Yamaha Wr250r

• פותח הנושא musi9
  • פורסם בתאריך

musi9

New member
Yamaha Wr250r

שלום רב מומחים,
רציתי בבקשה לשאול מה ההבדל בין ימאהה wr 250 r לבין שאר אופנועי השטח של הפירמות המובילות כגון קטמ, הוסקוורנה, הוסאברג... ושאר הפירומות המובילות
האם הוא נחות משמעותית או כלל לא ... העניין הוא שהנפח שלו הוא רק 250 ובשאר החברות יש הרבה של 300 ומעלה... האם יש הבדל גם בפן הזה
תודה לעונים
דניאל

WR250R זה דגם דו"ש

שלום מוסי9.
סקירה קצרה:
יש אופנועים שהם דו"ש (דו שימושיים)
ויש אופנועי שטח "מקצועיים" - אופנועי אנדורו ומוטוקרוס.

אופנועי דו"ש כמו ה WR250R הם יותר חלשים ויותר כבדים בהשוואה לאופנועים המקצועיים.
אבל מצד שני הם (כפי שהשם שלהם אומר) כלים דו שימושיים: זאת אומרת אפשר להשתמש בהם בצורה אינטנסיבית מאוד גם ברכיבות שטח וגם ברכיבות כביש ארוכות. (זה יתרון למי שלא יכול לקנות עגלה או טנדר... כי עם כלי דו שימושי יש לך יותר אפשרות לרכב הרבה זמן בכביש "עד שאתה מגיע לשטח", או למשל אם אתה רוצה להשתמש באותו אופנוע גם לטיולים בסופי שבוע, אבל במקביל גם לרכיבות בתוך העיר בימי חול)

בנוסף, מרווחי הטיפולים של אופנועי דו"ש הרבה יותר ארוכים מאשר דגמים מקצועיים. ועלויות האחזקה שלהם הרבה יותר נמוכות.

ה WR250R הוא אופנוע דו"ש מצויין. לדעת רבים אולי אפילו הדוש הכי טוב בנפחים קטנים\בינוניים.

תדע לך שלהרבה יצרניות אין בכלל דגמים של דו"ש (יש להם בליין רק דגמים מקצועיים).

המתחרה הישיר והיחיד שנמצא עם ה WR250R באותה רמה, מבחינת מפרט ויכולות ומבחינת אמינות: זה הסוזוקי DRZ400

יש גם מעט דגמי דו"ש אחרים... למשל הונדה CRF250L או קוואסאקי KLX250 - אבל הם אפילו עוד יותר חלשים וכבדים, ונמצאים "2 רמות מתחת" מבחינת ביצועים ומבחינת המפרט, וגם מבחינת אמינות/עמידות.

בעקרון כאמור יש מעט מאוד דגמי דו"ש בישראל ובכלל בעולם כולו... פעם היו הרבה. אבל בשנים האחרונות כל היצרניות בעולם מעדיפות להוציא דגמים מקצועיים.
הנישה של אופנוע דו"ש די נזנחה (למרבה הצער).

אם אתה מתכנן לרדת מהקטע של אופנועי דו"ש - ולהתמקד בקנייה של אופנוע שטח מקצועי - הדבר האחרון שצריך לעניין אותך כרגע זה הנפח...
אופנוע שטח מקצועי בנפח 250 נשמע אולי עלוב ונפח קטן - אבל דע לך שבתור רוכב מתחיל הוא יכול לפרק לך את הצורה בקלות. תאמין לי ש 250 זה די והותר. אולי אפילו יותר מידי.

בהצלחה.

המחשמל 64

New member
מנהל
דניאל ברוך הבא. אין הגדרה כזו "נחות".יש הגדרת יעוד

כלומר יעודו של האופנוע. הימהה ששאלת לגביו הוא ביעודו כלי דו שימושי. השאר שציינת לדוגמא בדגמי קטמ הם אופנועי אינדורו ללא הגדרת דו שימושיות בטח בנפחים של רבע ליטר או 300 סמ"ק. הימהה הנדון הוא דו שימושי עם נטיית שטח. כלומר הוא יותר בנוי לשטח מכביש.אם ניקח דו שימושי רבע ליטר כמו קוואסקיklx או הונדה crf250l אזי הימהה במכלוליו הרבה יותר אגרסיבי מהם ויותר " שטח" מהם נאמר. אם אנסה לכוןן אותך היות והיה ברשותי כזה ואני רוכב עם שותף שיש לו כזה הוא אופנוע מצוין יעשה כל משימה חזק דיו עם מגוון אופציות שיפור מה שלא מחויב אגב לסיכומי אופנוע מצוין לשטח וגם יתאים למשימת כביש. בהגדרתו למיטב הזכור לי הוא 60 אחוז שטח. לכל מידע נוסף בשמחה!!

