מישהו יכול לספר

On23

New member
אפשר להגיד שזה הכל.

בשני הסדרות יש את כל המרכיבים:דרמה,מתח,מסתורין,קומדיה, והכל משתלב בצורה מצויינת... על מה זה מספר? האמת,שלספר על מה זה תמיד יוציא את הסדרות בעיניי גרוע כי התקצירים שלהם תמיד נראים גרועים ומגוחכים ויש בסדרות האלה מעבר. עדיף לצפות ולהחליט לבד אם זה כדאי.

nivir

New member
איך שאני רואה את זה

וסליחה שאני מתפרצת לכם לפורום
באפי מספרת את סיפורה של אנטי-גיבורה. נערה שנגזר עליה להציל את העולם משדים וכל מה שהיא רוצה זה לחיות חיים נורמלים. זה על ההתמודדות עם להיות שונה מכולם והניסיון המתמיד להיות חלק מהחברה למרות שהגורל שלך דורש אחרת. אנג'ל זה בדיוק הפוך.זה סיפור על מישהו (במקרה, או שלא, ערפד) שלקח על עצמו את תפקיד הגיבור והפך אותו לדרך חיים. המטרה שלו זה להשפיע בעולם, להכניס טוב כדי לנסות לאזן את הצד הרע.

nick at noon

New member
וואו, תיאור ממש טוב

כמו שכתב On23 תיאורים של הסדרות לרוב נשמעים מגוחכים ולא באמת נוגעים בפנים של הסדרה. התיאור שלך ממש טוב. אני אנסה להרחיב על זה (ואני מקווה שאני לא אהרוס). הסדרה כאילו לוקחת את ההרגשה של להיות תיכוניסט (לפחות ההרגשה שלי הייתה) שאתה מתמודד עם דברים נוראיים, שאף אחד לא מבין אותך ושאתה לא באמת שייך כמו כולם והופכת את זה למשהו גדול יותר. יעני הופכת מטאפורות כמו סוף העולם לאמיתיות. אף פעם לא חשבתי על זה שאנג'ל זה הפוך. נכון שאנג'ל לא חייב להיות גיבור אלא עושה את זה בכוח. הוא גם הופך את זה לסוג של עבודה. אצלו זה המטרה, העיסוק המרכזי בעוד אצל באפי זה תמיד מה שמפריע לה לחיות. אבל אני חושב שהעיקר באנג'ל זה בעצם מה שמגלים לגבי העולם אחרי התיכון. אין באמת טוב ורע. העולם דפוק וצריך להשלים עם הרבה רוע (או פשוט חוסר אכפתיות) מסביב. והמסר הוא שהדרך היחידה לשפר דברים היא לעשות טוב ואין טעם לצפות לראות שינוי בזכות זה.

nivir

New member
תודה../images/Emo9.gif

אני לא בטוחה שזאת ההרגשה של כל התיכוניסטים, ואולי בגלל זה לא כולם מתחברים לסידרה... לי דווקא היה נראה שהרוב הרגישו כן שייכים... בקשר למסר של אנג'ל, אני רוצה להוסיף שלדעתי זה די מחייב בהתחשב במהות המאבק של אנג'ל לעומת באפי. אנג'ל לא יכול לקבל את זה שאפשר לתקן את הרע כי אז בסופו של דבר המשימה שלו תיגמר, והרי זה מהות החיים שלו: הוא מרגיש שהוא חייב תמיד לעשות טוב כאיזשהי דרך לכפר על המעשים שלו. אבל אצל באפי כל מה שהיא רוצה זה שהרוע ייגמר ואז היא תוכל להמשיך לחיות. אפשר לראות את הגישה הזאת כשיש איום חדש ואז היא מיד חושבת על הסוף- "אני אקטול אותו ואז ניפגש בברונז
". לכן אצלה המטרה לחסל את הרוע לחלוטין. אצל באפי הרוע עומד בניגוד לחיים שלה, בעוד שאצל אנג'ל הרוע הכרחי לחיים שלו וזו התפיסה שמקבעת הגישה הזו של "להשלים את הרוע ולתרום כמה שיותר טוב" סתם דעתי.

