למהר לפני שייגמר- הפטור על ייבוא אישי של טובין

a c t i v e X

New member
למהר לפני שייגמר- הפטור על ייבוא אישי של טובין

[URL]https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3732064,00.html[/URL]

אחרי קריסת רשתות האופנה, קמעונאים ובעלי קניונים מתייצבים יחד בדרישה לבטל את הפטור ממע"מ על רכישות מאתרים בחו"ל

"הפטור הזה יבוטל במוקדם או במאוחר", אמר ל"כלכליסט" גורם בכיר ברשות המסים, שם מתנגדים נחרצות לאפליה ומנסים בכל הכוח לבטל את הפטור – אך ללא הצלחה לנוכח ההתנגדות העיקשת של כחלון. "היתה דרישה מאיתנו לפגוע בקניות באינטרנט, לא הסכמנו", טען מצדו שר האוצר.

wrr

New member
ואם יבוטל , הם לא באמת מסוגלים לבדוק כל חבילה שמגיע לארץ

DAN TAL

New member
אז זהו,שלדעתי,עם כל מרכז הלוגיסטיקה החדיש חדש והמיחשוב

המיתקדם שהם אימצו לאחרונה,הם מוסגלים לבדוק כל חבילה.
על-פי ההזמנות בתקופה האחרונה,הם לא מפספסים כלום.
נגמרה שיטת מצליח שעסדה לא מעט פעמים לטובתנו...

המחשמל 64

New member
מנהל
לדעתי כל עוד שכחלון מתנגד זה לא יצא

לפועל ובטח לא כל כך מהר. הרי מלכתחילה הדבר נכשה בכל תחומי הרכישה ועל מנת להטריד מחירים בארץ. לא סתם הוכנסה גם לדעתי החובה להראות מחירי חו"ל ביחס לארץ לדוגמה בפארמים. יש כאן כוונה מלמעלה להוריד פערי מחיר על מנת ליצור סוג של ייעול.

DAN TAL

New member
גם 'דמי הטיפול' שהדואר לוקח היום על כל חבילה,זה סוג של סחיטה

ללא קשר למחיר.
סטרטר סיני ל XR125 ב 200 ש"ח,הפך לרכישה ב 360 ש"ח.
לא הגיוני בחישוב יחסי...

בקיצור,יוקר המחיה לא ירד לעולם.
כל אחד,בהתאם ליכולתו ומיקומו בהררכיה,'ממקסם רווחיות'.
זו מנטליות שחוצה את כל רבדי החברה והשלטון בישראל.

a c t i v e X

New member
צריך לנצל את דואר המזוודות כמה שיותר, בתחום האופנועים ובכלל

לא בושה לסחוב מזוודות, ובמכס בנתבג למרבה השמחה, לא מתעניינים בכל החרטא הזה של אביזרים. מעניין אותם הברחות מאסיביות של סיגריות, אייפונים, וסמים בכללי

dougie

New member
אושר צרוף רק מלהתבונן בתמונה הזאת

המחירים בסוכניות אסטרונומים וללא פרופורציה לשאר העולם , וכשאתה מנסה לעזור לעצמך ולהוזיל עלויות כחוק, נטפלים אליך בקטנות במכס - מבאס

DAN TAL

New member
ממש לא אושר צרוף.אולי עצבות מזוקקת
.מזכיר נשכחות

עד סוף שנות ה-90 במאה הקודמת.
עת חיינו בפרובינציה במצור מנותקים מהעולם.

כל נסיעה לחו"ל הייתה קודם כל מסע קניות עבורך ומסע קניות משני,אם כי מציק ביותר,עבור כל מי שנזכר שהוא מכיר אותך.

מתבייש להסתובב בחנויות בחו"ל ולקנות דברים,כי אין בארץ כלום. כמו אז...

חשבתי שעברנו את השלב הזה...

dougie

New member
מסכים איתך בכללי

אבל ולמרות אי אפשר להתעלם מהכייף שבלראות שעדיין כן ניתן לדפוק את המערכת בארץ המיגבלות הבילתי אפשרויות.
הזמנתי לפני כמה חודשים לא יותר מערימה של ברגים ועוד כמה פיצ'פקעס בהכי קטנה לyz שלי - עצרו את החבילה במכס, האמת פעם ראשונה אחרי עשרות שכן נכנסו בשנים האחרונות - זו המתנה שקיבלתי מהם לא עזרו התחנונים...
מאז לא עובר את ה-75 דולר בשקל . בני זו$&#...

