מחזירים את השקט בלילות לתושבי תל אביב

prizman

New member
לסגור את ת"א ב 23:00, לסגור את חוסם הפרסומות, יש עוד משהו

שאתם רותים לסגור?
תגידו הכל ישר, לא בטיפטופים.
מזכיר לי את המלכה מעליזה מארץ הפלאות שכל מה שידעה להגיד זה "עירפו את ראשו,
עירפו את ראשה."
מקומות הלי בילויים לא חסרים במכז, תעברו לשם. כ"ס, רעננה, או פ"ת. גם עין גדי מקום נחמד.
מצחיקים אותי אנשים שעברו לת"א בצעירותם כי הייתה מרכז הבילויים והרעישו, וכשהם מתבגרים
הם רוצים שאחרים יהיו בשקט.
לא אכפת לי שהכסף מאגרת הלילה יממן חלונות כפולים לתושבים באזורי בילוי שבל נשכח
שזה ממש לא כל העיר, בספק אם חציה.
בקיצור, כשתהיה עצומה לממש את ההבטחה "ת"א-עיר ללא הפסקה" אחתום עליה בשמחה,
העצומה הזו אם הייתה מודפסת על נייר רך, אתה יכול לנחש מה הייתי עושה איתה.
זה רק חלק מהעיר

zivelca

Member
החוק אומר 23:00 אפשר ב 24:00 אבל לא רישיון עד 2:00 לפנות בוק

החוק אומר 23:00 אפשר ב 24:00 אבל לא רישיון עד 2:00 לפנות בוקר הוא 24 שעות מסביב לשעון.
בוא תגור אתה במקום שעושה רעש עד 2 וגם עד 4 לפנות בוקר.
יש חוק במדינה ובאזור מגורים אם אתה כל כך חכם תעשה מסיבה אחרי חצות ותחטוף דו''ח אבל אם אתה עסק שילמת לרישיון ומותר לך?
תבדוק בכל העולם יש בעיר איזורי בילוי לילי ששם לא גרים.
בתל אביב לא חסר מקומות שלא מפרעים כגון הנמל, עתידים, שרונה רחוב המסגר.
בלב העיר שיכניסו את העסקים לקניונים.

prizman

New member
בדקתי באירופה, ארה"ב ובמזרח הרחוק,

ישנם מקומות בילוי באזורים מעורבים. זו המציאות.
גרתי בשתי דירות בדיזנגוף, אחת בכיכר מילנו ואחת בשיינקין/אחד העם,
היה כיף.

zivelca

Member
כנראה גרת בקטע שלא שמעת את הרעש ולא עבדו אחרי חצות.

prizman

New member
עשיתי את הרעש

וגם עכשיו בגילי המופלג אני ממשיך לבלות עד אחרי 4 בבוקר רק שלא בת"א.
תגור אתה במקום שלא שומעים בו את הרעש במקום להמציא מקומות שקטים בדיזנגוף,
כיכר מילאנו או שיינקין/אחד העם.
אין שם פינות שקטות ככל שתחפש.

zivelca

Member
יש חוק הרעש ואני גר בדירתי 30 שנה ובשנה האחרונה נחשפתי

יש חוק הרעש ואני גר בדירתי 30 שנה ובשנה האחרונה נחשפתי לבעיה שמתחת לחלוני נפתחו הפאבים והמסעדות קיבלו היתר לילה (פתוחים אחרי חצות עד לפנות בוקר).

dw2322

New member
באיזה אזור מדובר?

אני זוכר שפעם קראתי, באתר העיריה, שבאופן תיאורטי לפחות, ישנם רחובות בהם עסקי מזון יכולים לפעול עד 23, אחרים עד חצות ואחרים כל הלילה.
מן הסתם הגיוני שזה כתלות באופי הרחוב. כמה מגורים מול כמה מסחרי.

מי שבא לגור באבן גבירול, דיזנגוף, בן יהודה/אלנבי או רוטשילד, וכן כמה רחובות בפלורנטין, לא יכול להתלונן על אינטנסיביות. מצד שני, מי שגר ברחוב צדדי שקט סביר שפחות יתפעל מפאב הפתוח באמצע הלילה.

במתחמים כמו נמל ת"א, נמל יפו או התחנה אני סבור שנכון לאפשר פתיחה כמה שרוצים, כי אלה לא ליד אזורי מגורים ולכן לא מפריעים לאף אחד. הבעיה היא שלמתחמים כאלה רבים מגיעים ברכב (כי לא גרים לידם) וזה לא מתאים לכל אחד, ולכן טוב שיהיו עסקים פתוחים גם ברחובות העיר. שוב. הכל שאלה של מינון.

לגבי קניונים ראי שירשור קודם, בעניין קניון TLV. לדעתי בהחלט אפשר להתיר פתיחה של פאבים בתוכו באמצע הלילה, אם כי הבליינים באזור מעדיפים יותר את קרליבך.
חלק מהותי מהחיות של העיר זה העסקים ברחובות ולכן לא נכון להכניס את כולם לקניונים מבודדים. נכון, מי שגר בבניין שבו יש פאב או מסעדה סובל, לכן מציע לשקול היטב לפני שבוחרים לגור בבניין כזה. לחבר'ה צעירים זה מתאים. למשפחות? לא כ"כ.
לכן לדעתי פלורנטין מתאימה יותר לחבר'ה צעירים מאשר למשפחות, כשלאלה יש מספיק שכונות בורגניות שקטות לבחור לגור בהן, ולכן לא נכון לנסות להפוך שכונה זו לשכונה בורגנית רגילה.

zivelca

Member
אני גר 30 שנה בדירה ולא מישהו שחדש בעיר

העירייה רואה מול העיניים רק כסף לכן נותנת היתרי לילה
הבעיה העיקרית זה עסקים שעובדים לאחר חצות ומשמעים רעש ולא מקבלים דוחות כי שילמו התר לילה לעירייה.

למעלה