עזרכתם בבקשה

עזרכתם בבקשה

שלום לכולם,
פעם ראשונה שלי בפורום.
התחלתי השנה לעבוד כגננת בגן עירייה, לצערי כבר הספקתי לחוות מה קורה כשחולים, נוכחתי לגלות שאף אחד לא עוזר בעירייה ושלמעשה מצפים ממך או להסתדר או לבוא חולה. גם אצלכם?? לאחר המקרה שלי חל אצלי תחושה לא טובה האם אני בכלל נמצאת במסגרת הנכונה לי.
אשמח לחוות דעת על הגנים הפרטיים, שכר, תנאים?
תודה

אני עבדתי רק בגנים פרטיים

לפי מה שהבנתי מהשוואה עם קולגות שלי שעבדו במשרד החינוך- המשכורת יותר גבוהה בפרטי לעומת בגן עירייה אבל יש תנאים שמקבלים בגני עירייה שלא מקבלים בגן פרטי.
&nbsp
אני נכוויתי מאוד בכל ענייני הביורקרטיה כשקיבלתי את התואר שלי והחלטתי שלא מתעסקת עם גני עירייה והולכת לעבוד רק בגנים פרטיים ועמדתי במילה שלי. בגן פרטי יש לך גב, יש קביעות מסוימת אלא אם ממש לא מסתדרים בגן.
אני אישית אוהבת לעבוד עם גילאים צעירים שזה אומר רק גן פרטי.
&nbsp
&nbsp

נוגה 44

New member
אני חושבת שיש כאן אי דיוקים רבים

השכר ממש לא יותר גבוה בפרטי אלא אם עובדים יותר שעות
התנאים את נתונה לחסדי מנהלי הגן שלא תמיד מבינים בחינוך
הגנה לעמוד מאחוריך? מי בדיוק מנהל הגן שלרוב מונע ממנעים כלכליים?
אני חושבת שעבודה במשרד החנוך עדיפה פי כמה

עבודה בגנים פרטים

הי
אני גננת מזה 5 שנים כששנתיים במשרד החינוך מחליפה ,ושלוש שנים בגן של הת"מת שלאחר החוק לא התאים ופוטרתי
ואני בהליך של חיפוש עבודה אז ככה יש פלוס ומינוס ,במשרד החינוך עד שמקבלים קביעות לוקח זמן ולפעמים גם לא קורה
פרטי אני נתקלת בבעלות גן לא אמינות מקרה של בעלת גן סגרתי חוזה בספטמבר הייתי אמורה להתחיל ,פתאום לא אמדה בחוזה ,מה זאת אומרת אני עובדת עם סייעת כשעתיים,לאחר מכן הסייעת הולכת לגן השני ואני לבד עם 7 ילדים קטנים בני שנה עד שנה וחצי ,זאת אומרת גננת וסייעת,מה שלא נקבע בחוזה בפרוש אמרתי לה אני נטו גננת לא מחליפה ,כן כן,ויום לפני תחילת שנה זה משהו אחר ,את לבד ,תחילת שנה כולם בוכים,אין לוחות בגן כי נאלצתי מעל חודש לרוץ אחריה ולא הביאה חומרים,ועוד טענתה ענת אין צורך להחליף,כאילו מ-9 לא עושים צרכים
לכן לא הסכמתי לפתוח את השנה ,ועוד לעבוד לבד רוב היום ,חוצפה לשמה
עוד סיפור מה זה מתוק על בעלת גן שבאתי לראיון כי חפשה גננת,אוקי באתי גם מוכנה למפגש למקרה צורך,שזה ערכה,שירי בוקר ,סיפור
רק נכנסתי בואי תעשי מפגש ,עשיתי מפגש ואצלי כל מפגש מאוד מקצועי
ומעניין מלא תוכן,אודי עשיתי להם שזה הכרות מי אני,שירי בוקר אצבעות ,שיר על חייכני שבא לגן עם בובה,ואחכ חלקתי חייכנים ופעילות עם מוזיקה
וסיום עם שיר
ואז אמרה לי אני אתקשר אליך,לא דברה על תנאי עבודה מחיר כלום,ואמרתי לה תהיי אמתית אם את לא מעונינת תכתבי לי,טוב..
אני הרגשתי שהיא חששה בגלל שאני העברתי מפגש מאוד מקצועי ,ראיתי שהיא כזה הסתכלה בהתענינות
טוב לאחר כמה ימים אני מבקשת תשובה ומה תשובה ממש חצופה
תודה שהקדשת מזמנך אני החלטתי לגנן לבד.
אמרתי לה אז למה הזמנת לראיון ,ולמה להטריח,אם את מתחילה מעונינת לגנן
כתבתי לה לפני שאת מזמינה לראיון חשבי טוב אם את מעונינת בגננת או לא
כתבתי לה זה שאנחנו בצד השני עובדות את לא צרכה לזלזל בנו ולא בזמננו
כאלו אין לי מה לעשות לבוא ולהעביר לה מפגש ככה בשביל הכיף
את מבינה זו הבעיה בפרטים ,או שלא רוצים לשלם בהתאם או לא רציניות ,מתיש זה המילה ,אני כבר חושבת על פרסום לפתיחת משפחתון ,כבר אבדתי אמון בבעלות גנים,אם כל זה שהייתי מעדיפה לעבוד בחוץ,אנסה את מזלי ואפתח בבית
או שאנסה עוד ראיונות ,
אז יש כך או כך כמו בכל דבר

davka1

New member
מעניין

מי שכותבת שגן פרטי עדיף, היא בדר"כ אשה שלא התקבלה למערכת הציבורית למרות נסיונותיה. האם גם את כזו?

