לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1407914,079 עוקבים אודות עסקים

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מגדל שלום -> גובהו: כ-120 מ' ולא 142 מ'.'
מגדל שלום -> גובהו: כ-120 מ' ולא 142 מ'.
24/08/2011 | 16:19
26
67
שלום לכל הקוראים.
זמן רב מסתובבת בכל מקום ברשת ידיעה שגויה על גובהו של מגדל שלום, הטוענת כי גובהו 142 מ'.
מבחינה של תצלומים שונים ומתוך מספר חישובים זריזים, ניתן להסיק כי הנתון שגוי וכי גובהו האמיתי של מגדל שלום, ביחס לרח' הרצל, הינו כ-125 מ'.
נתון הגובה הראשון מתייחס בוודאי לגובה מעל פני הים.

להלן הוכחות:
1. קובץ מצורף - אנא על תעירו על הבעייתיות המסויימת שתתכן שבתמונה מרחוק על הפרשי הגבהים ברחובות השונים. הדבר נראה לי די זניח במקרה זה.
2. חישוב של מס' קומותיו של הבניין, מתוך הנחה שגובה קומה טיפוסית אינו עולה על 3.2 מ' (יש לזכור את גילו של הבניין בהתייחס לנתון זה), יביא אותנו לכ-110 מטרים. בתוספת כמה מטרים לקומת תפעול בחלק העליון האטום של הבניין + תוספת של כמה מטרים לקומות המבואה (נאמר, גובה קומה של כ-4.2 מטרים) + חדר מעליות על הגג = גובה המגדל נע בין 120 ל-130 מטרים, וקשה מאד להאמין שיוכל להגיע ל-142 מ'.
3. באתר וויקיפדיה, בערך "מגדל שלום מאיר", ישנו לינק לכתבה סרוקה מתקופת הקמתו של המגדל. שם מצויין כי גובהו 120 מ'. למרות שנופלות טעויות בדיווחי עיתונים, נראה כי הנתון הזה אינו מאד שגוי.

בהתייחס לתקופה בה נבנה המגדל ולגובהו היחסי בזמן בנייתו, גם כ-120 מטרים היו נתון מאד מרשים.  

האם מישהו יכול ליטול יוזמה לברר במנהל ההנדסה של עיריית ת"א את גובהו האמיתי והנכון של המגדל וליידע את כולנו? (בתור דמות וירטואלית נטולת קיום בעולם הממשי, אין ביכולתי לעשות זאת בעצמי)
תל אביב >>
לצפיה ב-'קובץ'
קובץ
24/08/2011 | 16:20
1
7
לצפיה ב-'הערה לגבי הכתוב בקובץ'
הערה לגבי הכתוב בקובץ
24/08/2011 | 16:27
3
מגדל הבין-לאומי תוכנן כחמש מנסרות משולשות אשר מסתיימות כל אחת כעבור 8 קומות ביחס לקודמתה, ובהתייחס לגבהים קיימים של בניינים סמוכים.
שתי המנסרות הגבוהות ביותר, היוצרות יחד צורת מקבילית ומהוות את שיא גובה המגדל, מתייחסות בגובהן אל מגדל שלום.
אם גובה המגדל הבין-לאומי הוא 132 מ', אפשר להניח בסבירות טובה ומתוך החישוב שערכתי בראש השרשור, כי גם גובהו של מגדל שלום דומה.
(אולי כ-130 מ', אך לא יותר מזה)

אגב, אני מניח שגובה רחוב הרצל באיזור מגדל שלום גבוה בכ-10 מטרים מגובה פני הים.
אם נתון הגובה הקיים של מגדל שלום, 142 מ', הוא אכן גובה ביחס לפני הים, אזי גובהו האמיתי של המגדל שוב חוזר לכ-130 מטר.
מכל מקום שאבחן את זה, עולה שזהו גובהו האמיתי של הבניין.