nick at noon

New member
מסכים ולא מסכים

נכון באפי תמיד חושבת על הסוף ובאפי גם באמת מחסלת לרוב את האויבים שלה. המאסטר, ראש העיר, אדם וגלורי מתו. אבל יש משהו מאוד ילדותי בגישה שלה. כלומר לא מציאותי. כמו כשהיא מחליטה בעונה 3 שהיא תנצח את ראש העיר ופיית' ואז היא תהיה חופשיה. תמיד יש עוד משהו מעבר לפינה ויותר מזה, יש דברים שאין להם פתרון פשוט, כמו פיית' שהיא לא יכלה להרוג כי היא אנושית. ככל שהעונות מתקדמות באפי יותר מבינה לדעתי שהיא לא יכולה באמת לנצח אלא רק לשפר את העולם. בסוף עונה 7 אפילו שהיא עושה מפנה עצום בכך שהיא יוצרת אלפי קוטלות היא בעצם לא באמת פוגעת ברוע הראשון. אנג'ל באמת חי בשביל המשימה שלו ובאמת לא ברור מה הוא היה עושה אם פתאום לא היה לו במה להילחם, אבל בכל זאת אני חושב שהוא באמת מעוניין לסיים את הרוע. בעונה 2 הוא עושה מהלך לחסל את W&H רק כדי לגלות שזה בלתי אפשרי. בסוף עונה 5 הוא עושה את המהלך הכי מלא שהוא יכול נגד W&H למרות שהוא לא חושב ששזה יחסל אותם. אם כי אפשר לטעון שזה רק מחזק את הטיעון שלך. הייתה לו אופציה להמשיך לעבוד בW&H לנסות לשפר מבתוך המערכת, אבל הוא חייב להילחם ולכן הוא הורס את זה. לגבי תיכוניסטים. נכון, הרוב (או לפחות חלק גדול) תמיד נראים כאילו הם שייכים. אולי באמת החיים שלהם אחלה והכל בסדר אצלם. אעני לא יכול לדעת כי אני לא חייתי את החיים שלהם. ואולי הם כמו שראו את קורדיליה בעונה 1, פשוט מעמידים פנים כי עדיף להיות לבד כשאתה מוקף באנשים. יש לי קרובת משפחה שאני קרוב אליה שהיא בתיכון והיא פופולרית מאוד עם מיליון חברים והיא מתוסבכת, ונכנסת לדיכאונות ולא יודעת מה לעשות וחווה אותם דברים שאני חוויתי פשוט בלי שהיא בעצם אי פעם באמת לבד.

nivir

New member
לא זוכרת שראיתי במהלך העונות

שבאפי לומדת שאי אפשר לחסל את הרע, אבל ראיתי אותן רק פעמיים- אז יש לי עוד מה ללמוד (אני בקרוב מתחילה שוב את עונה 5 ואנסה לשים לב לזה)... מה שקורה בעונה 7 זה באמת שינוי חד, שלא תואם אותה בשאר הסידרה ולכן לא כ"כ יכול להוות אינדיקטור. בייחוד בגלל שזה סוף הסידרה והיא חייבת להתבגר מתישהו
זה נכון שהגישה שלה די ילדותית ואפילו נאיבית, וזה אחד הדברים שהופכים אותה לדמות כ"כ טובה!

nick at noon

New member
גם בעונה 6 היא לא ניצחה

את הרעים. וורן נהרג על ידי ווילו, שני האחרים ברחו ואת ווילו הרגיע זאנדר. כמובן שאני לא מדבר על משהו ברור שרואים שבאפי לומדת שאי אפשר לחסל את הרוע. אני מדבר על התחושה שלי מהסדרה. ולגבי התגובה של זיו, כן אני מדבר על זה שהגישה שלה נאיבית בהתחלה ועם כל עונה היא נעשית פחות נאיבית. כבר בעונה 2 אפילו היא מנצחת את אנג'לוס אבל מפסידה את אנג'ל וברוחת מהחיים שלה. בכל זאת הגישה שהיא עוד יכולה להציל הכל חוזרת ונעלמת במהלך הסדרה. כשאם הזמן יותר מתקבעת ההבנה שהיא לא יכולה להציל את העולם.