musi9

New member
דו״ש

היי תודה על התגובות
שלכם אתם ממש נדיבים...
רציתי לשאול אבל מדוע כאשר אני נכנס ליד 2 למרור אופנועים ורושם ״בסוג״- דו שימושי מופיעים לי גם הוסווקרנה,גאס גאס, קטמ,הוסאברג... מזה אני מבין כי ניתן לנסוע איתם גם בכביש וגם ושטח
תודה רבה לעונים

Fengluzon

New member
משום שלא קיימת כזו קטגוריה ביד 2 של אופנועי שטח/ אנדורו

או אופנועי מוטוקרוס, רישוי אפור וכו'.
כמו שכתבו לפני, ה WR250R אופנוע מצויין ואמין והמתחרה שלו הינו הDRZ400S.
בנוסף לכך קיימים אופנועי SWM שמקבלים ביקורות טובות.
נסה לקרוא ברשת על האופנועים ובשורה תחתונה, תמצא את האופנוע שמתאים לצרכים שלך, בתקציב שלך ואין כמו רכיבת מבחן על כל אחד מהאופנועים.
בהצלחה.
&nbsp

Fengluzon

New member
לגבי רכיבה עם אופנוע שטח "טהור", היא אפשרית אך יקרה מאוד.

טיפולים באופנועי שטח "טהורים", הינם לפי שעות וטווח הטיפולים בהם קצר מאוד. לפיכח עלות התחזוקה הינה יקרה (ולפעמים גם מאוד) בהשוואה לאופנוע דו"ש.

המחשמל 64

New member
מנהל
אתה קודם צריך להגדיר לעצמך שימושיות

לאופנוע קרי מה אני רוצה לרכב למה אני מתחבר תוואי חברה לרכיבה וכו'. מכאן להמשיך הלאה. יש כלי ביניים כמו הפאנטיקים 250 או הajp שם כלי שטח/אינדורו לייט. מטופלים לפי ק"מ ורכים יותר לשטח אגרסיבי ביחס לאינדורו טהור. מה שעוד לחשוב זה 2 פעימות או 4. מסכים עם פנג' לאחר מחשבה עם עצמך כדאי להתנסות על חלק מהם שתדע קצת כיון

המחשמל 64

New member
מנהל
אניגו יש בחור שרוכב על כזה שגר לא רחוק ממני אמנם רוכב

חדש יחסית בשטח ולפי מה שאני קורא בפייסבוק הוא מאד מרוצה. קנה את הכלי חדש ואאל"ט קנה גם לאשתו פנטיק 125.

enigo

New member
לא הבנתי - הוא רוכב על ה-125 או שזה רק מה שקנה לאשתו?

כי אני יותר סקרן לגבי הארבע פעימות שלהם.

המחשמל 64

New member
מנהל
יש להם 2 יחידות. האחת 125 והשנייה 250

הבחור מרוצה מה 250 הם רוכבים יחד כזוג ולא מעט מתרגלים על פי מה שהוא מעלה בפייס בדדיה לנד.

עשיתי איתו השבוע 250 ק"מ של שבילים בדרגות קושי שונות

כולל כמה קטעים לא פשוטים. לא מיצמץ אפילו

פות"ש תריץ חיפוש בגוגל תאמין לי תמצא הכל

רוכבי דו"שים אוהבים לכתוב על האופנועים שלהם.
תחפש בגוגל "WR250R"
או "WRR"
&nbsp
אם אתה מעוניין בסוזוקי, תריץ חיפוש "DRZ400"
"או DRZ"
&nbsp
אלו דגמים פופולרים שמיוצרים כבר המון שנים, ללא שינויי (להבדיל מהדגמים המקצועיים שבדרך כלל היצרניות דואגות לשדרג מדי כמה שנים).
גם בפורום הזה, גם בפורומים אחרים, הם נסקרו ונבחנו וכתבו עליהם מכל זוית אפשרית כבר אולי מיליון פעם.
&nbsp
תפנה לעצמך זמן, שב מול המחשב ותעשה קצת שעורי בית. רק תרוויח.
חג שמח.

למעלה