לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1559015,590 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות בעלי חיים

ברוכים הבאים לפורום זכויות בעלי חיים!
הפורום בא לתת במה לתהיות, מחשבות ובקשות בנושא ניצול ופגיעה בבעלי חיים. לבעלי חיים יש זכויות שמגיעות להם ויש להכיר בכך, כשם שבמהלך ההיסטוריה הכירו בזכויות של קבוצות אנושיות החוות דיכוי, כגון השחורים והנשים.
מאות מיליוני בעלי חיים מעונים בישראל כל שנה, עינויים קשים שלא היינו חולמים לגרום לבני האדם האכזריים ביותר עלי-אדמות. בעלי החיים מעונים בתעשיות המזון (בשר, ביצים וחלב), בתעשיית הלבוש (לשם ייצור פרוות ועורות), בתעשיית הבידור (קרקסים, מרוצים, גני חיות ועוד) ובתעשיית הניסויים. בנוסף, כלבים וחתולים רבים נזרקים לרחובות, ננטשים בצידי הכביש, עוברים התעללות פיזית וחווים סבל עצום.
את הסבל הזה אנחנו יכולים למנוע. בעלי החיים זקוקים לעזרתנו. רוב בני האדם סביבנו אינם לוקחים בחשבון את כאבם של בעלי החיים הכרוך בפעולותיהם היומיומיות. רוב בני האדם אינם מודעים להתעללות העצומה בבעלי החיים שמתרחשת כעת. תפקידינו הוא להגביר את מודעותם. אנו צריכים להפיץ את המידע על מצבם של בעלי החיים באופן בו בני אדם יוכלו לקלוט אותו, ולפעול למענם.
ההתעללות בבעלי חיים אינה גלויה, אך קל מאוד להצביע עליה. אנחנו צריכים לעשות זאת. בקישורי הפורום ובהודעות בפורום תוכלו ללמוד על הפגיעה בבעלי החיים ועל פירוש המושג "זכויות בעלי חיים". בעמודי הגלריה תוכלו למצוא תמונות קשות של בעלי חיים שעברו התעללות. גודל התמונות בגלריה מותאם להדפסה איכותית. תמונות לצפייה ולהפצה באינטרנט ניתן למצוא באתרים מקישורי הפורום.
על מנת שהפורום יעזור לבעלי חיים ככל הניתן, מספר המלצות חשובות:
הפורום שלנו הוא במה ציבורית החשופה בפני כל העולם. כשאתם כותבים בפורום, למרות שזהותכם מוסתרת, דמיינו שאתם עומדים על במה ונואמים במיקרופון מול קהל רחב. האנשים שעליהם אנחנו כותבים קוראים את הפורום ומחפשים אותנו, ומפעם לפעם מאיימים בתביעות.
בכדי שהפורום ישמש במה ציבורית מכובדת לנושא החשוב שלנו, יש להשתמש בשפה "נקיה" ולהימנע בכל עת מפגיעה מכוונת בכותבים אחרים, מהתקפה אישית שלהם ומהודעות הקשורות אליהם באופן אישי ושאינן קשורות בנושא הפורום.
שרשור: מאחר ומוצגות בעמוד הראשי רק 15 הודעות ראשיות ויש לנו אינטרס לשמרן לאורך זמן, אנא שרשרו (הוסיפו הודעתכם כתגובה להודעה קיימת) אל הודעה העוסקת באותו תחום או בנושא דומה (למשל כתבות וקישורים, אימוץ כלבים וחתולים). אם אינכם בטוחים, התייעצו בהנהלת הפורום בנושא. ** אנא קבלו בהבנה שרשורים שמבצעים מנהלי הפורום - מטרתנו היא להעלות שרשורים והודעות מהדף הקודם.
הודעות אישיות למשתתפים בפורום ניתן לכתוב לתיבת המסרים של המשתמש - בתחתית הודעתו מוצב קישור בשם "מסר למחבר/ת".
רבים הם התכנים הקשים המועלים לפורום (קטעים, סרטים ותמונות). אתם מתבקשים להזהיר לפני תמונות וסרטונים קשים במיוחד שאתם מעלים אל הפורום.
אין לפרסם בפורום זה מוצרים או שירותים מסחריים משום סוג. ניתן לפנות לאישור הנהלת הפורום.
אל תנטשו את בעלי החיים. הישארו איתנו בפורום, כדי לעזור להם. בפורום מתפרסמות ידיעות על הפגנות וקריאות שונות לפעולה למען בעלי החיים.

אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בו: 
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article.aspx?ForumId=360&aId=98696

שלכם,
הנהלת פורום זכויות בעלי חיים
כתובתו המקוצרת של הפורום: http://forum.tapuz.co.il/AnimalRights

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות בעלי חיים

ברוכים הבאים לפורום זכויות בעלי חיים!
הפורום בא לתת במה לתהיות, מחשבות ובקשות בנושא ניצול ופגיעה בבעלי חיים. לבעלי חיים יש זכויות שמגיעות להם ויש להכיר בכך, כשם שבמהלך ההיסטוריה הכירו בזכויות של קבוצות אנושיות החוות דיכוי, כגון השחורים והנשים.
מאות מיליוני בעלי חיים מעונים בישראל כל שנה, עינויים קשים שלא היינו חולמים לגרום לבני האדם האכזריים ביותר עלי-אדמות. בעלי החיים מעונים בתעשיות המזון (בשר, ביצים וחלב), בתעשיית הלבוש (לשם ייצור פרוות ועורות), בתעשיית הבידור (קרקסים, מרוצים, גני חיות ועוד) ובתעשיית הניסויים. בנוסף, כלבים וחתולים רבים נזרקים לרחובות, ננטשים בצידי הכביש, עוברים התעללות פיזית וחווים סבל עצום.
את הסבל הזה אנחנו יכולים למנוע. בעלי החיים זקוקים לעזרתנו. רוב בני האדם סביבנו אינם לוקחים בחשבון את כאבם של בעלי החיים הכרוך בפעולותיהם היומיומיות. רוב בני האדם אינם מודעים להתעללות העצומה בבעלי החיים שמתרחשת כעת. תפקידינו הוא להגביר את מודעותם. אנו צריכים להפיץ את המידע על מצבם של בעלי החיים באופן בו בני אדם יוכלו לקלוט אותו, ולפעול למענם.
ההתעללות בבעלי חיים אינה גלויה, אך קל מאוד להצביע עליה. אנחנו צריכים לעשות זאת. בקישורי הפורום ובהודעות בפורום תוכלו ללמוד על הפגיעה בבעלי החיים ועל פירוש המושג "זכויות בעלי חיים". בעמודי הגלריה תוכלו למצוא תמונות קשות של בעלי חיים שעברו התעללות. גודל התמונות בגלריה מותאם להדפסה איכותית. תמונות לצפייה ולהפצה באינטרנט ניתן למצוא באתרים מקישורי הפורום.
על מנת שהפורום יעזור לבעלי חיים ככל הניתן, מספר המלצות חשובות:
הפורום שלנו הוא במה ציבורית החשופה בפני כל העולם. כשאתם כותבים בפורום, למרות שזהותכם מוסתרת, דמיינו שאתם עומדים על במה ונואמים במיקרופון מול קהל רחב. האנשים שעליהם אנחנו כותבים קוראים את הפורום ומחפשים אותנו, ומפעם לפעם מאיימים בתביעות.
בכדי שהפורום ישמש במה ציבורית מכובדת לנושא החשוב שלנו, יש להשתמש בשפה "נקיה" ולהימנע בכל עת מפגיעה מכוונת בכותבים אחרים, מהתקפה אישית שלהם ומהודעות הקשורות אליהם באופן אישי ושאינן קשורות בנושא הפורום.
שרשור: מאחר ומוצגות בעמוד הראשי רק 15 הודעות ראשיות ויש לנו אינטרס לשמרן לאורך זמן, אנא שרשרו (הוסיפו הודעתכם כתגובה להודעה קיימת) אל הודעה העוסקת באותו תחום או בנושא דומה (למשל כתבות וקישורים, אימוץ כלבים וחתולים). אם אינכם בטוחים, התייעצו בהנהלת הפורום בנושא. ** אנא קבלו בהבנה שרשורים שמבצעים מנהלי הפורום - מטרתנו היא להעלות שרשורים והודעות מהדף הקודם.
הודעות אישיות למשתתפים בפורום ניתן לכתוב לתיבת המסרים של המשתמש - בתחתית הודעתו מוצב קישור בשם "מסר למחבר/ת".
רבים הם התכנים הקשים המועלים לפורום (קטעים, סרטים ותמונות). אתם מתבקשים להזהיר לפני תמונות וסרטונים קשים במיוחד שאתם מעלים אל הפורום.
אין לפרסם בפורום זה מוצרים או שירותים מסחריים משום סוג. ניתן לפנות לאישור הנהלת הפורום.
אל תנטשו את בעלי החיים. הישארו איתנו בפורום, כדי לעזור להם. בפורום מתפרסמות ידיעות על הפגנות וקריאות שונות לפעולה למען בעלי החיים.

אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בו: 
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article.aspx?ForumId=360&aId=98696

שלכם,
הנהלת פורום זכויות בעלי חיים
כתובתו המקוצרת של הפורום: http://forum.tapuz.co.il/AnimalRights
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום זכויות בעלי חיים! לפני כתיבה בפורום יש לקרוא את התקנון - כתיבה בפורום מהווה הסכמה לתנאיו.
הודעות הנוגעות לאופן ניהול הפורום יש לשלוח מסר באמצעות 'מסר למנהלים'.
הודעות הנוגעות לאופן הניהול שיכתבו על גבי הפורום עשויות להימחק, ובכל מקרה לא יטופלו.
המשך >>

לצפיה ב-'הודעה לעיתונות מטעם קסטרו '
הודעה לעיתונות מטעם קסטרו
10/10/2005 | 14:53
90
8

הנהלת חברת קסטרו קיימה הבוקר מפגש עם פעילים למען בעלי החיים בישראל ונציגי אגודת "תנו לחיות לחיות", במהלכה הודיעה כי תפסיק לשווק את מוצרי הפרווה לכל המאוחר עד סוף חודש נובמבר הקרוב

גבי רוטר, מנכ"ל משותף קסטרו, אמר היום: חברת קסטרו מאמינה בצדקת המאבק למניעת התעללות בבעלי חיים ולכן החליטה להפסיק את שיווק מוצרי הפרוות לכל המאוחר עד סוף חודש נובמבר הקרוב. זאת, בנוסף להחלטתנו מתאריך ה- 15/9/05 בה התחייבנו להפסיק כל עיצוב וייצור של מוצרי פרווה.

אתי אלטמן, דוברת ומייסדת "תנו לחיות לחיות", אמרה: "התרשמתי מכנותו ורגישותו של גבי רוטר לנושא. אני מודה לו על החלטתו להפסיק לשווק פרוות בחנויות הרשת".

נציגי הפעילים למען זכויות בעלי החיים בישראל, שנכחו בישיבה, ליאור חיימוביץ ויואב ניסים, אמרו כי הם תומכים בהחלטה ומברכים על כך.

ענת רפואה, פעילה לזכויות בעלי החיים בישראל: "אנו מודים לגבי רוטר ולהנהלת קסטרו על החלטתם וקוראים בזאת להסיר את החרם הציבורי נגדם".

בברכה,

רן רהב
דובר קסטרו

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הודעת קסטרו בעיתונות'
הודעת קסטרו בעיתונות
10/10/2005 | 14:55
לדעתי נחכה עד שנראה במו עיננו שהפרוות הוסרו מן המדפים, ואז אם עדיין יהיה מישהו שרוצה לקנות משם, הוא חופשי לעשות כרצונו
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-' קטעים'
קטעים
10/10/2005 | 14:56
למה לא היום, למשל? כמה טלפונים לסניפים, והפרוות יורדות מן המדפים. התודות הנרגשות ממש לא במקום.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'עוד סחבת, עוד 1 באפריל.'
עוד סחבת, עוד 1 באפריל.
10/10/2005 | 14:57
לצפיה ב-'"כנותו ורגישותו של גבי רוטר"'
"כנותו ורגישותו של גבי רוטר"
10/10/2005 | 15:03
1
1
לצפיה ב-'הם חוכמולוגים בקסטרו....'
הם חוכמולוגים בקסטרו....
10/10/2005 | 15:21
1

בסוף נובמבר-תחילת דצמבר מתחילים הסיילים. עד אז הם רוצים למכור את פרוותיהם לכל המרבה במחיר

באמת לא ברור לי למה פעילי זב"ח לא התעקשו שהפרוות יורדו מהמדפים לא היום אלא אתמול ולמה מיהרו להכריז על הפסקת חרם הצרכנים
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'עוד חודש, חודשיים,שנה, שנתיים לעולם'
עוד חודש, חודשיים,שנה, שנתיים לעולם
10/10/2005 | 15:20
1
1
פשוט בושה של חברה

רק מושכים זמן

שיפסיקו לשחק אותה

חברה שרוצה מורידה מוצרים מהמדפים באופן מיידי!

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'החרם על קסטרו חייב להמשך'
החרם על קסטרו חייב להמשך
10/10/2005 | 15:45
1
עד שאחרון מוצרי הרצח ירד מהמדפים .
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'לא מסירים שום חרם ציבורי'
לא מסירים שום חרם ציבורי
10/10/2005 | 15:54
את כל ההערכה שהיתה לי לחברה הזאת הם הרסו במו ידיהם. מעורר בי חלחלה רק מהלסתכל בחלון הראוה שלהם ולא מעניין אותי הבולשיט של "נוריד את הפרוות עד נובמבר". קסטרו הפסידו לקוחות די נאמנים בגלל הפרוות.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'קודם כל טוב שהוחלט להוריד את'
קודם כל טוב שהוחלט להוריד את
10/10/2005 | 16:08
3
המלאי מהמדפים, דבר שני, הם עוד מנסים להציל את ההפסדים מהרצח ובזה אנחנו לא ניקח חלק, לכן צריך להמשיך להפגין.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'ברור לכם שזה טריק שיווקי'
ברור לכם שזה טריק שיווקי
10/10/2005 | 16:09
קסטרו מוציאה הודעה לעיתונות שיש ללקוחות שלה רק חודש אחד לקניית פרוות, אתם קולטים איזה רווחים הם עושים על גבינו? או בעצם על גב הארנבות/השועלים האומללים.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'enbalush, הפעם אני לצידך'
enbalush, הפעם אני לצידך
10/10/2005 | 18:20
1
מבחינתנו כמו אצל קסטרו, העסקים כרגיל.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'זו התקדמות '
זו התקדמות
10/10/2005 | 22:22
לצפיה ב-' עם כל הכבוד '
עם כל הכבוד
10/10/2005 | 16:23
1
זה לא מן המקרים בהם ראוי להתרפס בפני אנשים שהדבר היחיד שהם רגישים לו הוא שיפוע הקווים שמייצגים מכירות ורווחים בגרפים שבמצגות ה-powerpoint שלהם. כמו תמיד, הנהלת קסטרו שוב מסרה הודעה שמשמעה "מכירת הפרוות נמשכת בינתיים" ושכל תכליתה לסלק את המפגינים והמטרידים מן החנויות ומקווי הטלפון. לא מדובר כאן בבעלי שררה שצריך לשמור איתם על יחסים טובים. אלה בסך הכל קומץ תוצרים מן הסוג הירוד והסטנדרטי ביותר שמוליד הקפטיליזם. אין שום סיבה להודות להם ולשבחם כל עוד הם ממשיכים לעשות רווחים מעינויים אכזריים של בעלי חיים. אולי גבי רוטר הוא איש שיודע להקסים, ואולי שמו משהו שמטשטש ומשבש את שיקול הדעת בקפה של "נציגי הפעילים למען זכויות בעלי החיים בישראל" שהשתתפו בישיבה. על כל פנים, אין ספק שכעת נושמי לרווחה גם בחנויות בגדים אחרות שמוכרות פרוות.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'ההפגנה'
ההפגנה
10/10/2005 | 16:04
5
האם עדיין מתקיימת היום ההפגנה נגד קסטרו? השאלה היא בעקבות ההודעה שלהם לעיתונות.
אני אשמח לתשובה בהקדם, כי אני צריכה לצאת מהבית ב-20 דקות הקרובות כדי להגיע בזמן...
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כן, ההפגנה מתקיימת והחרם נמשך'
כן, ההפגנה מתקיימת והחרם נמשך
10/10/2005 | 16:52
4
ההישג חשוב, אך חלקי.
בברכה,
מנשה
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'למרות החלקיות, זהו הישג חשוב'
למרות החלקיות, זהו הישג חשוב
10/10/2005 | 17:53
3
אני רוצה להבהיר שלמרות שזה אינו סוף המאבק, יש להעריך את ההישג - קסטרו היא גוף כלכלי, והיכולת להסיר מהמדפים ושוב להוציא הודעה מתוקנת לעיתונות אינה דבר נפוץ בגופים כלכליים. שימו לב לציטוט הבא ששונה לחלוטין מההודעה לעיתונות הקודמת שכלל לא התייחסה להתעללות:
גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקסטרו, אמר כי "קסטרו מאמינה בצדקת המאבק למניעת התעללות בבעלי חיים ולכן החליטה להפסיק את שיווק מוצרי הפרוות. זאת, בנוסף להחלטתנו מתאריך ה- 15/9/05 בה התחייבנו להפסיק כל עיצוב וייצור של מוצרי פרווה".
המאבק יימשך, אך חשוב שנדע להעריך את תוצאות הביניים.
בברכה,
מנשה
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'מבחינתי, מה שקסטרו'
מבחינתי, מה שקסטרו
10/10/2005 | 18:00
2
2

עשו החורף עם הפרוות הוא בלתי נסלח. נכון. פעילי זב"ח עשו כברת דרך היום, וגם אם זה לא סוף המאבק, יש בכך איזשהו הישג. אבל לא סוף פסוק.

