ועוד בענייני שבת

קדן

New member
ועוד בענייני שבת../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif

דיקלום נחמד לקבלת שבת . שני נרות הדליקה אימא את ידייה היא הרימה ואמרה בקול כה רך שבת שלום ומבורך. אשמח לקבל פעילויות ,שירים ודיקלומים לקבלת שבת שבת שלום

biel

New member
המשך הדקלום

היום נרות הדליקה אמא, שתי ידיה היא הרימה ואמרה בקול כה רך שבת שלום ומבורך. גם אבא שר בקול שמח ובבית אור זורח כד פרחים בכל חלון. שבת שלום, שבת שלום. והילדים כל כך יפים הם, נקיים וחפופים הם וכולם ישירו כך שבת שלום ומבורך. יש דקלום נחמד לא פחות מ"שלום לך אורחת" "שלום לך אורחת, שלום לך שבת, חכינו חיכינו סוף סוף הנה באת. הבית שטפנו, פרחים לך קטפנו, פרסנו מפה לבנה על שולחן, הנרות מאירים, כל הבית מוכן. שלום לך אורחת, שלום לך שבת חיכנו חיכינו סוף סוף הנה באת.

אלהלה

New member
עוד דקלום../images/Emo20.gif

שלום לך אורחת שלום לך שבת חיכינו חיכינו סוף סוף הנה באת הבית שטפנו פרחים לך קטפנו פרשנו מפה לבנה על שולחן הבית נקי כל הבית מוכן שלום לך אורחת שלום לך שבת חיכינו חיכינו סוף סוף הנה באת

כמה שירי שבת

מי אוהב את השבת / אהוד מנור מי אוהב את השבת? אמא ואבא. מי אוהב את השבת? סבתא וסבא. מי אוהב את השבת - אני, אתה ואת. כל העולם כמעט! אז למה לא כל יום שבת? למה לא כל יום שבת? כל יום שבת. היום יום שישי / מילים ולחן: עממי היום יום שישי, היום יום שישי מחר שבת, מחר שבת, שבת מנוחה. היום כולם עובדים, היום כולם עובדים מחר שבת, מחר שבת, שבת מנוחה. לכה דודי / מילים: ר´ שלמה אלבקץ לחן: מרדכי זעירא לכה, דודי לקראת כלה, פני שבת נקבלה. שבת שלום שבת שלום ומבורך. ערב שבת

gili111

New member
../images/Emo6.gifריקוד שהמצאתי לשיר

מי אוהב את השבת... הפך להיות ריקוד קבוע בקבלת השבת. הילדים אוהבים מאד. מלבד זאת , רציתי לספר שהילדים אוהבים מאד סיפורי תורה. הגן שלי חילוני ואני חילונית- ובכל זאת אני מספרת סיפורים נבחרים מהתורה. איך זה אצלכם?

נעמהפ

New member
סיפורי תורה בגן חילוני

אני מספרת סיפורים מהתנך וגם עושה פעילויות הקשורות לסיפורים. יש לדעתי סיפורים שמאד מדברים לילדים ואני מאד אוהבת לספר אותם. למשל סיפרתי את מגדל בבל ומזה יצאנו לשוחח על ארצות שונות-דרך השפות השונות, ובנינו בארגז החול ארצות שונות (לפי בחירת הילדים) עם איפיונים שלהם ובגן פתחנו אטלס והילדים צירו דגלים למדינות שאותם בנו בחול.. ומאז למשל, האטלס הוא ספר קבוע בפינת הספר.

שירים נוספים שנקטעו להם באמצע..