אשמח לשמוע תגובותיכם.
תל אביב >>
לצפיה ב-'בתור ילד ממש קטן אני זוכר'
בתור ילד ממש קטן אני זוכר
24/08/2011 | 17:09
13
7
כתבה ב'דבר לילדים' (אני יליד אמצע שנות ה-60, באותה שנה שבה נחנך המגדל הזה) על מגדל שלום. אני זוכר את הגובה שהוזכר בכתבה, של 140 (או 142) מ'.

כמו כן באתר של emporis זה גם כתוב 142 מ' .
אל תשכח ששתי הקומות הראשונות, בעצם 3 (הקרקע, המבואה והקומה של מוזיאון השעווה ז"ל שהיתה קומה מעל המבואה) הן יחסית גבוהות.
מעל הקומה של מוזיאון השעווה/מאירלנד (מעין לונה פארק מצ'וקמק שהיה שם עד תחילת שנות ה-90) מתרוממות עוד 30 קומות מלאות.
כאשר הקומות הממש עליונות הן די גבוהות (בעיקר מה שהיה פעם קומה 34 [שהיתה המצפה. אני זוכר שכן הייתי בה באמצע שנות ה-90]).

כל קומה וקומה במגדל שלום (אני מדבר על 27 קומות המשרדים) הן נטו מעל ל-3 מ' (אני מדבר על הגובה מהרצפה ועד לתקרה האמיתית ולא התקרה האקוסטית).
תוסיף לזה את העובי של הרצפה/תקרה (תקרתה של קומה 25 היא רצפתה של קומה 26 וכו' וכו') וקבלת בערך 3.5 מ' עובי קומה ממוצעת.

להערכתי, אם הגובה של 140/142 מ' איננו נכון הרי שגובהו האמיתי, מעל מפלס הרחוב, של מגדל שלום הוא בשום מקרה לא פחות מ-120 מ'.
תל אביב >>
לצפיה ב-'אני מניח שהחישוב כלל את...'
אני מניח שהחישוב כלל את...
24/08/2011 | 17:18
5
5
הרדר והאנטנות מעל, גובהם הגיע קרוב ל20 מטר, כדאי לבדוק גם בכיוון זה.
תל אביב >>
לצפיה ב-'המממ... יכול להיות.'
המממ... יכול להיות.
24/08/2011 | 17:30
4
3
אך לפחות מבחינת מדידת גובה רשמית, אין מודדים אנטנות וציוד תקשורת.
יש למדוד עד גובה התקרה הגבוהה ביותר או האלמנט האדריכלי הגבוה ביותר - דבר שאינו קיים במגדל שלום.
תל אביב >>
לצפיה ב-'אמפייר סטייט בילדינג נמדד...'
אמפייר סטייט בילדינג נמדד...
24/08/2011 | 22:52
3
40
יחד עם התורן, למעשה בגללו הוכרז למבנה הגבוהה בעלום, אנטנות נבנות לעתים בכדי להרוויח גובה, בכל אופן זה היגיוני עם ציוד התקשורת הגיע ל20 מטר, יתכן וזה ההפרש.
תל אביב >>
לצפיה ב-''עלה13' אתה טועה'
'עלה13' אתה טועה
25/08/2011 | 00:21
2
1
נכון שלגבי האמפייר סטייט בילדינג בסוף (אחרי הרבה ויכוחים) הסכימו לכלול גם את האנטנה המיוחדת שנראית כמו תורן ענקית ושפיצי, אבל זה ממש יוצא דופן.
הסיבה היא שהאנטנה של האמפייר סטייט בילדינג נראית כמו תורן אדריכלי (כלומר כאילו חלק אדריכלי מהבניין).
לעומת זאת האנטנות שהיו (כיום כבר אין) על מגדל שלום אינן אנטנות שנחשבות כמעין אדריכליות. לכן אף אחד אבל אף אחד שמתייחס לגובה של גורדי שחקים לא מחשיב אותן כלל וכלל.
תל אביב >>
לצפיה ב-'גם מגדלי התאומים האנטנה...'
גם מגדלי התאומים האנטנה...
25/08/2011 | 06:48
1
7
של המגדל הצפוני חושבה, זה מקובל להוסיף ולחשב גובה ביחס למאפיין אדריכלי או אנטנה על הגג, אגב באמפייר סייט בילדינג התורן הוא לא משהו שתוכנן, אלה נוסף בשל מגדל שהתחרה על התואר המגדל הגבוהה בעולם.
תל אביב >>
לצפיה ב-'ידידי, אינכם צודקים.'
ידידי, אינכם צודקים.
25/08/2011 | 13:43
7
1, במגדלי מרכז הסחר העולמי (ה"תאומים") האנטנה מעולם לא נכללה בחישוב הגובה.
2. במגדל אמפייר סטייט אתם מתבלבלים בין האנטנה ובין המבנה המחודד משנות ה-30 של המאה שעברה.
בעוד שזה האחרון נחשב כחלק מגובהו של הבניין, האנטנה (שאכן נראית כמו חלק אינטגרלי ממנו, אך לא כך), הינה תוספת מאוחרת שאינה נמדדת.
אצרף קובץ להמחשה.
תל אביב >>
לצפיה ב-'תגובה ועוד פרט לגבי גובהו'
תגובה ועוד פרט לגבי גובהו
24/08/2011 | 17:28
6
2
ראשית הפרט:
מגדל שלום תוכנן כאשר לנגד עיני מתכנניו עמד "מגדל פירלי" במילאנו כמודל השראה. גובהו של מגדל פירלי הוא כ-125מ', כך שסביר שמגדל שלום יהיה בגובה דומה.

