טעם העיר 2016

dw2322

New member
טעם העיר 2016

התגעגעתם? יופי. טעם העיר חוזר!

הפעם האחרונה היתה ב 2012. הפעם קוראים לו "תל אביב eat", ובמקום גני התערוכה העבירו אותו ל... צ'ארלס קלור.

ימים ג/ד/ה, שעות 18-23.
באם יגיעו המסות שהגיעו פעם לגני התערוכה, כ 300,000 אורחים(!), זה יהיה לא פשוט ואז מציע לאנשים שלא חייבים לעבור שם לא להתקרב אפילו. לא לחלום להריח את האזור אפילו!
גני התערוכה מתאימים לדעתי הרבה הרבה יותר לארועי סופר ענק כאלה כמו טעם העיר. יש רכבת כבדה למשל, אוטובוסים ושפע חניונים (שוב, 100 אלף איש ביום זה ממש לא צחוק).
http://www.2eat.co.il/restaurant_news.aspx?id=8289
http://food.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1187583
http://www.mako.co.il/food-restaurants/restaurant-news/Article-480d1e20143c451006.htm

אז תכינו את התאבון, אבל גם נכונות להצטופף בדוחק בלתי אנושי, כי צ'רלס קלור הקטן זה לא גני התערוכה הענק! הלא כל הנוער של תל אביב מגיע לארוע הנחמד הזה.
לא ברור לי מה עבר למארגנים בראש שמיקמו אותו דווקא שם (חוץ מהקטע של לשבת מול הים). זה הולך להיות סיוט.

תהנו
(ok, עד כמה שאפשר
)

עלה13

New member
בעידן של שווקים...

כשרונה, שוק צפון, שוק נמל תל אביב ושוק פסז אלנבי מאייר שיפתח בקרוב האם פסטיבלי אוכל ע"טעם העיר" נותנים משהו אחר, האם יש ערך מוסף מסויים, מה דעתכם?
לדוגמה בשוק הצפון בפחות מ20 ש"ח ניתן לאכול מנה אסייתית טובה במחיר שהוא נמוך ממנה דומה שנמכרה בשנים שטעם העיר פעל בגני יהושוע.
איזה סוג של פסטיבל גדול בגני יהושוע רלוונטי היום משוק אוכל ואינו קיים בתל אביב לדעתכם.?
אני חושב שפסטיבל של שולשה ימים בגני יהושוע שיעסוק בהיי טק וסטרטאפ קיים ישראלי ובינלאומי שיכלול גם גיוסים. בשילוב בית קפה ומס' קטן של דוכני אוכל ומתחם הופעות ללהקות ישראליות ובינלאומיות לא רק שיהווה חוויה, היא תוכל גם לקלוט סטארטפיסטים, אני יודע שיש כזה בשד רוטשילד והוא לא רע, אבל בגני יהושוע הוא יכול להיות יותר מוצלח.

dw2322

New member
תפריט המסעדות עלה לרשת

https://www.tel-aviv.gov.il/Lists/eventsList/Attachments/1314/תפריטים תלאביבEAT.pdf

ok. מי שהולך שידווח בבקשה איך היה. בדיווח ציינו שם מסעדה, שם מנה ומחיר. לא להתבייש לקטול מנות, כי התקציב מוגבל, הקיבה מוגבלת וההיצע ענק, אז קשה לקלוע בינגו .

ושיהיה ברור. ציון 10 מקבלת רק מנה מעלפת, כזו שרק בגללה היה שווה לסבול את גדודי בני התשחורת מסביבכם. גם 9 זה ציון גבוה.

