לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1622016,220 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות בעלי חיים

ברוכים הבאים לפורום זכויות בעלי חיים!
הפורום בא לתת במה לתהיות, מחשבות ובקשות בנושא ניצול ופגיעה בבעלי חיים. לבעלי חיים יש זכויות שמגיעות להם ויש להכיר בכך, כשם שבמהלך ההיסטוריה הכירו בזכויות של קבוצות אנושיות החוות דיכוי, כגון השחורים והנשים.
מאות מיליוני בעלי חיים מעונים בישראל כל שנה, עינויים קשים שלא היינו חולמים לגרום לבני האדם האכזריים ביותר עלי-אדמות. בעלי החיים מעונים בתעשיות המזון (בשר, ביצים וחלב), בתעשיית הלבוש (לשם ייצור פרוות ועורות), בתעשיית הבידור (קרקסים, מרוצים, גני חיות ועוד) ובתעשיית הניסויים. בנוסף, כלבים וחתולים רבים נזרקים לרחובות, ננטשים בצידי הכביש, עוברים התעללות פיזית וחווים סבל עצום.
את הסבל הזה אנחנו יכולים למנוע. בעלי החיים זקוקים לעזרתנו. רוב בני האדם סביבנו אינם לוקחים בחשבון את כאבם של בעלי החיים הכרוך בפעולותיהם היומיומיות. רוב בני האדם אינם מודעים להתעללות העצומה בבעלי החיים שמתרחשת כעת. תפקידינו הוא להגביר את מודעותם. אנו צריכים להפיץ את המידע על מצבם של בעלי החיים באופן בו בני אדם יוכלו לקלוט אותו, ולפעול למענם.
ההתעללות בבעלי חיים אינה גלויה, אך קל מאוד להצביע עליה. אנחנו צריכים לעשות זאת. בקישורי הפורום ובהודעות בפורום תוכלו ללמוד על הפגיעה בבעלי החיים ועל פירוש המושג "זכויות בעלי חיים". בעמודי הגלריה תוכלו למצוא תמונות קשות של בעלי חיים שעברו התעללות. גודל התמונות בגלריה מותאם להדפסה איכותית. תמונות לצפייה ולהפצה באינטרנט ניתן למצוא באתרים מקישורי הפורום.
על מנת שהפורום יעזור לבעלי חיים ככל הניתן, מספר המלצות חשובות:
הפורום שלנו הוא במה ציבורית החשופה בפני כל העולם. כשאתם כותבים בפורום, למרות שזהותכם מוסתרת, דמיינו שאתם עומדים על במה ונואמים במיקרופון מול קהל רחב. האנשים שעליהם אנחנו כותבים קוראים את הפורום ומחפשים אותנו, ומפעם לפעם מאיימים בתביעות.
בכדי שהפורום ישמש במה ציבורית מכובדת לנושא החשוב שלנו, יש להשתמש בשפה "נקיה" ולהימנע בכל עת מפגיעה מכוונת בכותבים אחרים, מהתקפה אישית שלהם ומהודעות הקשורות אליהם באופן אישי ושאינן קשורות בנושא הפורום.
שרשור: מאחר ומוצגות בעמוד הראשי רק 15 הודעות ראשיות ויש לנו אינטרס לשמרן לאורך זמן, אנא שרשרו (הוסיפו הודעתכם כתגובה להודעה קיימת) אל הודעה העוסקת באותו תחום או בנושא דומה (למשל כתבות וקישורים, אימוץ כלבים וחתולים). אם אינכם בטוחים, התייעצו בהנהלת הפורום בנושא. ** אנא קבלו בהבנה שרשורים שמבצעים מנהלי הפורום - מטרתנו היא להעלות שרשורים והודעות מהדף הקודם.
הודעות אישיות למשתתפים בפורום ניתן לכתוב לתיבת המסרים של המשתמש - בתחתית הודעתו מוצב קישור בשם "מסר למחבר/ת".
רבים הם התכנים הקשים המועלים לפורום (קטעים, סרטים ותמונות). אתם מתבקשים להזהיר לפני תמונות וסרטונים קשים במיוחד שאתם מעלים אל הפורום.
אין לפרסם בפורום זה מוצרים או שירותים מסחריים משום סוג. ניתן לפנות לאישור הנהלת הפורום.
אל תנטשו את בעלי החיים. הישארו איתנו בפורום, כדי לעזור להם. בפורום מתפרסמות ידיעות על הפגנות וקריאות שונות לפעולה למען בעלי החיים.

אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בו: 
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article.aspx?ForumId=360&aId=98696

שלכם,
הנהלת פורום זכויות בעלי חיים
כתובתו המקוצרת של הפורום: http://forum.tapuz.co.il/AnimalRights

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות בעלי חיים

ברוכים הבאים לפורום זכויות בעלי חיים!
הפורום בא לתת במה לתהיות, מחשבות ובקשות בנושא ניצול ופגיעה בבעלי חיים. לבעלי חיים יש זכויות שמגיעות להם ויש להכיר בכך, כשם שבמהלך ההיסטוריה הכירו בזכויות של קבוצות אנושיות החוות דיכוי, כגון השחורים והנשים.
מאות מיליוני בעלי חיים מעונים בישראל כל שנה, עינויים קשים שלא היינו חולמים לגרום לבני האדם האכזריים ביותר עלי-אדמות. בעלי החיים מעונים בתעשיות המזון (בשר, ביצים וחלב), בתעשיית הלבוש (לשם ייצור פרוות ועורות), בתעשיית הבידור (קרקסים, מרוצים, גני חיות ועוד) ובתעשיית הניסויים. בנוסף, כלבים וחתולים רבים נזרקים לרחובות, ננטשים בצידי הכביש, עוברים התעללות פיזית וחווים סבל עצום.
את הסבל הזה אנחנו יכולים למנוע. בעלי החיים זקוקים לעזרתנו. רוב בני האדם סביבנו אינם לוקחים בחשבון את כאבם של בעלי החיים הכרוך בפעולותיהם היומיומיות. רוב בני האדם אינם מודעים להתעללות העצומה בבעלי החיים שמתרחשת כעת. תפקידינו הוא להגביר את מודעותם. אנו צריכים להפיץ את המידע על מצבם של בעלי החיים באופן בו בני אדם יוכלו לקלוט אותו, ולפעול למענם.
ההתעללות בבעלי חיים אינה גלויה, אך קל מאוד להצביע עליה. אנחנו צריכים לעשות זאת. בקישורי הפורום ובהודעות בפורום תוכלו ללמוד על הפגיעה בבעלי החיים ועל פירוש המושג "זכויות בעלי חיים". בעמודי הגלריה תוכלו למצוא תמונות קשות של בעלי חיים שעברו התעללות. גודל התמונות בגלריה מותאם להדפסה איכותית. תמונות לצפייה ולהפצה באינטרנט ניתן למצוא באתרים מקישורי הפורום.
על מנת שהפורום יעזור לבעלי חיים ככל הניתן, מספר המלצות חשובות:
הפורום שלנו הוא במה ציבורית החשופה בפני כל העולם. כשאתם כותבים בפורום, למרות שזהותכם מוסתרת, דמיינו שאתם עומדים על במה ונואמים במיקרופון מול קהל רחב. האנשים שעליהם אנחנו כותבים קוראים את הפורום ומחפשים אותנו, ומפעם לפעם מאיימים בתביעות.
בכדי שהפורום ישמש במה ציבורית מכובדת לנושא החשוב שלנו, יש להשתמש בשפה "נקיה" ולהימנע בכל עת מפגיעה מכוונת בכותבים אחרים, מהתקפה אישית שלהם ומהודעות הקשורות אליהם באופן אישי ושאינן קשורות בנושא הפורום.
שרשור: מאחר ומוצגות בעמוד הראשי רק 15 הודעות ראשיות ויש לנו אינטרס לשמרן לאורך זמן, אנא שרשרו (הוסיפו הודעתכם כתגובה להודעה קיימת) אל הודעה העוסקת באותו תחום או בנושא דומה (למשל כתבות וקישורים, אימוץ כלבים וחתולים). אם אינכם בטוחים, התייעצו בהנהלת הפורום בנושא. ** אנא קבלו בהבנה שרשורים שמבצעים מנהלי הפורום - מטרתנו היא להעלות שרשורים והודעות מהדף הקודם.
הודעות אישיות למשתתפים בפורום ניתן לכתוב לתיבת המסרים של המשתמש - בתחתית הודעתו מוצב קישור בשם "מסר למחבר/ת".
רבים הם התכנים הקשים המועלים לפורום (קטעים, סרטים ותמונות). אתם מתבקשים להזהיר לפני תמונות וסרטונים קשים במיוחד שאתם מעלים אל הפורום.
אין לפרסם בפורום זה מוצרים או שירותים מסחריים משום סוג. ניתן לפנות לאישור הנהלת הפורום.
אל תנטשו את בעלי החיים. הישארו איתנו בפורום, כדי לעזור להם. בפורום מתפרסמות ידיעות על הפגנות וקריאות שונות לפעולה למען בעלי החיים.

אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בו: 
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article.aspx?ForumId=360&aId=98696

שלכם,
הנהלת פורום זכויות בעלי חיים
כתובתו המקוצרת של הפורום: http://forum.tapuz.co.il/AnimalRights
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום זכויות בעלי חיים! לפני כתיבה בפורום יש לקרוא את התקנון - כתיבה בפורום מהווה הסכמה לתנאיו.
הודעות הנוגעות לאופן ניהול הפורום יש לשלוח מסר באמצעות 'מסר למנהלים'.
הודעות הנוגעות לאופן הניהול שיכתבו על גבי הפורום עשויות להימחק, ובכל מקרה לא יטופלו.
המשך >>

לצפיה ב-'גידול חתולים על תזונה טבעונית'
גידול חתולים על תזונה טבעונית
18/09/2004 | 13:19
69
87
שלום רב,

האם למישהי/ו מהפורום יש מידע/ניסיון לגבי גידול חתולים על תזונה טבעונית? אשמח לקבל עזרה בנושא.

תודה,

טל.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'זו התעללות לשמה'
זו התעללות לשמה
18/09/2004 | 14:26
15
86
החתול הוא טורף מטבעו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כלומר,'
כלומר,
18/09/2004 | 15:15
10
80
טבעוני שאוהב חתולים וגדל עמם כל חייו ורוצה היום לגדל חתול בעצמו נמצא במצב מסובך...?
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כניראה שכן'
כניראה שכן
18/09/2004 | 15:28
7
71
במידה ואתה רוצה שבע"ח שאתה מגדל יאכלו תזונה טבעונית, גדל בע"ח צמחוניים, למשל ממשפחת המכרסמים (ארנבות, אוגרים וכו), או דגים צמחוניים או עופות, הבעיה שעם בע"ח אלו שאינם כלבים וחתולים ישנה בעיה של כליאה, כלומר גידול בכלובים, בדרך כלל קטנים,  שאולי זאת התעללות בפני עצמה.

לגבי גידול חתולים, אתה צריך לקחת בחשבון שהם חייבים לאכול בשר משום שהם קרניבורים, זה בעיקר בגלל מרכיב אחד שנמצא רק בבשר ושמו טאורין, מחסור בטאורין יגרום לליקויים בריאותיים חמורים לחתולים ואף למוות ביסורים קשים, כלומר  אי מתן טאורין= התעללות והתאכזרות.

לפי מיטב ידיעתי בארץ ניתן להשיג רק מזון כלבים צמחי (אני יודעת שטכניקל מוכרים כזה), הבעיה שמזון צמחי לכלבים לא מתאים לחתולים משום שחסר בו טאורין (כלבים דומים לבני אדם מהבחינה הזאת שהם אוכלי כל ולא חייבים טאורין במזונם), יתכן שבארה"ב יש מזון צמחי לחתולים, לפי מיטב ידיעתי לא מיבאים אותו לארץ,וגם אם היו מיבאים עלותו מאד מאד יקרה.

כמו כן לפי מיטב ידיעתי המזון לכלבים מוגדר צמחי ולא טבעוני, כך שאולי הוא לא עומד בקריטריונים טבעוניים.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'יש מזון טבעוני לחתולים'
יש מזון טבעוני לחתולים
18/09/2004 | 15:33
6
80
אני שמעתי מכמה אנשים שמגדלים בעזרתו חתולים, שהם מאושרים וחיים מצויים עם המזון הזה.
לא ניסיתי את זה אבל אישית עדיין.

יש עוד מידע על הנושא באתר אנונימוס, כולל קישורים לחברות בחו"ל שמייצרות את המזון הטבעוני, שלמרבה ההפתעה, לא ממש יוצא יקר (יש תוסף שמוסיפים לאוכל צמחוני רגיל, ושמספק את כל החוסרים במזון הצמחי עבור החתולים, כמו טאורין).
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אתה בטוח שהתוספים לא מן החי?'
אתה בטוח שהתוספים לא מן החי?
18/09/2004 | 16:17
1
49
יש הרבה מאד תוספים שמיוצרים מן החי,
האם אתה בטוח שהטאורין שמוסיפים איננו מן החי?
כמו שיש B12 שמקורו מן החי ו B12 שמקורו סינטטי,
כלומר המשמעות של המילה תוסף, לא מבטיחה שמקורו איננו מן החי.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'טבעוני לחלוטין'
טבעוני לחלוטין
18/09/2004 | 16:24
46
מייצרים את הטאורין במעבדה, תוך שימוש בחומרים טבעוניים למהדרין.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'יש אפשרות ליצור עמם קשר?'
יש אפשרות ליצור עמם קשר?
18/09/2004 | 16:36
2
38
תודה על המידע. קראנו על זה באינטרנט אבל נשמח לשמוע גם ממקור ראשון, אדם שמגדל חתול טבעוני.
יש לך אפשרות לקשר אותנו לאנשים שאתה מכיר?
תודה.
טל.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'פנורד כתב מניסיונו'
פנורד כתב מניסיונו
18/09/2004 | 16:46
40
פה.
מתארגנת רכישה מרוכזת.
בברכה,
מנשה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אולי תצרי קשר גם'
אולי תצרי קשר גם
20/09/2004 | 10:29
29
עם כתות-השטן, שמקריבות אותם בצורה קצת יותר זריזה? הה?

מצד אחד, הטבעונים פה זועקים על כך, ש"הצמחונים אינם מוחים מספיק, על התעללות מאורגנת בבעלי-חיים לא אנושיים" - ומן הצד האחר, הם עצמם מתארגנים לקבוצה, שזוממת להתעלל בצורה מפלצתית בחתולים...

אומר הכל על מהות הטבעונות, לדעתי. פנאטים!!!!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הזמנה משותפת של מזון טבעוני לחתולות'
הזמנה משותפת של מזון טבעוני לחתולות
18/09/2004 | 18:55
33
[ההודעה מנוסחת בלשון נקבה אך מיועדת לכל המיגדרים/ות]

בשורות משמחות למי שרוצה לנסות מזון טבעוני לחתולות: מתארגנת הזמנה.
ההזמנה היא מחברת איבולושן שמייצרת מזון מוכן יבש טבעוני ובריא לחתולות

המזון יעלה בין 2.75 ל 3 דולר לקילו
שזה בשקלים נכון להיום כ 12 עד 13.5 ש"ח לקילו

האם תרצו להצטרף להזמנה?
כמה קילו תירצו להזמין?

אנא כיתבו לי כמה קילו אתן רוצות ודרך ליצור איתכן קשר.
האימייל שלי הוא jooxz@yahoo.co.uk

פרטים נוספים על ההזמנה:
מי שאיפשר את ההזמנה הזו בכלל זה בחור מצויין בשם עופר שיצר קשר טלפוני עם החברה שמייצרת את המזון.

תהליך ההזמנה הוא כזה: אני אוספת את כל מי שרוצה להזמין וכמה היא רוצה להזמין. אם נגיע לכ 450 ק"ג - נזכה להנחה משמעותית שמתבטאת במחירים שכתבתי (בין 2.75 ל 3 דולר לקילו). אם לא נגיע למשקל כזה, המחיר יהיה הרבה יותר יקר (בערך פי 2).

בינתיים מדובר בהזמנה חד פעמית - אם כולן יהיו מרוצות אפשר יהיה לדבר על הזמנה באופן קבוע. כמובן שבמקרה של הזמנות קבועות אפשר יהיה לסמוך על תאריך הגעה שהוא קרוב יותר לתאריך ההזמנה כי ניתן יהיה ליצפות את ההזמנה מראש. כרגע נראה לי שיקח כמה שבועות בין ההזמנה להגעה.

חתולות/ים שאינן מתל-אביב יצטרכו למצוא דרך להעביר את המזון אליהן שכן לי אין רכב ממונע (אבל יש לי ).

