חרמון 2013 - SHIMANO DH #4

חרמון 2013 - SHIMANO DH #4

עוד שבועיים זה קורה. בתאריך ה 13.10 תחרות הדאונהיל הרביעית והאחרונה של סבב 2013 והראשונה אי פעם באתר החרמון יוצאת לדרך

המסלול

המסלול עליו תיערך התחרות היינו המסלול האדום. באופן קבוע נעשים עבודות תחזוקה על המסלול ולתחרות המסלול יהיה מיושר פיקס כולל השקיה אם נצטרך, פינוי אבנים, סידור ברמים ועוד. ככה שגם אם הגעתם להתאמן והמסלול לא היה במצב מושלם, לתחרות ולרוב ימי האימונים הוא יהיה זורם וכייפי במגבלות הדרדרת המקומית

נקודת הזינוק למירוץ תהיה אחרי הטייבלים וקצת לפני הברם ימינה. נקודת הסיום תהיה אחרי הגשר הגדול בסוף הסלופ.

הרשמה

את הרישום לתחרות עושים דרך דף ההרשמה של האירוע באתר eventi.co.il
מזכירים לכם לסדר את עניין הביטוח לפני שאתם נרשמים באתר.
עלות הרישום לתחרות 150 ש"ח ותכלול את הבייק פס ליום שבת.
כל הנרשמים לתחרות שיבואו להתאמן ביום שישי לפני התחרות יקבלו הנחה משמעותית על רכישת הבייק פס ועלותו תהיה 85 ש"ח.

לינה

1. בנמרוד ניתן לישון ב 70 ש"ח ללילה. ישנים בתוך מאהל גדול, יש שמיכות, יש חשמל, יש מקלחות ושירותים ותכלס זה כמו חאן. ליצור קשר עם אבי - 052-2821141

2. בקיבוץ שניר ניתן לישון ב 120 ש"ח באכסניה

3. יש גם כל מיני צימרים ובתי הערכה באזור. אם אתם קבוצה שמתארגנת, צרו קשר עם רענן - 054-6783598 והוא ינסה לדאוג לכם למחיר טוב.

בכל מקרה, אם יש לכם שאלה בקשר ללינה ניתן וכדאי ליצור קשר עם רענן.

קטגוריה חדשה ומגניבה - סינגל קראון

לכל רוכבי ה AM שאין להם אופניי DH. פתחנו קטגוריה מיוחדת בשבלכם.
בקטגוריה יורשו להתחרות רק רוכבים עם אופניי AM - כלומר לא שלדות דאונהיל או בולמי טריפל.
הקטגוריה פותחת את האפשרות בפניכם לחוות תחרות דאונהיל מול רוכבים עם אותו הציוד כמו שלכם ולקחת חלק באירוע יחודי וראשוני.

תודות

דבר ראשון לנותני החסות

SHIMANO
FOX RIDE
סינגלטרק
NORCO
מירולט
ODI
PILO
GIANT
MAXXIS
MOREWOOD

ואיך לא לרענן על כל העבודה הקשה והמסירות
וכמובן לצוות שלנו

למה כן ...

