שירשור שני ליצירות לראש השנה

פתית

New member
עוד רעיונות...../images/Emo30.gif

* מכינים מראש חצאי שמיניות בריסטול מקופלים כמו ספר. 1.מדביקים מבחוץ ריבוע של קרטון גלי בצבע מנוגד לשמינית, מדביקים במרכז הקרטון פרח וכותבים : שנת פריחה, אפשר להדביק במרכז הקרטון יונה ולכתוב: שנת שלום. 2.מדביקים על הכריכה החיצונית ריבוע של נייר תחרה ועליו דבורה קטנה. כותביפ מתחת :שנה מתוקה. *בחלק הפנימי של הכרטיסים כותבים בצד אחד את הברכה שהילד אומר ובצד השני מדביקים ציור שהוא צייר על דף לבן בגודל המתאים. כל ילד בגן מכין כרטיסים להורים,לחבר בגן, לסבים ולסבתות (לפחות 4 כרטיסים) 3. מקפלים חצי שמינית ל-2 גוזרים צורה של צינצנת (שנפתחת כמו ספר) ,הילדים מקשטים את הצינצנת בנגזרות נייר בננה או נייר צבעוני, כותבים במרכז :שנה מתוקה, מכניסים פנימה מבחנה עם דבש או סוכריה על מקל וסוגרים בקשירה של סרט צבעוני ( בחלק הצר של הצינצנת) כדי שהסוכריה לא תיפול. 4.קונים מפיות נייר ,שנראות כמו מפיות תחרה, נותנים לילדים לצבוע, במרכז מדביקים נגזרות מוכנות של ראש השנה (תפוח, דבש, שופר...) כותבים :שנה טובה למשפחת...ומניילנים. מתקבל פלייסמנט צבעוני לשולחן החג. 5.לא יצירה ,אבל.. בשיתוף עם ועד הגן,מדפיסים כרטיס ברכה חגיגי,מכניסים למעטפות ושולחים לכל ילדי הגן (שבוע לפני החג). חג שמח

ayalasva

New member
../images/Emo74.gifעוד רעיונות לכרטיסי ברכה

מציירים דבורה גדולה על גבי בריסטול צהוב. עוברים על קווי המתאר בטוש שחור. גוזרים את הפסים שעל גוף הדבורה אפשר לקשט בנצנצים בצבע זהב. מדביקים מאחורה שיפוד או מקל ארטיק. את הברכה כותבים גם מאחורה. בשיתוף עם הילד או לבד.( תלוי בגיל הילדים).

פתית

New member
למה את חושבת שהילדים לא..

יכולים לעשות הכל בעצמם? הם בני 4-5 ובהחלט מסוגלים גם להדביק מבחוץ וגם לצייר מבפנים, החלק שלי הוא לכתוב עבורם את הברכה שהם מבקשים.

רעיונות נחמדים אבל..

הרעיונות מאוד נחמדים אבל ברובם העבודה של הגננת אני מחפשת רעיונות שבהם אני מכוונת אבל הילד יוצר תודה על העזרה

מובייל ברכות...

גוזרים לבבות נותנים לילדים לקשט (נצנצים,צבעים,ניירות צבעוניים וכו') וכותבים על כל לב ברכה למשל :שנה מתוקה,שנת אהבה,שמחה,בריאות וכדומה. מחברים חוט דיג בין אחד לשני (ילדים גדולים יכולים להשחיל חרוזים בין לב ללב) יוצא מקסים - מקווה שהובנתי.... 2 לגזור צורה של לב ,כמובן לתת לקישוט - לכתוב "שנה טובה" לניילן ולחבר מחזיק מפתחות...\ המשיכו בשישור של כל מיני רעיונות של עבודות לא רק ברכות ...

עוד רעיונות - עבודות ומשחקים

משחק - גוזרים רימון מפוליגל ועיגולים (גרעיני רימון) מסול. את העיגולים מחברים עם סקוץ זכר-נקבה והילדים מורידים את העיגולים ומחזירים. שלשול גלויות - קופסת נעלים שחורצים חריץ - כך שמעטפה יכולה להיכנס. נותנים לילדים כרטיסי ברכה(אני נתתי להם כל מיני כרטיסי ברכה שקיבלתי בעברי) והם משלשלים לחריץ. עבודה- גוזרים תפוחים - נותנים לילדים לצייר בצבעי ירוק ואדום. חותכים לילדים מקרפ אדום וירוק חתיכות והם מגלגלים לכדורים ואחכ להדביק את כדורי קרפ על התפוחים. הכנת עוגת דבש הדפסות בגואש עם חצאי תפוח על בריסטול בצורת תפוח. לגזור דבורים, לתת לילדים לקשט בצהוב ושחור, להכין כתרים ולהדק את הדבורים על הכתר. כרטיס ברכה מנשיקות - שמים לילדים אודם והם נותנים נשיקות לדף. מקשטים את שאר הדף בנצנצים. כותבים "שנה טובה" עבודה נעימה!

עוד כרטיס ברכה../images/Emo75.gif../images/Emo74.gif

עוד רעיון לכרטיס לברכה לראש השנה גוזרים תפוח/רימון/צנצנת דבש גדול ומקשטים כותבים ברכות ואיחולים לשנה החדשה מגן______ מוספים נצנצים פייטים וכו.... גוזרים עיגול נוסף בקוטר מעט יותר קטן מהתפוח /צנצנת/רימון על העיגול כותבים את הברכות שאנו רוצים לאחל : שלום ואהבה,בריאות בצלחה כבוד ואחווה ועוד........ עדיף לבחור ארבעה איחולים שישאר מקום רווח בין ברכה לברכה בתפוח /צנצנת/רימון גוזרים חלון עדיף בצורה של חצי עיגול ומעל לחצי העגול לכתוב שנה של.... ואז לחבר את שניהם בסיכה מתפצלת (התפוח מעל העיגול) כך שבכול פעם שמסובבים את העיגול מתחלפת הברכה בחלון

כוכב ה

New member
ואו אילו רעיונות מדהים.איזה נחמד!

טולי, לגבי הרעיון האחרון עם הסיכה מתפצלת את יכולה להסביר יותר בפירוט בבקשה?נשמע לי מעניין

כוכב ה

New member
ועוד משהו..למישהי יש רעיון ליצירה

של מאזניים לגיל 3 4 ? תודה רבה

בבקשה כוכב../images/Emo41.gifה

הסיכה המתפצלת מחברת את שניהם יחדיו במרכז של התפוח וגם המרכז של העיגול באשר מבובבים את העיגול עם האיחולים מתחלף איחול בחלון מקווה שעזרתי אשמח להסביר שוב....

למעלה