לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום גני הילדים של תפוז! הפורום הזה נועד בשבילכם, הורים וצוותי חינוך בגני הילדים. אתם מוזמנים לשאול בכל נושא הקשור לתחום  זה. שימו לב: הפורום הוא הבית שלכם להתייעצויות והוא לא נועד לפירסום! 
נוכל לבנות כאן יחד  - לטובת חברי הפורום - מאגר מידע לפעילויות מגוונות ומהנות עם הילדים בגן ובבית ונעשיר אלו את אלו בנושאים הקשורים לעולמם של  הילדים בגני הילדים.
המשך >>

לצפיה ב-'הכנת משחקים דידקטים לשולחנות בוקר'
הכנת משחקים דידקטים לשולחנות בוקר
<< ההודעה הנוכחית
24/07/2011 | 07:49
9
1412
אני עובדת בימים אלו על הכנת משחקים דידקטיים לילדים בגן של שנה הבאה.
המשחקים מיועדים בעיקר לשעת הבוקר בזמן שיש שולחנות פעילות.

מדובר בילדים בגילאי 2.5-4 כך שאני צריכה את זה ברמות קושי שונות.

חשבתי על משחקי לוטו,משחקי זיכרון לפי נושאים, משחק דומינו של כמויות-יש לכם עוד רעיונות

אני עובדת כרגע ספציפית על לוטו צלליות-וקצת לא מסתדר לי המשחק עצמו-איך משחקים אותו בפועל-כמה לוחות למעשה צריך שיהיו באותו נושא או שלא לעשות נושא אחד לכל הלוחות

אם יש לכם רעיונות או דוגמאות למשחקים-אשמח אם תעלו .

שבוע נפלא לכולנו
גני ילדים >>
לצפיה ב-'כמה רעיונות ותשובה לגבי לוטו '
כמה רעיונות ותשובה לגבי לוטו
24/07/2011 | 10:13
1
319
לוטו -
לוטו אפשר לשחק בכמה רמות, תלוי בגיל הילד וביכולות שלו, ובמי שמנחה את המשחק. אפשר לשחק עם ילד אחד או עם קבוצת ילדים, כדאי באותה רמה.
אפשר להראות את הקלף ולתת לילד לזהות (מתאים להתחלה / לצלליות), אפשר לשאול למי יש "תרנגול", אפשר לתת רמז - "יש לי כלי תחבורה שנוסע בשדה"...
אפשר לשחק בתורות, כך שכל פעם מישהו אחר מרים קלף ושואל, או עם מדריך אחד שרק הוא שואל.
יש לוחות לוטו שמסודרים לפי נושא (בנים בד"כ מעדיפים את נושא כלי התחבורה) ויש לוחות שמסודרים ללא שום הגיון.
אפשר להכין לוטו קשה / קל. בעצם דרך הלוטו ועם היכולת של המדריך, אפשר ללמד את הילדים כל נושא שרוצים - עונות השנה, חגים, בטיחות בדרכים.....

ועוד רעיונות למשחקים:
סיפור רצף - 3-4 תמונות שמסדרים לפי סדר
הרכבת תמונות - משחק ל 2. כל משתתף מקבל תמונת רקע, ו 5-6 פריטים. צריך לסדר את הפריטים על תמונת הרקע, ולהסביר לשני איך לסדר, כך שתצא תמונה זהה.
משחק הפכים

גני ילדים >>
לצפיה ב-'תודה על ההסבר הנהדר ועל הרעיונות הנפלאים'
תודה על ההסבר הנהדר ועל הרעיונות הנפלאים
24/07/2011 | 16:38
146
אשמח לקבל עוד רעיונות למשחקים דידקטים
גני ילדים >>
לצפיה ב-'אני פשוט בהלם, את חצופה שאין דברים כאלו'
אני פשוט בהלם, את חצופה שאין דברים כאלו
26/07/2011 | 00:46
3
215
פרפרי אהבה היא מקסימה ואני אישית שאבתי המון המון מהרעיונות, ולהיכנס לכאן ולהכפיש את שמה
במקום שהכי נוח לה ולנו הגננות להתבטא, לשתף ולבקש רעיונות זה פשוט פתטי וגועלי מצידך, סבלתי השנה כמה אמהות כמוך
שאני מרחמת אך ורק על הילדים שלהן, הם פשוט צריכים לסבול את הרוע ואת הגועל שיוצא מהאמהות האלו והכי עצוב שהם גדלים להיות כאלו מרירים על העולם, לחפש את הרע במקום לפרגן, קורסים שלמים נכתבים ומועברים במכללות על אמהות כמוך.
פרפרי אהבה, את מקסימה וכשאני רואה תמיד הודעה עם השם שלך ליד אני מיד נכנסת כי אני יודעת שתמיד אלמד משהו ממך, או אפילו סתם אקבל כוחות ומוטיבציה. מחזיקה את ידך.
גני ילדים >>
לצפיה ב-'תודה יקירה ותודה לרוחל'ה על המחיקה'
תודה יקירה ותודה לרוחל'ה על המחיקה
26/07/2011 | 08:42
2
83
לא חושבת שמדובר באמא מהגן,כי באמת לא חושבת שעשיתי מעשה נוראי שיגרום לאמא להכפיש ככה את שמי, וזה גם ממש לא מאפיין את ההורים מהגן הקודם.
אני מניחה שמדובר במישהו/י שפשוט החליטו להכפיש את שמי ולהתנהג בצורה איומה כזאת.
אני מפסיקה להתייחס לאותה גברת/אותו אדון-מציעה גם לכם,ממש לא נפגעת או נעלבת מטרולים כאלה,הם רק מחפשים יחס ולא אתן להם את התענוג הזה.