פירוט של מרכיבי המזון ניתן למצוא כאן (העמוד אמור לגלול את עצמו למקום המתאים אז נא לחכות)

שנה טובה וצמחית,
יוספה
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אז קנה להם מזון חתולים'
אז קנה להם מזון חתולים
19/09/2004 | 16:37
1
42
ותפסיק להתעלל בחיות!! הם אינם חייבים לסבול חסרים תזונתיים, שיגרמו להם לרעב - ואפילו לעיוורון! - רק בגלל, שאתה רוצה ללטף מישהו ולא נוח לך, במקרה, לקנות לו את המזון, לו הוא זקוק! למנוע בשר מחתולים זה נורא בדיוק כמו לכרות קרניים לפרות, או להחזיק תרנגולות בלולי-סוללה. נקודה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אמנם כתבת נקודה'
אמנם כתבת נקודה
19/09/2004 | 17:51
35
אבל זה לא הופך את כל מה שכתבת לפניה זה נכון.
היכן ההוכחות שלך?
יש מזון חתולים טבעוני, וישנם חתולים רבים שאוכלים ממנו ללא שום פגיעה בחייהם או בבריאותם.
אם אתה משווה חתול שניזון מתזונה טבעונית לחתולים לתרנגולת בכלוב סוללה, הגיע הזמן לערוך סיור קצר בלול הקרוב למקום מגוריך.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'מה התעללות???'
מה התעללות???
19/09/2004 | 11:45
2
46
הם אוכלים מזון תעשייתי. לא צדים עכברים ואוכלים אותם. הם לא יודעים ולא מעניין אותה מה יש במזון המסחרי.

מזון טבעוני לחתולים מאיכות טובה מועשר בכל אבות המזון שהחתולים זקוקים.

איפה פה ההתעללות בדיוק
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'תקלטו'
תקלטו
19/09/2004 | 16:41
1
46
חתולים הם אוכלי-בשר. נקודה. לא כמו בני-האדם. בלי בשר, והחומרים המצויים בו, הם עלולים להתעוור, קרישת-הדם לא תפעל אצלם ועוד. מערכת העיכול החתולית איננה זו האנושית! וגם מן הבחינה הנפשית - חתולים זקוקים לבשר. מניעתו מהם היא התעללות סדיסטית, וזהו-זה. ואם כ"כ בוער לכם, לגדל חיות צמחוניות או טבעוניות - גדלו ארנבים, לא חתולים!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שדני צודק. חתולים לא'
אני חושבת שדני צודק. חתולים לא
19/09/2004 | 23:21
45
אשמים שאנחנו צמחוניים.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'תגדירי לנו מה את מתכוונת טבעי ?'
תגדירי לנו מה את מתכוונת טבעי ?
18/09/2004 | 17:34
14
39
אני שכל מיני אנשים הבינו את זה בכל מיני צורות.

למה התכוונת לטרף כמו עכברים ?
לשאריות כמו בפח ? או אולי לשאריות ברמה יותר גבוהה ?
לבישול בבית, במקום לקנות אוכל יבש ומגעיל ?

בקיצור מה זה הטבעי ?

זכויות בעלי חיים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'טבעוני, לאו דווקא טבעי -'
טבעוני, לאו דווקא טבעי -
18/09/2004 | 19:46
13
42
הכוונה למוצר צמחי, כלומר שאינו מכיל בשר, ביצים וחלב, במטרה שימנע סבל מבעלי החיים המנוצלים בתעשיות האלה.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'לו מישהו אחר היה כותב זאת כאן'
לו מישהו אחר היה כותב זאת כאן
19/09/2004 | 16:43
11
32
הייתי חושד בו, שמהסבל של החתולים לא אכפת לו. את מעבר לחשד הזה אצלי, ולכן אניח בורות. אז דעי: חתולים זקוקים לבשר, דגים ועוד. מניעתם מהם, היא התעללות מחרידה לפחות כמו זו, שכולנו נאבקים נגדה!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'בו ניסחף...'
בו ניסחף...
19/09/2004 | 19:35
3
31
חתולים אינם זקוקים לבשר, אלא לרכיבים התזונתיים שבו.
קיים (כפי שנאמר למעלה) מזון צמחי המכיל את כל רכיבי התזונה שחתולים צריכים (חלקם, מן הסתם, סינתטיים) והוא טוב לא פחות מכל אוכל בשרי אחר.

כמובן שישנה איתו בעיית עלויות וזמינות אבל זה סיפור אחר.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אולי לא תנאמי על נושאים'
אולי לא תנאמי על נושאים
20/09/2004 | 10:27
1
36
שבהם אין לך שום הבנה שהיא בכלל?

לי יש איזשהו נסיון בגידול חתולים. באמת.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אני בשוק אני בהלם אני המומה!'
אני בשוק אני בהלם אני המומה!
22/09/2004 | 11:13
35
איך אתה מדבר אלי או לאחרים?
אתה לא מכיר אותי כלל - מאיפה לך איזה נסיון יש לי ובמה?
"במקרה" אני מגדלת חתולים כבר 20 שנה. באמת.

זכותם של אנשים לדעה אחרת משלך. זו לא סיבה לזלזל בהם!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'נקודות נכונות: עלות וזמינות '
נקודות נכונות: עלות וזמינות
20/09/2004 | 14:39
25
כשלוקחים בחשבון עלויות יש להוסיף לכך את הביקורים התקופתיים אצל הוטרינר ועלות בדיקת הדם.
נדמה לי שספרית דם הכי פשוטה לחתול  מתחילה מעלות של 200 ש"ח, יש בדיקות שעולות כם 300 ש"ח ויותר.
יחד עם העלות  הגבוהה של יבוא עצמאי מחו"ל ושאר הבעיות מסביב, זה מאד קשה ליישום כרגע.

לכן שתי הנקודות החשובות שציינת משאירות כרגע את הדיון ברמה  התאורטית
מכיון שקשה מאד ליישם צמחון של חתול במצב של עלויות גבוהות וזמינות נמוכה.

צריך להיזהר מאד ממצב שבו אנשים יקחו את הדברים כפשוטם וינסו לצמחן את החתול בלי לנקוט באמצעים מספיק אחראיים (מזון מתאים ובדיקות דם)
עד עכשיו אני לא יכולה לשכוח את הגולש שניסה לצמחן גור חתולים באמצעות נתינת טופו ומניעת בשר, כדי למנוע את זה מלהשנות חשוב בכל הודעה בדיון הזה להדגיש שאסור לנסות לצמחן חתולים בצורה חובבנית.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'היי דני הנעמן '
היי דני הנעמן
19/09/2004 | 20:35
6
21
אתה בהחלט אומר פה דברים נכונים וחכמים - ואני תומכת בדעותיך - רק חבל שיש פה אנשים שלא קולטים את מה שאתה כותב, כנראה. וחבל.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'ממש לא.'
ממש לא.
19/09/2004 | 21:19
5
23
לנו אישית יש חתול אחד (אצל ההורים כלומר). הוא אוכל כיום אוכל בשרי.

בבית שאני אקים (כשאקים, טפו טפו טפו), אני מקווה לגדל כמה כלבים וחתולים. בבית הזה לא יהיה מזון בשרי, נקודה.
זה או לא לגדל או לגדל עם מזון צמחי. זו החלטה שכבר קיבלתי על עצמי.

היות ויש עדויות ברורות לכך שהמזון הצמחי, מספק את כל אבות המזון להם הכלבים והחתולים זקוקים, והיות ואני מאמין שהם יכולים לחיות חיים ארוכים ומאושרים, עם המזון הטבעוני, מבחינתי, זה מספיק כדי לא לתת יד לשואת בעלי החיים בתעשית המזון הבשרית, על ידי קנית מזון בשרי.

בעולם אידיאלי, החתולים שיהיו לי יאכלו רק מזון צמחי (או מזון שהם יצודו בעצמם). בעולם המעשי, אני מניח ש"אפנק" אותם גם בשאריות של בשר שאשיג ממסעדות, אולמות אירועים וכו'... שאריות שבכל מקרה קיימות בעולמנו (לצערי), אבל הבסיס יהיה מזון טבעוני.

אם הבחירה שלי היא בין קיום הגזע הביולוגי של חתולי הבית (שאני מאוד אוהב, ויעידו על כך הדברים שאני כותב בפורומים, והאהבה שלי לחתולים בעולם האמיתי, שמתבטאת בהאכלה ומתן צומת לב לחתולים) לבין מימון תעשית הבשר, אני לא בטוח שאני לא בוחר בהשמדת הגזע, נקודה.

זו גם אינה קיצוניות, כמו שיקפצו כמה ויגידו, זו הבנה מוסרית והחלטה ערכית ברורה, שמבוססת על מוסריות נטו, וללא שום אגואיזם (כמו שמנסים לטעון כמה ממתנגדי המזון הטבעוני!).
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'דברי הטבעוני'
דברי הטבעוני
20/09/2004 | 10:17
28
"אם הבחירה שלי היא בין קיום הגזע הביולוגי של חתולי הבית (שאני מאוד אוהב, ויעידו על כך הדברים שאני כותב בפורומים, והאהבה שלי לחתולים בעולם האמיתי, שמתבטאת בהאכלה ומתן צומת לב לחתולים) לבין מימון תעשית הבשר, אני לא בטוח שאני לא בוחר בהשמדת הגזע, נקודה."