nivir

New member
הסתייגות

הטריו לא "רעים"
הם ילדים מתוסבכים עם בעיות
לדעתי, זה בכלל לא היה התפקיד של באפי לטפל בהם (אבל כנראה שג'וס חולק עליי...) ונכון שבאפי למדה במהלך הסידרה, שזה מצוין, גם כי זה טוב שדמות מתפתחת (קל וחומר דמות ראשית) וגם כי, נו, באמת אי אפשר לחסל את כל הרוע והיא היתה יוצאת ממש סתומה אם היא לא היתה מבינה את זה
ובכל זאת הרוח הכללית שלה לאורך הסידרה היתה, לפי דעתי גם בסוף, "ניגמור עם זה ודי".

nick at noon

New member
הטריו הם באמת לא "הרעים"

בעונה 6 קצת קשה להגדיר רע עונתי. כי גם ווילו לא בדיוק מתאימה לזה. העניין הוא שבסוף העונה העולם ניצל והכל בסדר וכל מה שבאפי עושה כדי לעזור לזה זה להבין שהיא צריכה לתמוך יותר בדון. זו באמת שאלה טובה אם באפי אמורה לטפל בטריו. מצד אחד הרבה מהפשעים שלהם הם כאלו של פושעים רגילים, אז הגיוני שהמשטרה תטפל בהם. מצד שני הם נוהגים להשתמש גם בקסמים ושדים בשביל הפשעים שלהם מה שאומר שזה כן נופל בתחום של באפי. היא טיפלה גם בעבר במכשפות ובני אדם שהשתמשו בשדים. זה כן אזור אפור קצת, היא אף פעם לא הרגה בן אדם. אמא של איימי טיפלה בעצמה, עובד גן החיות נפל לצבועים, הבחור שהפך את עצמו למפלצת נהרג על ידי אנג'ל פראי (וגם ככה הוא כבר לא היה ממש אנושי) ולא ממש ברור מה היא עשתה לטאקר (אח של אנדרו) אבל היא בטח לא הרגה אותו.

darthziv

New member
ג'ונתן לא רע

מרגע שהם עברו את הגבול הוא רצה ללכת למשטרה אבל הם לא אפשרו לו לצאת מהדירה אנדרו הוא רכיכה שהלך אחרי המנהיג, הוא גם הרגיש רע, אבל ראה בהכל משחק או סיפור, הוא הבין רק בעונה השביעית מה הוא עולל, רק אחרי שהוא רוצח את החבר היחיד שלו.... הוא פשוט עם אופי חלש ודמיון מפותח מדיי וורן הוא פשוט רע, הוא סוציופט מוחלט. נכון שבעונה חמישית הוא לא ממש הראה את זה (הוא סך הכל בנה רובוט כי הוא הרגיש בודד, הוא אפילו היה מעט ניתן להזדהות בצורה שתיאר את החברה שלו) אבל שם זה נגמר. בעונה השישית הבחור משך את שני האחרים לביצוע פשעים אותם הוא הבין יותר מהאחרים, תוך התעלמות מוחלטת מאנשים אחרים גם לאחר שהוא הורג את האקסית שלו (אפילו אם הוא לא התכוון) הוא לא בדיוק מצטער על מה שקרה לה, אלא יותר על מה שעלול לקרות להם אם הם לא יפטרו מהגופה הבן אדם מעוות בשכל

darthziv

New member
לפיית' היו בעיות נפשיות שונות

אבל היא לא הייתה סוציופטית לגמרי, זה הפריע לה מאוד שהיא פגעה באנשים, היא פשוט הדחיקה את זה וורן לא מסוגל לחשוב על אף אחד אחר מלבדו המהירות שבה הוא עבר מלתאר כמה היא מושלמת בעיניו לבין "תקבלו אותה כשאני אסיים" ומשם עד להתייחס אליה כגופה שתקועה אצלהם, היא פשוט מצמררת

nivir

New member
ועדיין-

הוא לא רשע בסיגנון באפי, כלומר, כזה שמנסה להשמיד את העולם וכו'

nivir

New member
ואגב,

למיטה הבנתי סוציופת זה בהחלט בעיה נפשית!

darthziv

New member
טכנית את יכולה להגיד את זה על כמעט

כל סוג של פושע... זה לא אומר שהמקום שלו הוא לא בבית הסוהר

nivir

New member
לא אמרתי שהמקום שלו לא בכלא

אמרתי שהוא לא רע בהקשר של באפי לא היתה צריכה לחסל אותו

למעלה