בלי קשר להחלטה "כן מחרימים אן לא מחרימים" - אני, אישית, לא אקנה מהם עוד בחיים. לא אני ולא בנותיי. זעקת המתים בייסורים תלווה אותי לנצח.

אז בלי שום קשר לתוצאות הפגישה היום - אני בקסטרו לא אקנה יותר (לא שקניתי ממהם הרבה בעבר).

לא ברור לי בכלל מה היה הצורך הזה בשיווק פרוות במדינה החמה שלנו שבקושי יש כאן חורף. מה לנו ולפרוות? הלאסקימוסים היינו?
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'גופים כלכליים צריכים להבין שהיענות'
גופים כלכליים צריכים להבין שהיענות
10/10/2005 | 18:13
לציבור תגרום להסרת חרם רשמי, ובהחזרת לקוחות לחנויות, אך לא בהחזרת כל הלקוחות. חלק מהנזק התדמיתי שנגרם לקסטרו אינו ניתן לתיקון, וגופים אחרים צריכים ללמוד היטב את פרשת קסטרו ולבחון את מעשיהם.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'גם אם זו היתה ארץ קרה'
גם אם זו היתה ארץ קרה
11/10/2005 | 09:09
אסור היה לנו לרצוח בעלי חיים כדי ללבוש את פרוותם .
אפשר להתקין פריטי לבוש רבים שמחממים היטב בחורף
אשר עשייתם אינה כרוכה ברצח בעלי חיים .
בזמנו , שהיתי בצפון ניו-המפשייר , באזור ההרים הלבנים ,
בשיא עונת החורף . בשלב מסויים , מעלות החום ירדו למינוס
30 צלסיוס . איש מן הנוכחים שם לא לבש בגדים שבעטים רצחו
בעלי חיים . טיילנו ביערות השלג הקפואים , והבגדים הצמחונים
שמרו לחלוטין על חום הגוף . מלבד זאת , היו אנשים שספרו לי
ששהו במקומות קרים אף יותר , והלבוש הצמחוני שלבשו ענה על
כל דרישותיהם לשמירת חום הגוף . כך שמי שרוצח בעלי חיים
(במישרין או בעקיפין) כדי להשיג את פרוותם או עורם , מבצע
רצח בדם קר (או שותף לרצח בדם קר) . ואין כל תרוץ , ולו גם
הקלוש ביותר , שיכול להצדיק את מעשה הרצח . אותם דברים
אמורים גם לגבי מזון . וגם לגבי כל מוצר אחר מן החי .
מעבר לדברים האלה , יש לזכור , שרצח הוא רצח , ולעולם לא
תהה הצדקה למעשה רצח .
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'למה רק עד סוף החודש'
למה רק עד סוף החודש
10/10/2005 | 17:16
לא מסירה את החרם לעולם אם לא יוסרו המוצרים מהמדפים במיידי!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הפגישה עם קסטרו'
הפגישה עם קסטרו
<< ההודעה הנוכחית
10/10/2005 | 19:35
58
17
הפגישה עם קסטרו נמשכה שלוש שעות. זו היתה פגישה קשה, בה נאחזו שני הצדדים בעמדותיהם בעקשנות: אנחנו על פינוי הפרוות מייד והם על מכירתם עד גמר המלאי. למרות כל הנסיונות שלנו לשמור על שיח תרבותי, הגענו לטונים גבוהים מאוד, שכמותם לא ידע משרדו המפואר של רני רהב.

מנכ"ל קסטרו, גבי רוטר, הודה שלא ידע באיזו התאכזרות כרוך ייצור הפרוות. כאשר ראה את הסרטון הוא הורה חד-משמעית לעצור את המשך הזמנת ייצור הקולקציה מהפרוות האמיתיות. במקביל הוא עצר קמפיין פרסומי מושקע שהיה אמור לקדם את מכירת בגדי הפרווה.

רוטר מרגיש שהוא עשה מה שנדרש בכדי לעצור את המשך ייצור הפרווה. הוא חושב שבפרסום היקר שהשקיע בעיתונות בפרסום הכרזת הפסקת הייצור, הוא עשה מעל ומעבר לנדרש. הוא חושב שהוא נהג בסדר גמור בהתחשבו ברגשות הציבור.

יחד עם זאת, כאיש עסקים (מצליח מאוד, יש להודות), הוא עומד על החלטתו כן למכור את הפרוות שנמצאות כבר במחסנים, וזאת "בחסות" ההבטחה שלו שהסחר בפרוות לא יימשך מעבר לכך.

גבי רוטר וצוותו, יחד עם רני רהב, עשו ספין והאשימו אותנו באחריות על העליהום הציבורי נגד קסטרו בכלל ונגד גבי רוטר בפרט, תוך שהם מצטטים איומים שהגיעו אליהם על חייו של רוטר ועל חיי בני משפחתו.

אנשי קסטרו באו מצויידים עם קלסרים עבים שמכילים את כל הפרסומים, ההודעות, הטוקבקים והכתבות שהתפרסמו בתקשורת ובאינטרנט (כולל כל ההודעות בפורום שלנו). הם היו מופתעים מאוד להיווכח עד כמה הציבור כועס עליהם. והם חיפשו להאשים אותנו.

אנחנו שמנו את הדברים על השולחן כהווייתם: הבהרנו להם שאנחנו, פעילי זכויות בעלי-החיים, תפקידנו ליידע את הציבור ולנקוט עמדה כנגד התעללות בבעלי-חיים. הציבור נגדם לא בגללנו אלא בגלל מה שהם עשו. הציבור לא קנה את הבטחת "עד גמר המלאי". הציבור לא רוצה את החיות המתות תלויות נגד עיניו. הקראנו להם גם את המכתב שנשלח אליהם מחברי "ארץ נהדרת".

בשורה התחתונה, בסופו של דיון סוער מאוד, הגענו איתם, בקושי רב, להסכמה שהם ימשיכו את מכירת הפרוות עד לסוף נובמבר ("אמצע החורף" כהגדרתם), ולאחר הסרת הפרוות הם מתכננים לצאת בעצמם בקמפיין נגד התעללות בבעלי-חיים. בנוסף, הם מתכוונים לתרום חלק מההכנסות ממכירת הפרוות לפרוייקט חברתי כלשהו.

לומר לכם שיצאתי משם מאושרת יהיה שקר גס. זה ממש לא מה שרציתי, אבל זה היה המקסימום שיכולנו להשיג. כן התרשמתי מהכנות ומהכוונות הטובות של גבי קסטרו ושל כל אנשי קסטרו והיחצ"נים שלהם.

באופן אישי, אני חושבת שעדיף שנמקד כעת את האנרגיות החזקות שלנו במאבקים אחרים. אתם, כמובן, תחליטו מה ברצונכם לעשות.

אני מודה לכולכם על מאמציכם ונחישותכם, אני מודה לליאור חיימוביץ' ויואב ניסים שליוו אותנו במגעים עם קסטרו, תודה מיוחדת לאתי אלטמן, ותודה גדולה לחברי "ארץ נהדרת" ולאיילת זורר שנרתמו לעזור לנו במאבק.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'ענת כל הכבוד לך!'
ענת כל הכבוד לך!
10/10/2005 | 19:57
שמחתי לקרוא על התגובה שלך, ועל הפגישה הרצינית עם מנהלי קסטרו ורני רהב.

אני לא מאמין לרגע שהם יפסיקו את המכירה של הפרוות.

כמו תמיד, מחר יהיה לו עוד איזה תרוץ חדש.

כפי שכתבתי בעבר, חברה שרוצה מפסיקה באופן מיידי ולא מורחת את הציבור
זה בדיוק כמו שמפעל מזהם ומבקשים ממנו להפסיק ולנקות אחריו.

הבעיה הרצינית של המאבק פה היא שלקסטרו יש יותר כסף ואנשי שיווק שידעו לסובב את המילים ולהחליק את מה שקורה כאן.

בסופו של דבר, קסטרו יוצאים כאילו הכי בסדר בעולם
ביקשו מהם והם מפסיקים מתישהוא - גם קיבלו פירסום וגם מרווחים כסף.