"אני לא בטוח שאני לא תומך בהשמדת הגזע"...

ככה האנשים פה הם בעד חיות...

גם היטלר היה צמחוני.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'שתבין,'
שתבין,
20/09/2004 | 10:25
3
25
טיפוסים כמוך, מוציאים שם רע מאד לכולנו הצמחונים. מילא, אלה שאצלם, אהבת בעלי-החיים באה במקום קרבה לבני-אדם (ויש כאלה - בהחלט לא רוב אוהבי-החיות ובהחלט לא רוב הצמחונים, אבל יש, הכרתי כאלה, לצערי הרב) - אבל, אצלך - אתה כתבת כאן, "אם הבחירה שלי היא בין קיום הגזע הביולוגי של חתולי הבית (שאני מאוד אוהב, ויעידו על כך הדברים שאני כותב בפורומים, והאהבה שלי לחתולים בעולם האמיתי, שמתבטאת בהאכלה ומתן צומת לב לחתולים) לבין מימון תעשית הבשר, אני לא בטוח שאני לא בוחר בהשמדת הגזע"...

קרי - אתה אפילו בעד השמדת כל היצורים הלא-אנושיים בעולם, אם אינם בעלי אותם עקרונות תזונתיים כשלך!! אתה כל-כך קנאי לזכויות בעלי-החיים, עד כדי כך קנאי עיוור, שאתה מוכן אפילו להשמיד גזע שלם, זן ביולוגי שלם, ובלבד, ש"יציבותך האידיאולוגית" המטורפת לא תופרע.

טיפוסים כמוך, מסוגך בדיוק, הם אלה, שניצרו עמים ילידים שלמים ואז טבחו אותם, פשוט על-מנת "להציל את נפשם החוטאת, הלא-נוצרית", ושדחפו ילדיםפ קטנים לתוך תאי-הגזים, על-מנת "להציל את האנושות ממרכיביה הפגומים", יענו. אז כדאי, אבל ממש ממש כדאי לך, שתתפוס את עצמך עכשיו ותעשה חשבון נפש רציני בינך לבין עצמך, לראות, איך לעזאזל הידרדרת לרמה כבה מפלצתית.

בהלם ובתחושת-גועל,
                 דני.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אין ספק שאני ממשיך דרכו של היטלר'
אין ספק שאני ממשיך דרכו של היטלר
20/09/2004 | 11:16
2
21
כמו שרמזת.

זה הרי ברור מדבריי כשמש.

תעשה לי טובה, תבחין בין דיעה לגיטימית שלי (קיומם של מינים כמו  חתולים אסור שיהיה על בסיס חלק מתעשית המזון הנוראית) לבין גזענות ושאיפות להשמדת גזעים מטעמים שונים ומשונים ומזעזעים.

אני שב ואומר, אין לנו שום זכות מוסרית לקיים חתולים על חשבונם של בעלי החיים שמעונים, סובלים ונרצחים בתעשית הבשר. הזכות המוסרית היחידה לדעתי, היא להשתמש במזון שהוא פסולת של תעשית הבשר (שאין לנו ברירה, היא קיימת כיום), וכן להשתמש במזון שאינו פוגעני כלפי יצורים אחרים.

ההבדל ביני לבינך, שאני לא עושה הפרדה בין החתולים (החמודים) לבין הפרות (שהן אולי פחות חמודות ופחות חברותיות לאדם). לי חשוב זכויתיו של זה ושל השני.

במקום להאשים אותי בהאשמות חמורות כל כך, תנסה גם להבין מאיפה באים דבריי... ולהבין את משמעותם.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'דני הנעמן לא יוכל לענות לך...'
דני הנעמן לא יוכל לענות לך...
20/09/2004 | 15:18
1
19
דני מושעה מהפורום עקב התבטאויות מזעזעות נוספות שאני מעדיף לא לצטט.
בברכה,
מנשה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/09/2004 | 11:15
10
לצפיה ב-'אני מגדלת כלבה על אוכל צימחוני.'
אני מגדלת כלבה על אוכל צימחוני.
19/09/2004 | 15:29
24
32
הכלבה שלי בדיאטה מתמדת מכיוון שהיא מאוד אלרגית ,בעלת עור רגיש במיוחד.
בהמלצת הוטרינר אנו מאכילים אותה מזון מיוחד שמבוסס על הצומח בלבד.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כלבים אינם חתולים.'
כלבים אינם חתולים.
19/09/2004 | 20:34
23
33
כלבים מוגדרים כאוכלי כל - ולכן הם יכולים (רק אם אין ברירה) לחיות על מרכיבים מן הצומח להבדיל מחתולים שהם אוכלי בשר וחייבים לאכול בשר על מנת לא לחלות במחלות קשות .

כדאי להפנים את זה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'למה שנפנים?'
למה שנפנים?
19/09/2004 | 23:17
22
43
לא ראית פה שום הוכחה, רק האשמות מגעילות ולא מבוססות של התעללות בחתולים.
לא ראיתי שום תגובה לכך שהמזון הטבעוני לחתולים מספק להם מבחינה תזונתית כל מה שהם זקוקים לו, לא ראיתי כל התיחסות לעובדה שישנם חתולים שניזונים מהמזון הזה ולא סובלים מאף בעיה בריאותית בשל כך.

מה בדיוק אני אמורה להפנים כאן?
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'למה את גולשת לשפה כזו?'
למה את גולשת לשפה כזו?
19/09/2004 | 23:25
13
31
האשמתי אותכם במגעילות? לא האשמתי אף אחד. מה שבאתי לומר הוא שאין שום סיבה בעולם שאים את או אני צמחונים או טבעונים - מותר לנו ליצור חסך אצל החתולים שלנו בגלל השקפות העולם שלנו. ושוב פעם - חתול זקוק למרכיבי הבשר בתזונה שלו. חתול שלא יקבל את זה יכול לחלות במחלות קשות - גופו שריריו ושלדו לא יתפתחו כמו שצריך. האם היית רוצה שחתול שאת מגדלת יתעוור בגלל מחסור במרכיבים מן החי?

אני לא הייתי רוצה ואני לא הייתי לוקחת על המצפון שלי את זה. ולכן חתולי אוכלים אוכל שמרכיביו בשריים.

ולגבי התזונה הטבעונית - האם יש מספיק הוכחות שאוכל טבעוני מתאים ומספיק לחתול?

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הא?'
הא?
19/09/2004 | 23:29
12
23
אני טענתי שאתם מאשימות אותנו, לדעתי בצורה מגעילה, בהתעללות בחתולים ע"י כך שאנו מעונינים לספק להם אוכל טבעוני לחתולים.
המזון הטבעוני לחתולים מכיל את כל מה שחתולים צריכים ולכן אין שום טעם לכתוב שוב ושוב שאנחנו מתעללים בחתולים, לא נותנים להם מה שהם צריכים, אחראים לעיוורון עתידי שלהם ולמחלות שונות, זה פשוט לא יקרה לא משנה כמה תחזרו על זה.
אף אחד כאן לא מתכנן לתת לחתול סלט וטופו, מדובר על אוכל טבעוני מיוחד לחתולים שנבדק ונמצא כמתאים עבורם - מדוע יש לכם בעיה עם זה?
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הא ?'
הא ?
19/09/2004 | 23:33
7
11
כנראה שעדיין לא הבנת שכותבת לך כאן אחת שאיכפת לה מחתולים ומהבריאות שלהם.

תעשי מה שאת רוצה. מקווה שהחתולים שלך ירגישו טוב עם האוכל הטבעוני שאת נותנת להם. ואם חלילה תתעורר בעיה בריאותית בגלל זה - ארצה לשמוע ואולי גם להרשות לעצמי לומר לך - אמרתי לך.

לילה טוב.

הא?
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'למה לרדת לרמה הזאת '
למה לרדת לרמה הזאת
19/09/2004 | 23:43
6
12
למה את חושבת שנטע או אנוכי, אוהבים פחות חתולים וכלבים ממך?
למה את חושבת שלי אכפת פחות מהבריאות של החתול של ההורים שלי (שאם הייתי יכול, הייתי מאכיל במזון טבעוני, אבל זה לא בשליטתי)?

