מסגרת אחרי שעות בית הספר היסודי?

I Gabe

New member
מסגרת אחרי שעות בית הספר היסודי?

שלום רב,

רכשנו דירה בתל שנעבור אליה רק בקיץ הבא. הילדים יתחילו ללמוד בסתיו 2017 בביה"ס "היובל" הסמוך (רחוב מודיליאני). האם בבתי הספר היסודיים בתל אביב יש מסגרת לשעות אחר הלימודים? אני שואל כי בישוב שאנחנו עוברים ממנו, אוספים בצהריים את הילדים באוטובוס ל"צהרון" במתנ"ס עד 16:30.

תודה

עלה13

New member
ממליץ לברר...

בבית הספר עצמו, ברובע המגורים, וגם בערייה במחלקת חינוך, הרחוב נמצא במרכז העיר, אם ספורט מעניין את הילד, אתם קרובים לנחל הירקון ויש שם מסגרות של ספורט ימי.

I Gabe

New member

זה יחסית רחוק מהירקון. ליד ככר רבין.

עלה13

New member
הנחל לא ממש רחוק, כמה דקות בנהיגה, רכיבה או אוטובוס....

פארק הירקון קצת יותר רחוק, אבל גם לוקח שש שבע דקות בקו 189 מאבן גבירול, אבל רוב מרכזי ספורט הימי נמצאים בנחל שזה בסןף אבן גבירול

dw2322

New member
לילד ביסודי זה קצת רחוק מדי

לא מקובל לשלוח ילדים בכיתות נמוכות כאלה מרחקים. בכיתות הגבוהות יותר של יסודי זה, לפעמים, אפשרי.
מה שתכל'ס קורה בפועל זה שהורים מסיעים את ילדם ברכב הפרטי לחוג מרוחק שכזה. מעטים יעשו את זה באופניים או באוטובוס. מעבר לנסיעה המיותרת זה גם מכביד על הלו"ז של ההורים.
&nbsp
לכן חשוב שיהיה מתנ"ס לא יותר מדי רחוק. לא צריך בכל שכונה, שזה בזבוז המייצר לך פיל לבן ושומם, אבל גם לא מעטים מדי, שאז יכבידו מאד על המשפחות בעיר.

dw2322

New member
השנה הוקם מתנ"ס בדב הוז

אני מאמין שזה המתנ"ס הכי קרוב אליכם, וגם הוא, עד שהוא הוקם, הנשמה יצאה. תשאל מה עשו עד אז משפחות במרכז העיר? שאלה טובה. בעיה.
המבנה הזה היה מבנה נטוש עד לפני כמה שנים, ויפה שסוף סוף מצאו לו שימוש ציבורי לגמרי ראוי (ולטעמי עדיף בהרבה על דיור ציבורי/בר השגה שהיו כאלה שרצו שיסבו אותו, שכן דירות בעיר יש הרבה (אולי לוא דווקא במקום הכי נחשק, אבל יש המון) אבל מתנסים? ישנו מחסור אמיתי). בין טובתם של כמה עשרות, בדיור, לאלפים, במתנ"ס, אני מעדיף את האלפים.

חוץ ממנו אני יודע שיש מתנ"ס מגיד בנורדאו, בצפון הישן, ומתנ"ס בשינקין, במרכז העיר.
ישנו גם מעין מתנ"ס רייך בארלוזורוב, אולם הוא מיועד לקשישים (שיש המון באזור) ומתנ"ס מאז"ה 9, אולם הוא מיועד לבוגרים (מעל גיל 21) ולא לילדים.

מה שכן, ישנו מרכז חמד"ע למדע, ליד העיריה, שזה משהו די נדיר בעיר, וגם קונסרבטוריון למוסיקה, שגם זה מתקן די נדיר.

כפי שעלה13 הציע, יש גם מסגרת של צופים. יש צופים רגילים ויש צופי ים, בירקון.

I Gabe

New member
תודה

הבנתי שהמתנ"ס הזה טרם נפתח. כנראה לא מעודכנים. אבדוק אותו בבוא היום כמו יתר ההמלצות. תודה.
היום ביקרתי בבי"ס והתבשרתי שיש צהרון בתוך ביה"ס, עד 16:30. כולל חוגים נחמדים, הכל במקום.

למעלה