באשר למה שכתבת.
א. אינני טוען שגובהו מתחת ל-120 מטר אלא יותר לכיוון ה-130 מטר, אך בכל מקרה לא 142 מ'.
ב. סביר שמה שזכור לך מילדותך הוא הנתון השגוי המתייחס לגובה פני הים. אני די בטוח שלכך מתייחס הגובה שמוצהר באמפוריס.
ופרט נוסף ששווה לדעת, אני מכיר באופן אישי את מי שהכניס את הנתונים לאמפוריס והוא ציין בעבר שאיננו זוכר מניין לקח את הנתון 142 מ'. (כנראה מגזיר עיתון ישן)
ג. אפילו אם יחדיו גובה שלוש קומות הבסיס של מגדל שלום הוא 15 מ' (וזה לא המצב), ומעליהן עוד מגדל של 115 מטר, הגובה המלא הוא 130 מטר.
קומותיו הטיפוסיות (גובה קומה טיפוסית נמדד ברוטו, קרי, כולל קומת הבטון), של מגדל שלום אינן בגובה 3.5 מ' מכיוון וכאשר נבנה המגדל הסטנדרט למבני משרדים היה כשלושה מטרים. אצל מגדל שלום קומה טיפוסית היא כ-3.2 ואני די בטוח שאינני טועה. יש לי הכרות עם התחום.

בקיצור, גובה המגדל כ-130 מטר.

מישהו יכול לברר את זה במנהל ההנדסה? אני פשוט מסוקרן בטירוף.
תל אביב >>
לצפיה ב-'משהו שלא הבנתי וכשאני חושב על כך אני'
משהו שלא הבנתי וכשאני חושב על כך אני
24/08/2011 | 19:00
5
1
מעט מתרגז/מתעצבן ובעיקר תמהה.
מדוע, לכל הרוחות וגם למען השם, מציינים את גובהם של מבנים בת"א ב-מעל לפני הים? את מי זה מעניין?!?!?
מה שחשוב, כך אני חושב (ועובדה שכך גם באמפוריס מציינים גובה), זה הגובה מעל מפלס הרחוב.

