שרשרת ארוכה מדי

asus8

New member
שרשרת ארוכה מדי

היי..
החלפתי שרשרת וגלג"ש לSXF 250 שלי. קניתי שרשרת שאמורה להתאים (520, 118 חוליות).
לאחר ההרכבה הגלגל מגיע כמעט עד הסוף אחורה. נשארו כמה ס"מ בודדים למתיחה ואז יגיע סוף המהלך.
מה עשיתי לא נכון? צריך להוריד חוליה או שתיים? ולמה, אם במנואל כתוב 118 חוליות.
דרך אגב, הגדלתי את הגלגש האחורי ל52 שיניים, מ50.

המחשמל 64

New member
מנהל
בפועל עוד הגדלת גג"ש אחורי מה שאומר שהאורך שלה עוד היה אמור

להתקצר כביכול יותר בגלל השינוי בגודלו.
כה נשאר עד הקצה מאחור תוכל לצלם תמונה ולהעלות?
וכמו כן במצבה זה עד כה מורגש שאינה מתוחה?

asus8

New member
תמונות

המחשמל 64

New member
מנהל
אכן נראה בבירור שיצאת סביב 7-8 ממ' מהנקודה הקודמת

במותחן והיא עדיין נראת רפויה. להבנתי אין מנוס מקיצורה רואים למטה בחלק התחתון את הבטן. כאן אין עניין של הרכבה לא נכונה להבנתי כי זו הלבשה על גג"שים ותו לא. תוריד חוליה ותראה מה הלאה. לדעתי לא תוריד יותר מ-2 מקסימום לבסוף.

asus8

New member
עכשיו אפשר...מוזר

בקצרה-
זה ההגיוני שבספר רכב כתוב שצריך 118 חוליות ובפועל צריך רק 116? האופנוע התקצר? :)
איך להוריד חוליות בלי המכשיר היעודי? עם דיסק?

תודה רבה

tamil69

New member
yep

דיסק. עדיף דרמל.

קיצור דרך למחיקת קוקיז ושאר ירקות קונטרול שיפט שמאליים + DEL (שאתה מחוץ ליוזר) רק ככה גולשים היום חבר..

המחשמל 64

New member
מנהל
הכל יכול להיות . רכשת שרשרת 118 חוליות אבל האורך שונה בפועל

כי היא מיצרן X ואחרת מיצרן Y. מספיק מרחק קטן בין חוליה כפער בינהן ושאתה מכפיל ב 118 את מקבל את השוני שאתה רואה. זה להבנתי הסיפור .

חשוב לבדוק שמותחן השרשרת נמצא במנימום (סגור עד הסוף)

https://he.wikipedia.org/wiki/זן_ואמנות_אחזקת_האופנ

https://en.wikipedia.org/wiki/Zen_and_the_Art_of_Motorcycle_Maintenanceוע

"איכפת לי בדבר כפפות האופנוען הישנות ומעלות העובש האלה... שהרי הן נמצאות שם שנים כה רבות, - והן כה נושנות וכה עייפות וכה קרובות, - עד כי יש בהן משהו מצחיק. הן נספגו במרוצת הזמן בשמן, בזיעה, בלכלוך ... יש להן זכרון משלהן. הן עלו רק שלושה דולרים ומאז נתפרו מחדש פעמים כה רבות, עד כי כמעט שאי אפשר לתקנן עוד. ואף-על-פי-כן, מקדיש אני זמן וטרחה רבה כדי לתקנן בכל זאת, שכן איני מסוגל לראות זוג אחר התופס את מקומן. זוהי התנהגות בלתי מעשית, אך מעשיות אינה העיקר בכפפות או בכל דבר אחר."

הה

הה

השרשרת מתרופפת ומתארכת עם הזמן
רוברט פירסינג 1976 MDF

תחפור קצת ברשת ותבדוק כמה חוליות אתה צריך

גם אצלי החלפתי גגש אחורי מ 43 ל-48. השרשרת שקניתי מגיעה עם 118 חוליות והייתי צריך להוריד 6 חוליות

למעלה