האם דיסגראפיים יכולים להיות מורים?

roza witch

New member
האם דיסגראפיים יכולים להיות מורים?

היי, זו שאלה שמטרידה אותי כבר שנים. אני דיסגראפית, אני לא יכולה לכתוב ארבע שורות בלי לעשות שגיאת כתיב, כל טקסט שאני כותבת עובר הגהה. ממייל של שני משפטים ועד חיבור של 40 עמודים. תמיד הייתי טובה בללמד אחרים ולהעביר חומר. אבל להיות מורה נשלל לי מהאופציות כבר שהבנתי ששגיאות הכתיב שלי לא יעלמו לעולם. השאלה שלי היא האם אני טועה במחשבה הזו? או האם יש/יכולה להתקיים חייה כזו, מורה דיסגראפית?

בהחלט יכולים

הכרתי מנהל ביה"ס שהיה מורה של בתי והוא היה דיסלקטי. בתחילת השנה, הוא אמר לתלמידים שהוא סובל מדיסלקציה וביקש שיתקנו אותו כשהם רואים טעות כתיב על הלוח. גם ההורים וגם התלמידים לא ראו בכך בעיה. הוא היה מורה מאד מקצועי והצליח לרתק את תלמידיו. הוא אף עשה דוקטורט בחינוך והתקדם יפה מאד בקריירה שלו.
לדעתי, אם תבחרי להיות מורה ללשון עברית או כישורי שפה עשויה להיות בעייה, אבל בכל שאר המקצועות, בהם נדרשת שליטה בתחום התוכן, לא אמורה להיות בעייה. ולראייה, תחשבי על כל אותם מורים לאנגלית או למתמטיקה שהיו לך, שהצליחו יפה למרות שהעברית שלהם לא היתה שפת אם והיו להם מטבע הדברים, טעויות בעברית.

Kolomuko

New member
אני כזה

דיסלקט, דיסקרף ואף עם בעיית קשב
ומורה למתמטיקה ופיזיקה 13 שנים.
משתמש בוורד לצורף תיקון שגיאות כתיב (יש מקרן בכיתה)
התלמידים יודעים את נקודות החולשה שלי ולדעתי זה גורם להם להרגיש יותר נוח לטעות לידי, כי גם אני טועה.
תחשבי על כל המורים שעלו מרוסיה, יש להם קושי עצום בעברית ועדיין יש לא מעט שהם מורים מדהימים ומוערכים.

למעלה