העתיד חשמלי

המחשמל 64

New member
מנהל
הדבר אכן מעניין. אני תוהה איך מתנהג כלי שטח בעל מנוע

חשמלי וביחס לכלי בעל מנוע בעירה פנימית, בהיבט ההשפעה על התנהגות הכלי לדוגמא,מכלולים נעים במרכז כלל המסה(גלגל תנופה/קרנק ומשקלו כדוגמא) מה שאין באותה תצורה ותוצאה כפי הנראה במנוע חשמלי ככוח כלפי האדמה/קרקע.
בלימת מנוע כדוגמא נוספת וכו'

yoe66

New member
לא קראתי כתבות מקיפות על התנהגות בשטח

אבל בכביש התגובות הן על כלים מאוד נשלטים
בין השאר כי אין חלקים נעים כמו במנוע בוכנה
כלומר אין את ההתנגדות של המנוע להפניה של הכלי
שוב זה רק מקריאה ולא מהתרשמות אישית
למנוע חשמלי יש יתרון של כוח כבר מסלד אפס
בעיני כל היתרונות האפשריים כל עוד יש מספיק בטריה ומשקל סביר

enigo

New member
דווקא המנוע החשמלי אמור

לתת יופי של אפקט ג'ירוסקופי - מסת מתכת לא מבוטלת שמסתובבת מהר (כשרוכבים מהר. במהירות איטית הוא בקושי זז - רלוונטי יותר בשטח).
אבל היא מרוכזת סביב ציר אחד, בעוד במנוע מרובע יש לפחות שני צירים, בדרך כלל שלושה.

המחשמל 64

New member
מנהל
מה המשמעות,אם כך שאין למנוע אפקט גירוסקופי מלא ? או אפקט

השווה לכוח אנכי שהוא בנוסף המנוע שריפה -4 פעימות כדוגמא, כפעולת הבוכנה כלפי הקרקע ? בחשמלי,יש סוג של מסה מסתובבת שמייצרים לה אני מניח סוג של התנגדות או אפקט התנגדות לסיבוב על ידי שדה חשמלי משתנה.

enigo

New member
אין דבר כזה "אפקט ג'ירוסקופי מלא". יש חזק וחלש (עד אפס).

גם במנועי בעירה פנימית האפקט הזה משתנה ממנוע למנוע.
לגבי הכח האנכי שמפעילה הבוכנה (או שהתכוונת לתנועה הקווית?) - לא יודע להגיד מה בדיוק האפקט שלו על הניהוג. יש כמובן את עניין הוויברציות - כשהבוכנה נעה למטה חוק שימור התנע קובע ששאר האופנוע נע (קצת) למעלה ולהפך - אבל אני לא יודע איך זה משפיע על הניהוג. וכמובן שיש מנועים שבהם האפקט הזה מבוטל.
לא הבנתי מה רצית להגיד/לשאול בחלק השני של השאלה.

המחשמל 64

New member
מנהל
הכוונה לתנועה הקווית אכן. במנוע בוכנה מייצרים להבנתי השפעה

על האפקט הנ"ל על ידי משקולת בקרנק-גל הארכובה מהלך הטלטל משקל בוכנה וכו'
במנוע חשמלי מהיכן זה מגיע? הרי יש לך סיבוב רוטור בשדה חשמלי, אזי ההשפעה הקווית קטנה אז מהיכן זה מושג כוונתי החלק הנ"ל של האפקט?

enigo

New member
אפקט ג'ירוסקופי מגיע מדברים

שמסתובבים, לא מדברים שזזים בקו ישר.

המחשמל 64

New member
מנהל
נכון צודק כמו סביבון במרחב שמסתובב

סביב ציר נוגע בשני צדדיו. מה דעתך ההשפעה של משקל הסביבון אם בכלל אם אני מחדד או נאמר ממקד את השאלה? וכאגב אם בכלל יש השפעה.

enigo

New member
לימודי הפיזיקה שלי היו מזמן, אבל אם אני זוכר נכון האפקט

הג'ירוסקופי מושפע מהמאסה ומהמרחק של המאסה מציר הסיבוב - וכמובן ממהירות הסיבוב. נדמה לי שהמרחק והמהירות משפיעים בריבוע. בכל מקרה - אני בטוח שיש נוסחאות אי שם ברחבי הרשת.
האם גל ארכובה של מנוע 250 ארבע פעימות כבד יותר או קל יותר ממנוע חשמלי עם הספק מקביל? האם הקוטר שלו גדול יותר? אין לי מושג. גם לא יודע מי מהמנועים עובד בסל"ד גבוה יותר בנסיעה במהירות נתונה. אני מהמר שהחשמלי, אבל לא בדקתי.

enigo

New member
יש כבר לא מעט כלים שקשה לקבוע

לאיזו הגדרה הם שייכים.
אם יש לזה פדלים, אבל הספק כמו ל"קרוס" 50 של פעם, איך קוראים לזה?

מיכהWR

New member
יפה מאוד, חוץ מהזוועה הירקרקה שם לקראת הסוף

עדיין אף אחד לא מציע אופנוע אנדורו חשמלי סביר - כנראה נהיה אחרוני הדינוזאורים..

מיכהWR

New member
נראה מעולה ומסקרן מאוד, עד כדי שלא פתרו את בעיית הטווח

מתוך שני האופנועים שהם שלחו (באומץ מטורף, יש לציין) לארצברג, אחד נגנב ולשני נגמרה הבטריה לפני שהספיק להגיע לנקודת ההחלפה המתוכננת.
הרוכב תירץ את זה בכך שהוא התברבר קצת ביער, אבל ביננו זה תירוץ טיפה מטריד לכל מי שאמור לשים את יהבו על אופנוע כזה בשטח אמיתי.
מה שמעודד זה שהוא אומר שהאופנוע תפקד מעולה, עד כדי שהוא עקב אחרי בולטון ואפילו עקף את ג'ארוויס פעם אחת.
יש באופנוע הזה יכולת כיוונון של טרקשן ומומנט ברמות פסיכיות - מאוד מעניין.

enigo

New member
כשמישהו מאיתנו ירכב כמו רוכב מקצועי בארצברג, אז נוכל גם

להסיק מבעיות הטווח שלו לרכיבות שלנו...
אישית אני די בטוח שלי תיגמר הסוללה הרבה לפני האופנוע, לפחות ברכיבת אנדורו.

enigo

New member
האלטה אמור להיות די טוב כאופנוע מוטוקרוס, ממה שקראתי

ובאופנוע חשמלי לשנות את אופי המנוע אמור להיות קל מאוד, כך שעם כיוונון מתלים כזה או אחר אמורים לקבל אופנוע אנדורו לא רע בכלל. לפחות בתאוריה - לא יודע אם מישהו ניסה את זה.

dougie

New member
נראה נורא

אין במכונות הביזאריות האלו טיפת נשמה
זה פשוט להוציא את כל הרוח החיה מהיציר המופלא והאין סופי הזה המכונה אופנוע
אם אכן בשם אני לא יודע מה חדשנות??? סו קולד
ייצור הכלאיים הזה ישתלט על השוק, זאת תהיה תחילתו של הסוף של עוד פרק מרתק בהיסטוריה הארוכה של המהפכה הטכנולוגית הכל כך מופלאה , חבל...

למעלה