למישהו יש להשכיר חולץ מגנטו 50 מילימטר לסוזוקי?

ronenfe

New member
למישהו יש להשכיר חולץ מגנטו 50 מילימטר לסוזוקי?

DR650/XF650?

dougie

New member
כמה עלה?

אני בטוח שזה בדיוק אותו הסט
רק אל תשכח להבריג את החולץ כמה שיותר פנימה אחרת תתלש ההברגה

מה שטוב בעלי זה שהרוב בפרי שיפינג... הזמנתי המון המון כלים עד היום לא קרה שמשהו לא הגיע - תמיד מופתע מחדש

dougie

New member
אין

הסט הוא רק של חולצים זכרים
המחיר שהשגת סביר בסה"כ, הבעיה עם האמריקאים שהם שוחטים במחירי המשלוח.
אני ארגנתי לי אשת קשר בארה"ב ואת המשלוחים מאיביי - חלקים בעיקר שולח אליה בעלות של בין פרי שיפינג לעד 10 דולר... פעם בכמה חודשים מביאה את זה איתה במזוודה

enigo

New member
דווקא ה"משלוח חינם" הזה יכול להיות מכה

הרי זה לא באמת חינם - פשוט המשלוח מחושב בתוך מחיר המוצר. אתה מוזמן לעשות חיפוש על מוצרים ולראות שכשהמשלוח לא בחינם, אז המוצר זול יותר בשיעור שבדרך כלל די דומה למחיר המשלוח...
ולמה זה יכול להיות מכה? כי מבחינת המכס, כאשר המוצר - לא כולל המשלוח - עולה פחות מ-75$, אז הוא פטור ממס. לכן אם יש לך מוצר שעולה 60$, והמשלוח עולה 16$ - לא תשלם מיסים. אבל אם המוצר הוא עם "משלוח חינם" ועולה 76$ - כן תשלם מס...
וזה לא רק עלות המס, אלא גם הטרטור של לשלם אותו (לא תמיד זה עובד באפליקציה של הדואר).

המחשמל 64

New member
מנהל
2 שאלות בקשר למכס. האחת האם לא פטורים ממכס עד תקרה של

1200 ש"ח? אם יש לי מוצר שעולה 74 דולר והמשלוח 25 דולר לדוגמא האם אשלם מכס בהנחה שהמכס נכלל באמת תחת 1200 ש"ח?

enigo

New member
סליחה, חוסר דיוק שלי - צ.ל "רשות המיסים" ולא "מכס". מכס פטור

עד 500$ או משהו בסגנון - אבל היום אין כמעט מכס על מוצרים. יותר משמעותי זה מס קניה ומע"מ. הפטור המלא ממיסים הוא עד 75$. בהתחלה הפטור היה למחיר "בארץ" - משמע למחיר בתוספת משלוח וביטוחים. אחרי זה שינו את זה למחיר מוצר נטו בלבד. משמע אם המוצר עלה 74.99$, והמשלוח עלה 100$ (לא בלתי אפשרי, אגב. ממש לא) - אז לא תשלם מס בכלל - לא מע"מ, לא מס קניה ולא מכס.

dougie

New member
הפירוט הוא כזה

עד 75 דולר פטור ממעמ מס קניה ומכס
עד 500 מעמ + פלוס מס קניה. מס הקניה לא מוטל על כל מוצר אלא על כאלו שנכללים ברשימה מיוחדת
מעל 500 גם מעמ גם מס קניה וגם מכס שוב בהתאם למוצר - יש כאלו שפטורים ממכס

enigo

New member
אני לא חושב שיש מוצרים שפטורים ממכס - אלא שיש מוצרים שלא

מוטל עליהם מכס. אגב, זה לא רק תלוי מוצר, אלא גם תלוי ארץ מקור - על מוצרים מאירופה או ארה"ב, למשל, אין מכס כי יש עם השווקים הללו הסכמי סחר. אבל אני לא בטוח איך נקבעת ארץ מקור לצורך העניין. האם מוצר שיוצר בסין אבל נשלח מאירופה נכלל בהסכם או לא, לדוגמא.
גם מס קניה - יש מוצרים שיש עליהם מס קניה, ויש כאלו שאין. וזה כמובן משתנה כל הזמן.

