עזרה בתכנון

ilan73b

New member
עזרה בתכנון

שלום

אנחנו משפחה - זוג 3 ילדים מתכננים לנסוע במרץ בערך ל שבועיים וחצי

לפי הסיפורים וקריאה חייבם קוסומיי ובנקוק

איך לחלק את הטיול - כמה זמן בכל יעד ואיזה עוד יעד מומלץ בתקופת הזמן הזאת

האם לרכוש בארץ טיסות פנים (הבנתי שיש מבצע 3 טיסות או משהו כזה)

תודה רבה

T o m c o

Member
מנהל
חסרים כמה פרטים:
גילאי הילדים?
יעד הטיסה המדויק? (מניח שתאילנד לאור "חייבם קוסומיי ובנקוק" (אגב, קו סאמוי, בנגקוק))
מה מעניין אתכם לעשות?
איזה אזורים תרצו לבקר?
איים? צפון? בנגקוק? חופים? הרים? ערים?
טיסות פנים - מאיפה? לאן? כמה אזורים תהיו? לרכוש 3 טיסות פנים כשאם מבקרים בשני אזורים זה מיותר ואם אתם בסאמוי זה עוד יותר מיותר כי המבצע הוא של אייר אסיה ולסאמוי אין טיסות של חברה שאינה בנגקוק איירווייז או תאי אירליינס (מונופול על הקו, בנגקוק איירווייז בעלת השדה בסאמוי).
בלי הפרטים האלה קצת קשה לענות על שאלה כל כך כללית.
גם לשאול שאלות כמו שצריך צריך לדעת.

ilan73b

New member
תשובה

ילדים - 18,14,11
מעוניינים באטרקציות שיש להציע - פילים, שייט, גונגל וכל מה שאפשר
שאלתי חברים אמרו לי לטוס לבנקוק ומשם לקו סאמוי וקפיצה לקופנגן
וחזרה לבנקוק
אפשרות 2 בנקוק - צאנג מיי, צאנג מיי- קו סאמויי, קו סאמויי-בנקוק
השאלה כמה זמן מספיק בערך לכל יעד
תודה