ענף הדאונהיל הוא ענף משפחתי שבו כולם מכירים את כולם. גם אלה שמתחרים וגם אלו שרוכבים בסופי שבוע בשביל הפאן. לפני 4 שנים התחלנו עם "פרויקט החיים" - סבב תחרויות הדאונהיל שלא היה קיים עד אז בארץ. הסבב תפס תאוצה במרוצת השנים ועשרות רוכבים הצטרפו למשפחת הדאונהיל והגענו כמעט ל 100 מתחרים שעומדים על קו הזינוק בתחרויות. ידענו תחרויות יבשות בדרדרת של אילת, לרדת בבוץ של יעד, לדהור על הסלעים שבגלבוע, לתת בגז בכרמל וחוויות בלתי נשכחות מצוק מנרה לאורך השנים. המטרה כשנכנסתי להתחייבות הזו של הפקת סבב תחרויות דאונהיל הייתה אחת - לקדם ולבנות את ענף הדאונהיל. היום, 4 שנים אחרי אותה תחרות מיתולוגית על מסלול הבונקר באילת חלק מהדברים שרציתי שיקרו אכן קורים ועל חלק לא קטן מהדברים אנחנו עדיין עובדים. ענף לא יכול להיות מושתת על סבב תחרויות בלבד. צריך שיקומו במקביל לתחרויות מועדוני רכיבה, שתפתח עמותה, לנהל מגעים עם גורמים כמו קק"ל, רט"ג, איגוד האופניים, למצוא נותני חסויות לענף ולגייס תמיכה רחבה ככל האפשר. החלק החשוב הזה בתהליך ההתפתחות של ענף הדאונהיל עדיין נמצא בחיתוליו ואני יכול לעדכן שעובדים עליו. כבר נערכו מס' פגישות של חבורה די רחבה של אנשים שהענף חשוב ויקר ללבם שמוכנים להשקיע מזמנם הפרטי ובקרוב מאוד אינשאללה תפתח - עמותת הדאונהיל הישראלית. כדי שהדבר הזה יקרה אנחנו חייבים לקבל משוב מהשטח שמה שאנחנו עושים אכן עובד ויש למה לפתח פה ענף. לפי מס' הנרשמים כרגע באתר ההרשמה ולפי העדכונים שאני מקבל מרוכבים הרבה חבר'ה לא יגיעו בגלל העלות הגבוהה של התחרות ואני רוצה לגעת שנייה בנקודה הזו. אני לא חושב שהתחרות בחרמון יקרה בהרבה יותר מתחרות בצוק מנרה ואסביר למה. הביטוח שצריך לחדש לתחרות הזו היינו שנתי ולא נכון להגיד שביטוח לתחרות עולה 400 ש"ח. באותה המידה חידוש הביטוח היה יכול ליפול על תחרות בכרמל, גלבוע ... ולכן עלות הביטוח היא שנתית ולא נקודתית לתחרות בחרמון. כמו לפני תחרות בצוק מנרה גם פה להתאמן לתחרות עולה כסף בגלל הבייק פס. תכלס, לפני כל תחרות כמעט שוכרים את יוסוף ושות' כדי שיעשה הקפצות והאימונים לתחרות עולים כסף. החרמון נמצא 40 דק' יותר רחוק ממנרה ולא באילת. מי שהלינה כבדה עליו תמיד יכול להשכים קום בבוקר התחרות ולא לישון קרוב לאזור התחרות או להתפשר על הלינה ולישון כמונו באוהל בדואי גדול ב 70 ש"ח ללילה. ככה שאם נחשב בחישוב גס, התחרות אכן עולה קצת יותר כסף. אבל לא הרבה יותר מכל תחרות רגילה כמו שהאווירה בענף מתארת. בהפרש של הכסף הזה אתם בעצם עוזרים לנו לעזור לכם (ג'רי מגוויר). אנחנו צריכים אתכם על קו הזינוק כדי שתהיה הצדקה לקיים פה ענף, שתהיה לנו את המוטיבציה להמשיך בדרך הזאת ולבנות לבנה אחר לבנה את הענף שלנו.

The Pinky P

New member
בגלל שהיא לא יקרה יחסית לתחרויות אחרות

לא אומר שהיא לא יקרה,זה אומר שכל התחרויות יקרות מאוד בכלל והתחרות בחרמון בפרט.

4 ספרות לתחרות + יום אימונים זה כבד.

שיהיה לכולם בהצלחה,בתחרות ובמימונה.

א לטמ ן

New member
פינקי כבר היה דיון על זה

אם יקר לך אל תתחרה אבל אל תוציא לאנשים את הרוח מהמפרשים אתה לא רוצה שהספינה תשקע כי תכלס כולנו עליה. מי שמתחרה בכל הסבב הביטוח לא מהווה פקטור בשבילו ואז העלויות יורדות משמעותית...

lotancycle

New member
יש גם כאלו שלא הרשו לעצמם להתחרות השבוע

אף אחד לא מתלונן, ההפך- כולנו יודעים שזה בין ענפי הספורט היקרים ביותר אם לא הכי! (פי כמה וכמה פעמים מכל ענף אופנים אחר), וחלק מהיותנו דאונהיליסטים היא לדעת לקבל גם תופעות לוואי שבאות עם התחום- לדוגמה, אני עכשיו שלושה שבועות מרותק בבית, אחרי קיבוע בגבס בעקבות נפילה בחרמון, וכל רכיבה עולה לי מאות שקלים! ואני מקבל את שנייהם, כי אין לי ספורט אחר.

