גולש בפורום שעבוד רשות הטבע והגנים

shayph

New member
גולש בפורום שעבוד רשות הטבע והגנים

זכור לי שישנו גולש בפורום, בשם צבי? שעובד רשות הטבע והגנים
אשמח לדעת אם עדיין גולש פה בכדי להתייעץ בנושא שמשלב רכיבה ואזורי רשות הטבע והגנים.

שי.

shayph

New member
ובמקביל אם יש מביני עניין בנושא אשמח לשתף

שמורת טבע עינות גיבתון ממקומת צפון מזרחית למזכרת בתיה, דרומית לשמורה בחורשת האקלפטוסים קיים למיטב ידיעתי במשך שנים מסלול קצר היקפי של 3-4 דקות. להפתעתי השבוע התחילו עבודות וחצו את השמורה ל-2 על ידי הפרדה של מעקה בטיחות של מעצ. מלבד שמכער את השטח והחורשה בצורה מזעזעת יש לי הרגשה שמשהו מעט לא תקין.

לפי הידוע לי חורשת האקליפטוסים אינה חלק מהשמורה,
1. כי שאלתי בעבר לבדוק שאינני רוכב בשמורה
2.השמורה סגורה ומגודרת ונמצאת בתהליך עבודות לשיקום אקולוגי וסגורה לביקורי קהל עד להודעה חדשה (כפי שרשום כאן)

אשמח לכל פיסת מידע אם קיימת

Old School2

New member
כנראה להגן על הקיים מפני כניסת כלי רכב- עשו ככה בחולות געש

hananlv

New member
זה די משעשע לאור מאמר שהתפרסם לפני חודש

בעיתון הארץ ובו סופר על מלחמתה של הרט"ג באקליפטוסים
אחרי שהמדען הראשי שלהם החליט שמדובר בזן פולש
לכן יש לעשות הכל על מנת לעקור את כל העצים האלו .
אז פתאום יש לנו שמורה של אקליפטוסים??

shayph

New member
קראתי ששתלו את חורשת האקליפטוסים בכדי

לייבש את הביצה \ למנוע התבצרות של מים עקב סוג האדמה.

בכללי כל הנושא משנה לי את הפרספקיבה בנוגע לשמורות טבע,
עד היום לא העזתי אפילו להימצא בקרבת שמורת טבע עם כלי ממנוע בכדי להימנע מ"פגיעה",חשבתי שמדובר בשמורות טבעיות אותנטיות שכיבדתי והערכתי.
אני מגלה פתאום שכל נושא שמורות הטבע מכיל בתוכו לא מעט שטויות אם חורשת עצי אקליפטוס מעשי אנוש מוגדרת כשמורת טבע רק בכדי לשמש כחוצץ לשמורה "האמתית"

מיכהWR

New member
עיינות גיבתון זו 'שמורה מאושרת', לפחות לפי אתר המפות הממשלתי

מעיון במפה (מצ"ב) וסיור בשטח נראה שמישהו מהרשויות נתן פרשנות רחבה יחסית והעביר את הגדר איזה מאה מאתיים מטר מדרום לשמורה, תוך 'קטימת' הקצוות של לולאות הפטוצ'אטו אשר בחורשה.
לא סיפור לתקן את הלולאות האלה מדרום לגדר, למי שנוהג לרכב שם.
לא מן הנמנע שהפטוצ'אטו הוא הוא הסיבה לבנייתה של גדר כל כך מאסיבית ומכוערת - מישהו חשש שהאופנוענים המרושעים ירכבו בתוך השמורה.
למען הסר ספק כל האמור לעיל ספקולציות שלי - אין לי קשר לרשויות הנ"ל.

shayph

New member
בדקתי את הנושא

בכוונת רשות הטבע והגנים להגדיר את החורשה כשמורת טבע בכדי לשמש כחוצץ בין השמורה לכלי הרכב. אין אפשרות לרוכב אופנוע להיכנס לשמורה גם אם ירצה, חוצץ ענקי של קני סוף וגדר מטעם רשות הטבע והגנים תמנע ממנו.

בנוסף מנהל האזור מטעם רשות הטבע והגנים רשם כי לא התכוון לפגוע בסינגל (שוחחו איתו לאחר שפירסמתי בעוד פלטפורמות) , אך מטרתו הייתה למנוע כניסה של ג'יפים וגם אופנועים , וטוען שברגע שהחורשה תוגדר כשמורה יחולקו דוחות גם.

עכשיו השאלה שלי, האם יש לי דרך לבדוק האם בניית הגדר חוקית? האם בניית גדר הפרדה של כלי רכב דורשת היתר בניה?

מלבד שמפריע וחבל מאוד שהורסים את המסלול , אני גם מטייל ונהנה בסופי שבוע עם אישתי והכלבה, זהו מקום שאני אוהב להימצא בו, מקווה שאפשר למצוא דרך להתמודד מול הנושא.

shayph

New member
קישור לתכנון מאתר רשות מקרקעי ישראל

למי שזה מעניין אותו בקישור הבא

המחשמל 64

New member
מנהל
בנוסף לשאלתך אני שואל האם גדר מסוג זה כפי שהורכבה בתוואי

היא גדר של חציצה של גבול שמורות טבע?
או שיש גדר אחרת ואם בכלל?
אם יש ספק, צלם כמה תמונות, פנה למבקר המדינה דרך האתר שלו ובדוק החוקיות. היום זה כל כך קל .תנסה לגייס פרטים מהרשות עצמה יש בטח דרכי התקשרות עמה אולי יש באתר הרשות עצמה מידע למי לפנות.
הרי הבחור לא מכיר את הסינגל ומן הסתם בטח לא התכוון לגביו הוא כיוון גבוה יותר, קרי חסימת קדם כפי תאורך גם. כלומר הוא מקדים תרופה למכה מתוך ידיעה ברורה שיש תנועה באזור של כלי רכב כולל אופנועים.

למעלה