אני מאוד שמח ומעודד את כל האנשים שתרמו למאבק החשוב הזה ומזלזל זלזול עמוק במנהלי קסטרו ובמר רהב.

אני חושב שלקסטרו ניתנה כאן הזדמנות לראות כמה הם בסדר וכל פעם מנסים להמשיך ו"לעבוד" על הציבור.

חבל מאוד שצריך את ארץ נהדרת ואיילת זורר לדברים כאלו.

אבל דבר אחד אני בטוח, הציבור קניה בישראל לא מטומטם - הוא יודע טוב מאוד עם מי יש לו עסק.

אני חושב כמוך, שצריך לעבור למקומות אחרים ולבדוק את הנושא שוב בתאריך שקסטרו הבטיחו.

יש עוד כמה דברים חשובים כרגע דוגמת בת גלים בחיפה.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול להכריח אותנו לקנות'
אף אחד לא יכול להכריח אותנו לקנות
10/10/2005 | 20:01
1
בקסטרו could they?
במבטא הבריטי של הפרסומת המתיפיפת..
TOO LATE FOR DAMN SURE
חבל על כל החיות שמתו באכזריות וחבל שלא הורידו מיד מהמדפים.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'מעריכים נכונות-לא חייבים לקנות'
מעריכים נכונות-לא חייבים לקנות
10/10/2005 | 20:09
כל הכבוד לכל מי שנטל ונוטל חלק במאבק נגד הפרוות ונגד קסטרו.
כל הכבוד גם למנכל קסטרו, זה לא קל חבר'ה להודות בדברים, להגיע להחלטות כאלה, ולצאת בהרכזות כפי שעשה.
אם זאת, באמת, אנו לא חייבים לקנות, בודאי כל עוד נראה את החיות המתות תלויות על המדפים.
גם זו דרך מאבק, דרך הכיס - בצורה הכי לגיטימית ומעשית שאפשר.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אני אסלח להם'
אני אסלח להם
10/10/2005 | 20:16
1
במידה ויהפכו את דרכיהם ויתמכו כלכלית בגוף כמו "תנו לחיות לחיות" למשל.
עד אז הם מוחרמים.

כל הכבוד לך ענת רפואה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'רוברטה אני מסכים איתך'
רוברטה אני מסכים איתך
10/10/2005 | 21:34
אנחנו גם לפני כיפור ולסלוח זה דבר מאוד אמיץ

גם בלי קשר לתקומה לתנו לחיות לחיות, כל גוף שתומך בצורה כזו

או אחרת בבע"ח יתקבל בברכה

שווה להפסיק עם הציניות ולבחון את התגובה ואת הפעולה של קסטרו

ביום ה ש בו הם אמורים להוריד את הפרוות.

אני לפחות אעשה את זה

חג שמח לכולם ותודה
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'לא קונה '
לא קונה
10/10/2005 | 20:43
1
לא קונה את מה שפורסם בהודעה לעיתונות
לא קונה את מה שיוצא מאמתחתו של רני רהב
לא קונה את תמימותו ורגישותו של גבי רוטר
לא קונה יותר את קסטרו - לעולם !!!!!!

אין מחילה ואין סליחה (גם ערב יום הכיפורים) - במיוחד לאור אי העמידה במילה מצד קסטרו בסיבוב הראשון של הבטחותיה, שבעקבותיו, אנו התמימים האמנו שמשהו השתנה ונתנו צ'אנס לסיום הגון והוגן של השערוריה. ונוכחנו, כי טעינו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'גם אני לא קונה תשקרים שלהם!!!'
גם אני לא קונה תשקרים שלהם!!!
10/10/2005 | 22:51
תמשיכו להחרים אותם.
אל תהססו לרגע.
שקרנים מניפולטיבים.
הם עוד מעיזים להתלונן על הטוקבקים של אוהבי החיות? שיתביישו!
מה הם חשבו שאנשים עם לב ישבו בחיבוק ידיים כשהם גורמים לסבל הזה???
ועוד בשביל אופנה מסריחה.
לעזאזל
שיקראו טוב טוב את מה שאני כותבת עכשיו כל אלה שמבקרים פה מטעם קסטרו:
לא רק בגלל הפרוות אני ומשפחתי לא ניכנס יותר לקסטרו,אלא גם בגלל האדישות והחוסר התחשבות של המוכרות בחנויות שלהם-כמה חוצפה יש להם בפרצוף להסתכל לי בעיניים ולדבר בשבח הפרוות!

קסטרו איתי גמרתם.
לתמיד.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'מחיר הכניעה לטרור - פרק II'
מחיר הכניעה לטרור - פרק II
10/10/2005 | 20:52
48
אני מאוד מצטער, אבל ההתרחשות הזו מקוממת ביותר. היום שילמנו עוד מחיר עבור כניעה לטרור: עוד סחף אידאולוגי. כותרת ההודעה הזו לקוחה מהודעה שכתב כאן פעם fnord0, אודות ה"הסכמות" אליהם הגיעו אלה שעשו "משא ומתן" עם השירותים הוטרינריים בעניין בעלי חיים משוטטים.

לא ברור לי איך בדיוק התגלגלו תל"ל וענת רפואה לפגישה הזו. זה ממש נחמד לקסטרו להציג את זה כאילו "יש משא ומתן" - שבסופו יש "הסכמות", אבל אף אחד לא הסמיך, כך נדמה לי, איש מהנוכחים, לנהל משא ומתן בעניין הזה. למען האמת, ההודעה הזו מלפני יומיים לא מרמזת - בלשון המעטה - שצפוי היה להתקיים משא ומתן. הקמפיין הזה נולד פה בפורום, (והנה לכם הדגמה כיצד כדי להזיז דברים - לא צריך להיות חבר באיזו עמותה, או ועד, או להחשף לאיזה "מידע סודי" ששמור למעטים - כל הכבוד לפעילים). אנשי הפורום יזמו והזיזו והלכו להפגנות. ופתאום התחילו איזה "פגישות עם קסטרו", שבסופן הציבור שומע שני קולות, אחד "קיצוני" ואחד "מתון" - אפילו בדבר טריויאלי כמו פרוות:

מצד אחד את הקול של אלה שנפגשו עם קסטרו, שהם מ"תנו לחיות לחיות" (כלומר אוהבים חיות), ו"פעילה לזכויות בעלי חיים" (כלומר ממש ממש אוהבת חיות) שאמרו שהמנכ"ל הוא מותק, שידרו ש"יש הסכמה בתום הפגישה", נתנו לקסטרו לרדת מהעץ, ואפילו - קראו לסיום החרם.
אני מאוד מקווה שמדובר פשוט בעיוות חד של הדברים ע"י העיתונות, שהדברים האלה לא באמת נעשו, ולא באמת נאמרו.

מצד שני היתה איזו תזכורת - שמזל גדול שהיא בכלל הופיעה, ש"הפגישה לא התקיימה עם אנשים הפורום לזכויות בעלי חיים, והחרם נמשך"

אנחנו לא כאן בשביל "להבין" את אלה שמתפרנסים מהתעללות בבעלי חיים, ונראה לי שיש כאן מי ששכחו את זה. קסטרו החליטו להכניס פרוות לקולקציה. הם הכריזו מלחמה גלויה על בעלי החיים, פשוט משום שחשבו שהם יכולים. הם בעסקי האופנה, ועניין הפרוות והמחאה נגדן הוא - איך נאמר - לא ממש חדש. הם עשו שיקול מונע רווח כלכלי. זו חובתנו לגרום להם לשלם עד השקל האחרון על הטעות הזו, כי על טעויות משלמים.

אנשי הפורום, והתנועה לזכויות בעלי חיים בארץ התחילו לייצר כאן הרתעה. ההרתעה הזו - מקורה בכך שהפעילים הצליחו לעשות שרירים, תוך שידור חד וברור שאותנו לא "מורחים", ואנחנו לעולם לא נוותר. ומה אז? פתאום הסתחבקנו עם קסטרו?

די לקפוץ לכותרות.
די לשדר את הידידות המאוסה הזו עם אויבי בעלי החיים. אין פה ידידות, יש פה רק כוח - כלכלי וציבורי.
די למכור את בעלי החיים, את החברים במאבק לשחרורם, ואת המאמץ המלחמתי.

