ביטוח

יוניXR250

New member
ביטוח

האם יש סוכנות מומלצת לבטח בא חוץ מהפול?
האם יש דבר כזה ביטוח למשל רק לסופי שבוע ?
לפי בירור שעשיתי מחיר ביטוח עם השתתפות עצמית 25 יוצא 2500
וללא השתתפות יוצא 3600 .
צד ג יוצא 500
גרירה 150
האם המחיר סביר ?
והאם לרוכב שירכב רק בסופי שבוע אין אופציה אחרת?
ישנה אופציה לבטח יומי ?
והאם מישהו מכיר סוכנות שמבטחת גרירה ללא חובה לעשות צד ג?
תודה רבה
(ניסיתי לחפש בחיפוש ולא מצאתי מידע ...)

doutsh

New member
בגדול כמעט לכל השאלות שלך התשובה היא - אין אופציה אחרת

ביטוח חובה לאופנועים זה רק דרך הפול. הסוכנות מבטחות אותך דרך הפול ובמחיר של הפול. זה קצת יותר נוח ובתמורה אתה עושה דרכן צד ג'.
אין ביטוח רק לסופ"ש. המינימום זה ביטוח לשבוע (רק דרך הפול) וביחס לביטוח לשנה הוא מאד יקר, ומשתלם רק אם אתה רוכב פעם ב
אישית לא ממליץ לעשות עם השתתפות עצמית (ואני חושב שזו גם דעת הרוב כרגע). שים לב שבהפרש של 1000 ש"ח תצטרך לא לתבוע (או לתבוע בסכום קטן) במשך 25 שנה כדי שזה ישתלם...
צד ג' וגרירה נשמע סביר, אולי טיפ-טיפה יקר.
אני לא חושב שתמצא גרירה בלי ג'. אם כבר להפך, לרוב אופנועי שטח לא צריכים גרירה כי הם עם טנדר / עגלה. בכל מקרה הג' הוא לא יקר ואם אתה רוכב גם בכביש זה מאד מאד כדאי לדעתי.

המחשמל 64

New member
מנהל
הביטוח הזול ביותר בחישוב יומי כביכול

יוצא בחבילת ביטוח לשנה. את הביטוח באם תעשה מול סוכנות תחוייב בביטוח צד ג אחרת איך הם ירויחו?
תכלס כל פוליסה מבוטחת דרך הפול אין אופציה חליפית. אין אופציה יומית. שבועית יקרה ביותר.
מציע לבצע ביטוח ללא צד ג' סתם מיותר לדעתי לשפוך עוד מאות שקלים על צד ג'.
פוליסה עם השתתפות עצמית מוזילה עלותה סביב 20% לפחות. ככל שהגיל גבוה יותר העלות נמוכה יותר.
במידה ותחפוץ בסוכן פנה בפרטי.
אני מבטח עם השתתפות עצמית. לשבת במשטרה ולספר מה מי איך ולמה נפלתי לא תודה מוותר לחוקר.

doutsh

New member
חולק עליך מאד הן בעניין ההשתתפות והן בעניין הג'

לגבי הג' -
אתה לא רוכב בוואקום. יש אופניים (יקרות!) ויש כבישים שאתה חוצה.
לפני כמה שנים חצינו כביש סמוך לצומת במהלך רכיבה. חבר לא ראה טנדר שהתקרב לצומת וחצה מולו. הטנדר נבהל, בלם, הסתחרר ונכנס במעקה. אם אני זוכר נכון החבר שילם כ-5000 ש"ח מכיסו, מה שהיה מכסה לו 10 שנים של צד ג'. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זאת היתה מרצדס.
&nbsp
לגבי השתתפות עצמית -
לא יודע איך נכנסה לכאן המשטרה.
אני לפני כשלוש שנים חטפתי מכה רצינית בברך, שהשביתה את הרגל למספר חודשים + פיזיוטרפיה וחשש לקרע ברצועה.
אם אתה שומר חוק אתה חייב להגיד שזה קרה בתאונת אופנוע ואז בכל מקרה הביטוח שלך ייתבע על ההוצאות הרפואיות.
הלכתי לעו"ד המתמחה בתחום, ישבתי אצלה עשר דקות.
כעבור מספר חודשים צלצלה אלי ואמרה שהתפשרה עם הביטוח על פיצוי כאב וסבל של כך וכך שקלים. לא חוקר, לא משטרה ולא נעליים.
בא נגיד ככה - הפיצוי שקיבלתי (שנחשב לא גדול כי אין נזק בלתי הפיך) קיזז יותר מעשר שנים של ההפרש בין ביטוח מלא לביטוח חלקי.

המחשמל 64

New member
מנהל
אסביר. לפני כ- 7 שנים עברתי 2 פציעות קלות לא קשות ועל מנת

לתבוע אתה הרי מתבקש לספק אישור משטרתי. אוקי בפעם הראשונה סבבה החוק ר כותב אתה מקבל אישור הכל בסדר. לאחר מס' חודשים ביש מזל שוב ארוע. שוב נגש למשטרה יושב מול החוקר בשני המקרים תאונה עצמית ללא צד ג' , אחר מס' שבועות מקבל בדואר מכתב שמתריע שבמידה ויהיה עוד ארוע ישקל התניית רשיון.
לא רוצה משטרה לא רוצה חוקרים לא רוצה פיצוי אם אין מצב MUST כמה שפחות להתעסק איתם יותר טוב.
לגבי האופנייים אני מסכים אני גם רוכב אופני הרים ונכון יש הרבה. לגבי כבישים אנחנו ממעטים לשהות בהם ומה שפחות. מסכים שיש תמיד סיכון . תשאל אותי עם צד ג' מחויב אני עדיין חושב שלא. הרי אם תקח רכב שעשית לו ביטוח צד ג' ותבדוק את סך השימושיות בו אכן זה רצוי בהחלט ביחס לאופנוע שטח אני חושב שהשימוש בטל בשישים כנאמר ולכן אני לא עושה צד ג' .

doutsh

New member
אם קיבלת טיפול רפואי אתה צריך לדווח על התאונה

בין אם יש לך השתתפות עצמית ובין אם לא.
ואם החלטת לא לדווח, גם אז זה לא משנה איזה ביטוח יש לך. זה שיש לך את הביטוח היקר לא מכריח אותך ללכת למשטרה.
אתה יכול למשל לבחור לא לדווח על תאונות קטנות ו"לשמור" את הדיווח לתאונות הרציניות לא עלינו.
בכל מקרה, אם תבעת פעמיים בשבע שנים האחרונות, כנראה שדווקא לך משתלם מאד לבטח ללא השתתפות עצמית.

enigo

New member
לגבי החבר והטנדר

מניסיון של חבר שנאלץ לסטות בגלל מכונית שביצעה פנית פרסה בלי לתת לו זכות קדימה, ועלה על אי תנועה - לא בטוח שחבר שלך היה צריך לשלם לטנדר (על פי חוק, לא על פי הצדק). במקרה של חבר שלי השופט קיבל את טענת ההגנה של הנהגת שלא בטוח שזו היתה האופציה היחידה של חבר שלי להתחמק מפגיעה בה, ולכן הנזק לו נגרם באשמתו.
אבל מצד שני, כבר שמים 3500 ש"ח על ביטוח חובה, אז מה זה כבר עוד 500 שקלים...

למעלה