הרי בירושלים או בצפת לא יתחילו לציין גובהם של מבנים בכמה הם מעל פני הים, שכן המקום הכי נמוך בערים אלו הוא בעצמו, הרחוב עצמו שם, זה מעל ל-600 מ'
מעל פני הים.
תל אביב >>
לצפיה ב-'כתבתי תגובה יפה שלא נתפסה ותוכנה נעלם...'
כתבתי תגובה יפה שלא נתפסה ותוכנה נעלם...
24/08/2011 | 19:13
4
1
חבל, אין לי עצבים לרשום את תגובה שוב.
תל אביב >>
לצפיה ב-'עוד הוכחה בתצלום'
עוד הוכחה בתצלום
24/08/2011 | 20:30
3
6
אפשר לראות שיש כמעט חפיפה בין הקומות ומידת הטעות בתצלום הזה זניחה, כקומה לכל היותר.
בהנחה שמגדל אפריקה ישראל הוא 115 מ' במלוא גובהו, מגדל שלום גבוה רק ב-4 קומות ממנו, כלומר, כ-15 מ' בהערכה מוטה כלפי מעלה.
115 מ' + 15 מ' = 130 מטר, רחוק מ-142 מ' המוצהרים בכל מקום באינטרנט.

זה פשוט בלתי אפשרי שמגדל שלום גבוה מכ-130 מ'. כל מידע אחר הוא שגוי.
תל אביב >>
לצפיה ב-'נו באמת- אי אפשר להסיק כלום מתמונה כזאת.'
נו באמת- אי אפשר להסיק כלום מתמונה כזאת.
25/08/2011 | 15:47
2
1
1. מי אמר שמגדל אפריקה ישראל נמצא באותו גובה מעל פני הים כמו מגדל שלום?
2. מי בדיוק אמר שמגדל שלום ומגדל אפריקה ישראל נמצאים בדיוק באותו המרחק מהצלם? במילים אחרות- יכול להיות שמגדל שלום מעט יותר רחוק ולכן נראה יותר קטן.
תל אביב >>
לצפיה ב-'אתה ממש טועה'
אתה ממש טועה
25/08/2011 | 16:46
1
1
1. מגדל אפריקה נמצא ממש מעבר לרחוב ממגדל שלום, מרוחק אולי 20-25 מטרים ממנו. מפלס הרחוב של שניהם אולי איננו זהה, אך הפרש הגבהים זניח. מי שמכיר את הטופוגרפיה במקום יודע שהדבר אינו מאד משמעותי.

2. מגדל שלום רק מעט יותר מזרחי ממגדל אפריקה. שוב, המרחק בניהם אינו רב.

כפי שאמרתי, ייתכן ויש עיוות בתצלום, אך הוא אינו משמעותי.
תל אביב >>
לצפיה ב-'ועוד משהו קטן אך חשוב'
ועוד משהו קטן אך חשוב
25/08/2011 | 16:50
4
מאחר ומגדל שלום קרוב יותר למצלמה הוא צריך להראות גדול יותר מאשר מגדל אפריקה. כמו-כן, אפשר לראות את בסיסו של מגדל שלום וגם את קצהו - לפי טענתך, אם נרחיק את מגדל שלום מן העדשה הוא עוד עשוי לקטון בגובהו, מה שאומר שאם כבר בתצלום הנוכחי הוא אינו גבוה משמעותית מאפריקה, אם שניהם יהיו באותו מרחק מן המצלמה הם עוד עשויים להיות כמעט באותו הגובה.
תל אביב >>
לצפיה ב-'אני נמצא לפחות 8 שעות ביום ברשת'
אני נמצא לפחות 8 שעות ביום ברשת
25/08/2011 | 01:53
6
8
וחוץ מההודעה שלך לא נתקלתי בשום ידיעה גל גובהו של מגדל שלום
כך שההודעה הזו לא מסתובבת בכל מקום וזמן רב.