שום בעיה בריאותית לא תתעורר, חלילה בגלל המזון הטבעוני, בטח לא באחוזים גבוהים יותר מאלו שנגרמים ממזון שאינו טבעוני (ע"ע פרה משוגעת, שהרגה כבר כלבים ככל שידוע לי, ובטח גם חתולים, שאכלו מזון תעשייתי בשרי).

אנחנו מעילים טיעונים רציניים, לגבי מזון טבעוני, ואיכותו (ע"ע, הוא נבדק, הוא בשימוש של אלפי חתולים מאושרים ברחבי העולם וכו'), ואת (ולא רק את) עונים כמו תקליט ומאשימים אותנו בהתעללות.

זה לא רציני... ככה לא מנהלים דיון פורה וענייני.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הנה הוא החתול שלנו.'
הנה הוא החתול שלנו.
19/09/2004 | 23:45
5
32
למה את חושבת שהוא וחתולים אחרים יקרים לליבי פחות ממה שהחתולים שלך יקרים לליבך?

ההבדל ביננו, שאני מסתכל על כל ההיבטים, וזוכר, שחתול שאוכל מזון בשרי, עושה את זה על חשבון חיות אחרות שסובלות בתעשית הבשר, וסובלות בצורה קשה.
הסבל הברור שלהם,הברור, המיידי, חמור בעיניי, עשרות מונים, מהסיכוי הקלוש, לנוכח מה שידוע לי, שהחתול הטבעוני יסבול בגלל מזונו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'לכל המתנגדים - קצת עובדות...'
לכל המתנגדים - קצת עובדות...
20/09/2004 | 01:13
4
29
זה קל מאוד לחזור ולהאשים את הטבעונים שבפורום בקיצוניות ובפנאטיות - מוכנים להתעלל בחתולים מסכנים רק כדי שירגישו טוב עם עצמם...
זה מצער לשמוע האשמות חסרות בסיס מחברים.
צירפתי קצת עובדות לקוראי אנגלית.
מזון טבעוני לחתול הוא הרבה יותר איכותי ומזין מגוויות תעשייתיות. כמובן שחייבים לעקוב בעירנות אחר החתול בתהליך, וייתכן שיהיה צורך לגבות את המזון בתוספים מיוחדים, אך יש ניסיון נרחב בעולם, אז כדאי לפתוח את הראש. הטענות שלכם מזכיר לי קרניבורים אטומים שלא מסוגלים להבין שדיאטה טבעונית מאוזנת לא מזיקה לבריאות. רצוי לנסות. החברה שמוכרת את המזון הטבעוני תשמח מן הסתם לעזור בליווי התהליך על סמך ניסיונה הרב.
בברכה,
מנשה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'שאלות מעשיות.'
שאלות מעשיות.
20/09/2004 | 01:36
3
17
כתבתי גם למטה שאנחנו צריכים להיות זהירים כי יש לנו אחריות על החתולים שלנו אבל בהחלט אני מתענין.
באופן עקרוני יתכן שלפחות אפשר להשיג מטרה של הורדת הצריכה הבשרית של החתולים.
לפעמים כדאי להתחיל במטרות פחות שאפתניות שבטווח הארוך יצליחו בהיקף יותר רחב ממה שחלמנו בהתחלה.

הצצתי ברשימת המרכיבים ובמחירים ומצאתי שהמרכיבים לא רעים והמחיר(אם נוריד אותו)די דומה למחיר מזון חתולי הרחוב.
חתולי הרחוב יכולים לבדוק את המזון החדש וגם להנות מהבדיקה.

שאלה:
האם החתולים אוהבים את הטעם והאם המזון בריא להם?
אני לא אוכל "להכריח" את החתולים לאכול את המזון החדש, אבל אם הם יסכימו והוא טוב תוכלו להוזיל מאוד את המחירים אם תפנו ל"שוק" מאכילי הרחוב שרוצים לשדרג את המזון לחתולים שלהם.

אם חתולי הרחוב יהיו יותר בריאים ועם פרווה מטופחת תצליחו יותר מאשר 100 דיונים בפורום וגם תוזילו את המחיר.
מה דעתך?

בברכת שנה טובה טבעונית לבני האדם ושנה טובה לבעלי החיים.

אלעד
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אל תשכח בדיקות דם תקופתיות'
אל תשכח בדיקות דם תקופתיות
20/09/2004 | 14:42
2
13
כלומר עלות בדיקת הדם ועלות ביקור אצל הוטרינר.
כמו שטבעוני אחראי לבריאותו  תמיד יעבור בדיקות דם תקופתיות,
כל שכן במקרה שמדובר בבע"ח , שלא יכול להתלונן על הרגשותיו ומה כואב לו, חובה לערוך ביקורת תקופתית למנוע מחסור ברכיבי מזון חיוביים (ראה דוגמה מצויינת מה קורה כשחסר רכיב חיוני במזון: ילדי רמדיה....)

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'בדיקות דם תקופתיות לחתולי רחוב?'
בדיקות דם תקופתיות לחתולי רחוב?
20/09/2004 | 15:07
1
17
תהיה בעיה כי אי אפשר להעביר בדיקות דם תקופתיות את חתולי הרחוב שיקבלו אצלי את המוצר הטבעוני החדש וגם כשמוצאים בבדיקת הדם דברים כמו אוריאה בדם, כבר מאוחר מידי.
החברה של Evolution בדקה על חתולים את המוצר שלה?
איך היא בדקה אותו?
האם נערכו ניסויים אכזריים על החתולים שאכלו את המוצר הטבעוני כדי לבדוק את בריאותם?
אני לא קונה מחברות שעורכות ניסויים אכזריים על בע"ח.
אולי האבקה מהחברה השניה היא על סמך מחקרים קודמים של תוספים הכרחיים לחתולים ולא נערכו ניסויים לצורך יצור האבקה?
אלעד
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'נשמע לי בלתי אפשרי ליישום'
נשמע לי בלתי אפשרי ליישום
20/09/2004 | 18:04
11
בדיקות דם לחתולי רחוב.

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אולי תפסיקי כבר לנפנף בבערות שלך?'
אולי תפסיקי כבר לנפנף בבערות שלך?
20/09/2004 | 10:33
3
24
מערכת-העיכול החתולית איננה מערכת-העיכול האנושית. תקלטי. מה שאתם הטבעונים זוממים פה הוא התעללות שיטתית ומאורגנת בבעלי-חיים, אשדר כל חטאם הוא, שהתפתחו אבולוציונית בצורה שונה מאתנו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אתה פשוט מגוחך'
אתה פשוט מגוחך
20/09/2004 | 11:26
17
אבל נסה לחזור עוד קצת על הדברים שלך, אולי לצעוק אותם יותר חזק, זו שיטה בדוקה להפוך אותם לאמת.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'פתאום עלה לי רעיון בראש!!!!!!!!!!!!'
פתאום עלה לי רעיון בראש!!!!!!!!!!!!
20/09/2004 | 12:40
1
27
פתאום חשבתי על כזה רעיון- יש רכיבים תזונתיים שחתולים זקוקים להם שבאופן רגיל נמצאים רק במזון מהחי, ואם הם לא מקבלים אותם הם נפגעים מכך, אבל אולי המזון שמדובר בו הוא מזון שמתוסף באופן מלאכותי ברכיבים הללו, וכך הם בכל זאת מקבלים את כל מה שדרוש לתזונה שלהם, והם בכל זאת לא נפגעים מכך ?!?!?!?!?
אני חושב שזו השערה שממש שווה לבדוק!!!!!!!!!

אז אולי פשוט, במקום לריב אחד עם השני, קודם כל נבדוק את העובדות, ואז נחליט?!!
ואם נראה שהמזון לא מכיל את כל הרכיבים התזונתיים הדרושים לחתולים כדי להיות בריאים, אז לא ניתן אותו לחתולים, ואם נראה שהמזון כן מכיל את כל הרכיבים התזונתיים הדרושים לחתולים, ולחתולים לא נגרם שום נזק, אז נחליט שכן אפשר לתת אותו לחתולים, ואין סיבה להתנגד לכך?!?!
ואני חושב שכל עוד לא ביררנו כמו שצריך איזו משתי האפשרויות נכונה, פשוט עדיף שלא לקבוע עדיין את דעתנו בנושא!!!!!!!