שי משולם
עושה פרצוף כועס.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'ללא נושא'
ללא נושא
10/10/2005 | 21:39
1
לצפיה ב-' מילים כדורבנות!'
מילים כדורבנות!
10/10/2005 | 22:14
4
אנשי הגייס החמישי, יעשו הכל בשביל פגישה עם שועי עולם, הכל בשביל סיגריה עם שוטר.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אין בך טיפת בושה?!'
אין בך טיפת בושה?!
10/10/2005 | 22:28
3
לקרוא לענת רפואה גיס חמישי. מעניין איזה טיפוס מסתתר מאחורי הכינוי שלך.
מרשה שלעצמו לפגוע באנשים כל כך טובים. תתבייש.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הוא לא אמר ענת רפואה'
הוא לא אמר ענת רפואה
10/10/2005 | 23:13
2
הוא לא קרא דווקא לענת רפואה הגייס החמישי, הוא סתם אמר "אנשי הגייס החמישי". זה שאת הסקת שהכוונה לענת זו המסקנה האישית שלך.
ואם זה מה שהסקת בעצמך, כנראה שזה אומר משהו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כן מאוד קשה להבין'
כן מאוד קשה להבין
10/10/2005 | 23:24
1
מעניין מי היה בפגישה. יש דרכים להביע עמדה ולא דרך כה מגעילה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'מה לעשות'
מה לעשות
10/10/2005 | 23:44
מה לעשות שהעובדות כנראה מדברות בעד עצמן, שזו המסקנה ההגיונית היחידה שאפשר להגיע אליה.
מה לעשות שיש פעילים בתנועה שמוכנים לעשות פשרות והסכמים עם רוצחים שזו האסוציאצה שקופצת לראש.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'רגע'
רגע
10/10/2005 | 22:15
אומרים לי שלא משתדר הדבר הנכון מהניסוח בסוף: "עושה פרצוף כועס". כאילו אני לא באמת מתכוון למה שכתבתי או משהו.

אז רק למען ההבהרה, אני מאוד מתכוון לכל מה שכתבתי, אני חש שזה דבר סופר רציני, ומקורו של הניסוח "עושה פרצוף כועס" הוא במקום לשים את האייקון של תפוז כועס.
הייתי צריך פשוט לכתוב "כועס" וזהו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
10/10/2005 | 22:26
22
החרם לא ייפסק, לא קונה את הלוקשים שלהם.
גם אם היה סיכוי קלוש שאני אי פעם אקנה בקסטרו, הסיכוי הקטן הזה נעלם לחלוטין.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'==איך היתה ההפגנה היום???=='
==איך היתה ההפגנה היום???==
10/10/2005 | 22:54
21
כמה באו?איך הגיבו בחנות?
לצערי לא יכולתי להגיע
סליחה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הגיעו מעל 85 אישה,'
הגיעו מעל 85 אישה,
11/10/2005 | 01:19
2
היה ממש טוב לפי דעתי, הייתה נוכחות טובה, וההפגנה נמשכה 3 שעות.
קסטרו ניסו להגיש לנו כוסות מים, כנראה שאין להם כבר תקציב ללימונדה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אני מקוה שלא לקחו מהם מים, נכון?'
אני מקוה שלא לקחו מהם מים, נכון?
11/10/2005 | 01:29
1
3
לצפיה ב-'מה פתאום.'
מה פתאום.
11/10/2005 | 01:33
1
לצפיה ב-''
11/10/2005 | 12:54
17
לצפיה ב-''
11/10/2005 | 12:55
8
1
לצפיה ב-''
11/10/2005 | 12:56
7
לצפיה ב-''
11/10/2005 | 12:57
6
לצפיה ב-''
11/10/2005 | 12:59
5
לצפיה ב-''
11/10/2005 | 13:01
4
3
לצפיה ב-''
11/10/2005 | 13:31
1
ואחת בשביל מקדונלדס מלפני שנתיים בירושליים

וננצל את השרשור להזכיר שה16 לאוקטובר (ראשון) הוא היום הבינלאומי נגד מקדונלדס,לכבוד המאורע בשישי הזה תהייה פעילות בתל אביב שתתחיל בשעה 12 בגינת שינקין ותכלול חלוקת אוכל טבעוני דוכני הסברה תאטרון רחוב צעדה והפגנה מול סניף מק הקרוב
וביום ראשון עצמו תהיינה פעילויות בחיפה ירושליים כפר סבא (אותם שב"י מארגנת , הם יערכו סימולטנית ויהיו בהם תיאטרוני רחוב ממש חביבים) והפגנה בהרצליה!
כמו כן ביום ראשון תתקיים ב"סלון מזל" (רח' אלמונית 3)בשעה 9 הקרנה של סרט שמתעד את תביעת הדיבה שמקדונלדס הגישה נגד פעילי גרינפיס באנגליה כדי להשתיק בכוח את המחאות נגדם וחשיפת הפשעים שלהם לעיני הציבור.

עד כאן הנצל"ש ^-^
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'חחח את אוהבת להתאפר הא?'
חחח את אוהבת להתאפר הא?
11/10/2005 | 14:47
2
1
אחלה תמונות, אחלה שלטים!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אאוטינג'
אאוטינג
11/10/2005 | 19:43
1
2
לצפיה ב-'הא?'
הא?
11/10/2005 | 20:21
1
לצפיה ב-'כל הכבוד! מצטער שלא הגעתי הפעם!'
כל הכבוד! מצטער שלא הגעתי הפעם!
11/10/2005 | 16:25
1
(הכלב שלי עם קילקול קיבה רציני...)

אבל תמיד יש את הפעם הבאה! הבאה! והבאה!
שלטים נהדרים ואהבתי מאוד את חולצת הדם!!!

הראו אותכן/ם בערוץ 3 בכבלים בחדשות המקומיות ואמרו לי שגם בערוץ 2 או 10, לא זכרו לאמר לי איזה מהם אבל בטוח אחד מהם!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'גם היום אמורה להיות כתבה!'
גם היום אמורה להיות כתבה!
11/10/2005 | 16:35
כי הצילומים הטובים ביותר של ההפגנה היו כשהמהדורה כבר שודרה, הם שלחו צלם נוסף והתכנים כנראה יופיעו היום!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אל תיכנסי לשם, את תתלכלכי בדם!'
אל תיכנסי לשם, את תתלכלכי בדם!
11/10/2005 | 08:03
4
רק נבלה לובשת נבלה!
מרצח לא עושים הון, תפסיקו את האסון!
פרווה זה רצח! הפסיקו את הטבח!
לא רוצחת לא קונה! את קסטרו מחרימה!
קסטרו צבועים! קסטרו שקרנים! תורידו את הפרוות מהמ-ד-פ-י-ם!

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'לא עור לא פרוות! לא קונה חיות מתות!'
לא עור לא פרוות! לא קונה חיות מתות!
11/10/2005 | 10:18
לצפיה ב-'איף איף איף!'
איף איף איף!
11/10/2005 | 13:22
1
לצפיה ב-''
11/10/2005 | 15:24
שיט שיט אני חיפושית .
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'1234 רצח במעיל פרווה '
1234 רצח במעיל פרווה
11/10/2005 | 15:37
(במשקל 1234 רצח בלחמניה)
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'החושך עושה לכם רק טוב '
החושך עושה לכם רק טוב
11/10/2005 | 18:10
1
לצפיה ב-' '
10/10/2005 | 23:16
לצפיה ב-''
10/10/2005 | 23:19
10
עצם העובדה שאנשים שאמורים לייצג את התנועה מוכנים לשבת ולדבר בידידותיות כאילו כלום עם כאלו רוצחים מתועבים היא מספיק כדי לעורר בי בחילה, אבל זה שבסופו של דבר הם גם מוכנים לצאת עם "פשרה" במקום לדרוש הפסקה מיידית של ניצול בעלי-החיים עכשיו- זה כבר פשע בלתי-נסלח.
זה לא מה שנקרא זכויות בעלי-חיים. זה ההפך הגמור מזכויות בעלי-חיים.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'סליחה, על מה אתה מדבר?'
סליחה, על מה אתה מדבר?
10/10/2005 | 23:59
9
א. בקסטרו לא רוצחים את החיות. הם קונים פרוות מוכנות מחו"ל.
ב. ברור שחייבים לשבת ולדבר. המטרה שלנו היא לא סתם לעשות רעש ולהרגיש נורא מצפוניים -  אלא באמת לעזור לחיות! והדרך לעשות את זה זה חרם צרכנים+הפגנות + לשבת ולדבר עם החברה כדי שיבינו ויפסיקו. חייבים לשבת אתם.
ג. האנשים שישבו אתם לא מייצגים את התנועה. הבחור הרי בכלל לא פעיל, זה מישהו שפנה באופן פרטני. לגבי הפעילות שישבו, הן עשו זאת מיוזמתם. איש ואף ארגון לא מינה אותן או אישר להם את זה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'זהו בדיוק'
זהו בדיוק
11/10/2005 | 00:23
2
שמדובר כאן בחבורת אנשים שאף אחד לא מינה אותם לדבר בשמנו, אף אחד לא הסמיך אותם, אף אחד לא אישר להם, והם פשוט על דעת עצמם החליטו להכריז על עצמם כעל "נציגי זכויות בעלי-החיים" ועם זה לרוץ לתקשורת ובשמנו לגרום נזק למאבק.
נוצר מצב אבסורדי שהאנשים שלכאורה מייצגים את התנועה לזכויות בעלי-חיים, האנשים שבתקשורת מוצגים כאילו הם הנציגים שלנו, פועלים בניגוד אלינו.
הנזקים שהם גורמים לנו זה מילא- אבל מה שבאמת מקומם אותי זה שאת הנזקים הללו הם עושים את זה בשם התנועה לזכויות בעלי-חיים. הם לא התנועה לזכויות בעלי-חיים. אף אחד לא הזמין אותם לדבר בשמנו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'יש משהו במה שאתה אומר'
יש משהו במה שאתה אומר
11/10/2005 | 00:35
אני מסכימה שזה לא היה הכי בסדר שהם הלכו לשם ודיברו בשמנו כשאנחנו אלו שעומדים מול החנות וצועקים ולא שיתפו אותנו בכלל במה שקורה ("מאחורי הקלעים"). אבל מצד שני, יכולנו להמשיך את ההפגנות מפה עד להודעה החדשה ואם אותם אנשים לא היו מדברים איתם, ספק אם מישהו אחר היה עושה זאת בזמן. מה גם שזה לא משנה כל כך אם אלו היו כמה אנשים מהפורום או כמה אנשים מתנו לחיות לחיות או מאנונימוס. אלו אנשים שאכפת להם מהחיות, שפועלים מאינטרסים דומים לשלנו ויש לנו מטרות משותפות.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אנשים כמוך גורמים לשנאה'
אנשים כמוך גורמים לשנאה
11/10/2005 | 07:24
שנאה כלפי אנשים שתומכים בבעלי חיים ושנאה כלפי בעלי החיים. אם זה היה תלוי בך הם היו ממשיכים ביצור הפרוות.
נמאס מאנשים כמוך ודוגמאת "אמיר אבוטבול".
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'מודל שאק'
מודל שאק
11/10/2005 | 01:22
5
אני חולק על עמדתך בכמה נקודות:

א. נכון, הם (קסטרו) לא הורגים את החיות, הם "רק" מהוים חלק מכריע בייצור הביקוש למוצר, ע"י השקעה בלקדם אותו כאופנה, כמוצר לגיטימי, ואפילו סקסי, תוך כדי רווחים. אני יודע שזה לא משהו שצריך לומר לך, אבל רציתי לומר את זה משום שחשוב לי לתקן רושם שאולי נוצר כאילו החלק שלהם הוא "לא כל כך נורא". אולי הוא פחות נורא, אבל הוא עדיין, נורא ואיום, ומאוד משמעותי.

ב. יש לדבר ויש לדבר. בהודעה שכתבה ענת רפואה היא מתארת שהיחצנים שלהם עשו עבודה מעמיקה באיסוף כל ההודעות שיכולות לשמש אותם, כדי להלחם בנו. אני גם תוהה ביני לבין עצמי איך זה שהופיעו לא פחות מאשר אנשי  יס"מ כדי לפזר משמרת מחאה לגיטימית של כמה עשרות אנשים בסה"כ, מול קסטרו בפעם הראשונה. אחר כך - הם הודיעו שהם "לא יעצבו יותר מוצרים עם פרווה", שזו הודעה שלא שווה את הנייר שהיא כתובה עליו. עכשיו הם רוצים שנהיה סלחניים, וניתן להם להמשיך להפיץ את בגדי המוות שלהם בלי להפגע יותר מידי.

מה שאני רוצה לומר זה שלא מדובר באנשים שהפכו עורם. לא מדובר באנשים ש"מה שצריך זה להסביר להם במה מדובר, ולחזק אותם כשהם החליטו לשנות את דרכיהם". העור היחיד שהתהפך הוא העור של בעלי החיים בזמן פשיטת פרוותם - אבל את זה כולנו יודעים. הם מנסים לצמצם נזקים. הם מנסים לשמור על הרווח הכלכלי, כי הרווח הכלכלי זה אלוהים עבור עסק כלכלי. למה אנחנו צריכים לקפוץ כמוצאי שלל רב כש"הם מוכנים לדבר איתנו! הם מוכנים לשאת ולתת!" (והמילים "לשאת ולתת" יכולות להיות במרכאות - או לא). הם עושים את זה כי זה משרת את האינטרסים שלהם, אבל זה לא אוטומטית משרת את האינטרסים של בעלי החיים. אני לא רוצה להתיימר לומר שבמרבית המקרים הכניסה ל"שיחות" היא נגד האינטרסים של בעלי החיים אבל זה בהחלט כך עבור חלק לא קטן מהמקרים. הסיבה: עצם הכניסה לשיחות היא הישג עבור מי שמתעלל. זה מאפשר לצד המדכא לומר: הנה, אנחנו מקשיבים לצד השני. זה פותר את הצד המתעלל מלתת דו"ח מוסרי על מעשיו, משום שכל תוצר של המו"מ מקבל הכשר מוסרי של "משהו שהארגונים למען בעלי חיים הסכימו לו". נו, ואם זה משהו שהארגונים הסכימו לו, אז זה בטח בסדר!

למשא ומתן צריך לבוא בסיטואציות מסויימות בלבד. כניסה למשא ומתן לא יכולה להיות ברירת המחדל, אלא היוצא מן הכלל, כאשר יש שקילות כוחות, ששני הצדדים חושבים שאי אפשר להכריע אותה. אין כאן מצב כזה. המאבק הזה בפירוש משרת את האינטרסים של בעלי החיים בעצם קיומו. למה להפסיק אותו? למה לוותר? כל יום שעובר קסטרו מזיעים יותר. כל יום שעובר מתברר שכשהציבור אומר "לא להתעללות" הוא מתכוון לזה. כל יום שעובר הכח של המילים האלה "לא להתעללות" מתגבר. להגיע ל"הבנות" זה לא האינטרס של בעלי החיים. זה האינטרס של קסטרו.    

הכתרתי את ההודעה הזו בשם היומרני "מודל שאק". הסיבה היא לא משום שדרך הפעולה דומה, אלא משום שהיתה (ועוד יש כאן) הזדמנות ליצור כוח דומה. היו חברות שצריך היה לדבר איתן כדי לשכנע אותן שקשריהן עם HLS - עדיף שלא יהיו. אבל הדיבורים הללו - הם לא היו משא ומתן, והם אפילו לא באו מתוך שקילות כוחות - אלא מתוך עליונות כוח מוחלטת. מטרתם היה הסבר - מנומס, מחויט - ואפילו מעונב -  אך תקיף ובלתי מתפשר, שהמחיר הציבורי והכלכלי של קשרים עם HLS לא משתלם. היו חברות שצריך היה להפעיל לחץ ציבורי כדי שזה יקרה. והיו חברות שכשהן שמעו שהן ברשימה נבהלו לבד, אמרו לעצמן "בשביל מה אני צריך את זה?!", ניתקו את קשריהן עם HLS - ודבר ראשון הודיעו על זה - כדי לא לחטוף. חברות כלכליות עושות את הדבר הנכון רק כשהדבר הנכון מתיישב עם רווח כלכלי. ככל שמאבקים צודקים - (בין אם זה מאבק למען בעלי חיים, למען תנאי העסקת עובדים, או למען כל דבר אחר) - ידעו להציג קרדיט כגובים מחירים כלכלים כבדים יותר ממי שמנסה לדכא אחרים - כך השכנוע יהיה יעיל יותר.