T o m c o

Member
מנהל
אוקי, זו כבר שאלה יותר לגיטימית.
עם יותר פרטים.
&nbsp
דעתי -
&nbsp
משך הטיול כמו שאמרת שבועיים וחצי, לא ציינת אם נטו או ברוטו (עם הטיסות או בלעדיהן), לכן אתייחס לטיסות כחלק מהזמן שציינת. משמע - 17 יום ברוטו, פחות שני ימי טיסה - 15 יום נטו.
&nbsp
עם אחד היעדים הוא סאמוי - אין מבצעי 3 טיסות וכד', כאמור, חברת התעופה היחידה שנוחתת ב.. או ממריאה מ.. האי סאמוי היא Bangkok Airways (או תאי איירליינס שיקרה יותר ממנה), שדה התעופה בסאמוי הוא בבעלות חברה זו, ועל כן לה יש מונופול בלעדי על הטיסות לאי או ממנו, תאי מורשית לטוס בקו היות והיא החברה הלאומית ומחירי טיסותיה יקרים יותר במעט.
&nbsp
שילוב צפון (צ'יאנג מאי), איים (סאמוי ופנגאן) ובנגקוק במשך זמן של שבועיים ויום (כאמור, 15 נטו, לאחר הורדת טיסות הגעה וחזרה), זה דבר שיהיה מעט דחוק בזמן, ועם שלושה מעברים לפחות (בנגקוק-צ'יאנג מאי, צ'יאנג מאי - סאמוי, סאמוי - בנגקוק), הולכים להם עוד שלושה ימים על המעברים, מה שמשאיר מעט זמן יחסית.
&nbsp
אם בכל זאת בוחרים בתכנית הזו - המסלול הנכון לביצוע הוא בנגקוק - צ'יאנג מאי - סאמוי - בנגקוק. טיסות פנים מצ'יאנג מאי לסאמוי קיימות, אך בכיוון ההפוך מחייבות עצירה בבנגקוק ולוקחות עוד יותר זמן.
&nbsp
חלוקת זמנים - 15 יום, לחלק ל-3 זה 4 (3 ימים נוספים ירדו על מעברים - טיסות ממקום למקום וכד'), ארבעה ימים מלאים בכל אחד מהמקומות זה יחסית מעט, ועשוי מאוד בקלות להרגיש כמו מירוץ, בכל אחד מהמקומות יש יותר מארבעה ימים של אטרקציות לעשות או דברים לראות.
&nbsp
בצפון (צ'יאנג מאי) - מגוון רחב מאוד של טיולים אפשריים:
טיול ג'יפים (כוכב הצפון, טאנה או רד בריק) - מופע נחשים, חוות סחלבים, רכיבה על פילים, שייט ראפטינג, שייט רפסודות וכד') - לאיזור צ'יאנג ראי או פאי (תלוי חברה) - שלושה ימים.
טיול למשולש הזהב צ'יאנג ראי והמקדש הלבן - איזור הגבול עם לאוס ומיאנמר, מעיינות חמים וגייזר, המקדש הלבן - יום אחד.
טיול לדוי אינתאנון - ההר הגבוהה ביותר בתאילנד - יום אחד.
יום טיול אומגות - Flight of the Gibbon או חברה אחרת (יש כמה שאני לא זוכר את שמן) - יום אחד.
קורס בישול תאילנדי - יום אחד
טיול לדוי סוטאפ - חצי יום.
שווקים בעיר צ'יאנג מאי, מוזיאון תלת מימד - כמה שעות כל אחד.
&nbsp
אטרקציות בסאמוי -
מגוון מאוד רחב של טיולים חד יומיים - לאיים שכנים, בתוך האי, וכד'.
אם מוסיפים קפיצה לפנגאן - עוד יום שהולך כי אתה לא יכול לעשות ביום שכזה אטרקציה, אם נשאר לילה בפנגאן - שניים כאלה. (הולך == אין בו אטרקציה אמיתית, אלא רק טיול עצמאי, לא תוכל לקחת טיול מאורגן כזה או אחר כי המעבורות לא בשעות מתאימות).
&nbsp
בנגקוק -
ארמון המלך - חצי יום
המקדשים שמסביבו - עוד חצי יום
הקניונים, השווקים בעיר וקניות - כמה שעות כל אחד,
טיול לאיותאיה - הבירה הקדומה - יום אחד
טיול לשוק הצף (איזור קנצ'נאבורי) - יום אחד.
עוד מגוון רחב מאוד של ימי טיול באיזור, פארק שעשועים / פארק מים.
&nbsp
והזמן שהוקצב כבר נגמר מזמן...
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אופציה אחרת היא לבחור יעד אחד ולמצות את בנגקוק ואותו, לא להעמיס בימים מבוטלים על מעברים, להיות יותר זמן במקום אחד ולחוות יותר ממנו, את השני, תשאיר לטיול הבא...
&nbsp

ilan73b

New member
וואי תודה רבה..

לפי החישוב שלי יש לי 16 ימים נטו
לדעתך עדיף יותר ימים בסאמויי (8 ימים) קופנגן (2-3) ובנקוק (5)
ואז לוותר על הצפון ולהנות יותר ביעדים האלה
תודה