dw2322

New member
טעם העיר 16 (טוב, תל אביב eat) - יום ראשון

מאחר וחששתי ממסות ההמונים של טעם העיר ז"ל הגעתי בדרך עוקפת פקקים ובעיות חניה - באופניים.
ובכן, מה אגיד לכם? המקום שומם. טוב, לא ממש היינו לבד (להערכתי כמה אלפי אנשים), אבל יחסית לגדודי בני הנוער שהיו בגני התערוכה? שומם. נראה שגוש דן עדיין לא שמע על הארוע, או שהאזור מרוחק מדי מאזור מגורי המשפחות של תל אביב (בשכונות הצפוניות). בדרך לא היו פקקים בכלל והיתה גם הרבה חניה בחניון הסמוך, מכאן שבימים הבאים לא צריך לפחד כ"כ ואפשר להגיע ברכב קרוב (נגיד ביום רביעי, בחמישי בערב להערכתי כנראה יהיה כבר עמוס יותר)
גם נכנסתי מייד ובלי תור, אם כי זה היה באזור שעה 19:00, ושמעתי שהיתה איזושהי בעייה באירגון בהתחלה ולכן אלה שהגיעו ב 18:00 נדרשו להמתין כחצי שעה.

ולאוכל...
יהלומה בנמל
לביבות שרימפס כרובית בפיתה עם יוגורט בפאלו ועגבניות חריפות, 30 ש"ח
המנה נשמעה מעניינת עוד מקריאת התפריט המוקדמת והטעם אכן מעניין. אממה? מבחינת ה vfm (value for money) התאכזבתי. לו היו 4 קציצות שיגדשו את הפיתה ותמחור 25 הייתי הרבה הרבה יותר מרוצה והציון היה עולה, אולם למי שרוצה לטעום משהו שונה? בהחלט נחמד. הרוטב פיקנטי ולא חריף. זה בהחלט מסוג המנות המעניינות שבגללן אני הולך לארוע. קצת פחות אהבתי שהבחור לא הסכים לתת טעימה מהפלאפל. בכ"ז, הרגע שילמתי 30 ש"ח וזה לא מעט בשביל 2 קציצות ולדעתי אפשר קצת יותר לפנק. הלא כל הרעיון בארוע הוא חשיפה ושיכירו אותם. ציון 7 (ירד בגלל vfm)

shi shi
רול קונפי סלמון בוויניגרט, עם גזר,סלק,אבוקדו,עשבי תיבול,מלפפון פיקנטי ואננס, חסה ובוטנים, 25 ש"ח
במקור זממתי על מאנטה ריי, אולם מאחר וכל העולם ואשתו מכירים אותם היה אצלם תור ארוך ארוך ומאחר היה לי זמן מוגבל (עוד מעט יש מדע על הבר
) המשכתי הלאה בדוכן וראיתי כמה "בוריטו" מעניינים. למקום קוראים shi shi, וזה סוג של מקום חדש באבן גבירול, המציע אוכל רחוב. הבחור סיפר שאלה אותם הבעלים של מאנטה, ולכן הם ביחד בדוכן. אין תור בכלל. יאללה, ננסה. בשביל זה הלא הולכים להפנינג, לא? לא בשביל לדגום המבורגר בנאלי בלחמניה. ובכן? מנה מעניינת. מדובר במעין סושי ענק, חצוי ל 2 כמו בוריטו, כשבמקום אצה עוטפת יש "דף" שקוף, ובפנים ישנו האורז, הסלמון (ואפשר עוף או טופו) עם הירקות. מבחינת הגודל זה בהחלט יפה וממלא, כך שה vfm טוב מאד (בתפריט המסעדה המנה הזו עולה 44), והטעם? חביב, אך גם לא נפלתי. לטעמי סושי ספיישל טוב, עם רוטב ספייסי מיונז, יותר מוצלח. התיישבה לצידי תיירת ישראלית מארה"ב שבמקרה טיילה בטיילת, ראתה את הארוע, נכנסה ודגמה אותם גם. היא יותר אהבה את המנה, כמו גם כל ההפנינג (שלא הכירה בכלל). אפילו היה לנו שולחן וכסאות מרופדים! (מי שזוכר את טעם העיר בגני התערוכה יבין עד כמה זה לגמרי לא מובן מאליו
). הבחור הציע לטעום מ"ברד" קמפרי עם אשכולית אדומה, שפחות אהבתי ואננדה אננס (עוד סוג של ברד אלכוהולי) שיותר אהבתי. ציון 7.

