סקירה על מרוץ האינדורו בפול גז באום זווקא.

המחשמל 64

New member
מנהל
סקירה על מרוץ האינדורו בפול גז באום זווקא.

מצוין שהיו 130 משתתפים ו-110 מהם בוגרים.
כאן מפול גז כולל תמונות מצויינות!
אביעד מציין בכתבתה לציטוט :"שיש כמה בעיות מהותיות שטרם נמצא להן פתרון, גם בתקשורת ונהלי העבודה שבין התאחדות הספורט המוטורי לבין היבואניות, וגם ברגולציות הבלתי אפשריות של רשות המסים. התוצאה היא שהיבואניות החליטו להדיר רגליהן מהספורט המוטורי".
האם יש מי שיודע קצת לספר/לתאר, מה הבעיות ?

enigo

New member
אני יודע שמטרו הכריזו שהם ימשכו ידם מהתחום ה"אפור" בגלל

שרשות המיסים דורשת מהם שגם במכירת כלי משומש - הם יוודאו שלקונה יש רשיון מירוצים.
כרגע זו אמירה בלבד, אם כי בפורום רשמי.

ה ט ו ח ן

New member
ולרשות המיסים יש בכלל סמכויות בנושאים כאלה ?

נשמע יותר כמו משהו שתחת הסמכויות של משרד הספורט ...

enigo

New member
בנושא גביית מיסים? כן, יש לרשות המיסים סמכות...

זה שמשרד התחבורה או לחלופין משרד הספורט לא לקח על עצמו את הטיפול בנושא סיווג הכלים - זה כבר עניין אחר.

ה ט ו ח ן

New member
אבל מה הקשר בין בדיקת רישיון של הקונה

לבין גביית מיסים ?

מדובר בכלי משומש ששולם עליו מס. ההגיון אומר שמרגע זה רשות המיסים מחוץ לתמונה ...

enigo

New member
אז זהו - הכלי לא שילם מיסים מלאים, אלא מיסים מופחתים בגלל

היותו "כלי ספורט". כנראה שאיפשהו בהגדרות קבעו שאם הכלי יפסיק לשמש כלי ספורט - הוא יצטרך לשלם את יתרת המיסים. ומבחינת רשות המיסים, כלי שנמכר לאדם בלי רשיון מירוצים - הוא לא כלי ספורט.
כל הנ"ל הוא השערות בלבד - לא יצא לי לקרוא את ההגדרות הרלוונטיות בחוק הספורט המוטורי.

זה לא קשור בכלל לחוק הספורט המוטורי

חוק הספורט המוטורי לא מגדיר את אחוז המס המוטל על כלי רכב זה או אחר, זה בכלל לא מעניינו של חוק הספורט המוטורי ונמצא עמוק עמוק בתחום אחראיותו של מי שאחראי על גביית מס בישראל קרי - רשות המיסים.

רשות המיסים לא השתכנעה (ובצדק כנראה) כי כל הכלים המיובאים לישראל זכאים ל"הטבה" (שוב, על פי הגדרתם) עקב השתתפות בסופרט מוטורי חוקי ובנתה מנגנון בקרה פשוט על מנת לנטרל את התופעה הזו.

המנגנון הזה מטיל (למרבה כעסם של היבואנים) חובה על היבואנים לוודא כי הם מוכרים אופנועים רק למי שאכן זכאי להטבה הזו (שוב, על פי רשות המיסים).

מעבר לכך רשות המיסים טוענת שתוציא שומות לאלו שלא השתתפו באירועי נהיגה ספורטיבית.

enigo

New member
הטבת המס לכלי "ספורט מוטורי" היא לא חלק מחוק הספורט המוטורי?

זו הגדרה שנבנתה במקביל לחוק?

חוק הספורט המוטורי לא עוסק במיסוי, לא עוסק במחיר הכלי

ולחוק עצמו לא ממש משנה אם הכלי נמכר בעשירית מערכו ה"צהוב" או כפליים מערך זה, אין שום מקום בחוק עצמו שמגדיר מס, עלות או משהו דומה.
המכס והחוקים הקשורים בו הם המגדירים מחיר, מכס ומיסים נוספים לכל המוצרים המיובאים לארץ וגם למוצרי ספורט מוטורי על פי שיקול דעתו הבלעדי של המכס ומשרד האוצר.

מה לא ברור בזה או שונה ממה שחשבת?

enigo

New member
חשבתי שכל ההגדרה של כלי כ"כלי ספורט" - ומכאן גם האפשרות

למסות אותו באופן שונה - היה חלק מהטיפול בחוק הספורט המוטורי. זה שגובה המיסוי המדויק לא מוגדר בחוק, ידעתי. אבל חשבתי שהדברים כרוכים אחד בשני.

למה שיהיו קשורים אחד בשני? האם גובה המס משפיע במשהו על

המאפיינים הספורטיביים של ענף כלשהוא? מה גובה המס קשור לספורט? מוטוקרוס אפשר לעשות עם אופנועים שנגבה עליהם 300 אחוז מס או 0 אחוז מס, זה לא משנה במאום את הביצועים שלהם או את בטיחות המסלול.

כמובן שהאינטרס של משרד הספורט והאינטרס של רשות המיסים הם אינטרסים מנוגדים, משרד הספורט היה שמח אם המס היה 0 או פחות מזה ואילו רשות המיסים להיפך.

enigo

New member
ובכל זאת, לא היתה הגדרה בכלל של "כלי ספורטיבי" לפני החוק,

ולכן גם לא היה יכול להיות מיסוי נפרד עבורו. או שאני טועה וכן היתה הגדרה של כלי ספורטיבי לפני כן?

זה שיש מיסוי נפרד לא מגדיר את גובה המס

ולא קובע שהמס יהיה שונה, גבוה יותר או נמוך יותר.

מה לא ברור במה שאני אומר? צריך לצייר את זה?

enigo

New member
עדיף הדמיה תלת מימדית, אם אפשר

ההגדרה של כלי ככלי ספורט קשור לחוק הספורט המוטורי? קשור, גם אתה אומר.
מכאן שהמיסוי השונה עליו קשור לחוק הספורט המוטורי? קשור. בלי חוק ספורט מוטורי, לא היתה הגדרה ככלי ספורט ולא היתה הטבה. לכן כל העניין כן קשור לחוק הספורט המוטורי למרות שאתה מתעקש שהוא לא.
מה שלא מוגדר בחוק הספורט המוטורי הוא המיסוי על כלי ספורטיבי - זה ידוע, אבל לא הנקודה.

enigo

New member
אני לא שאלתי כלום - אתה הגבת לתשובה שלי, שמתברר שהיא נכונה

גם לפי מה שאתה אומר, אבל טענת שהיא לא נכונה. משם אני ניסיתי להבין מה לא נכון - ואתה ניסית, מסתבר, להבין מה השאלה שלי, למרות שלא שאלתי כלום...
אני מקווה שלפחות הטוחן הבין בסופו של דיון שגביית מס היא אכן בסמכותה של רשות המיסים..

מיכהWR

New member
אתם כמו שני הזקנים בחבובות

וגם מספיק וותיקים כנראה כדי לדעת על מה אני מדבר

למעלה