גינדי וריבוע מתחילים להודות בשגיאה בתמהיל בקניון TLV

dw2322

New member
גינדי וריבוע מתחילים להודות בשגיאה בתמהיל בקניון TLV

עכשיו הם חושבים להחליף חנויות בגדים בעסקי מזון.
אממה? למה שאלך דווקא לגינדי כאשר די קרוב יש לי את אבן גבירול, הארבעה ומתחם שרונה? חסר עסקי מזון במרכז העיר???

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3722231,00.html

נראה כמה זמן יעבור עד שיפנימו שמה שהאזור באמת צריך זה סתם סופרמרקט ואייס/הום סנטר. הבעיה? עסקים כאלה תופסים המון מטראג' אך משלמים הרבה פחות שכ"ד מחנויות בגדים, וגם אין שום הילה או זוהר בעסקים בנאליים שכאלה, אבל מה לעשות שזה מה שתושבי שכונת השוק הסיטונאי יצטרכו?
עוד עסק שימושי לתושבים זה בתי קולנוע. גם אלה זקוקים להמון מטראג' אך משלמים מעט מאד שכ"ד, אבל מבחינת תושבי מרכז ודרום העיר זה יהיה סבבה לגמרי.

matrix200200

Active member
אף חברת נדל"ן לעולם לא תסכים לעשות קולנוע בקניון במרכז העיר.

בתי קולנוע במרכזי ערים זה זן שעבר מהעולם ולא יחזור יותר.
אין להם שום הצדקה כלכלית.
גם חנויות כמו ACE לא יהיו בו,כי אין לזה הגיון כלכלי.
במקרה הגרוע באמת, פשוט ינסו לשנות את יעוד השטח ויהפכו אותו למשרדים.
זה אולי יהיה פחות רווחי מקניון, אבל בוודאי הרבה יותר טוב מחנויות כמו ACE או בית קולנוע

dw2322

New member
הם לא יסכימו בהנאה אלא מחוסר ברירה

כאמור אף קניון בישראל לא מכניס סופר/אייס/קולנוע כי הוא מרוויח מהם היטב אלא כי אלה יכולים לייצר לו טרפיק, בשביל שאר העסקים, אלה שכן משלמים שכ"ד גבוה.
&nbsp
כמובן שגינדי/ריבוע יעדיפו להסב למשרדים, אבל כאן נכנס הרגולטור - זה דורש את אישור העיריה, ואני לא רואה סיבה מדוע כדאי לה להסכים. יש מספיק בנייה חדשה למשרדים באזור.
העיריה לא יכולה להתערב בתמהיל המסחרי, שזה עניין פנימי של הקניון, אבל כן יכולה לקבוע אם זה מסחרי, משרדים או מגורים.
עדיף סופר/אייס/קולנוע ע"פ חנויות ריקות ואם גינדי/ריבוע לא יעשו משהו (או לשנות תמהיל או להוריד שכ"ד) אז בעלי חנויות שוכרים יעזבו, אחוזי התפוסה ירדו וקניון עם חנויות סגורות איננו מראה מלבב, וגם גורם לשאר בעלי החנויות ללחוץ להוריד בשכ"ד (כי יש עודף שטחי מסחר ובעל החנות יודע שאין לחץ של שוכרים אלטרנטיביים על החנות שלו).
death spiral.
&nbsp
סופר/אייס/קולנוע בולע המון מטראג' ויגרום לקניון להראות מלא 100%, כך שכוח בעלי החנויות השוכרים ירד ובנוסף ייצר טרפיק, מה שגם יחזק את כוח גינדי/ריבוע לדרוש שכ"ד גבוה משאר העסקים.

matrix200200

Active member
בכנות אני לא חושב שעירייה תתנגד כל כך להמרה של המתחם למשרדים

העירייה רוצה עירוב שימושים ומה באמת איכפת לה, אם זה מגורים ומסחר, או מגורים ומשרדים?
אז נכון שיש מלא מגדלי משרדים מסביב, אבל כרגע לפחות רובם די מרוחקים מהמתחם שהוא כולו מגורים.
משרדים להזכירך גם מביאים ארנונה נדיבה לקופת העירייה.
סופר זה בעייתי גם בגלל הדיירם של הבתים הסמוכים.
סופר זה ריחות, זה רעש משאיות בבוקר, זה אולי גם חולדות ותיקנים.
קולנוע זה היה נהדר, אבל אין שום תקדים בהיסטורייה של עשור אחרון של קניון חדש כל שהוא שכלל בתוכו עולמות קולנוע.
עובדתית כל בתי קולנוע עברו מחוץ לעיר, למתחמים כמו יס פלאנט וסינמה סיטי.
גם עם גינדי היו מסכימים להכנסת קולנוע, בכלל לא בטוח שהחברה האחראית להפעלה כל כך תרצה את זה.
לגבי חנויות מסוג של ACE, גם לא ממש ברור הצורך בחנות כזאת במרכז תל אביב.
כן צריך חנויות שמוכרות כלי עבודה, צבע ודברים אחרים, אבל לא בגודל של ACE.