T o m c o

Member
מנהל
אני הולך להגיד משהו שמעט סותר את ההודעה הקודמת שלי.
16 יום, זה לא המון זמן. אבל....
8 ימים בסאמוי - יכול להיות הרבה זמן ויכול להיות מעט זמן, הכל תלוי בבנאדם.
אישית, אני הייתי משתגע 10-11 ימים על חופים ובים, ודווקא במקרה הזה הייתי כן מוסיף יעד נוסף (צ'יאנג מאי שאני מאוד מאוד אוהב) אבל אני זה אני ואתם זה אתם, אני לא מסוגל להשאר באותה הנקודה הרבה זמן בלי מעש, לא מסוגל להגיע למצב של בטן-גב.
קחו בחשבון שהרוב שם בסופו של דבר אותו דבר ואחרי שתמצו את האטרקציות שתרצו, אתם יכולים גם להגיע למצב של נטו בטן-גב על החוף.
ממליץ לשקול טוב טוב את המסלול, לשקול את מה שרוצים לראות ולהחליט על סמך אופי המטיילים אם זה מתאים לכם.
מעבר לזה כמשפחה - אני יכול להמליץ לכם על מספר חדרי בריחה בסאמוי, אם תרצו, גם בחוף למאי (ארבעה) וגם בחוף צ'אוונג (שניים).

ilan73b

New member
קראתי קצת ו...

ראיתי שיש המון אנשים שעושים קפיצה של 4 ימים לסינגפור (הבנתי שהטיסה ממש זולה)
האם זה נכון - מישהו יודע מה העלות של טיסה ומלון בסינגפור?
אם לא איזה יעד נוסף כדאי - האם צאנג מיי - יש שם אותם אטרקציות כמו בשאר האיים?
או יעד אחר עם אטרקציות קצת שונות
אני לא מתכוון להיות בטן גב חוץ מאולי יום אחד
תודה

T o m c o

Member
מנהל
בצ'יאנג מאי אטרקציות שונות, אין שם ים, אין שם חופים, יש הרים
יש ג'ונגלים ויערות, מקדשים, עיר עתיקה, שווקים.

T o m c o

Member
מנהל
על סינגפור לא הייתי ממליץ בשילוב עם תאילנד, שכן טיסה של כ-3
שעות, פלוס 3 שעות לפני ושעה וחצי אחרי, זה בזבוז של המון שעות, ואם אתה לא חוזר מסינגפור אלא מתאילנד, אז יש לך שניים כאלה.
&nbsp
אני חושב שאם כבר החלטת להוסיף יעד, בתוך תאילנד עם טיסה של כ-שעה-שעה וחצי לכל היותר.
צ'יאנג מאי במקרה הזה היא אופציה טובה.
&nbsp
אם אתה מוסיף אותה, מבחינת חלוקת הזמנים, לדעתי - נחיתה בבנגקוק וטיסה מיד אחרי לצ'יאנג מאי (שים לב להזמין טיסה מאותו השדה (סוואנפום, suvrnabhumi) כ-שעתיים-שלוש לאחר הנחיתה או טיסה מהשדה השני (דון מואנג) כ3-4 שעות אחרי הנחיתה, אחרת יש סיכוי לאחר לטיסת ההמשך).
ואז החלוקה היא כזו:
יום 0 - המראה מישראל
יום 1 - נחיתה בבנגקוק, מעבר לצ'יאנג מאי, הסתובבות קלה בשוק הלילה והזמנת טיול למחר.
יום 2 - יום 6 - צ'יאנג מאי,
יום 7 - בבוקר לעשות טיולון חצי יום לדוי סוטאפ או משהו שלוקח כמה שעות (ניתן לעשות אותו עצמאית, לשלב עם ביקור במוזיאון תלת מימד וכד') אחר הצהריים, אחרי הסתובבות קלה בצ'יאנג מאי, ארוחת צהריים איפשהו בעיר, טיסה לסאמוי, הגעה לקראת ערב, התמקמות במלון, ויציאה להסתובב באיזור הסנטרל פסטיבל (צ'אוונג), ארוחת ערב, הזמנת טיול למחר, ולישון.
יום 8 - יום 11 - סאמוי, טיול 42 האיים, טיול ג'ונגל ספארי, טיול לקו טאו וקו נאנג יואן, יום בטן גב, הסתובבות עצמאית באי (ברכב שכור או מוניות) וכד'.
יום 12 - מוקדם בבוקר (לא מדי (6), אבל מוקדם יחסית(8-9)) יציאה לשדה התעופה וטיסה לבנגקוק, הגעה לבנגקוק בצהריים המוקדמים, התמקמות במלון, ויציאה להסתובב בשווקים ובקניונים באיזור סיאם ופרטונם.
יום 13 - יום 15 - בנגקוק, טיולים יומיים, איותאיה (הבירה הקדומה), השוק הצף (קנצ'נבורי), שווקים, קניות, פארקי שעשועים / מים, וכד'.
יום 16 - הסתובבות קלילה בבנגקוק, השלמת קניות אחרונות, התארגנות לקראת הטיסה. והטיסה חזרה.
&nbsp
הערה אחת שחשוב לדעת, בהרבה מלונות במזרח הרחוק, יש אפשרות לשמור את הציוד עד עזיבה סופית של המלון.
לצורך העניין, שעת הצ'ק-אאוט היא 12:00, הטיסה שלכם ליעד הבא היא 19:00, ואתם לא רוצים להסתובב כל היום עם המזוודות? אפשר לבקש לשמור במלון עד הגעתכם לאספם לקראת הטיסה. באותה המידה, רוצים להגיע לטיסה רעננים ונקיים ולא מיוזעים אחרי הסתובבות של יום שלם, בחלק מהמלונות ניתן גם לבקש להתקלח לפני עזיבה, גם אם פיניתם את החדר בו שהיתם במהלך היום. בחלק מהמקרים יהיה זה בחדר המיועד לצוות, בחלק מהמקרים במקלחות חדרי הכושר או מלתחות הבריכה, אך זה פתרון נהדר למקרה בו יש טיסה חזרה לארץ ואת היום שלפני מבלים בלהסתובב (ולהזיע, כי בכל זאת, הלחות...)

