השופל

המחשמל 64

New member
מנהל
הדבר היחידי שראיתי ביערות קק"ל זה כבאית מימי טראפפו

כמה מחבטים לכיבוי אש בארסנל שלה, ביום העצמאות שכולם ביערות.
לא משטרה ירוקה כתמומה או סגולה בשום יער. בכל שנות הרכיבה שלי .
רק לקרוא את הכתבה של רביב דרוקר על הגוף הזה ששמו קקל'.
http://drucker10.net/?p=2088

enigo

New member
גוף מושחת ומיותר ללא ספק, שמהווה בעיקר צינור להזרמת

כספים למקורבים. אין ויכוח על זה.
אבל לגבי הציוד - אתה כנראה לא מסתכל סביב. יש להם צי יפה מאוד של כבאיות שטח (על בסיס מרצדס 4X4 ממה שאני ראיתי, אבל אולי גם אחרות), יש להם די הרבה פקחים והם מבצעים עבודות יעור ותשתית בהיקף של מליוני שקלים כל שנה.

a c t i v e X

New member
הם בעיקר מביאים קבלני כריתה

לככיתת יערות אורנים, אחרי שהחליטו ש50 שנים של נטיעות אורנים היו טעות וזה לא העץ שמתאים לישראל... עוד לא ראיתי שהם נוטעים משהו במקום, רק כורתים ומוכרים את העצים

enigo

New member
כאמור - גוף מסואב ללא ספק, ברמת ההנהלה.

אבל הם עושים לא מעט. גם לא מכיר שום שטח של קק"ל שהיה מיוער ועכשיו הוא לא.

enigo

New member
יש אזורים שבהם הכה וירוס שמשמיד אורנים, ואז כורתים את כל

האזור כדי לנסות למנוע התפשטות. כנראה זה מה שאתה רואה.
בעיקרון, המטרה של קק"ל היא ליער שטחים - זה משרת אינטרסים שלהם לגבי מי מנהל את הקרקע. לכן מה שאתה טוען, גם אם אתה לא מאמין למה שאני אומר, לא הגיוני.

a c t i v e X

New member
חחח כל פעם סיפור אחר....

פעם זה "דילול כדי למנוע התייבשות מצפיפות"
פעם זה "דילול כדי למנוע התפשטות אש"
פעם זה "דילול עצים חלשים/מנוונים"
עכשיו זה "וירוס אורנים"?.... (מה שמוזר כי במשך שנים נטען שהאורן שהם נוטעים אידיאלי כי הוא עמיד במחלות ומזיקים בצורה יוצאת דופן)
&nbsp
כל פקח של קק"ל מסביר אחרת לגבי אותו אזור... פגשתי כמה מהם במחאה שהיתה אצלנו באזור לגבי כריתה בחורשה סמוכה
הם טוענים שיש תיקים מסודרים, שהכל בפיקוח, אבל אי אפשר לראות כאלה בעיניים... סודי...

&nbsp
&nbsp
תכל'ס, הקבלנים שבאים לשם לא מעניין אותם כלום, כמה שיותר יותר טוב
&nbsp

enigo

New member
כנראה שאתה לא רוכב מספיק ביערות, אם כך...

אם הצלחת לפספס את העובדה שיש חלקות אורנים שפתאום מתחילות למות.
בכל מקרה, מקור המידע שלי לגבי קק"ל הוא לא פקח, שאו שלא יודע למה דברים נעשים, או שממציא סיפור מסיבות שלו (או שבאמת כל פעם יש סיבה אחרת).
אבל תכל'ס, עובדתית, לא מכיר שטח מיוער שבורא שלא למטרות בניה/סלילה. ההפך מכיר די הרבה, לפחות באזור שלי.

wrr

New member
מעל כולם יש יחידה בשם היחידה לאכיפת דיני מקרקעין

אשר יושבת היום במשרד האוצר והיא המוסמכת היחידה
לטיפול בעבירות על פי חוק התכנון והבניה בכל מקום בארץ.
&nbsp

enigo

New member
אבל הרשות היא חלק ממשרד השיכון, אז יוצא שאתה סותר את

עצמך...
בכל מקרה, האמירה שלך שרק רשות מקרקעי ישראל מבצעת אכיפה בשטחים הציבוריים אינה נכונה. ועובדה שקק"ל מנהלת לא מעט תביעות כנגד אזרחים וגופים על עבירות שימוש בקרקע שבוצעו בשטחי קק"ל.

wrr

New member
תביעות אזרחיות כן כתבי אישום לא

איפוא כתבתי שטח ציבורי?
הרשות היא חלק ממשרד האוצר ולא השיכון אבל אל תפריע לעובדות לבלבל אותך?
הויכוח שלך מיותר וחבל שאת עושה את זה בתחום שאתה כנראה לא שולט בו.
רשות מקרקעי ישראל מוסמכת לתבוע אזרחית כבעל הקרקע על פי החוקים שלה וכך היא אכן עושה ( לא מספיק) ורק על אדמות המדינה.
היחידה לאכיפת דיני התכנון והבניה ( לא מקרקעין ) אוכפת את חוק התכנון והבניה שהוא חוק פלילי ובכל מקום שהיא חושבת לנכון אם בשטח מדינה ואם בשטח פרטי.
היחידה נמצאת מבחינה היררכית של אכיפה פלילית מעל כל הועדות והגופים האחרים.

enigo

New member
בוויקיפדיה כתוב שהיא חלק ממשרד השיכון, אנא עארף?

בכל מקרה, יש הבדל בין מה שאתה אומר עכשיו - שהם הרשות העליונה - לבין מה שאמרת לפני כן, שהם היחידים שאוכפים.
בדיוק כמו שבשטח עיריה גם פקחים אוכפים חוקים, אבל הרשות העליונה בתחום החוק היא עדיין בית המשפט הגבוה.

wrr

New member
שוב לא לקחת ויטמינים ?

עשית מישמש מכל מה שניסיתי להסביר.
אין כל קשר בין היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה לבין רשות מקרקעי ישראל למעט העובדה ששניהם יושבים היום במשרד האוצר ( עקב הסכמים קואליציונים ).
רשות עליונה מבחינת אכיפה , בית המשפט העליון הוא חלק מהרשות השופטת ולא עוסק באכיפה.
רשות מקרקעי ישראל או יותר נכון החלק שלה שנקרא החטיבה להתיישבות הם היחידים
שאוכפים את החוק שלהם כבעלי הקרקע מבחינה אזרחית ( לא פלילית ) על שטחי מדינה.
בתחום הועדות המקומיות / מרחביות אוכפות הועדות את חוק התכנון והבניה ( שהוא חוק פלילי ) בכל תחום התכנון של הועדה.
מעל כולם יושבת היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה שאוכפת את חוק התכנון והבניה בעיקר בשטחים הפתוחים ובמגזר הכפרי אבל לא רק.
אני מקווה שעשיתי לך קצת סדר והבנת את הכל , זה קצת מסובך.

enigo

New member
א', מה שאתה אומר עכשיו שונה ממה שאמרת בהתחלה, אבל מילא

אבל מה שאני עדיין לא מבין הוא איך כל מה שאמרת עכשיו מסתדר עם זה שקק"ל מנהלת תיקי תביעה (משמע אוכפת את החוק) מול אזרחים במישור האזרחי על עניינים הנוגעים לשימוש בקרקע שבניהול קק"ל?

למעלה