אני חושב שזה רעיון כל-כך טוב שמגיע לו אפילו עוד כמה סימני קריאה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'אני כל הזמן כותב פה שצריך לבדוק'
אני כל הזמן כותב פה שצריך לבדוק
20/09/2004 | 12:54
18
מעשית את הרעיון וקודם כל על חתולי החצר שלנו שמקבלים מזון תעשייתי שברובו תוספים ושאריות מגעילות מתעשית הבשר.
אין סיבה שהמזון הזה יהיה יקר אם הוא צמחוני ומכיל תוספים.
מי שמאכיל חתולי חצר יכול גם לבדוק את המזון באופן אחראי ויודע גם לקרוא מרכיבים.
כתגובה קיבלתי עלבונות מהקופה ה13 על "אהבת בע"ח מעוותת".
כמובן שפינורד ויוספה בתשובותיהם הם, כרגיל, נעימי הליכות.
Evolution נשמע טוב כי החתולים מוכנים לאכול אותו וצריך לבדוק את המרכיבים שלו.
תבדקו גם אם אפשר ליבא את האבקה שמוסיפים למאכלים ואז אפשר לנסות לגוון מאכלים טבעוניים ולהוסיף את האבקה.
אולי תזמינו כמויות נסיוניות למשרדי אנונימוס וכל אחד שירצה יוכל לאסוף את המזון משם?

שנה טבעונית שמחה.

אלעד
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כשנתתי לחתולים שלי אוכל טבעוני'
כשנתתי לחתולים שלי אוכל טבעוני
<< ההודעה הנוכחית
19/09/2004 | 23:30
7
996
הם בחרו להשתין בו כמו בארגז חול. הם לגמרי לא קיבלו זאת כמזון.
אני מאכילה את הכלבים והחתולים שלי בשאריות בשר מאיטליז ומהסופר והם בריאים ומאושרים.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'זה לא אומר כלום.'
זה לא אומר כלום.
19/09/2004 | 23:39
3
54
החתול שלנו למשל מעדיף מזונות נחותים מבחינת המרכיבים התזונתיים (בלי לתת שמות כדי לא לפגוע ביצרניםש ונים), על פני מזונות יקרים בהרבה, ובד"כ גם על פני בשר טרי...

האם זה אומר שמה שהוא מעדיף בריא לו יותר? אני מסופק.

באותו אופן, ילדים בד"כ מעדיפים חטיפים ומתוקים על פני מזון בריא, אז?

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'חתול יודע מה טוב לו'
חתול יודע מה טוב לו
19/09/2004 | 23:53
2
48
יותר מאיתנו. המעניין כאן זה שבדרך כלל אם חתולי לא אוהבים משהו הם פשוט מתעלמים ממנו, ובמקרה הזה הם בפירוש התייחסו לזה כאל מצע לפיפי.

החתולים שלי לא יודעים לקרוא ואפילו אינם רואים פרסומות למזון לחתולים. כל עניין המזון התעשייתי הנחות או הנעלה לא מעניין אותם. את שאריות הבשר הם טורפים בהנאה רבה. גם אני וגם חתולי מעדיפים לראות את שאריות הבשר נכנסות לגופם במקום להיזרק לפח.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'נראה לי שהתעלמת ממה שרשמתי.'
נראה לי שהתעלמת ממה שרשמתי.
19/09/2004 | 23:58
1
32
חתולים בהרבה מקרים מעדיפים מזון שהוא נחות עבורם.
ידוע הוא, שחתולים בד"כ יעדיפו מזון זול ולא פרימיום, שנחשב לאיכותי יותר  מבחינת הערכים התזונתיים(תני לי לנחש, רוב אלו שזעקו נגד המזון הטבעוני, מאכילים את החתולים שלהם במזון הפרימיום היוקרתי).

לא צריך שום פרסומת, כדי להשפיע על בני אדם להעדיף חטיפים ומתוקים על פני מזון מזין יותר. תבדקי את זה על כל ילד צעיר, שעוד לא הגיע לגיל שבוא הוא "מכור" לערוצים המסחריים ולאופנות חברתיות.

החתול של ההורים שלי למשל, מעדיף מזון זול מאוד מסחרי, גם על פני הפרימיומים, וגם על פני שאריות בשר קנוי (זה בית של אוכלי כל, לצערי).
זה לא אומר שהוא מעדיף מזון בריא יותר.... זה פשוט טעים לא יותר (בין היתר בגלל ששמים במזון כל מיני תוספות מלאכותיות של טעמים מלאכותיים, בדומה למזון המסחרי לבני האדם!).
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'נגד מזון תעשייתי'
נגד מזון תעשייתי
20/09/2004 | 00:10
39
עבור כלבים וחתולים. מעדיפה להאכיל אותם בשאריות. אני מבשלת אותן עם ירקות (גזר, קישואים), מוסיפה אורז או פסטה, מערבבת והם טורפים. מתאים לכל כיס וכמעט לכל חתול/כלב.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
20/09/2004 | 00:03
1
28
האם נתת לחתולים את המזון המסויים הזה שמזמינים מחו"ל?
או שסתם נתת להם אוכל טבעוני?
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'המזון הטבעוני שנתתי להם'
המזון הטבעוני שנתתי להם
20/09/2004 | 01:57
40
היה של חברת Natural Life Pet Products (קיבלתי במתנה מידיד שהגיע מניו-יורק) והיה רשום עליו שהוא טבעוני לחלוטין. בסוף הכלבים שלי אכלו אותו כשערבבתי להם עם שאריות הבשר.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'טוב לראות אוהבת-חתולים אחת אמיתית'
טוב לראות אוהבת-חתולים אחת אמיתית
20/09/2004 | 10:34
31
בתוך כל עדר הפנאטיות המשתולל פה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'זו אחריות וצריך לשקול היטב גם איך'
זו אחריות וצריך לשקול היטב גם איך
20/09/2004 | 00:46
5
27
הויכוח פה גולש לסוג של התכסחות הדדית אבל אסור לשכוח שהבריאות של החתולים שלנו היא האחריות שלנו.

קראתי את מה שפינורד כתב על הטיבעון של החתולים שלו בקישור שמנשה העלה.
למשל הוא כתב כך:
"כמה ימים אחרי שהתחלנו עם טבעון החתולים, הממזרים למדו למיין בפדנטיות את האוכל המעורבב ולאכול רק את הלא-טבעוני, אבל עם הזמן ההתנגדות שלהם יורדת.
כאמור עוד לא הגענו ל-100% אבל אנחנו כמעט שם."

האם החתולים רעבים ואין להם אלטרנטיבה?

האם המזון טוב לבריאותם?

אסטרונאוטים אוכלים מזון תעשיתי במשך זמן שהייתם בחלל אבל המזון הזה עבר מבדקים ונסיונות.

האם נערכו ניסיונות על חתולים כדי לוודא שהמזון הזה אינו מזיק לבריאותם בטוח הארוך?
אם כן, איזה נסיונות?
אני מתנגד לנסיונות אכזריים בבעלי חיים.

חלק מסוגי המזון המסחרי של היום גורמים לבעיות של אי ספיקת כליות וחסימות בדרכי השתן וזה מוכח!!
האם המזון הזה לא מזיק לחתולים בטווח הארוך?
איך הדבר הזה נבדק?

התחלתי לבדוק את המרכיבים והמחיר ובמבט ראשון הם לא נראו רע, אבל מה שפינורד כתב על היכולת של החתולים להשתדל ולבחור את הגרגרים הבשריים מאוד מציק לי.

אני יכול לעשות את הבחירות שלי ומוכן להסתכן יותר לגבי עצמי, גם מתוך הרגשה שארגיש שמשהו קורה בגופי ואז אדע לטפל מיד בבעיה.
(למשל: אקח כדורי b12 אם פעם ארגיש שאני צריך אותם).

החתול תלוי בנו ולא יוכל לבכות ולצעוק אם הוא ירגיש רע ונפגע בבריאותו בטווח הארוך.
למשל אם יצטרך דיאליזה (שאין לחתולים) או הרדמה בגלל אי ספיקת כליות.

מאין אנחנו יודעים שהמזון הזה לא מזיק לבריאות החתולים?

ד.א.
מה בקשר להקטנת הצריכה של המזון הבשרי ולתת חלק מהמזון של החתולים כמזון טבעוני?
כהתחלת ניסוי אני חושב שחתולי החצר שלי ירגישו שדרוג גדול אם אני אטבען אותם ואתן לפחות חלק מהתזונה שלהם במזון טבעוני למהדרין.
המחיר נראה לא יקר והמרכיבים טובים יחסית למזון חתולי רחוב ואנחנו מנסים להוריד את המחיר.

בברכת שנה טבעונית שמחה לבני האדם ושנה טובה לבעלי החיים.

אלעד
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'למען הסר ספק'
למען הסר ספק
20/09/2004 | 03:25
4
21
בשלבים המוקדמים, החתולים באמת מיינו את האוכל והעדיפו את האוכל הבשרי שאליו היו רגילים בעבר.  האוכל הטבעוני שונה בהרכבו מהאוכל התעשייתי הבשרי של חתולים, ולוקח להם זמן להתרגל אליו.