הרי המדכאים מדכאים את קורבנותיהם משום שזה משתלם להם. אלמנט חשוב של המאבק כנגד הדיכויי הוא לכן, להפוך דיכויי ללא משתלם. כמה שהדיכויי יהיה יותר יקר למדכא, כך הסיכויי שלו להפסיק גדול יותר

ג. כאשר יש ישיבה, ובעקבותיה הודעה לעיתונות; כאשר הישיבה הזו היא לא בשם פלוני אלמוני אלא בשם "פעילת זכויות בעלי חיים" ו"תנו לחיות לחיות" - מתקבל הרושם שמדובר בנציגות, שניהלה מו"מ תחת מנדט. כאשר אנשים כאלה יוצאים גם בקריאה מן הפגישה הזו "לסיים את החרם" - זה בפירוש משהו שיש לו הד בציבור. הגב' יוכבד זליבנסקי מרחוב נהריים בתל אביב לא מבינה מה זה פורום זב"ח. היא גם לא מתעמקת במה המשמעויות ואיזו גנבת דעת זאת ש"נוריד את הפרוות מהקולקציה הבאה / מסוף נובמבר". כל מה שהיא, והשכן שלה, והבן שלה, והנכדה שלה מבינים מבלי להיות מצויים בפרטים, זה שנציגים של מי שעלו על בריקדות נגד קסטרו בגלל הפרוות - אומרים עכשיו שקסטרו דווקא בחורים ממש נחמדים, שהם "בסדר", ושהם מבקשים להסיר את החרם. מה שגברת זליבנסקי, הבן שלה, והנכדה שלה למדים מזה, זה שגם אם עולמם זועזע ממראות בע"ח שפרוותם נפשטת, זה בסדר - זה עבר. אפשר לחזור לאדישות של תמול שלשום. אני חושב שזה מה ששיחות - והודעה לעיתונות כזו - עושים, וזה באופן מובהק בניגוד לאינטרס של בעלי החיים.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'מה לחרם ולשאק?'
מה לחרם ולשאק?
11/10/2005 | 10:43
4
אני מסכים איתך על הנקודה האחרונה בדבריך.
אך על הקודמות לו.
קודם כל - החרם הזה לא נוהל בצורה של מודל שאק, ולכן אין טעם להביא את ההשוואה. שנית - תמיד, גם במודל שאק, מעלים את זה בפני החברה עצמה ומזהירים אותה מפני השלכות מעשיה. גם צריך לזכור - "קסטרו" אינה המקבילה לGLS בסיפור, אלא מקבילה לאחת החברות שיצרו עמן קשר, כלקוחות של HLS. כי קסטרו אינה פושטת הפרוות, אלא משתמשת בהן.
תמיד יוצרים קשר עם החברה, תמיד יושבים עם החברה.
הדרך שבה אתה מדבר קוראת למלחמה ללא הפסקה, ומלחמה לעולם לא תורמת לאף אחד, כשאין אפשרות לשלום. אנו לא נלחמים בקסטרו בשם האדמה או בשם המלחמה. אנו מנסים להביא לידיעת הציבור עוול שנעשה. חובתנו המוסרית והפרקטית היא לשבת עם הנציגים של כל גוף ממנו אנו מבקשים להפסיק לגרום עוול כלשהוא, להסביר לו, לקבל את תגובתו, ולהגיב בהתאם. לא להתפשר על גבם של בעלי החיים. אבל חרם ללא ישיבה עם המנהלים, אינו יעיל כמו חרם עם ישיבה. בדיוק כמו שישיבה עם המנהלים אינה יעילה בלי החרם המאיים.
נכון, כל תוצר של המו"מ מקבל הכשר, ולכן צריך לוודא שמי שולחים למו"מ הוא מי שאנו רוצים שייצג אותנו ויודעים שלא יתפשר. במקרה הזה לא עשינו זאת, ועשו על גבינו.
אנחנו יכולים להאשים את עצמנו שנתנו לאנשים לעשות דברים ללא תיאום, ושלא שלחנו בעצמנו.
אני חושב, שעם כל הבעיות, מה שנעשה היה דבר חכם. לפעמים גם צריך לגעת היכן נמתח הגבול עם חברה מסוימת. לפעמים גם צריך לדעת להמשיך ולמתוח אותו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'"לא יושבות, לא קונות, את קסטרו'
"לא יושבות, לא קונות, את קסטרו
11/10/2005 | 12:11
3
מחרימות"

אכן, קסטרו בהשוואה שהעליתי שקולה לאחת החברות שנמצאות בקשר עם HLS, לא לHLS עצמה. מה שכתבתי זה שבשיחות כאלו לא יושבים כדי "לחפש פשרה". בשיחות כאלו לא אומרים "טוב, אני מבין שאתם עוד צריכים בשביל פיתוח המוצר הנוכחי שלכם לעשות ניסויים בבעלי חיים אצל HLS, אז נתגמש אם תבטיחו לנתק איתם את הקשר בסוף הפיתוח". מה שאומרים זה "שלום חברים. HLS חארות שמתעללים בבעלי חיים. אנחנו נחושים לסגור להם את העסק. הקשר שלכם איתם מפריע לנו לעשות את זה. תעשו בעצמכם את החישוב הכלכלי מה עדיף לכם: לסבול מהחרם הציבורי שנוביל נגדכם כל עוד אתם בקשרים איתם, או לנתק את הקשר מיידית, ואנחנו נעבור למטרה הבאה". זה תוכן השיחה, וזה לוקח בדיוק חמש דקות.

כמו שאמרתי, יש לדבר ויש לדבר. אני מוכן להבהיר להם את הדרישות, למרות שבטוחני ששלל היועצים שעמלו כל כך לאסוף כל חומר "מפליל" מהפורומים והטוקבקים כדי לנסות להתמש בו נגדנו גם מסוגלים במידה סבירה של הצלחה לפענח את "החידה" מה הן הדרישות: להוריד את הפרוות מהמדפים עכשיו.

אני לא מסכים שכדי לייצר חרם אפקטיבי צריך "לשבת" עם המנהלים. אם לשבת משמעו לערוך מו"מ אז לא, זה בהחלט לא תנאי הכרחי. בהודעתי הקודמת כתבתי: אני חושב שבחלק ניכר של המקרים זה אפילו הכרחי לא לשבת למו"מ, אלא פשוט להפעיל לחץ. אין שום סיבה "לשבת" איתם. אין שום סיבה לדבר איתם בכלל, מעבר ללהבהיר להם מה התנאי להפסקת החרם.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'זה לא "לא מוכרות, לא קונות..."?'
זה לא "לא מוכרות, לא קונות..."?
11/10/2005 | 14:58
2
אתה רוצה להגיד לי שצעקתי את המילה הלא נכונה? פדיחות .
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'"לא רוצחות לא קונות"'
"לא רוצחות לא קונות"
11/10/2005 | 16:33
1
1
לצפיה ב-'אה אה נכון'
אה אה נכון
11/10/2005 | 17:07
שמעתי גם שהיו כמה גרסאות ל"רק נבלה":
1. רק נבלה לובשת נבלה.
2. רק נבלה מוכרת נבלה.
3. רק נבלה אוכלת נבלה.

אני בכל מקרה צעקתי את הגרסא הראשונה .
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-' נכון מאד משולם'
נכון מאד משולם
11/10/2005 | 00:59
3
לצפיה ב-' בערך'
בערך
11/10/2005 | 07:48
על אף כמה הסתייגויות (למשל מן השימוש הבלתי רלוונטי ב"טרור" וכדומה), באופן כללי אני מסכים. השיחות האלה היו תמוהות, מיותרות לחלוטין ומזיקות במאבק הזה. הפגנות חוזרות ונשנות ושאר פעילויות להבאת הנושא למודעות הציבור ולמניעת הישכחות החרם על ידי אלה שכבר הצטרפו אליו היו משיגות תוצאות טובות הרבה יותר הן ביחס לקסטרו והן ביחס לחברות האחרות המוכרות פרוות, שעכשיו למדו שאפילו נושא הפרוות פתוח למשא ומתן; ושעם קצת יחסי ציבור והעמדות פנים אפשר למשוך זמן, לפוגג את הלחץ ולהמשיך לעשות כסף כמתוכנן.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'משולם, כרגיל מנוסח היטב ונכון.'
משולם, כרגיל מנוסח היטב ונכון.
11/10/2005 | 09:08
מסכים ב-100% עם דבריך.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'מסכימהאיתך ב100%!!!!'
מסכימהאיתך ב100%!!!!
11/10/2005 | 09:40
אין ידידות עם אויבי בעלי החיים.

עבדו עלינו בעיניים
וכואב לי שנפלנו בפח המילים היפות
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך ענת- יישר כח!'
כל הכבוד לך ענת- יישר כח!
11/10/2005 | 06:49
2
לצפיה ב-'קסטרו מוליכים אותנו שולל'
קסטרו מוליכים אותנו שולל
11/10/2005 | 07:28
לקסטרו יש תקציבי ענק ואת היחצ"ן מספר 1 במדינה (רני רהב) שלא יבחל באף שיטת מאבק כדי להשיג את מטרתו והיא - המשך מכירת הפרוות!!!!
במקרה הזה השיטה היתה לשחק אותה הומניים, "מזועזעים" מהאכזריות כלפי החיות (כאילו אף אחד לא ידע קודם שפרווה מקורה מבעל חיים מת) ושהם בעצם חברי אנונימוס מוסווים שרק במקרה מוכרים מעיל פרווה אחד או שניים כדי שיוכלו לגמור את החודש...
חבל שנפלתם בפח שלהם. אם הגענו עד למצב של פגישה עימם (אחרי דחיות רבות מכוונות) היה צריך לעמוד באומץ על השגת המטרה האחת והיחידה - הפסקה מיידית של מכירת הפרוות!!
פחות מזה זה כשלון במערכה. בטלפון אחד מוסרים כל מוצרי הפרווה תוך שעות מהמדפים - כפי שהיה במקרה של "זארה" באירופה
ראו -    http://www.anonymous.org.il/fur2005.htm
ציטוט: "באוקטובר 2003, בעקבות הקמפיין נגד זארה, הסירה החברה את כל הפרוות מחנויותיה בבריטניה. בחנות היחידה של החברה בסטוקהולם, די היה בהפגנה מול החנות היחידה בעיר כדי להביא לסילוק הפרוות מהמדפים תוך מספר שעות."