תכלס, ההוצאות לא נורמאליות בכלל. זו אחת מהסיבות הרבות שהתחום לא מצליח לזנק בארץ ובכלל בעולם. צריך למסד את הספורט הזה בארץ ולהסדיר את ענייני הביטוח ואולי אפילו את התחרויות לתשלום חד פעמי- שנתי לרוכבים השרוטים. האמת שקשה לי להגיד דברים כאלה בלי להציע את הפיתרונות בעצמי, אבל לפחות זרקתי רעיון....

קשה לשמוע חברים שאומרים שאחרי שדרוג\ טיפול לבולם\ צמיגים חדשים, הם לא יכולים להרשות לעצמם בייק פס או השתתפות בתחרות- זה אבסורד מצחיק עד בכי!!

בכל מקרה, כל הכבוד לכספי ולרענן- יישר כוח!! ואנחנו נבוא לחזק אתכם ואת שאר החברים בשבת!
אני אבוא לחרמון עם חברתי הטובה, הצלמת המוכשרת- מור בר, שבאה להחליף את הפרטנר הקבוע שלי לשבילים, בן הזוג שלה שמשועבד לצבא לפחות עד גיל 30. תהיו פוטוגנים! ותחייכו מתחת לFF!

pomit12

New member
לא מצליח לזנק בעולם?

תעשה סיבוב במורזין או בוויסלר ואז תגיד לי שהוא לא מצליח לזנק בעולם.
וזה בכלל לא קרוב להיות הספורט הכי יקר שיש מרוצי מכוניות, אופנועי שטח וכביש הרבה יותר יקרים

lotancycle

New member
תראה את התחום הזה מול תחומים אחרים

יש תחומים בעולם שכמעט כל אחד נוגע בהם, דאון היל זה ספורט שרוב האנשים לא מכירים ולא מבינים... לי מאד קשה לתקשר עם אנשים שהם לא בתחום...

The Pinky P

New member
אמרת יפה...

תשלומים חד - פעמיים !!!

על התחרויות והביטוחים למיניהם,זה לא נשלף מהמותן,זה כבר היה פה,התחרו ושילמו פר תחרות ללא התשלום המטורף על הביטוח.

שאלתי כמה פעמים ואף אחד לא ידע להגיד לי מה הסיבה שאז זה היה אפשרי ועכשיו כבר לא.

שחקן כדורגל בגיל נוער משחק כל יום שבת במסגרת הליגה וגם במסגרת הגביע...40 "תחרויות" במהלך השנה (ואימונים 4-5 פעמים בשבוע!!)

והוא משלמם כמו רוכב אופניים שיש לו 3 תחרויות שבהרבה מקרים הוא אפילו לא מגיע לכולן.

למה?

א לטמ ן

New member
כמה סיבות

החוקים השתנו ואתה לא מצפה שאם מישהו יפצע כספי יצטרך לשאת באחריות או שזה נראה לך הגיוני? בכדורגל אין צורך לסמן ולהכין את המגרש כל פעם מחדש לשים מרשלים לדאוג לצל לקהל לדאוג לאמבולנס לדאוג לאישורים מכל מיני גורמים ועוד...
אה ותפסיק כבר לחפור אם אתה רוצה תתחרה אם לא תפסיק לנסות להרוס לאלה שכן.

The Pinky P

New member
וואו כל כך הרבה שטויות....

לא ידעתי שהכסף שאתה משלם על ביטוח מכסה את ההוצאות על התחרות...זה חידוש...

חוץ מזה,הרבה שכל אין על הכתפיים אם אתה טוען שבכדורגל לא צריך לדאוג למגרש,לקהל,לאמבולנס ולאישורים....

ומה בדיוק השתנה בחוקים?

