שירשור שני ליצירות לראש השנה

שרשור לכרטסי ברכה.....

כרטים ברכה בהשראת כדור זכוכית עם שלג... מהמכסים השקופים של הגבינות אני עושה ברכת שנה טובה ברכת יום הולדת או ברכה אחרת לפי הצורך בדוגמת כדור שלג מציירים את הקוטר של המכסה על קרטון כותבים בתוכו את הברכה ומפזרים על המרכז נצנצים או עיגולים של מחורר קונפטי...... ... את המכסה אני מדביקה בעזרת דבק חם על קרטון מה שנותן השראה של שלג .. .....אפשר להשאיר מסביב שוליים עגולים מרובעים ולקשט גם מסביב בהצלחה שנה טובה תפוח עם תולעת חביבה 1)קרטון גלי בצבע אדום / ירוק לגזור תפוח כפול שנשאר מחובר בצד אחד בלבד שיפתח כמו ספר 2)לאחר מכן מסמנים עיגול בינוני במרכז התפוחים גוזרים 3)לעיגול אחד מדבקים רבע מגרביון נילון צבעוני בעזרת דבק חם או מגע שישמש אותנו כגוף התולעת 4) מדבקים בצד השני פונפון בינוני שישמש כראש התולעת מוספים עיניים ומחושים כל אחד/ת לפי הדמיון 5) מכניסים כמה אצבעות או כף יד של ילד קטן ולתולעת יש נפח והיא יכולה לברך לשנה החדשה או להקריא את הברכה שכתובה בפנים בהצלחה

la56

New member
פעילות לראש השנה

האם מישהי יכולה לתת לי רעיונות לפעילות מויחדת לראש השנה משהו מעבר להעברת התכנים הרגילים של החג. אני עובדת עם קטנטנים שנה עד שנתיים אשמח להצעות

טלגל

New member
הוספת משחק לקבצי הפורום

שבת שלום לכולנו, הוספתי לקבצי הפורום בתת-קטגוריה ראש השנה משחק שניתן לניילן להוסיף חיילים וקובייה ולתת לילדים לשחק משחק מסלול (נעזרתי להכנתו בפורום הגדול). אך כשניסיתי לבדוק האם הקישור עובד הדף לא עלה אצלי וכן שאר הדפים אולי זו בעיה רגעית אם לא צריך להמשיך לבדוק.... והמשחק-

פתית

New member
עוד רעיונות לראש השנה../images/Emo48.gif

נייר צבעוני: גוזרים מבריסטול רימון גדול, נותנים לילדים לקרוע נייר אדום לרצועות ואח"כ לריבועים, מדביקים את ריבועי הנייר על הרימון (כמו פסיפס). עושים את אותו הדבר גם עם ריבועי נייר ירוק על תפוח מבריסטול. מחוררים את העבודות המוכנות ,משחילים סרט ותולים לקישוט הגן. גוזרים בריסטול בצורת משושה (חלת דבש) נותנים לילדים לקרוע ריבועי נייר צבעוני צהוב,כתום וחום בהיר. מדביקים בצפיפות על "חלת הדבש" ולאחת הפינות שלטול משדכים דבורה (או דבורה שעשינו עם הילדים מסול או דבורה שגזרנו מדף צביעה של הילד) שנה מתוקה:קונים לכל ילד גביע יין חד-פעמי שקוף, הילדים מקשטים בדביקי צבעוני (אפשר להצמיד לדביקי,כשהוא עדיין רטוב, אבני פסיפס קטנות), מכניסים לכל גביע ממתקים (סוכריות, מטבעות שוקולד...) ומוסיפים כרטים ברכה, שהילד הכין :"שנה מתוקה"

../images/Emo126.gifבוקר טוב ושבת שלום

האם יש באפשרותכן להעלות שירשור בנושא יצירות לראש השנה (חוץ מברכות) כמו שופר: גוזרים דגם של שופר,מהדקים משני הצדדים אך משאירים פתח שבו הילדים ממלאים (חתיכות עיתונים,ניירות,קרפים וכו') בסיום מהדקים הכל והרי לנו שופר ממולא...

אטרא

New member
שבוע לפני ראש השנה...

ואני באופן אישי מרגישה שהחג מגיע והכל רגיל בגן. תנו לי רעיונות בבקשה, איך בכל זאת אפשר גם בעצוב הגן וגם במפגשים ובכלל להתכונן לחג ולהרגיש אוירת חג. מקווה שהבהרתי עצמי מספיק טוב. משום מה השנה החג הזה עובר לו וההרגשה היא שגם הילדים לא מייחסים לו כ"כ חשיבות רבה (וכן, אני מתייחסת לכל סמלי החג ומנהגיו, שירים וכו') אשמח לקרוא כל רעיון !!!

