה, עם מגפי גומי.
מישוה ניסה ללמד את הסוס שלו לקח, ונכנס בה מאחור, היא נעמדה על שתיים, ונחתה על הבוהן שלי.
יש לציין שאח"כ עוד עליתי, עשיתי שיעור והכל היה בסדר, גם ניסיתי במהלך כמה ימים להסתיר את זה מאמא שלי (כשצולעים במידה שווה בשתי רגליים זה מטשטש.) אבל בסוף נכנעתי והלכנו לרופא (הדביל, שבמקום לטפל ולשתוק, אמר לי למה אני בכלל רוכבת. ומתעללת בסוסים).

הדריכה השנייה הייתה עם אריאט של רכיבה, הייתי על סוסון צעיר בחוץ, משאית עשתה רוורס ממש מהר לכיווננו, וכשניסינו להסתובב הוא החליק בבוץ, כמעט התהפך, נפלתי ואז הוא דרך עלי.
גם שם, המשכתי לעבוד משעה עשר עד 4, ומזל שבסוףף היום היו לי תלמידות שבאו מת"א, ויכלו להקפיץ אותי הביתה, כי לנהוג לא יכולתי. (בסיס זרת של רגל ימין)

giri

New member
צריך אמוטיקון מסיר כובע

את מוכשרת עוד יותר ממני.

זעזוע מוח

שאר הנפילות שלי נגמרו בסדר בלי בעיות.
אבל צריך רק אחת.
לצערי אתמול היתה נפילה כנראה קשה מאוד של ילדה בת 12
בבית אורן, שנחבלה בבטן.
אין לי עוד פרטים.

giri

New member
אצלי, לפני הנוכחית

הפציעות הכי גרועות -
פעם אחת שנפלתי על מכשול וקיבלתי אחלה שטף דם ענקי על הירך והתחת, בקושי ישבתי שבועיים... מביך.
נפילה אחת בזווית גרועה שסדקתי בה צלעות, היה ממש לא נעים.
פעם אחת שהתנגשתי עם מישהו במגרש - הוא הגיע מולי במהירות גבוהה ולא היה לאן לברוח בגלל מכשול... לא נפלתי אבל קיבלתי מכה מאד חזקה מחרטום הנעל שלו באמצע השוק שלי, גם זה היה יופי של סימן כחול וצליעה לשבועיים

וכמובן שעכשיו הנפילה הנוכחית, שחשבתי שהיא כלום איך שנפלתי, אבל עכשיו שבוע וחצי אח"כ עדיין עם בחילות ותופעות לוואי ולא ברור מתי אוכל לחזור לאוכף, שזה ממש מעצבן כי העונה הולכת ונגמרת ושילמנו כ"כ הרבה על פרזול לקפיצות בדשא
ואוף אוף אוף.

כתף מרוטשת, ושרירי גב מתוחים

אוכף ישן של חווה מוזנחת, התהפך לי באמצע דהירה במדבר. נאלצתי לקפוץ ויצאתי בזול.

מרוטשת= מילה גדולה

להרבה מאוד חתכים חלקם עמוקים, ועור מקולף בכמה מקומות. זה מה שקורה כשמבצעים גלגול דרך הכתף על ערמה של חצץ גרניט ואבנים חדות אחרות.

החלק המשעשע

היה הדרך חזרה, בגלל שה היה בהרים נאלצנו לרכב כל הדרך חזרה לחווה. והסוס שגם ככה בד"כ חם, והיה מאוד נרגש מכל ההתרחשות ריקד תחתי כמעט כל הדרך. בד"כ אין בעיה עם זה, אבל כשיש לך שריר תפוס בגב זה סיפור אחר לגמרי :)

giri

New member
לגמרי!

למרות שתסתכל על הצד החיובי, מבחינה פסיכולוגית זה טוב לעלות מיד חזרה לאוכף

בנפילה הנוכחית לגמרי רציתי לעלות מיד, טוב שהמאמנת והבעל עצרו בעדי כי אחרי שני צעדים כמעט נפלתי מהרגליים של עצמי מרוב סחרחורת

jgut

New member
זעזוע מח ושברים למינהם

שברתי את אותה אצבע, כמה פעמים בעצירות (בדרך הקשה ללמוד).
שברתי פעם אחת את היד בתור ילדה בנפילה.
ושברתי את הזרת ברגל כשסוסה דרכה עלי. זו היתה אשמתי. הייתי עם נעלי ספורט (במקרה עברתי ליד כשהיא השתוללה).
&nbsp
אבל התאונה הכי קשה שלי היתה בנפילה עם זעזוע מח.
&nbsp

עדימ

New member
הכי פסיכי שהיה לי...

זה שהבן של המאמנת שלי (שהיה מופרע לא קטן בזמנו כשהיה ילד) הפתיע אותנו באיזה שיעור ערב/סתם רכיבה חופשית שלי והיא בשיעור לידי, פשוט התפרץ למגרש מבחוץ/המגרש ליד שיותר חשוך ורץ ישר בין הרגליים של הסוס שלי. הסוס נבהל, גם אני מן הסתם, לא ראיתי אותו בא, הסוס קפץ ואני עשיתי סלטה ונחתי עם הראש הפוך משהו... :D
מזל שאני יודעת ליפול... אבל עדיין מתחתי איזה שריר נראה לי...

למעלה