שירשור על החורף

תודה רבה איזה כיף להתחדש קצת...

מצטערת שאני לא יכולה להראות את החומר שיש ברשותי היות ואין לי עדין סורק. יום טוב

tai 123

New member
חשבון כמובן

חשבון חשבון חשבון, מחיר, קופה, הכנת כסף, הכנת ארנקים... אורינות, תכינו שלט באיזה שעה פתוח, ממתינים בתור- הקניית הרגלים והתאמה למציאות, בחיים האמיתיים.... בהצלחה.

הקורנת

New member
באיזה גיל מדובר?

לא לשכוח את האוריינות: כתיבת שלטים, סיפורים, משחקים דידקטיים כמו משחק הזיכרון, לוטו תמונות, דומינו. שוב תלוי לאיזה גיל...

שכחתי לציין כי מדובר בגן של צעירים.

הילדים בגן הם בני 3-4 אשמח לרעיונות נוספים למטרות. תודה על מה ששלחתם!

../images/Emo188.gif../images/Emo186.gif../images/Emo183.gif../images/Emo182.gifכמה הצעות

אני לא עובדת על חורף כנושא אבל שוזרת הרבה פעילויות במהלך החורף במיוחד בימים גשומים וקרים. סיפורים: המטריה הגדולה של אבא, החור הכחול, מגפיים, הענן של ערן, שלולי ועוד, את הספרים אני מציגה באופן קבוע בספריה ומספרים אותם כמה פעמים במהלך החורף. יש לחלקם פעילות בעקבות סיפור, בדר"כ מתחום היצירה. את חלקם (אלה עם מיעוט המלל) הגדלתי ל- 1/4 גיליון וניילנתי, הילדים מתעסקים בהם המון. מספרים בעצמם, מציגים אותם. אפשר לצלם משפטים מתוך הסיפור ואיורים בנפרד, הילדים אמורים לחבר בינהם. מילים: על גבי מלבני מפל לכתוב מילים של חורף.X2 כל מילה ולשחק משחק זיכרון. לוטו דוצינו וכו. עננות: העיסוק בתצפיות על עננים קוסמת לבני 4+ רוח: הכנת שבשבת. גשם: מעקב אחר כמות הגשם. למעשה כשאני חושבת על זה כל אחד מהסימנים שהכנסתי לנושא הוא בסיס לסידרת פעילויות. ב ה צ ל ח ה

M a x i1

New member
תודה על כל הרעיונות ליצירות!!!

רשמתי לעצמי... כדאי להתעמק בנושא של הטבע בחורף? מבחינת חומר ופעילויות?

tai 123

New member
רעיון לעננים-../images/Emo87.gif

תכיני עננים מריסטיול- 2 לכל ילד. כל ילד יצבע את שני העננים בגואש בגוונים לבן, תכלת ואפור. אח"כ כשייתבש תמלאי אותם בקלקר או כל חומר אחר על מנת שיהיה לו נפח ומימד. ואז הדבקתי עיניים זזות- מקסים. את יכולה להכין צורות של מטריה מקרטון ולתת לילדים למרוח על גביה פלסטלינה - מטוריקה עדינה- נפלאה.!!! בהצלחה

M a x i1

New member
tai תודה רבה על הרעיוונות היפים

אבל לא הבנתי מה זה ריסטיול??? אהבתי את הרעיון שכל ילד ייצור לו עננים, אי אפשר לעשות אותם רק עם פנדה? ואולי לשים בין שני העננים צמר גפן?

אצלי הילדים הדביקו צמר גפן בעננים

בס"ד הלבנים, ואת האפורים צבעו בפנדה. אחרי שהילדים הכינו את שני סוגי העננים, הם הדביקו אותם בשני דפים שונים: בדף אחד-בו יש תמונה של צב חמוד שמחזיק מטריה ביום גשום, הדביקו את העננים האפורים. את העננים הלבנים הדביקו בדף שני-בו יש תמונה של ילדה מעיפה עפיפון ביום קיצי. לאחר ההדבקה, הילדים צבעו את התמונות. באותו יום סיפרתי להם גם את הסיפור הענן של ערן, והם מאד התלהבו ממנו! ולסיום-הלכנו לטייל בחוץ לראות את הצורות השונות של העננים. נ.ב. אם את רוצה, אוכל לשלוח לפורום את דפי הצביעה. בהצלחה!! סנופית.

M a x i1

New member
תודה סנופיתיש לך אולי צילום

של מה שעשיתם? כך יהיה יותר ברור, וכמובן שנשמח לקבל ממך דפי צביעה תודה רבה! ואגב כתבתי לך מסר..

יעלים

New member
כמה רעיונות ופעילויות - ארוך

אז ככה לגבי העננים את יכולה לתת להם נייר עיתון פשוט שיצבעו בגואש אפור כחול לבן מה שתאים לך - המילוי הוא קימוטי עיתון זה אימון מוטורי נהדר לגבי הנושא עצמו - אז כמובן שמזג האוויר הוא במרכז, אפשר לדבר על גשם, ברד, שלג וההבדלים בינהם, אפשר לעסוק במחזור המים בטבע, אפשר לדבר על מצבי צבירה - וכמובן לערוך ניסויים, להכין מד גשם. להתבונן בפרחי החורף -נרקיס, רקפת וכלנית (לקנות לא לקטוף!) ולהכין תעודת זהות לכל אחד מהפרחים, אפשר לדבר ולהכין מאכלי חורף כמו - מרק או סלט גזר ומיץ תפוזים וכמובן פרי הדר נכנס גם הוא לתוך הנושא - אז פותחים את הפרי ומתבוננים בקליפה, ציפה, פלחים.... טועמים מכינים ריבה /סוכריות/ מיצים שונים (וכאן את יכולה לעבוד טיפה על חוש הטעם) באורינות אפשר לשחק במילים שמתחילות בצליל ג (מגשם) או חו(חורף).... אפשר למצוא יחד עם הילדים מילים של חורף לפי סדר הא'-ב', אפשר לעבוד סביב ספר או שיר (אני אוהבת להקריא רק את הכותרת ולתת להם לחבר המשך)ואפשר ואת זה ילדי הגן שלי אוהבים במיוחד - לשחק בשאילת שאלות את מראה תמונה או חפץ שקשור לנושא והם מנחשים בהתחלה הם סתם זורקים שאלות אבל לאט לאט הם לומדים לשאול - זה שייך לכלי תחבורה? זה עשוי מפלסטיק? בחשבון אפשר להקים חנות בגדי חורף ואז להכין פרסומות, ומחירון (לתת להם הרבה קטלוגים שהם יגזרו ויתמחרו)

הי מקסי! לצערי אין לי צילום../images/Emo140.gif

בס"ד אבל אשלח לך את הדפים לפורום, וגם לך טל, ולמי שרוצה. נ.ב. שלחתי לך מסר בחזרה מקסי. ערב טוב לכולן!!

מקסי-דפי הצביעה בתחילת העמוד

בס"ד של הפורום, שכחתי לצרף אותו להודעה שלך. נ.ב. מקווה שלא הזדעזת מהשיטות שהצעתי לך....

למעלה