dougie

New member
לגבי איביי אתה צודק

אך לא כך הוא בעלי
הפרי שיפינג שם בפירוש לא מגולם במחיר המוצר ואתה יכול להאמין לי - כי אני חיית עלי לא קטנה
הסיפור שם לגמרי אחר - ולקח לי זמן להבין את זה - הדואר שם הוא בית ז&%*ת לא קטן - מחיר המוצר שאמור להיות מוצהר על ידי השולח על החבילה לעולם אינו תואם את המחיר האמיתי ותמיד מסתכם בכמה סנטים עד כמה דולרים בודדים ובסיווג תמיד יצויין "גיפט" (מתנה) ללא יוצא מהכלל.
כך בעצם פוטר עצמו השולח (כלפי הדואר) מדמי משלוח או מקטין אותו לסכום זניח. לא יודע אם זו העלמת עין מצד הדואר או שהם באמת קונים את הלוקש, אבל עובדה שככה זה עובד ללא יוצא מהכלל. המכס בארץ אגב מודע לבעיה וזה גורם שם לכאב ראש לא קטן

enigo

New member
כאמור - עשה חיפוש וראה. אני לא אומר סתם, אלא לאחר שהנושא

נבדק על יותר ממוצר אחד. זה בולט יותר במוצרים שבהם עלות המשלוח משמעותית ביחס לעלות המוצר.
הדואר שם לא אוכל שום "לוקש". לדואר לא אכפת כמה עולה המוצר או אם הוא מתנה או לא, אלא רק משקל, נפח וסוג משלוח. ההצהרות על מתנה ושווי נמוך הן לחלוטין לטובת המכס בארץ היעד. ואגב, לא כל החנויות משקרות בהצהרת המחיר - מניסיוני החנויות ה"מכובדות" בעלי מצהירות שווי אמיתי (אבל אכן רושמות "GIFT" ברוב המקרים).
שים לב גם שבמקרים רבים המשלוח הוא בכלל לא בדואר הסיני, אלא בכל מיני קומבינות מוזרות - בחברת שילוח למדינה שלישית, ומשם זה נשלח בדואר (רק השבוע קיבלתי חבילה אחת דרך דואר אזרבייג'ן, אחת מהולנד ואחת מסין. כולן מחנויות סיניות כמובן). במקרים אחרים זה מגיע בשירותי בלדרות חצי-עצמאיים - e-packet, שירות המשלוחים של עלי אקספרס עצמה ועוד.

dougie

New member
שים לב אותו המוצר בעלי

אחד:
https://www.aliexpress.com/item/10-...rch0104.8.43.55eb77d8IWlK5E&priceBeautifyAB=3
שתיים:
https://www.aliexpress.com/item/10P...rch0104.8.38.55eb77d8IWlK5E&priceBeautifyAB=3

קטונתי/נו להבין איך באמת מתנהלים שם העניינים
אני בכל אופן אם זה לא במשלוח חינם ולא במחירי עלי הטיפוסיים לא קונה - מחכה בצד לפעמים חודשים כמו שועל רעב ועט על ההזדמנות הראשונה שהמחיר צונח מכל סיבה שהיא

shayph

New member
המכס מודע לבעיה וככל הנראה בתהליכים לפטור אותה אל מול הסינים

המכס העלאה את מערכת שער עולמי החודש, מערכת חדשה שמשנה מעט \ או הרבה את הפורמט של ייבוא לארץ.

לא יודע איך זה משפיע על הצרכן הפרטי, אבל הרבה חברות \ עסקים שייבאו מסין והצהירו בהתאם לתחזית מזג האוויר את ערך החבילה (גם אם הצהירו 100K במקום 1M) עכשיו יהיו עם פחות פינות לעגל.

enigo

New member
כבר הרבה זמן שהמוכסים לא מתייחסים להצהרה על החבילה כתורה

מסיני...
לא מזמן הזמנתי טלפון שהיה במבצע ועלה 75$ במקום 100$ - כשהוא הגיע לארץ קיבלתי דרישת תשלום מיסים לפי מחיר של 100$. רק אחרי ששלחתי ערעור עם הוכחת תשלום (פייפאל וההזמנה באתר) ויתרו על המיסים.
הבעיה של המכס היא שרוב החבילות בכלל לא נבדקות - ואת זה עובדים לשנות על הוספת ציוד וכח אדם.

shayph

New member
המכס ביקש את התוספת של ה 25$

כי הם עושים בדיקות של חשבוניות נוספות מאותו הספק על אותו הפריט,
יש בעיה עם יצרנים סינים וערך חבילות וזה ידוע למכס.
ככל הנראה הם נוקטים בגישה אשם אלא אם כן יוכח אחרת.

enigo

New member
הם לא צריכים להשוות לחבילות אחרות מאותו ספק - הם פשוט עושים

חיפוש ברשת על הפריט. הם לא טיפשים - אלא פשוט אין להם זמן לטפל בכל החבילות. והוא לא דרש תוספת, אלא פשוט התייחס למחיר הרגיל, ויצא מנקודת הנחה שהדיווח על החבילה שקרי. כמו שנכתב גם בשרשור הזה - זה לא ממש חשד לא הגיוני.

למעלה