ובכל מקרה לא הייתי ממהר לקבור את הקניון הזה.
צריך להמתין ולראות מה יקרה כאשר בניית הקו האדום תסתיים, שכל המגדלי מגורים באיזור יושלמו ויתמלאו בדיירים, ומצד שני גם שכל הקניונים האחרים יושלמו (קניון במגדל שרונה והרחבת קניון עזריאלי).
רק אחרי זה יהיה אפשר לראות האם באמת הקניו הזה הוא כשלון או הצלחה.

dw2322

New member
מבחינת הדיירים סופר יהיה נהדר

אלה שגרים ממש מעל לא יאהבו, אבל לשאר הבניינים? יופי.
כרגע יש להם בעיקר חנויות נוחות (AM:pM וטיב טעם) יקרות וויקטורי בלינקולן.
&nbsp
האזור כרגע, וגם אחרי שלב א, די דליל מבחינת תושבים. עד עכשיו הוא היה בעיקר משרדים, כך שאיני רואה סיבה טובה להסב שטח מסחרי למשרדים שכבר יש בשפע.
מבחינת העיריה היא מקבלת ארנונה גבוהה גם מהמשרדי וגם מהמסחרי. רק מגורים זה זול.
&nbsp
מתחמי הקולנוע מחוץ לעיר חיסלו את בתי הקולנוע כי אלה האנגרים ענקיים על קרקע זולה, בדיוק כמו המרכולים המוזלים שמושכים לקוחות. הבעיה בהם היא שהם מבוססים רכב פרטי, ובת"א לפחות יש ציבור הולך וגדל של תושבים ללא רכב, ולכן אלה עשויים להשתמש בבית קולנוע בתוך העיר.
גם קניון רמת אביב הולך להכניס 2-3 אולמות קולנוע, אולם זה יהיה בנוסף ולא במקום שטח מסחרי. גם הוא, כמו TLV, מציע נגישות מצויינת בתח"צ (וגם בעתיד, כמו TLV, צמוד לתחנת רכבת קלה)
מה שעוד חיסל בתי קולנוע בעיר זו הסכמת העיריה לאשר הסבה שלהם למגורים, שמבחינת הבעלים זה הרבה הרבה יותר משתלם (קולנוע תל אביב, הקולנוע הישן ליד קינג ג'ורג' שעליו תשובה בונה היום פרוייקט מגורים, קולנוע פאר מתים לעשות את זה)

matrix200200

Active member
יש משהוא כמו 4 בניינים שנמצאים ממש מעל הקניון

אלה לא יתלהבו מסופר בכלל.
לא הייתי מופתע עם הם אפילו יתבעו את גינדי, אם יעשו להם את זה מתחת לבית.
אפילו בשרונה שהרי כולם ידעו מה הולך להיות שם, הדיירם באים בטענות ליזם.
לגבי בתי קולנוע בעיר, יכול להיות שיש להם קהל יעד, אבל השאלה היא עד כמה זה משתלם?
אני לא רוצה להישמע ציני, אבל זה לא כזה ביג דיל, אם אותם אנשים שאין להם רכב ישתמשו במונית פעם בשבוע/שבועיים/חודש שבו הם הולכים לקולנוע.
מה גם שאפשר להגיע די בקלות לראשון משה דיין ברכבת ומשמה לקחת מונית ליס פלאנט או לסינמה סיטי בעלות די זניחה.
קשה לי לראות הצדקה כלכלית להחזרת בתי קולנוע לתוך העיר.
באמת מעניין מה יהיה עם קניון רמת אביב ונסיון שלו.