היום, למרות שיש בקערות שלהם מזון שהוא תערובת של שני הסוגים, הם כבר לא עושים את זה יותר.  לא בגלל שאין להם אלטרנטיבה, אלא כי הם פשוט התרגלו.

בנוסף, רציתי להזכיר שמי שמכריז פה שאני לוקח "על מצפוני" כל מיני נזקים איומים ונוראים שעלולים לקרות לחתולים האלה, צריך לזכור שהנזקים האלה הם, לפחות בינתיים, היפותטיים לגמרי ומבוססים על חרדות יותר מאשר על עובדות.  לעומתם, הסבל והנזקים שנגרמו לחיות שגדלו בתת-תנאים ובסופו של דבר נשחטו באכזריות כדי שכל מיני אנשים ו"חיות מחמד" יאכלו אותן, הם נזקים ברורים, מוכחים, ובלתי-הפיכים בעליל.  לכן, בסוגיה המצפונית, לי לפחות אין שום ספק באיזה צד אני מעדיף להיות.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'יפה אמרת'
יפה אמרת
20/09/2004 | 11:23
2
14
איזו אהבת בעלי חיים מעוותת, לבחור להאכיל אחד בשני.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'דיברת עלי כשאמרת אהבת בע"ח מעוותת?'
דיברת עלי כשאמרת אהבת בע"ח מעוותת?
20/09/2004 | 12:29
1
14
שירשרת בתגובות אלי ולכן אני צריך להסיק שהגבת עלי כשדיברת "על אהבת בעלי חיים מעוותת?""
קריאה בכינויי גנאי כשפותחים בדיון רציני וענייני, ובייחוד למי שאומר שהוא מתכוון להשתתף אתכם בניסוי של קנית מזון טבעוני, ובודק איך לא מזיקים בריאותית לחתולים שבאחריותו, היא דרך נאה וחכמה לצרף מישהו לקבוצה צרכנית!!!

אני לא חייב לך שום דין וחשבון על פעולותי כטבעוני!
אני כן מצפה מחברים לדרך לנימוס אלמנטרי ובסיסי כשפונים אלי ולא לקרוא למסירותי לבעלי החיים שבאחריותי "מעוותת"!!

אני חוזר על מה שכתבתי לפינורד, שיודע תמיד לכתוב ולדון בצורה עניינית ונימוסית עם חבריו לדרך, ותמיד אני נהנה לקרוא את תשובותיו:

מכיוון שהמזון התעשייתי הבשרי לחתולים הוא משאריות שנזרקות לפח ולאשפה, למרות כל ההצהרות של היצרנים, אני לא חושב שאעזור במשהו  אפילו לחית משק אחת, אם אעביר את החתולים למזון טבעוני.

אני מוכן לנסות ורק על חתולי החצר שבאחריותי כי להם זה יכול להיות שדרוג של המזון מהסיבות הבאות:
1.
זה יתן לי, כטבעוני, הרגשה טובה שחתולי החצר שלי אוכלים מזון טוב שלא הגיע מהשאריות המגעילות של תעשית הבשר.
2.
זה גם יתן לי הרגשה טובה שאני עוזר במחקר לא מזיק ולא אכזרי על טבעון החתולים באוכל שהם יהיו מוכנים לאכול שיהיה בטוח בריאותית כאשר נגיע למטרתנו וכל האנשים יהיו טבעונים.

עם כאלה חברים בקבוצה הצרכנית אולי אחכה שהחנויות ייבאו את המוצר טבעוני ואתם בעצמכם תוזילו את מחירו.

כדאי לך ללמוד מיוספה, שתומכת בזכויות בעלי החיים לא פחות ממך, מפינורד0 וממנשה ועוד כמה טבעונים קצת נועם הליכות ואיך לא לקרוא בכינויי גנאי לטבעונים אחרים!

אלעד
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'.'
.
20/09/2004 | 13:01
4
פניתי לכלל הפורום. שם לב בבקשה- הדיון פה הוא על האכלת חתולים בלי מימון שואה ,והוא לא סובב אותך.

המילה "מעוותת" היא עניינית בעליל. הרג אחד כדי להעניק לשני זאת מבחינתי אהבה מעוותת. סליחה אם הביקורת הזו (שבכלל לא כוונה אליך) לא הייתה עטופה בנימוסים ולא הסבה לך הנאה.

נסה לא להתרכז באגו שלך ולתקוף כל מבקר בהשמצות רוויות סמילים רשעיים. לא ביקשתי דין וחשבון (לא לי אתה חייב אותו כמובן )רק תמכתי בהודעה מצויינת וממוקדת שסיכמה את כל השרשור.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה. אני לא שללתי את'
תודה על ההבהרה. אני לא שללתי את
20/09/2004 | 12:04
10
הרעיון על הסף.
כתבתי שצריך לעשות אותו בזהירות.

בסוגיה המוסרית כל עוד יש שאריות בשר בגלל שבני האדם הם קרניבורים, וכל עוד חיות המשק לא נשחטות עבור החתולים, אני לא מזדרז להעביר את החתולים שבאחריותי לתזונה טבעונית שלמה.

בסוגיה המוסרית אני מעדיף לטבען קודם את רוב בני האדם, ואז להתחיל בחתולים שבאחריותי, אבל מבחינה מדעית יתכן שאפשר ליצר מזון כזה לחתולים.

אני מוכן לבדוק הצעות של מזון יבש  טבעוני באיכות טובה לחתולי החצר שבאחריותי ולהפחית את כמות המזון התעשיתי הבשרי מהשאריות שהחתולים אוכלים.

מכיוון שהמזון התעשייתי הבשרי לחתולים הוא משאריות שנזרקות לפח ולאשפה, למרות כל ההצהרות של היצרנים, אני לא חושב שאעזור במשהו  אפילו לחית משק אחת, אם אעביר את החתולים למזון טבעוני.
זה יתן לי, כטבעוני, הרגשה טובה שהחתולים שלי אוכלים מזון טוב שלא הגיע מהשאריות המגעילות של תעשית הבשר.
זה גם יתן לי הרגשה טובה שאני עוזר במחקר לא מזיק ולא אכזרי על טבעון החתולים באוכל שהם יהיו מוכנים לאכול שיהיה בטוח בריאותית כאשר נגיע למטרתנו וכל האנשים יהיו טבעונים.

אני מוכן לשמוע הצעות מעשיות ולבדוק את הEvolution ש tafustafus אמר שאפשר להאכיל בו חתולים בלי להכריח אותם והוא לא מזיק לבריאות החתול, אם המחיר שלו יוזל.

בברכת שנה טבעונית שמחה לבני האדם ושנה טובה לבעלי החיים.

אלעד

זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'על מזון ללא מרכיבים מן החי לחתולים'
על מזון ללא מרכיבים מן החי לחתולים
20/09/2004 | 09:25
2
28
על אף השימוש הפרוע למדי ב"טבעי" ו"לא טבעי" בהקשרים כאלה, לגבי חתולים יש סיבה מסויימת לחשוש משימוש במזון לא בשרי, מפני שחתולים זקוקים למרכיבים שבאופן טבעי נמצאים כמעט רק בבשר, בראש ובראשונה לטאורין. אולם האמת היא שגם במזונות המבוססים על בשר כמות הטאורין הנותרת לאחר העיבוד אינה מספיקה, ויצרני מזון רגיל משלימים את כמות הטאורין ומרכיבים אחרים באופן מלאכותי.

יש כמה מזונות ללא מוצרים מן החי לחתולים. את זה שהזכירה ענת אינני מכיר. אולם יש לי ניסיון של כמה שנים עם שני סוגים אחרים: Evolution ו-Vegecat, שניהם טובים מאוד וכבר וותיקים למדי. למיטב ידיעתי, לאחר שנים רבות אין שום ראיות לבעיות איכות במזונות אלה.

Evolution מייצרים גם מזון יבש וגם מזון רטוב בפחיות. החתול שלי לא אהב את המזון הרטוב בפחיות אבל אהב מאוד את המזון היבש. זה המזון שקנייתו מתארגנת עכשיו. כדאי לציין שערכו התזונתי של מזון זה גבוה משל מזונות רגילים, כך שכמות המזון שהחתול יצרוך ממנו תהיה קטנה יותר (בערך 30% פחות), מה שהופך את המחיר לטוב עוד יותר.