תודה על התמיכה,בנות-אין עליכן!
גני ילדים >>
לצפיה ב-'פרפרי אהבה, תזכרי תמיד שאת '
פרפרי אהבה, תזכרי תמיד שאת
26/07/2011 | 11:28
1
74
מקסימה ומיוחדת. תמיד אפרגן לך.
וגם אני מצטרפת לפירגון לרוחלה שמחקה את המילים הרעות של אותה אישה
גני ילדים >>
לצפיה ב-'תודה טובי '
תודה טובי
26/07/2011 | 18:50
38
לצפיה ב-'שאלה לגבי שולחנות פעילות בבוקר'
שאלה לגבי שולחנות פעילות בבוקר
26/07/2011 | 15:43
2
133
כמה שאלות של סטודנטית :)
האם בכל שולחן בוקר את או אחת הסייעות יושבות עם הילדים לתווך או שהם משחקים לבד?
האם הם בוחרים איפה לשבת או שאת מושיבה אותם לפי סדר הגעתם לגן?
האם בזמן הזה גם הפינות פעילות?
האם יש  בבוקר גם שולחן ציור או משחק אחר?
גני ילדים >>
לצפיה ב-'שולחנות פעילות לבוקר '
שולחנות פעילות לבוקר
26/07/2011 | 18:53
168
בעיקרון שולחנות הפעילות מטרתם לרכז את הילדים, כך שלא יהיה יותר מידי ילדים באיזור החופשי-כל ילד כך מוצא את מקומו.
בשולחנות עצמם יש משחק דידקטי ויצירה כלשהי-כאשר כל יום מוקד היצירה משתנה ומתעסק בחומר אחר,על מנת לאפשר הכרות עם מגוון רחב של חומרים.
באיזור החופשי יש משחק הרכבה על השטיח ויש את פינות הגן (פינת בובות, פינת רופא, פינת סופרמרקט ועוד).

כאשר הילדים מגיעים לרוב הם בוחרים לאן לגשת, מי שלא מוצא את עצמו-אני מזמינה ומשתדלת לוודא שכל הילדים עסוקים ופעילים ושנהנים מכך.

ככה זה אצלי בגן החדש שבו אעבוד וככה גם לדעתי הכי נכון לעבוד
גני ילדים >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
27/07/2011 | 07:31
82
1) לא יודעת אם בכל שולחן אבל בד"כ מישהי יושבת עם קבוצת ילדים ותוך כדי גם מסתכלת מה קורה מסביב.
2) הילדים בד"כ בוחרים איפה לשבת ומה לעשות בהתאם למידת העניין שלהם. אם יש ילד שקשה לו אפשר לעזור לו, להציע לו ושהוא יבחר. מה שחשוב שהילדים יהיו עסוקים.
3) אני מכירה את שני המודלים: פינות שאינן פעילות בבוקר ופינות שניתן לגשת אליהם בבוקר.
4) תמיד יש בבוקר שולחן ציור וגם משחקים אחרים, משחקים על שולחן או על שטיח.
גני ילדים >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
כ-30 שנות ניסיון ועשייה בתחומי החינוך השונים. החלה את דרכה כמורה בבית הספר היסודי "רמת חן" ובבית הספר התיכון "בליך" ברמת גן. המשיכה את הקריירה המקצועי
עוד...

הודעות אחרונות

00:39 | 26.07.16 עדיה1מוסינזון
11:24 | 24.07.16 אורחים בפורום
11:50 | 19.07.16 אורחים בפורום
11:45 | 19.07.16 אורחים בפורום
15:20 | 16.07.16 עידןחסון121
15:09 | 14.07.16 אורחים בפורום
20:24 | 13.07.16 אורחים בפורום
12:52 | 11.07.16 אורחים בפורום
11:52 | 10.07.16 אורחים בפורום
15:18 | 06.07.16 ne90
12:49 | 06.07.16 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