שאלת פיצויים - לאריה

שאלת פיצויים - לאריה

עבדתי 3 שנים בבית ספר מסוים (בחט"ע וללא קביעות)
כשבסופם הודיעה לי המנהלת שהיא מתכוונת לקצץ
את המשרה שלי ולהעביר אותי ממשרה מלאה לחצי משרה.
כיון שזה היה המצב - עזבתי את בית הספר לטובת בית ספר אחר
שהציע לי עבודה במשרה מלאה.

שאלתי - האם מגיעים לי פיצויי פיטורין או לא
אם לא אז מהו הגבול שממנו זה נחשב פיטורין - אם היתה מקצצת לי ל 10% משרה
האם זה עדיין לא פיטורין ?

תודה מראש

itu1

New member
פיצויים

קיצוץ משרתך הוא בגדר הרעת תנאים. אם המעסיק לא יסכים לשלם לך פיצויים יהיה עליך לתבוע אותם בבית הדין לעבודה. לידיעתך הפיצויים המשולמים על ידי המעסיק הם בשיעור של 28% היתרה נשארת לזכותך בקרן הפנסיה.
אריה

תודה. לא הבנתי את ה 28%

28% ממה ?

עבדתי 4 שנים משרה מלאה
מגיע לי חודש לכול שנה
כלומר 4 משכורות

מזה אקבל 28 אחוז ?

itu1

New member
נכון

זה תשלום מהמעסיק בנוסף להפקדות בקרן הפנסיה שנשארות לרשותך.
אריה

עופר1002

New member
פיצויים

לדעתי(אני לא עו"ד) אם לא קיבלת מכתב פיטורים יראו אותך כמתפטר ולא מפוטר ולא תקבל פיצויים. כדאי שתמשיך להפריש לאותה קרן פנסייה כדי לשמור על רצף זכויות. אל תשכח ליידע את קרן ההשתלמות על שינוי המעסיק.

פיצויים

פיצויים למפוטר, שקיבל מכתב פיטורין מגיעים לעובד. הפיצויים שם שווה ערך משכורת חודש לשנה ופרוש הדבר שזה סה"כ 8.3 אחוזים מדי חודשה (כפול 12 שה 100 אחוזים) כיוון שהמעבידים מפרישים רק 6 אחוזים מדי חודש נשארת השלמת פיצויים של 2.3 אחוזים שזהם 28 אחוזים ממשכורת חודש עבור כל שנת עבודה.
אם העובד המפוטר מושך את כל כספי הפיצויים שיש בקרן בנוסף, והוא יכול לעשות את זה הוא מקטין את הפנסיה העתידית שלו בצורה ניכרת ולכן לא מומלץ לקחת את הפיצויים. חוץ מזה אם הפיצויים פטורים ממס זה יפגע פעם נוספת בפנסיה העתידית בצורה של ביטול הזכאות לפטור ממס על הפנסיה.
אדם זכאי לקבל פטור ממס פעם אחת או על פיצויים או על פנסיה.
אדם שמושך כספי פיצויים מקרנות הפנסיה שלו למעשה נפגע פעמיים. פגיעה בפטור ממס עתידי וגם פגיעה בפנסיה עתידית.
בהתחשב בעובדה שהפנסיות החדשות בלאו הכי מבטיחות רק פנסיה קטנה יחסית למה שהיה בפנסיות הישנות לא כדאי למשוך פיצויים.
כל משיכה אחרת מקרנות הפנסיה שאיננה חלק הפיצויים אלא חלק התגמולים חייבת במס מאוד גבוה מה שמקטין עוד את הסיכוי.
בקיצור ולסיכום אני מאוד ממליצה לא לגעת בקרנות הפנסיה לעולם.

למעלה