אני מעלה את המכתב כפי שהבטחתי

אני מעלה את המכתב כפי שהבטחתי

אתם מוזמנים לשנות ,להוסיף או לגרוע. מפגש פורום מורים (תפוז)- פסח תשס"ב-בנושא בניית אתרים או הייתי שותפה להתגשמות חלום פורום המורים בתפוז הוא פורום תוסס ביותר. קבוצה קטנה ומתמידה של מורים מכל רחבי הארץ, משוחחת , מקשיבה ותומכת. חברי הפורום מגוונים ביותר: בנסיונם החינוכי הרב, במגוון פעילותם, בתחומי הידע השונים אותם הם מלמדים ועוסקים . לעיתים מתנהלים דיונים בנושאים שמעלים חברי הפורום, מתיעצים בקשיים שנתקלים בכתה , מהרהרים בקול ומקבלים תמיכה וחיזוקים . החלק החשוב והמרכזי בפורום הוא בהעלאת חומרי למידה לארכיון הקבצים. לדעתי זוהי תופעה מרגשת ביותר ויחודית: המורים מעלים דפי עבודה, נושאים מעובדים, תכנים לימודיים, רעיונות מקוריים ,משתפים פעולה ומתעשרים בחומרים מעולים. החומרים הם לשמוש הרחב של כל המורים ,כמובן, לנגד עיננו הולך ומוקם מרכז משאבים עשיר ומגוון. החומרים נאספים ומאורגנים ע"י מנהלת הפורום, הדס אדלר אשר בפתיחותה ובאהבת האדם שלה מאפשרת אוירה נינוחה ותומכת. וכך אנו מגיעים לחלום. חלומו של אדם אחד אלישע בביוף , שחיפש מקום לממש את חלומו, מצא אותנו(במקרה הוא אומר) חברי פורום מורים בתפוז( אחי, אין מקריות בעולם....) נכבש על ידינו ומימש את חלומו. החלום שלו הוא להעניק (בהתנדבות)מהידע הרב שלו בתחומים שונים לאותם מורים צמאי ידע, שמוכנים להקדיש מזמנם ,בחופשתם,שלא על מנת לקבל פרס(גמולים) . לאחרונה העלו כמה מורים בפורום את רצונם ללמוד איך להקים אתר באינטרנט. אלישע הרים מיד את הכפפה. אלישע עבד כחודש ימים בהכנת האירוע. קיבץ חומר מתאים ורלוונטי, הכין לכל אחד/ת דיסק עם כל התוכנות (החופשיות) והעורכים המתאימים לבניית אתר באינטרנט.ידע שהזמן קצר והתכנים מרובים ותכנן כל רגע מהמפגש כדי לנצלו כמה שיותר.לקח על עצמו משימה כמעט בלתי אפשרית: ללמד הקמת אתרים ביומיים. ההשתלמות ,שנערכה בכפר סבא ארכה כיומיים מ-10.00 בבקר ועד 16.00 אח"צ. ישבנו מרותקים ,כמעט ללא הפסקה. אלישע הרביץ בנו את תורתו ברגישות אך בנחרצות. הכרנו סוף סוף ,לאחר כמה שנים, ולא באופן וירטואלי האחד את השניה. מי עומד מאחורי כינויים אינטרנטיים שונים ומשונים. במשך כל המפגש היינו בשיחת צ´אט של הפורום בה השתתפו המורים שלא יכלו להגיע לדאבונם, למפגש אך ממש היו איתנו וקיבלו דיווח ישיר מהשטח. כמו כן, היו כמה מורים אשר סכמו את כל הנאמר ע"י אלישע וערכו את כל החומר עבורם.. גם פה רוח ההתנדבות היתה במלוא עוצמתה. כולם עזרו לכולם , כולם תמכו בכולם, היתה אוירה נפלאה. היתה הרגשה שהמפגש היה קצר מדי וכולנו יצאנו בתחושה שחייבים את החלום הזה להמשיך. ואכן כבר קבענו שנפגש בחופש הגדול. בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לאלישע, מכל הלב ובשם כולם על הכל, אך בעיקר על כך שלימדת אותנו שגם חלומות אפשר להגשים. ו-ב-ג-ד-ו-ל. לילה טוב אסנת

motyka

New member
נהדר, ושתי הערות

כדאי להוסיף באיזה שהוא מקום את שמה של הדס, כמנהלת הפורום. חובה לדעתי להוסיף משפט על האכסניה בה קיבלנו מקום איחסון, edu-negev ןלציין שתוצרי המפגש מאוחסנים שם.

motyka

New member
תיקון טעות שלי

בקריאה חוזרת ראיתי שהדס כן מוזכרת, ובגדול. משום מה לא זכרתי זאת כשכתבתי את התגובה מתנצל

Elishabb

New member
תודה אוסנת

אשתדל להכין בהקדם מסמך המשלב את הכל ביחד אלישע

אלישע תחליט אתה אם לשלב את שני

המאמרים עם תוספת ל ההערות שקיבלתי או לפרסם את שניהם לחוד.מה שאתה כתבת כתוב מאוד מקצועי ולכן חבל לי לוותר עליו.לשיקולך.אני אנסה עוד הלילה להוסיף את ההערות השונות שקיבלתי. שבת שלום אסנת

Elishabb

New member
שני המסמכים כתובים בסגנון שונה

לחלוטין. לכן הצעתי שאת הראשון שאני כתבתי נשאיר כמו שהוא (עם תיקונים קלים), ואת תכתבי את המסמך השני. אלישע

pbracha

New member
אסנת , כל הכבוד מציעה להוסיף...

אוסנת שלום כל הכבוד, המכתב מנוסח בתמציתיות , ומעביר את המסר בצורה טובה מאוד, הייתי מוסיפה בסוף 1. קריאה לכל המורים המעונינים להכנס ולהתרשם מהעשייה הן בפורום והן בתוצרי המפגש ולשם כך להוסיף את הכתובות. 2. לציין שהלמידה התחילה במפגש אך ממשיכה להתקיים בפורום מורים, 3. כדאי לציין את שם בית הספר - בן גוריון בכפר סבא, ואת הפתיחות לה זכינו מצד המנהלת (זה לא דבר מובן מאליו בימינו) לולא האיש -אלישע בביוף שחלם והאישה - מנהלת בית הספר בן גוריון (שאחת המורות בבית הספר היא חברה קבועה בפורום), מפגש זה לא יכול היה לתקיים. 4. להזכיר כמובן את אדיונגב, ללא התמיכה - האתרים לא היו יכולים לעלות לאויר. שתהיה לנו שבת שלום ברכה

psa

New member
אסנת,בהחלט מצטרפת ותומכת !!!!!!!../images/Emo45.gif

למעלה