1Shir

New member
שלא יציפו לי את ויקטורי בלינקולן
יש שופרסל בעזריאלי

בקניון רמת אביב היה קולנוע, מחזירים אותו? אבל זה לא ממש בתוך העיר
קולנוע פאר כבר לא קיים, לא? מה באמת עם הפסז' הזה שם?

dw2322

New member
700 יח"ד יצטרכו לקנות איפושהו

כרגע המקום הכי קרוב והכי נוח מבחינתן יהיה ויקטורי בלינקולן. מבחינתם אפשר ללכת ברגל.
עזריאלי רחוק מדי והחניה בתשלום. לכן סופר בקניון נראה יופי של שימוש, לתושבים המקומיים.
&nbsp
רמת אביב לצורך העניין היא בתוך העיר, קולנוע קטן ואינטימי יחסית, להבדיל ממתחמי הסינמה סיטי והיס פלאנט, המתוכננים מראש כהאנגר קולנוע ענקי שלצידו חניוני ענק.
&nbsp
קולנוע פאר הפך לחדר כושר, ברחוב ישעיהו, ליד רחוב ירמיהו ופארק הירקון: http://www.kolnoapeer.co.il
&nbsp
אני חושב שאת מתכוונת לקולנוע הוד, בפסאג' בדיזנגוף/פרישמן, כשמבוצע שם כיום שיפוץ של תיאטרון הקאמרי: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3867621,00.html

1Shir

New member
אתה צדקת - משום מה פאר הפך אצלי בראש להוד
. כמובן שאני

מכירה את חדר הכושר פאר. מניחה שגם סופר באבא עדיין מחזיק מעמד
.

בקיצור נראה לי שבתי הקולנוע היחידים שהחזיקו מעמד הם לב בסנטר ורב חן בכיכר. יש עוד?
מקווה שימשיכו להחזיק.
אני הייתי הולכת הרבה גם לגת באבן גבירול.

prizman

New member
עם כל הכבוד לת"א, היא עדיין לא העולם.

בבנגקוק בתי הקולנוע נמצאים רק בקניונים וגם בחלק גדול מהקניונים החדשים שנפתחים
יש קומת קולנוע. העליונה בד"כ.
כמובן שיש דברים נוספים מעבר לקולנוע אבל הוא שם.

matrix200200

Active member
עניין של תרבות אני מניח

כנראה שבישראל אנשים לא כל כך הולכים לקולנוע שנמצא בעיר.
או שזה עניין של גודל.
קולנוע משתלם רק אם הוא מאוד גדול, ושטח גדול בקניון עולה הרבה יותר כסף ממולטיפלקס בפאתי העיר.
יש כנראה גם עניין של גודל.
בכל זאת בנגקוק היא עיר הרבה יותר גדולה ומספיקה יותר ביקוש לקולנוע.
בכל אופן בתי קולנוע "של פעם" לעולם לא יחזרו כי אף אחד לא צריך אותם.

prizman

New member
בהתחלה חשבתי באמת שזה עניין של גודל

אבל אח"כ נזכרתי שגם בערים קטנות בתי הקולנוע נמצאים בקניונים גם כשהם במרכזי הערים.
עניין של תרבות, אני לא יודע.
אני בספק אם ניו יורקר או פריזאי יצאו מהעיר כדי לראות סרט.
אני גם לא בטוח שתל אביבי יסע לראשון כדי לראות סרט.
מתחם גלילות זה בערך בשכונה.
סה"כ כל יזם מחשב היכן לדעתו ירוויח יותר.
בתי הקולנוע בדיזנגוף סנטר עדיין קיימים, לא?
דווקא אלו שעמדו בפני עצמם נסגרו.

matrix200200

Active member
דווקא בניו יורק יש הרבה בתי קולנוע שהם רק בתי קולנוע

הייתי באחד מהם לפני שנה. באיזור Union square.
מצד שני בגרמניה בתי קולנוע נסגרים על ימין ועל שמאל.
חבר שלי סיפר לי שכרטיסים יקרים מדי ואנשים לא באים.

prizman

New member
בחיים לא הייתי בקולנוע בחו"ל ולא הקדשתי לזה מחשבה.

הייתי במופעים מכל הסוגים אבל לא בקולנוע. גם לא במשחקי כדורגל/סל בעצם.

matrix200200

Active member
הלכתי לראות טת captain america civil war

כי הוא בדיוק יצא שהייתי בארה"ב ולא רציתי לפספס

בסה"כ זה היה סבבה.
עולם קולנוע לא הכי מפואר שראיתי בחיי, אבל הוא היה נקי (באופן יחסי) מערכת הסאונד היתה סבירה ואנשים התנהגו בצורה ראויה למופת.

למעלה