במצב הנוכחי לקסטרו יש יותר מחודש וחצי כדי למכור פרוות.

על המאבק נגד קסטרו להמשיך ללא לאות!!
יש להמשיך את החרם, הפגנות ושליחת מיילים לחברה כל עוד יש פרוות בחנויות.
זכויות בעלי חיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קסטרו עוברת מאופנה לקוסמטיקה...'
קסטרו עוברת מאופנה לקוסמטיקה...
11/10/2005 | 02:18
2
חבל שחברת קסטרו מתעסקת בקוסמטיקה במקום בדבר האמיתי.

אין לרצוח ואין להתפרנס מרצח. נקודה.

לפיכך, אין סיבה להפסיק את החרם עד שקסטרו תוריד את מלאי הפרוות מהמדפים. למען האמת, לא ממש מעניין אותי מה יעשו איתו. מצידי, שיחלקו אותו לנזקקים.

אנחנו כאן, כדי לוודא שחברת קסטרו תעמוד במילתה ותפסיק לסחור בנבלות.

עד אז, אין שום סיבה מוסרית להפסיק את החרם. אני חושב, שהדברים הללו נשמעו בקול מאוד ברור בהפגנה, שהתקיימה הערב.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'רק חסר שהם יעשו ניסויים בשם ...'
רק חסר שהם יעשו ניסויים בשם ...
11/10/2005 | 03:31
לצפיה ב-'קסטרו ימשיכו לסחור בנבלות'
קסטרו ימשיכו לסחור בנבלות
11/10/2005 | 10:47
בקסטרו מוכרים בגדי עור.
נבלות יישארו בחנות בכל מקרה.
צריך להכניס לפרופורציה את המאבק, ולא לחשוב שההישג הזה, מה שלא יהיה, הוא אדיר לתנועה והכניס לאנשים מודעות לנושא אופנת-המתים לראש.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אל תאמינו להם בשום פנים ואופן.'
אל תאמינו להם בשום פנים ואופן.
11/10/2005 | 13:31
3
ואל תחזרו לקנות מהם עד שתראו לפחות פוגה של חצי שנה בלי פרוות.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'ברור שלא נראה פרוות בקולקציית הקיץ,'
ברור שלא נראה פרוות בקולקציית הקיץ,
11/10/2005 | 13:38
1
אבל למה שנחזור לקנות מהם?
איכפת להם רק מהכסף שלהם, לא מהחיות. אין מישהו מטומטם מספיק שיזמין קולקצייה שלמה שמבוססת על פרוות, בלי להבין את המינימום על איך שהיא מגיעה לקולב.
כל דיבורי הטוהר ומוסר שלהם לא שווים כלום, יש להם אנשי יחסי ציבור מעולים, שיודעים בדיוק מה להגיד כדי לגרום להם לצאת כמו גיבורים, המוסר בהתגלמותו, ייפי הנפש.
אני לא קונה את זה, וגם לא קונה קסטרו, החרם שלי נמשך לעד.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אולי זו גם שאלה של ארגון'
אולי זו גם שאלה של ארגון
11/10/2005 | 15:26
איש מאיתנו לא הסמיך אף אחד ליצג את התנועה לזכויות
בעלי חיים לדון עם קסטרו . ובודאי שלא להגיע איתם
לפשרה . אני לא אומר שלא צריך לעתים לדבר עם רוצחים
אם התוצאות עשויות להיות חיוביות , אך הדברים מן הראוי
שיעשו בצורה מסודרת : צריך לערוך ישיבה של כל הפעילים
המפגינים נגד קסטרו ובמהלכה יש להסמיך את הנציגים שידונו
עם קסטרו . ובכל מקרה , אסור שלנציגים תהה סמכות להגיע
עם קסטרו לאיזו שהיא פשרה . כל פשרה היא על חשבון דמם של
בעלי החיים . ודמם של בעלי החיים איננו הפקר . אם קסטרו
יוציאו הודעה לעתונות שבה הם מודיעים על הורדת כל מוצרי
הפרווה מן המדפים לאלתר , תוך התחיבות שלעולם הם לא ימכרו
מוצרים כאלה יותר  , יהייה טעם לברך על המוגמר בנושא קסטרו .
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אל תדאג'
אל תדאג
11/10/2005 | 15:06
את הרושם המעפן שלהם הם כבר עשו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'קסטרו- הפקת לקחים'
קסטרו- הפקת לקחים
10/10/2005 | 21:09
3
הבנתי מקסטרו שלשבת מול איש עסקים ולדבר אליו בהגיון- זו לא הדרך האידיאלית. הם מבינים רק במושגים של כסף, רק אם יש לחץ ציבורי שמאיים על המכירות שלהם אבל עם קסטרו- מעט מדי, מאוחר מדי.
לא שאני מזלזלת במאמצים או בתוצאות המאבק, כי אחרי הכל, העלנו את המודעות, השפענו וכנראה שבאמת הצלחנו להפסיק ייצור פרוות.
בהנחה שנצא לעוד מאבק דומה, עם אילו מסקנות אתם יוצאים? אני למשל, הסקתי שלא צריכים לשבת להם מתחת לחלון במשך שבועות ולצעוק "רק נבלה לובשת נבלה" אלא להציב להם אולטימטום ישר, בלי אפשרות למרוח כמו שנתנו לקסטרו (אולי יש שיקולים מאחורי הקלעים שאני לא מודעת אליהם... הרחיבו את אופקיי ).
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
11/10/2005 | 01:06
צודקת לגבי דיבור עם אנשי עסקים.

טועה באשר לאולטימטום.

אולטימטום יכול להוות איום, רק אם בוצעו לפני כן פעולות שגרמו לעסקנים לפחד מהפסדים כספיים, ולכן אי אפשר להתחיל ישר באולטימטום.

יש צורך "לעמוד מתחת לחלון ולצעוק", כדי ליידע עוברים ושבים, ובכלל להפיץ את האינפורמציה כמה שיותר. רק כך יכול להתהוות חרם צרכנים, שהוא מה שמהווה את הבסיס לאולטימטום.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'פשוט מאוד'
פשוט מאוד
11/10/2005 | 10:30
במקרם כאלה אין שום טעם באוליטמטום: צריך פשוט לעשות פעילות שתגרום נזקים תדמיתיים וכספיים, ולהתנות את הפסקתה בהפסקת מכירת הפרוות. האולטימטום המגוחך שהוצב בפני קסטרו, (שלווה בהפוגה במחאה שתוצאתה היחידה היתה התמוססות של המודעות שהצליח המאבק לעורר בתחילתו) לא גרם אלא לנזק. אין סיבה לא לדבר עם אנשי העסקים, אך אין שום סיבה להתפשר על הדרישות, אותן ניתן להשיג בקלות וביעילות על ידי כך שאנשים לא ירצו להיכנס לחנויות שמוכרות פרוות, ולו מפני שהדבר כרוך בחציית קהל מפגינים. הפגנות והפצת המסר שקסטרו = עינויים, אטימות, רדיפת ממון שאינה בוחלת בשום אמצעי וכן הלאה (ודי קל לראות שכל אלה אמיתות גמורות ולא סתם סיסמאות) היתה עובדת הרבה יותר טוב.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אוסף תמונות מתצוגת האופנה של קסטרו.'
אוסף תמונות מתצוגת האופנה של קסטרו.
11/10/2005 | 10:55
כל הזכויות שמורות לקסטרו כמובן.
אספתי כמה תמונות מתצוגת
האופנה באתר שלהם, יש גם
וידאו לתצוגה.

:: Castro ::
זכויות בעלי חיים >>

הודעות אחרונות

16:28 | 01.11.18 אורחים בפורום
17:29 | 30.10.18 veterinarian
17:53 | 19.07.18 אורחים בפורום
15:54 | 11.07.18 אורחים בפורום
12:22 | 07.07.18 אנטוליו
09:24 | 11.05.18 אורחים בפורום
19:05 | 03.05.18 אורחים בפורום
08:49 | 22.04.18 אורחים בפורום
02:52 | 01.04.18 אורחים בפורום
02:50 | 01.04.18 אורחים בפורום
04:51 | 24.03.18 אורחים בפורום
15:54 | 16.03.18 someone12321
10:49 | 04.03.18 אנטוליו

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