המחשמל 64

New member
מנהל
כל נסיעה שלי לחו"ל אני מברר מיקום חנויות

סביב האזור בו אני נמצא. הייתי בדטקלון בפולין חתיכת חנות ,הכל רבע מחיר שם. אתה שוהה מספר ימים בעיר מסויימת ועושה משלוח לכתובת המלון שלך. אני בגישה של להיות בטוב עם עצמי ולא מענייני המערכת או מה חושבים. מסכים עם דן שיוקר המחייה כאן לא ישתנה זו מדיניות כלכלית של הממשלה זו דעתי הגיל שלי של כמעט חצי ביובל חיים הוכיח שזה נכון. זה רק יחמיר אגב.

dougie

New member
כן, אבל זה לא אמור להיות ככה

המחירים כאן אצל היבואנים לא שפויים הבדל שבין עשרות למאות אחוזים מכל חו"ל .
בתור אחד שעבד פעם במטרו ויודע איך הם מתמחרים שם את חלקי החילוף - ומהם פערי התיווך, יכול להגיד שאין שום הצדקה לגבות כאלו מחירים, הכל נובע מלא יותר מבצע כסף, וחוסר הגינות ויושר כלפי הלקוח - מצליח להם אז ממשיכים - לא מבין את הגישה הזאת - מדינה של רמאים - אחד מרמה את השני ולא בא מי שישבור את המעגל הזה אחת ולתמיד.

המחשמל 64

New member
מנהל
מסכים בהחלט איתך. קח דוגמה קטנה. הבאתי מפולין

בושם לגבר. עלה לי 12 שח בכסף פולני. וואלה מצא חן בעיני שגיתי שלא הבאתי עוד 2 . התעניינתי במוצר והפלא ופלא יש בחור ישראלי באיביי שמוכר. וכמה הוא מבקש על היחידה? 55 שח זה מה שהוא מבקש. דהיינו רווח של 400 אחוז, נו מה יש לומר. זו תרבות, זה חינוך וזה לא ישתנה. נכון זה לא אצל כולם אבל זה כאן ודומיננטי ביותר

enigo

New member
אתה בטוח שהדואר גבה ממך דמי טיפול? אני מכיר את זה בחברות

שילוח, כולל EMS שהדואר הוא נציגה, אבל לא בדואר.
בכל מקרה, על פריט שמחירו פחות מ-75$ לפני משלוח, לא אמורים לגבות כלום. כבר יצא לי לערער על דרישת תשלום ולקבל פטור.

המחשמל 64

New member
מנהל
אניגו לדעתי אכן הדואר לא גובה תשלום

כפי שציינת זה אכן כך לדעתי מהזמנות שעשינו לאחרונה בתחום רכב בבית. אבל מה הסיבה שEMS האלה תמיד מגיעים שאתה לא מצפה להם וגם חוטף מהם וואחד קנס?

enigo

New member
אין לי שמץ, משתדל מאוד לעבוד רק עם דואר רגיל בדיוק בגלל

העמלות המונפצות.
בזמנו - והבנתי שהיו שינויים בנושא לאחרונה - גיליתי שלמרות שחברות שילוח משלמות למכס עמלה אחודה על קונטיינר שלם, הן גובות מהלקוחות עמלה נפרדת על כל חבילה, כך שתחת הסעיף של "עמלות מכס" הן בעצם גוזרות קופון לעצמן. ואם אתה מתלונן על גובה העמלה (או אגרה, לא זוכר את המינוח המדויק), הנציגים שלהן מגלגלים עיניים וטוענים שזו לא אשמתם אלא אשמת המכס.

enigo

New member
האם זה היה משלוח בדואר רגיל או

Ems?
כמו כן, יכול להיות שהמכס טעה בהערכת המחיר, וחשב שהתכולה עלתה יותר, ולכן גבה מכס. יש לך את הוראת התשלום? שם אמור להיות פירוט.

למעלה