תלמיד בעלי הפרעות רגשיות

jessie7

New member
תלמיד בעלי הפרעות רגשיות

איך אתם מתמודדים עם תלמידים בעלי הפרעות רגשיות? בכיתה שלי יש תופעה כזאת. ישננם כמה תלמידים שבמידה ומשהו לא נראה להם, הם מתפרצים בצורה איומה- זורקים שולחנות, מורידים כרטיסיות מהקירות, קורעים אותן, מרביצים לילדים בלי הפרדה, מקללים, כולל אותי. יש לי כמה כאאלו בכיתה. מה עושים?

תאנוש

New member
וואו.... את מלמדת בכיתה רגילה או חנ"מ?

ברמה הזו, אלא אם כן זו כיתה מיוחדת, הייתי מפנה את הטיפול - בכתב - למנהלת בית ספר.

jessie7

New member
תודה על התגובה

כיתה רגילה, מנהלת מסרבת להבין שמדובר בבעיות רגשיות, למרות ששלושה מתוך הקבוצה המתפרצת היו צריכים להיות בכיתת חינוך מיוחד. מנהלת טועת שאני לא מציבה להם גבולות.

shushulamit

New member
ממה שאני יודעת

שילוב תלמידים שבעבר היו מופנים אוטומטית לחנ"מ וכיום משתלבים, רלוונטי רק כאשר אין בעיות התנהגות. מה שתיארת מאוד קיצוני - זריקת כסאות יכולה לפגוע בך, בתלמיד אחר וממש לפצוע. לא שיש לי מושג מה את יכולה לעשות בקשר לזה, אבל זה לא נשמע תקין וסביר או משהו שמורה בכיתה רגילה יכולה להתמודד איתו. בכיתות חינוך מיוחד יש בד"כ עד 10 תלמידים וסייעת נוספת, כך שאם ילד מתפרץ פיזית, יש איש צוות נוסף בזמן שהמורה יכולה לטפל בבעיית התפרצות. וגם אז, זה נחשב לאירוע קיצוני שמחייב התערבות. בקיצור, זה משוגע ולא הוגן כלפייך.

למעלה