באת להעליב או להיות חלק מהפורום?

אין מקום לטרולים כאן.
פה מתנהלים בכבוד זה לזה!

במקרה הזה-לגמרי להעליב, אבל לא הצליחה.

מכירה את הסחורה, לא גננת ולא נעליים- ומזל שכך

סתם טרולית עלובה...

גם במערכת ציבורית לפעמים לא מתקבלים

הי
קורה שעם כל הניסיונות כן לא מתקבלים למערכת ציבורית,לא בגלל שאת לא בסדר או לא איכותית,מה לעשות גם פה צריך מזל והרבה
וגם לפעמים תלוי אם יש משרה קבועה וכו,אני מכירה גננות שהחליפו 7 שנים
ורק אז קבלו גן,לא כולן מסוגלות לכך,אין בטחון כלכלי,כן לפעמים ישנן גננות טובות איכותיות ומה לעשות שלא מתקבלות למערכת,את לא יכולה לדעת מהם שיקולי המפקחת,ולעומת זאת גננות פחות טובות מתקבלות הכל תלוי עד כמה את מוצאת חן בעיני המפקחת

האמת שאני אפילו לא רציתי לנסות...

מיליון הפעמים ששלחתי את המסמכים שנדרשתי לשלוח ו-3 הפעמים שנאלצתי להגיע למשרד החינוך עצמו על מנת למסור בעצמי את המסמכים שמאשרים את זה שקיבלתי את ההסמכה גרמו לי להבין שלא רוצה שום קשר למשרד החינוך.
&nbsp
האמת שאני מאוד אוהבת לעבוד עם הגילאים הצעירים כך שלא הפריע לי לא לעבוד במשרד החינוך

עבדתי בגן פרטי

ועובדת מזה כמה שנים בגן עירייה.
יש הבדל גדול מאוד בין הגנים הפרטיים וגני העירייה.
בגן פרטי את נתונה לחסדי מנהל/ת הגן בכל התחומים. היו מקרים שחליתי ולא היה מי שיחליף אותי והגעתי חולה לעבוד. הייתה מלחמה ובעל הגן היה בחו"ל ולא עניין אותו כלום ! מהבחינה הזו הגב הרבה יותר רחב ותומך בעירייה.
בגן עירייה התנאים הסוציאלים הרבה יותר טובים.
אני יכולה לעודד אותך ולומר לך שאת בראשית הדרך בגן עירייה ומניסיון השנה הראשונה לא תמיד קלה (כמו הרבה התחלות חדשות) , אל תייאשי כל כך מהר, נסי להכיר גננות עמיתות למקצוע בכדי שתוכלו להחליף רעיונות ולשתף בקשיים (זה מאוד עוזר כי מתברר שכולנו חוות את אותם דברים) . דברי עם המדריכה שלך אם קשה לך ותראי שסה"כ השנה חולפת מהר. בסוף השנה שבי עם עצמך ועשי את החושבים שלך.
בהצלחה!

חד משמעית לא!

על פי חוזר מנכל חובת מציאת מחליפה היא של הרשות ו/או הפיקוח
את מדווחת מחלה ומאותו הרגע- אחריות שלהם.
&nbsp
תתיעצי עם נציגת ההסתדרות איך ומה לעשות

אני לא חושבת שמסגרת אחת חד משמעית יותר טובה...

אני חושבת שתלוי איפה את נמצאת ומה הציפיות שלך.
יש לי חברה עבדה שנים בגן פרטי כשכירה. הייתה המלכה של הגן, כל מה שרצתה קיבלה. תקציב יפה לגן משכורת טובה, בלי ימים ארוכים וכדומה.
אבל אחרי כמה שנים היא הרגישה שהיא מיצתה. היא הרגישה שהיא רוצה להתקדם ובגן הפרטי לא היה כבר לאן. אז היא נכנסה למשרד החינוך בפחות כסף ופחות תקציב ... של משרד החינוך אבל יש מקום להתפתח ולגדול.
זה גם עניין של גילאיים - פעם היו יותר גנים פרטיים לגילאי 3 .
היום רוב הילדים האלה הולכים לגן העירוני ולהיות גננת של פעוטות בני 2-2.5 זה לא מתאים לכל אחת.
מה שחשוב גם בגן פרטי וגם בגן עירוני זה לדעת את הזכויות שלך. וזו זכות שלך עם קיבלת יום מחלה לא להגיע לעבודה. יותר מזה אם את מגיעה לעבודה כשיש לך פתק מחלה וקורה לך משהו יכולות להיות לך בעיות מול ביטוח לאומי.
עוד דבר שחשוב זה להסתדר עם מי שמעליך ב"שרשרת הפיקוד". בגן פרטי את יכולה לבחור אצל מי את עובדת, בגן עירוני זה יותר חשוב להסתדר עם המפקחת כי היא זו שבוחרת אותך בסופו של דבר

בהצלחה

למעלה