עברתי בכיכר דזינגוף המגודרת השבוע....

עלה13

New member
עברתי בכיכר דזינגוף המגודרת השבוע....

אז אחלק את זה כך, איך תראה הכיכר ואיך תתפקד נדע בעתיד אחרי השלמת ההנמכה, אדבר כן על החזיתות ועל הארכיטקטורה, לגבי הארכיטקטורה היא מגניבה והיא תראה אחרת, וגם כאן זה תלוי ברוחב המדרכה, הנתיבים , העצים והגינון, לגבי החזיתות המסחריות, אם ישמרו חללים קטנים מערבי שיצושים לעסקים קטינים, הכיכר תמריא ותהיה אחד הכיכרות היחודיות בעיר, אם היא תוסכר לרשתות גדולות, הכיכר תלך לאיבוד, בהליכה סביב הכיכר מאוד נהנתי מהחנויות הקטנות, מבתי הקפה הקטנים, רשת הסופרפראם החולשת על חצי מבניין קולנוע רב חן ממש בעייתית בעיני, היא לא מאפשרת חווית רחובמול חזיתות של בוטיקים, קטנים ובתי קפה

שחשחשח79

New member
אני חושב שאתה טועה ..............

אם יהיו שם חנויות קטנות אז היא תיראה בדיוק כמו כיכר המדינה.
בתקופת הזוהר שלה בנות ה-50' או שנות ה-60'
היו פירסומות ענקיות על החזיתות של הבניינים
מה שנתן לך באמת תחושה שאתה במרכז העיר ולא באיזה אזור נידח.
בשונה מ-כיכר המדינה ש-הדבר הכי בולט והכי מיוחד בה
שיש פארק ענקי עם רחב מסחרי .
בכיכר דיזינגוף אם יחזירו את הפארק לכיכר אז הוא יהיה הרבה יותר קטן

עלה13

New member
לגבי הכיכר עצמה....

לא ממש נדע עד שהיא תהייה מוכנה, לגבי הרחוב כפי שכתבתי כבר עכשיו הוא עובר שינוי שברובו מוכתב, מלון סינמה ולרשת חן יש חללים גדולים שאר המבנים כבר מחולקים לחללים קטנים ובינוניים, מניח שיהיה מאבק על החללים בין החנויות העצמאיות לרשתות הגדולות כאשר הכיכר תושלם, החנויות העצמאיות יוצרות עירוב שימושים ועניין, הציבור ישהה יותר זמן בכיכר, השירותים יהיו מגוונים, בכל אופן מניח שיהיה גוון ועניין, נותר לחכות לסיום העבודות פלוס שנה בכדי לראות לאיזה כיוון הכיכר תתעצב.
אהבתי את הכיכר המוגבעת, היא היתה יחודית, הרחוב הולך לכיוון חדש, אני לא חושב שרלוונטי להשוות אותה לעבר, המבחן הגדול יהיה איך היא תתמודד עם התחבורה והתחבורה הציבורית וזה מבחן שרלוונטי גם לכיכר עצמה, גם לחזיתות לצידה וגם לאופי שיהיה לה.
כיכר המדינה זה סיפור אחר, בשל ההליכה לקראת בניה בתוכה ובעיקר בשל ההזנחה.

שחשחשח79

New member
עד הפיגוע של 1994 זה היה הרחוב הכי לוהט בארץ

גם אני אהבתי את הכיכר המוגבהת שזה היה דבר מאוד אופנתי
בשנות ה-70' - ללכת ולהרים כיכרות ציבוריות כאשר מיתחתם עוברים כבישים.
עיין ערך - " כיכר אתרים " / " כיכר השעות היפות " של בית גיבור .

אבל הדבר שהוא גרם לשקיעתו של הרחוב דווקא היה הפיגוע הראשון באוטובוס
שהיה בשנת 1994 ממש על יד הכיכר עצמה !!! ........................

אני זוכר את כיכר דיזינגוף בתור הדבר הכי חם במדינה בשנות ה-80' -
בתקופה ההיא כל אירועי פורים הכי גדולים ואירועי הקיץ היו באזור הכיכר .

כניראה שמישהו חיפש איזה סיבה כדי להרוס את הכל בכדי להתחיל סוף סוף !!!!
את השיפוץ המיוחל לרחוב שהוא מחכה לו כבר המון המון שנים ...........

עלה13

New member
מניח שיש מס' סיבות רלוונטיות...

לא פחות והם ההזנחה של הגשר, הביקורת הציבורית (בין אלו שאהבו את הגשר העילי והמיזרקה לאלו שהכיכר הישנה היתה נוסטלגית עבורם).
היתה הצעה לשקם את הכיכר העילית ולהרחיב אותה ולשלב עצים ודשא, אני חושב שבסופו של דבר ההזנחה בין אם מכוונת ובין אם התהליך היא זו שהביאה להנמכה.
כיכר דיזנגוף בהחלט ראתה ימים טובים יותר אבל יש לזכור שהעיר גדולה וקשה לבחור בה מקום שיחזיק בתואר זמן רב, כל שנה כמעט נפתחת בעיר אטרקציה, מונומנט, אזור עולה, האם זה יפו העתיקה, נמל יפו, שוק הפישים, נוגה, נווה צדק, מתחם התחנה, המושבה הגרמנית, פלורנטין, מתחם החשמל, שרונה, גבעון, פארק הירקון, מה שאני מנסה לומר שהיום מדברים על שמירה של מעמד של רובע, אטרקציה, רחוב, שכונה ולדיזנגוף יש את המקום שלו, הוא פשוט צריך להיות רחוב נעים, נקי ולא מוזנח

שחשחשח79

New member
ניראה לי שהייתה הזנחה מכוונת

לא " סתם " העבירו את שוק העתיקות אל הכיכר החדשה שהקימו
ברחוב גבעון.
כניראה שהם הקימו שם כיכר בכוונה אל מנת להעביר את השוק לשם ....
אבל בלי שום קשר -
המגמה של העירייה כיום היא להרחיב את מרכז העסקים אל עבר כביש איילון ,
שזה דבר מבורך בעיניי !! .
רק מעניין אותי לדעת אם יום אחד הם ירחיבו את מרכז העסקים
אל אזור הצפון הישן המיתפורר והמסריח

למעלה