ערב שבת / מילים: שמואל בס לחן: יואל ולבה עוד מעט ירד אלינו יום שבת הטוב. לכבודו תכין אמנו מטעמים לרוב. בואי, בואי, הברוכה, יום שבת, יום מנוחה! בואי-נא, בואי-נא, המלכה! אך נפסיק פה לימודינו, הביתה נמהר. נתקדש לשבתנו בפרחים ובנר. בואי, בואי, הברוכה... שבת / מילים: ח.נ.ביאליק לחן: פנחס מנקובסקי החמה מראש האילנות נסתלקה - בואו ונצא לקראת שבת המלכה. הנה היא יורדת הקדושה, הברוכה, ועמה מלאכים צבא שלום ומנוחה. בואי, בואי המלכה! בואי, בואי, המלכה - שלום עליכם, מלאכי השלום! קיבלנו פני שבת ברננה ותפילה, הביתה נשובה, בלב מלא גילה. שם ערוך השולחן, הנרות יאירו, כל-פינות הבית יזרחו, יזהירו. שבת שלום ומבורך!

gili111

New member
גלי של משה ברוך בואך לפורום שלנו

ותודה על ההשקעה בכתיבה מהיכן אוסף השירים הזה?

../images/Emo8.gif תודה!

אני עוקבת אחרי הפורום הזה כבר כמה חודשים ואוספת למאגר הפרטי שלי את הדברים שאוהבת.. בעבר עבדתי כמטפלת במעונות יום <להיות גננת הוא חלום ילדות שלי..> וכן עבדתי כמזכירת בי"ס לחינוך מיוחד. עם השנים נאסף אצלי חומר ואני רק מחכה להזדמנות לשלוח אותו על פני המים..

וגם כמה דקלומים

נרות שבת נר אחד ועוד אחד חברה הדליקה שניים בשתי ידיה אז כיסתה כיסתה את העיניים וחברה בלחש רך על הנרות ברכה, ואמרה: שבת שלום לכל החבורה. השבת / מיכאל דשא היום נרות הדליקה אמא שתי ידיה היא הרימה ואמרה בקול כה רך: שבת-שלום ומבורך! גם אבא שר בקול שמח ובבית אור זורח, כד פרחים בכל חלון - שבת-שלום, שבת-שלום! והילדים כל-כך יפים הם, רחוצים וחפופים הם, ושרים כולם הם כך: שבת-שלום ומבורך!

קדן

New member
תודה על השירים והנה עוד אחד

זה שיר מתוך הקלטת של אריאלה סביר. שבעה חישוקים על הריצפה ומזמינה את אבא ואמא של שבת הם יד ביד מתהלכים סביב שבעה חישוקים ובפיזמון קופצים מחישוק לחישוק. דרך ארוכה דרך ארוכה עברה השבת המלכה כי ראשון לפניה ושני אחריו ושלישי לפניה רביעי בעיקבותיו חמישי לפניה ושישי אחריו ושבת המלכה עם כתר של זהב

krn

New member
בעקבות סבא יהושוע וסבתא בת שבע

לפני שנה ביקשתי משני, ביתי, להמציא שיר אצבעו לקבלת שבת. הילדים מאוד נהנים ממנו! שלום לך סבא יהושוע שלום לך סבתא בת שבע . הבאת את המפה? -כמובן! ואתה בנית את השולחן? -כמובן! אז נתחיל לשיר "הנה מה טוב ומה נעים …" נדליק עכשיו את הנרות אחת ושתים נמזוג מהיין גלו גלו גלו גלו ונשתה לחיים נחתוך את החלה ונאכל אותה "שבת שלום לסבא שבת שלום לסבתא שבת שלום לילדי הגנון שבת שלום לכולם". כתבה שני זלמנוביץ – בת 7 וחצי

ועוד דקלום שאישית מאוד אהבתי...

שבת ארוכה / נורית יובל כל יום אני קם לי לאט חוץ מאשר בשבת. בבוקר שבת זה בטוח: לא מזדרזים ולא מתרגזים ההורים לא רצים למשרד, המכולת של פליקס סגורה וגם גן-הילדים לא פתוח אז אין עצבנות וויכוח! לכן אני קם דווקא מוקדם שיהיה לי הרבה זמן לנוח!

למעלה