Vegecat מייצרים אבקה המכילה את המרכיבים החיוניים לתזונה בריאה ואינם ניתנים להשגה ממרכיבים לא בשריים רגילים. האבקה באה עם כמה מתכונים להכנת מזונות שונים. החתול שלי אוכל בשמחה רק את המזון המבוסס על Seiten, מזון דמוי בשר העשוי מגלוטן (חלבון חיטה). למרבה הצער, לא מצאתי מקום המוכר סייטן או גלוטן בישראל. Vegecat גם מוכרים תערובת שבתוספת כמה מרכיבים אפשר לאפות ממנה מזון יבש. ניסיתי, ולאחר עבודה רבה ההצלחה היתה קטנה מאוד.

בשנים הראשונות של מתן המזון הצמחי (בעיקר Evolution ומעט Vegecat) דאגתי לערוך לחתול בדיקות רפואיות מקיפות, וכולן מצאו שמצבו מצויין ושאין כל סימן לחוסר תזונתי כלשהו.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'תודה על המידע החשוב'
תודה על המידע החשוב
20/09/2004 | 09:43
10
לגבי סייטן, אפשר לנסות ליצור קשר עם החברה הזו. אולי היא אפילו תרצה לייבא את מזון החתולים.
בברכה,
מנשה.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'טוב לראות אותך כאן '
טוב לראות אותך כאן
20/09/2004 | 13:58
9
(בדיוק אתמול שאלתי את עצמי היכן אתה)
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-''
20/09/2004 | 11:59
2
10
אני טבעונית, אבל מתכוונת להמשיך להאכיל את חתוליי במזון מתאים לחתולים, שכולל לצערי גם בשר.

חתול הוא בע"ח קרנבורי באופן מוחלט. דרושים לו לפחות 30% חלבונים מן החי וכך גם לגבי השומן - 8-10% מן החי.
מערכת העיכול של חתולים איננה בנויה לצמחונות. אורך המעי של הארנבת, למשל, גדול פי 7 בערך מזה של חתול גדול רק משום שהוא צמחוני. בדרך מופרשים אנזימים שמפרקים את המזון הצמחי, שולחים את מוצרי הפירוק למחזור הדם ולתאים השונים.
חתול לא מסוגל לפרק תאית. מעט הסיבים שניתנים לחתול במזונות תעשייתיים נועדים לסייע בדחיפה חומרי הפסולת החוצה. ומכיוון שלחתול אין אנזימים שמפרקים מזון מן הצומח - המשמעות היא גירוי בלתי פוסק של המעי (הקצר ממילא), כיבים, תת-תזונה, מומים ועוד כהנה וכהנה.

(הזכויות שמורות ליוקה)
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'כנראה'
כנראה
20/09/2004 | 17:12
1
11
כנראה שיצרני המזונות שהזכרתי מצאו פתרונות לבעיות שאת חוששת מהן, שכן הם אינם גורמים לבעיות כאלה.

בקשר לתת התזונה, אי היכולת לפרק תאית וכן הלאה -- אלה היו נכונים אילו היה מדובר בהזנת חתולים בעלים, בירקות ובפירות. אבל כאן מדובר במזון מעובד העומד בכל התקנים ומזין חתולים בהצלחה כבר לא מעט שנים. עד לפני כמה עשרות שנים לא היה ניתן לייצר מזון כזה, אולם כעת, כשניתן לסנתז טאורין ומרכיבים חיוניים אחרים באופן מלאכותי או להפיקם ממקור צמחי, אפשר לייצר מזון חתולים איכותי ובריא בלי להרוג בעלי חיים.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הרי רב האנשים הם לא צימחוניים'
הרי רב האנשים הם לא צימחוניים
20/09/2004 | 18:43
16
אז למה שחתולים יהיו צימחוניים? מטיבעם הם חיות טרף. הם בנויים לאכול בשר- מספיק להסתכל על השיניים שלהם..
אז במקום לשנות את הטבע שלהם , אם כבר תשנו את הרגלי הצריכה של בני האדם.
זכויות בעלי חיים >>
לצפיה ב-'הדיון הזה כולו תאורטי ולא ישים כלל'
הדיון הזה כולו תאורטי ולא ישים כלל
20/09/2004 | 13:50
23
מה שעולה מהדיון שאולי יש בחו"ל מזון צמחי לחתולים,
הבעיה שבמהלך הדיון הזה לא הוכח שבמהלך פיתוח וייצור המזון הזה לא נעשו ניסויים בבע"ח ובחתולים בפרט.
כמו כן לא הוכח שחתול שצורך את המזון לא עושה לעצמו יותר השלמות מהחי בסביבתו, משהו שעלול להפר את האיזון האקולוגי  בסביבת מגוריו, משום שברור (גם על סמך עדויות של מי שמנסה לצמחם את חתוליו שהחתול בורר את גרגרי המזון הבשריים) שהחתול ינסה לעשות לעצמו השלמות בשריות, מבחינתו התוספים אינם בשר.

כמו כן במהלך הדיון לא הוכח שאין בכלל תוספים מן החי.

נקודה מאד בעייתית הם העלויות הגבוהות מאד של צמחון חתול:
הרי אחד הדברים שחייבים לבצע ברגע שנותנים לחתול מזון צמחוני אלה בדיקות דם תקופתיות, העלות של בדיקות דם כאלה מאד גבוהה,זה מגיע למאות שקלים מידי פעם, זה אומר שיש לקחת את החתול לוטרינר כל פעם,
רוב החתולים סובלים מאד ממצבים כאלה, זה לא בן אדם שעושה את בדיקות הדם ביוזמתו, במקרה הזה מכריחים את החתול לעשות משהו שהוא לא רוצה וסובל ממנו מאד, הם הטראומה של יציאה מהבית (רוב החתולים נחרדים מנסיעות ומעברים כאלה) והם החרדה והטראומה אצל הוטרינר ודקירתו באופן קבוע.

מה שיקרה בפועל זה שיהיו אנשים שינסו לחסוך את העלויות היקרות של אחזקת חתול צמחוני,  הרי הרבה מאד גולשים פה חיים אצל ההורים, שגם ככה לא מתלהבים מהעלויות של חלק מהמזון הטבעוני, אז עכשיו יצפו מההורים גם לממן את אחזקת החתול הטבעוני?
אנשים כאלה שיש להם  תקציב כספי מוגבל (אני מנחשת שזה חלק לא קטן מהגולשים פה)  יתחילו לתת לחתולים האומללים טופו (כבר נתקלנו ב"גאונות" הזאת לפני כמה חודשים) וכמובן יוותרו על בדיקות הדם משום שלרוב האנשים פה אין תקציב מספיק לעלות הגבוהה שנדרת לגידול חתול צמחוני.

כמו כן אם חושבים על הניסויים שנעשו במהלך פיתוח המוצרים האלה ועל כך שחתול שחסר לו בשר במזונו יעשה השלמות בחוץ, יפגע קשות בבע"ח בסביבתו הקרובה ואולי יפגע גם במאזן האקלוגי מסביב, מגיעים למסקנה שזה לא רלבנטי ולא ישים להתחיל לגדל חתולים צמחוניים בצורה שלא תתפגע בהם ובסביבה ותהיה ישימה וזמינה על ידי כל הטבעוניים/צמחוניים.

הדיון הזה דומה מאד למקרה שבו אדם דתי יכריח את חיות המחמד שלו לנהוג לפי כללי הדת שמחייבים אותו ולא מחייבים בע"ח, למשל לערוך להם צום מוחלט (גם בלי מים) ביום כיפור, זה נראה לכם מוסרי? זה נראה לכם פתרון צודק?

לי יש פתרון פשוט, קל ומוסרי למי שרוצה לגדל חיית מחמד שלא תאכל בשר:
הפתרון הכי יעיל ונכון הוא שצמחונים/טבעוניים יגדלו בע"ח שטבעם לאכול מזונות צמחיים, בצורה כזאת לא תהיה לאף אחד בעיה מוסרית ומספר חיות המחמד אוכלות הבשר יקטן,מדוע שצמחוני/טבעוני יתעקש לגדל חיית מחמד שטבעה לאכול בשר ויחפש לה פתרונות עקיפים שיכשירו את חיית המחמד אידיאולוגית.

זכויות בעלי חיים >>

הודעות אחרונות

21:51 | 05.05.20 אורחים בפורום
22:39 | 11.04.20 galgal761
13:50 | 09.03.20 כוס אליהו
06:55 | 14.02.20 כוס אליהו
19:23 | 08.02.20 אורחים בפורום
14:21 | 20.01.20 5273598
01:18 | 04.01.20 אורחים בפורום
01:35 | 30.12.19 ballajj88
01:12 | 10.12.19 אורחים בפורום
20:47 | 20.11.19 mothermotherworg
18:29 | 03.11.19 אורחים בפורום
10:48 | 27.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