א לטמ ן

New member
ככה

מה לעשות שמרוב התלונות שלך כבר לא רואים את היער חשבתי שאתה שוב בוכה על המחיר.
בנוגע לביטוח, החוק מחייב את כספי לחייב אותנו לעשות ביטוח, הפוליסה היחידה שמתאימה לחוק היא זו שעולה 400 שקלים אין משהו אחר, אם יש לך תלונה על זה תפנה למדינה.
בעניין הכדורגל, הוא לא נחשב ספורט אקסטרים לכן מן הסתם הביטוח זול יותר. מה עוד יש לו איגוד שדואג לעניין הביטוח שמחייב אותך גם לעבור בדיקות רפואיות .

ההערות שלך לאנשים על רמת משכל ושלל דברים אחרים לא עושות עימך חסד יש לי יותר שכל בציפורן ממה שיש לך בכל הגוף חתיכת דביל. אתה איש מגעיל ובכיין סידרתי אני לא יודע מה אתה מגיב פה מכיוון שאף אחד לא מכיר אותך ואתה בכלל לא רוכב DH. מבחינתי תמצוץ לרקון, אתה לא שווה יותר יחס נמאס לי להיות נחמד לסתם כמוך.
שיהיה לך יום טוב גולם.

יוס י

New member
אתה מערבב נושאים לא קשורים

והדוגמאות שלך גם לא רלוונטיות:
סימון והכנת המגרש לא קשורים לביטוח, ומבוצעים גם בכדורגל.
כנ"ל מרשלים. זו הוצאה שכרוכה בארגון המשחק בדיוק כמו שכר לשופטים וסדרנים
אמבולנס וצוות רפואי צריך גם בכדורגל. אם לא ידעת, משחק כדורגל גם עובר אישור של משטרת ישראל שקובעת כמה סדרנים יהיו במגרש (עוד הוצאה למארגנים)

וכל זה לא קשור לביטוח האישי שחל על הספורטאי עצמו. שעל זה מתלונן פינקי. מה שכן, כספי הוא לא הכתובת לתלונות האלה. כספי לא קובע את תעריפי הביטוח והתוכניות השונות. אם לפינקי יש סוכן שמוכן למכור כיסוי חד יומי, אני בטוח שזה יספיק עבור כספי. כרגע בשוק אין כנראה סוכן שמוכר פוליסה כזו. אז זה מה יש. TAKE IT OR LEAVE IT

אגב, כדורגל זה משחק מסוכן, אולי לא פחות מ DH. העומסים שמופעלים על המפרקים של שחקני כדורגל גורמים לקרעים ברצועות, פגיעות מיניסקוס, נקעים, אבדן סחוס. נפילות ותיקולים גורמים לפריקות כתף ושברים בתדירות גבוהה מאשר בDH

א לטמ ן

New member
פינקי כבר היה דיון על זה

אם יקר לך אל תתחרה אבל אל תוציא לאנשים את הרוח מהמפרשים אתה לא רוצה שהספינה תשקע כי תכלס כולנו עליה. מי שמתחרה בכל הסבב הביטוח לא מהווה פקטור בשבילו ואז העלויות יורדות משמעותית...

PINKY

הבנו כבר בכל הזדמנות שהתחרות יקרה לך. אין טעם לחזור על זה בכל שרשור שנפתח על התחרות.

שחרר ותגיע לעודד

תחרויות זה עסק יקר, ותכלס הרשמה לתחרויות דאונהיל לעומת תחרויות אחריות (לא חובה מענף האופניים) לא כ"כ יקר.

אופנועים - 250 ש"ח, סוסים - 350 ש"ח, תריאטלון אילת - 850 ש"ח ...

אני לא בא לפתוח שרשור, רק מציע לשחרר. מתאים לך תגיע. לא מתאים, תבוא לעודד.

בחברות כן,

כספי

lonni

New member
מחזק ומוסיף

מאד רציתי להשתתף בתחרות הזאת ועוד בחרמון !
לצערי כל המכלול הזה של התחרות לא בא בחשבון מבחינתי מכל מיני סיבות.
החלטתי שלפחות אגיע עם המשפחה לעודד (על הדרך גם יראו את הארץ).
לא יכולים להשתתף בגלל סיבה כזאת או אחרת ? לפחות תנסו להגיע לעודד ולצפות.

סרוטי

New member
LIKE גדול

ואם אין לכם משהו אופטימי להגיד, תשמרו את זה לעצמכם.
אל תגרמו לאחרים לחשוב בצורה שלילית....

בהצלחה.

למעלה