יציאה לחלת

mcFLAME

New member
יציאה לחלת

שלום וברכה,
ילדתי ב 30/3/2019 חופשת הילדה בתשלום צריכה להסתיים ב 14/7/2019
אני רוצה לקחת חלת לתקופה הארוכה ביותר שניתן.
שאלות:
1)עד איזה תאריך ניתן להאריך כך שישמר לי מקום העבודה?
2) האם אני יכולה לא ללמד כל שנת לימודים תש"פ ולחזור למקום עבודתי רק בשנה שלאחר מכן (תשפא), לאור הנתונים?

נתונים:
*התחלתי לעבוד בבית ספר מסויים ב 1/9/2015 קבלתי משכורת דרך משרד החינוך.
*ב 20/2/2015 עברתי לבית הספר אחר בו אני מלמדת עד היום, עדין התשלום נעשה דרך משרד החינוך.
*ב1/9/2016 קבלתי שכר גם ממשרד החינוך וגם מעמותת רנה קאסין
*ב 26/12/2016 יצאתי לחופדש לידה+ חלת עד 26/6/2017
*החל מתאריך 1/9/17 אני מקבלת שכר רק מעמותה ולא ממשרד החינוך (עדין מלמדת באותו בית ספר מה 20/2/2015 )
* כלומר: מקבלת שכר מעמותת רנה קאסים מ 2016(3 שנים) אך מלמדת באותו בית הספר מ 2015(4 שנים)
*אין לי קביעות, הרי אני מקבלת את שכרי מהעמותה, ההסתמכות שלי לקבל חלת היא בעקבות הלידה

תודה

itu1

New member
חל"ת

ניתן להאריך עד שנה מהלידה באם ויתקך אצל המעסיק שנתיים לפני הלידה
אריה

mcFLAME

New member
קראתי אחרת

באתר של זכויות עובדים
,כתוב שחלת ניתן על רבע מזמן העבודה בפועל ציטוט:
החוק מאפשר לך לצאת לחל"ת לתקופה שלא תעלה על רבע מתקופת העסקתך במקום העבודה ובכל מקרה לא יותר משנה קלנדרית אחת. זאת אומרת שאם עבדת 8 שנים לא תוכלי לצאת לחל"ת של שנתיים. מאידך, אם עבדת 3 שנים ובסך הכל 36 חודשים, תוכלי לצאת לחל"ת למשך 8 חודשים."

לכן אני קצת מבולבלת- מהיכן המידע שאוכל לצאת לשנה שלימה של חלת לאחר שנתים אצל אותו מעסיק?
מזכירה שוב שמקבלת שכר מעמותה שלא קשורה למשרד החינוך.
בבית הספר הנוכחי כבר 4 שנים, ותחת העמותה 3 שנים...

itu1

New member
הנוהלים בנושא

במערכת החינוך שונים.
אריה

mcFLAME

New member
הבהרה

1)אז אם יצאתי לחופשת לידה ב 30/3/2019 אני יכולה להאריך עד ה 30/3/2010?
2)אין השפעה על כך שהייתי כבר בחופשת לידה+חלת בין 26/12/2016-26/6/17
נכון?
3)הנהלים זהים בין אם מדובר בעמותה או במשרד החינוך- שמשלם?

itu1

New member
לשאלותיך

1.עקרונית כן באם המעסיק שלך שאינו המשרד מאשר.
2.לא
3.העמותה לא חייבת לקבל את נוהלי המשרד
אריה

חל"ת

אם את עובדת בעמותת רנה קסן השאלה היא באילו תנאים. רנה קסן מתפקדת לפעמים כמו יובל חינוך, כקבלן משנה של משרד החינוך ואז אין בכלל קביעות וכל מה שדובר פה אינו קשור לתנאי העסקה שלך מורים.
אם את מועסקת על ידי עמותת רנה קסן כמורה בבי"ס שהוא של רנה קסן כמו שהיה ביה"ס קנה קסן בירושלים, שהועבר לרשת אחרת (ברנקו וייס או דרכה, אינני זוכרת) המצב שונה.
לדעתי את עובדת עמותה אצל מעביד שהוא קבלן ואז חלים עליך התנאים שחלים על כל עובד, על פי חוקת העבודה ולא על פי התנאים של מורים.
המועסקים כמורים בבעלויות, שאינן קבלנים, הם מורים קבועים בתום שתי שנות העסקה, אם היה להם רישון הוראה קבוע, בשנה השניה להעסקתם. במקרה כזה אם יכולים לקחת חל"ת.
קחי בחשבון שבחל"ת לא ישלמו לך לפנסיה, את חייבת להשלים תשלום עצמאי מול קרן הפנסיה, אחרת תאבדי את זכותך לאבדן כושר עבודה.
זכרי חל"ת פוגע מאוד בפנסיה שלך, ואם אינך יכולה להרשות לעצמך לשלם את הפנסיה באופן עצמאי, טוב תעשי אם תשובי לעבודה.

למעלה