ilan73b

New member
תודה רבה גבר..

אחלה מסלול - נראה לי שהילדים יהיו מבסוטים
האם צאנג מיי עדיף על פוקט?
אני כבר הולך לברר מחירים
יש איזה מלונות מומלצים למשפחה ברמה טובה וסבירה על החוף ובמרכז?
תודה

T o m c o

Member
מנהל
פוקט וסאמוי מאוד דומות באטרקציות, לפחות באופן יחסית.
חופים, ים, טיולי שייט, קצת הרים, קצת מופעים.
צ'יאנג מאי בעלת נוף אחר.
&nbsp
מלונות:
אין לי המלצה קונקרטית על מלון ספציפי כי אני לא יודע מה הצרכים שלכם בדיוק, אבל:
איזור החיפוש של המלונות בצ'יאנג מאי, לדעתי צריך להיות באיזור רחוב Loi Kroh והרחוב של הNight Bazaar. (בערך כאן:
https://goo.gl/maps/MxFBNoLbhrH2 ) (יש שם מלון בשם Duangtawan, מלון שישראלים מאוד אוהבים והאיכות שלו לא רעה בכלל.)
&nbsp
בנגקוק:
איזור פראטונם או סיאם - איזור הקניונים הגדולים וכד',
(כאן : https://goo.gl/maps/wreLzcra9d62 , הרחובות הגדולים המקבילים, Rama I או Phetchaburi, באיזור הזה)
&nbsp
בסאמוי איזור הcentral festival, לא יודע לתת שם של מלון ספציפי, אבל זה האיזור ( https://goo.gl/maps/sjTB228NUEz )

arieciub

New member
תברר גם על חיסונים, יש כאלה שתלויים באיזור שאתה נוסע אליו.

טיול שבועיים וחצי בתאילנד
לא יודע מי קבע שקוסמוי חובה, יש שגידו שפוקט וקופיפי חובה...
השאלה מה אתם מחפשים לעשות..
למרות שכל מה שיש בקוסמוי יש גם בפוקט
הייתרון בפוקט שהטיסות הלוך חזור זולות הרבה יותר וגם המלונות זולים יותר

צריך בכל מקרה לפוקוט או קוסמוי 4-5 ימים. בנגקוק מינימום 3 לילות, אבל אם אתם עם ילדים אז יש פרקים, עולם המים, וגני חיות מדהימים באזור.

למעלה