25תפוזית

New member
ראיתי משהו שיעניין אותך

בפורום הגננות החדש ראיתי במערכת קבצים רעיונות לגילאי שנתיים שלוש בכתובת: www.furom-morim.org/gan תחפשי בקבצים בכותרת ראש השנה ואז לכי לקובץ יצירה (אם אני לא טועה ) וכתוב לגילאי 2-3 ושם יש רעיונות יפים. בהצלחה

עומרש1

New member
משחק לחג

אני זקוקה לרעיונות למשחקים במפגשים אחרונים שקשורים לראש השנה.

sheshe1

New member
מה דעתך על תליית חוט דייגים מקיר

לקיר ועליו תתלי עבודות של ילדים? או בכלל, תליית העבודות על חלונות ועל לוחות קיר. הכנסת אביזרים הקשורים לחג למרכזים השונים לדוגמא: הכנסת כלים מיוחדים למטבח, הכיני שולחן ערוך לכבוד החג, ערכי עם הילדים שולחן חג וכד'.. כמו כן, השמיעי שירי חג בכל בוקר ולאורך כל היום. מקווה שעזרתי....

ofirshani

New member
מעטפות ומכתבים

ראש השנה מביא לנו את הגלויות של השנה הטובה ומכתבים מחברים רחוקים לכן... לכל ילד הכנתי מדף A3 מעטפות ענקיות כל ילד קישט את המעטפה שלו ותליתי את המעטפות על קיר נושא ,"הדואר בא היום....|" הכנתי להם הפתעה ,ההורים הכינו לילדים שנות טובות עם תמונות של המשפחה ,הכניסו צנצנות דבש קטנות ,וביום לפני החופש כולם יפתחו את המעטפות ויגלו את הברכות האישיות . הקיר נראה מדהים .

הילי30

New member
מירי צללזון../images/Emo127.gif

בספר לראש השנה היא נוגעת בכל סימלי החג אפשר בחלקן להמחיש בהמחזה וחלקם כסיפורים מקסימים אני ממליצה בחום

קישור לפורום הגדול

ותודה ל'שלום לבוא שבת' את הקישור הראשון הכנסתי, ואילו הקישור השני הינו פירסומי ולכן לא הוכנס. שאר השירשור נמחק, כי אפשר לשתף ברעיון ליצירה או להמליץ אך לא ניתן לפרסם. בברכה.

מותר להמליץ על ההשתלמות של אירית

וענת לנדאו? בתור גננת שהיתה, והוקסמה? כי אם לא נוכל להמליץ גננת לרעותה על השתלמות טובה שהיינו בה- יורד ערך מוסף מאוד חשוב מהפורום הזה...

אטרא שלום רב!!

ראשית את צריכה להתחבר לחג ראש השנה, ולמה אני מתכוונת?! תקראי קצת חומר עיוני בנושא ותחליטי עם עצמך למה את מתחברת. בגן שלי יש ילדים בני 3-4, חשוב לי שיכירו את סמלי החג דרך החושים. יראו ויקשיבו לקול השופר, יטעמו תפוח בדבש- כדי שהשנה תהיה מתוקה כמו דבש, הרחבתי את הנושא של הדבורה ומה היא מייצרת בעזרת תמונות, שיחות, שירה ודרמה, רימון- הילדים יצאו איתי לטיול ברחבי הקיבוץ וראו שם עצי רימונים, קטפנו כמה (אפשר לקנות רימון ולהראות עץ של רימונים בתמונה) חשנו את המרקם של הקליפה, התייחסנו לצורה שלו וטעמנו מגרעיני הרימון, לבסוף הכנו יין מרימונים.וכמובן איך שכחתי, הכנו למשפחה ברכה לשנה החדשה. יצירה: שרשראות עם סמלי החג, לוח תוכן, ובו תמונות מסמלי החג, על השולחן ליד הלוח, רימונים ותפוחים בסלסלה, צנצנת דבש, שופר לצערי מפלסטיק שהילדים יתקעו ויתנסו בשופר, הילדים הכינו לעצמם דבורה. 0הרעיון נלקח מהפורום וכמובן נכין עם הילדים דובשניות שיקחו הביתה מתנה להורים עם דוגמית דבש.אם תרצי עוד רעיונות אשמח לכתוב לך.

זרה 38

New member
"מה חסר בגננו הקטן" וגם...

לסדר סמלי חג בשורה, להוציא ילד, להזמין ילד אחר שיבלבל את הסדר- להחזיר הילד הקודם- שיחזיר את הסמלים למצסבם ההתחלתי. וכמובן משחקי חשבון, למשל- באיזו קבוצה יש יותר פריטים (2 תפוחים מול 3 רימונים) וכדומה. וכרטיסיות עם ציורים שונים- לחפש חרוזים לסמלים.- או בע"פ, ללא המחשה. ולהמציא שטוזים- את זה הכי אוהבים. אני מדברת על גן חובה. למשל- פעם רימון צלצל בפעמון. פעם שופר נסע לכפר. פעם איגרת התחפשה לגברת. וכו'. צריכה עוד רעיונות?

למעלה