בתור דמות וירטואלית פנה למנהל ההנדסה הוירטואלי וברר את הסוגיה
הזו אם היא ממש מטרידה אותך, לי זה ממש לא משנה.
תל אביב >>
לצפיה ב-'לא הבנתי מה אתה רוצה'
לא הבנתי מה אתה רוצה
25/08/2011 | 02:05
5
2
אך כמו שאתה אומר, זה לא ממש משנה לי.
תל אביב >>
לצפיה ב-'אתה בהחלט יכול להתעלם ממנו'
אתה בהחלט יכול להתעלם ממנו
25/08/2011 | 08:46
1
3
הוא לא ממש שווה התייחסות.
תל אביב >>
לצפיה ב-'לפחות שווה התייחסות יותר ממך,'
לפחות שווה התייחסות יותר ממך,
25/08/2011 | 18:11
2
חוץ מלקשקש שטויות ולריב עם כולם לא ראיתי אותך עושה כאן משהו.
תל אביב >>
לצפיה ב-'דבר מאוד פשוט.'
דבר מאוד פשוט.
25/08/2011 | 18:15
2
2
אם זה חשוב לך אתה יכול לבדוק במחלקת ההנדסה,
מדוע לשלוח אנשים אחרים לעשות את זה?
תל אביב >>
לצפיה ב-'נראה לי שלכתוב הודעה בפורום'
נראה לי שלכתוב הודעה בפורום
25/08/2011 | 22:47
2
יותר פשוט מאשר לפנות לכל מחלקה הנדסאית כזו או אחרת שמספקת תשובות מהסוג הזה.
חוץ מזה,שהדיון כאן הוא רלוונטי מאוד,מדובר בציון דרך עבור העיר תל אביב ואכן יש כאן מקום לדיון על מבנה זה
בהקשר לגובהו שהוא כאמור מקור הפרסום שלו(כשהושלם היה הגבוה במזרח התיכון וגורד השחקים הראשון במדינה).
לעניינו,אין לי מידע מהימן מהו גובהו האמיתי של מגדל שלום,ובמקרה זה קשה לקבוע האם המגדל הוא באמת 142 מטר(על פי
תפיסתו הנכונה מאוד של down under),או 120 מטר כמו שאתה טוען,וזאת על פי יחס הקומות הקיימות לכך שלבניין אין תוספות אדריכליות הנותנות גובה נוסף.
בכל מקרה,צריך לבחון האם המספר של 142 הוא גובהו האמיתי של המגדל משפת הרחוב או שהכוונה היא לגובהו מעל פני הים(מתוך אמונה של הנפיצו סתם מספר),אך אין לפסול אפשרות שחללים מסוימים בבניין יכולים להפוך אותו ליותר גבוה מחישוב בסיסי של מספר הקומותXגובה קומה ממוצעת.
בקשר לאמפייר סטייט כמו שנאמר כאן בצורה נכונה,גובהו הרשמי הוא 381,ומחושב ללא שום אנטנה.
עם האנטנה גובהו מתקרב ל-440 אך בשום מקום ובשום מצב לא נוקבים במספר הזה.
כשהושלם האמפייר סטייט בשנת 1931,היה הגבוה בעולם,בגובה 381 מטר והשני מגדל קרייזלר,שהושלם שנים מספר קודם לכן,מתפאר בגובה של 318 מטר.
תל אביב >>
לצפיה ב-'מכיוון ואין לי אפשרות לעשות את זה'
מכיוון ואין לי אפשרות לעשות את זה
27/08/2011 | 16:26
2
אבל היה נחמד אילו מישהו אחר היה יכול לברר.
יש מתנדבים?
תל אביב >>
לצפיה ב-'כתבה בתקופת בנייתו מסכימה עם טענתך'
כתבה בתקופת בנייתו מסכימה עם טענתך
28/08/2011 | 12:38
11
לצפיה ב-'עוד כתבה אחת - נוגדת'
עוד כתבה אחת - נוגדת
<< ההודעה הנוכחית
28/08/2011 | 12:46
1
15
לצפיה ב-'ממש לא נוגדת, להיפך, תומכת!'
ממש לא נוגדת, להיפך, תומכת!
28/08/2011 | 19:47
3
כתוב במפורש: "בגובה 140 מטר מעל לפני ימה של תל אביב". כלומר 140 מ' מעל לפני הים, קרי כ-120 עד 125 מ' מעל למפלס הרחוב.
תל אביב >>

הודעות אחרונות

12:27 | 02.11.18 אורחים בפורום
07:31 | 01.11.18 dw
08:03 | 28.10.18 dw
15:45 | 25.10.18 אורחים בפורום
20:06 | 20.10.18 חומוס מטמטם
02:54 | 20.10.18 dw
22:54 | 06.10.18 אורחים בפורום
23:56 | 02.10.18 חומוס מטמטם

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