הערב יהיה לי יותר זמן לטייל שם.

prizman

New member
מה אני אגיד?

זו לא חוכמה גדולה אבל אצלנו היו זורקים אותם מהעיר.
קצב הקמת שווקי האוכל, הזמניים, לא הקבועים, גבוה ואין שבוע בו לא מתקיים איזה ארוע אוכל עם שוק לצידו.
דוכני האוכל כוללים את כל המגוון. סיני ותאילנדי כמובן אבל גם יפני, הודי, מקסיקני, איטלקי, אמריקאי, בריטי
ועוד כמה לאומים מפה ומשם. גרוזיני באמת לא ראיתי אבל שפע מאכלי הים מכל סוג מסחרר.
מחירים? 30 ש"ח יקנו לך בין ארוחה מלאה מאוד לארוחה זוגית. זה בטווח המחירים הגבוה. ניתן גם הרבה יותר בזול.
עברתי על כל התפריט, לא יודע אם לקרוא לזה עצוב או מבייש, אבל פסטיבל זה בטח לא השם הנכון.
שיהיה ברור, גם אם הייתי גר כרגע בת"א לא נראה ע"פ התפריט שהייתי טורח ללכת לשם. כל הכבוד על ההקרבה למען הפורום.

dw2322

New member
מה לא עושים למען הדיווח העיתונאי לקהל הגולשים?

אולי אפילו היו צריכים לי הציע לי טעימות מכל הדוכנים, רק למען הדיווח לקוראים

&nbsp
אתה כרגע בתאילנד, נכון? אצלכם כנראה המחירים נמוכים בהרבה מפה.
כיום יש פה גם אתרי קופונים (גרופון, באליגם, ביגדיל, וואלהשופס), כך שאפשר למצוא מדי פעם ארוחה ב 30 שקלים. ניסיתי משהו כזה בשבוע שעבר, במקום חדש בשם טרגון ברחוב לוינסקי. לאפה צרובה עם קבב, לימונדה וצ'יפס ב 29 ש"ח (עם קופון!). חביב, ואין ספק שתנאי הישיבה במסעדה עדיפים בהרבה מהיריד, יש לך כסא נורמלי, שירותים נורמלים וכיור לשטוף ידיים וגם לא כ"כ צריך לדאוג לגבי ההגעה.
&nbsp
מצד שני, מה שנחמד בהפנינג הוא המגוון הענק במקום קטן יחסית, שמאפשר לך לטעום דברים חדשים.
לא הכרתי את יהלומה או shi shi, ולכן מבחינתם זו חשיפה לקהל חדש.
בני נוער כנראה מחפשים יותר דברים סטנדרטיים, ואותם כנראה בירה, המבורגר או נודלס יעניינו יותר.
&nbsp
ועדיין, אתמול בזבזתי 55 שקלים, שכנראה לא הייתי מוציא סתם כך.

prizman

New member
זה מחיר התהילה...

מה שבאמת מבאס זה שמנסים לשחזר את שלושת ארועי טעם העיר הראשונים שהיו באמת מוצלחים ואיכשהו זה לא עובד.
מסתבר שמה שנעשה בזמנו מתוך רעננות ותחושת שליחות לא ישוחזר כשהגישה היא עסקית גרידא. המעטפת לא משנה.
המחירים אצלנו נמוכים לא בגלל שמחירי חומרי הגלם נמוכים אלא בגלל שמסעדנים פחות חמדנים.
ראבק, המבורגר 110 גרם ב 29 ש"ח?
הום פרייז 20 ש"ח?
פרגית קצוצה בפיתה 35?
רוצה שאמשיך?
כאן בשר הבקר ותפו"א יקרים יותר, מחיר העוף דומה ואיש לא היה חולם לבקש מחיר כזה לא במסעדה ובטח לא ביריד.

למעלה