חתימה על חל"ת לאחר חופשת לידה

nama14

New member
חתימה על חל"ת לאחר חופשת לידה

אריה שלום,
אני יוצאת בקרוב לחופשת לידה ומעוניינת להאריך אותה עד תום שנת הלימודים הקרבה. הבנתי שזוהי זכותי ועלי להודיע למשרד עד שבועיים לפני תום חופשת הלידה. ראשית, אשמח לאשר איתך את פרט המידע הזה.
הייתי מעוניינת לדעת, האם מעבר לכך שנשמרות לי הזכויות, נשמר לי מקום העבודה הספציפי בבית הספר שבו עבדתי? ולמי אני פונה ומתי לקראת החזרה לעבודה?
תודה מראש

itu1

New member
חל"ת

מתום חופשת הלידה את יכולה להאריך את חופשת הלידה במתכונת חל"ת.
כל זכויותיך נשמרות ומקומך גם הוא על החזרה יש להודיע לבית הספר ולכוח אדם בלשכת המחוז.
לא לשכוח לציין על בקשת החל"ת כי מדובר בהארכת חופשת לידה.
אריה

הארכת חופשת לידה

כתבתי כבר במקומות אחרים אבל אני לא בטוחה שראית. את צריכה לשלוח אישור לקרן ההשתלמות שאת בחל"ת ולחדש את המשך החברות בה ברגע שאת חוזרת כדי שלא תהיה חלילה הפסקה כשאת חוזרת.
חוץ מזה מן הראוי שתשלמי באופן עצמאי לקרן הפנסיה כדי לא לקטוע את הרצף. מעבר לעובדה של שמירה על זכויות פנסיוניות והשגיאה הגדולה באי שמירה על הזכויות, בעקבות הארכת חופשה וזה לדיון מורחב בפעם אחרת, אי שמירה על רצף מפסיקה את הזכות לביטוח אבדן כושר עבודה ושארים וזה מאוד מסוכן. החזרה לקרן הפנסיה אחרי הפסקה של מעל שלושה חודשים מחייבת המתנה של 5 שנים לגבי מחלה ישנה.
לגבי החזרה לאותו בי"ס, למיטב ידיעתי אין הבטחה של חזרה לאותו בי"ס מחל"ת. ככל שידוע לי רק חזרה משבתון מחייבת חזרה לאותו בי"ס.

מה שכתבת תופס גם למי שהאריכה חופשת לידה לחצי שנה?

במסגרת 26 השבועות המותרים?
כי כשביררתי במשרד החינוך אמרו לי שאין צורך להודיע או לעשות משהו עם הקרנות...??

הארכת חופשת לידה

לגבי קרנות השתלמות וקופות גמל אין מה לעשות. לגבי קרן הפנסיה חד משמעית כן

תודה, אני אבדוק את זה.

חבל שבמשרד החינוך נותנים מידע חלקי,
כי הייתי שם כדי לברר את כל הדברים האלו..
&nbsp
תודה

nama14

New member
תודה רבה לעונות!

בהחלט במשרד החינוך נותנים חלקי מידע - לא חדש לי
ולכן אני שואלת את השאות גם פה.
תודה רבה לאריה שעונה ולחברי הפורום שעונים מהנסיון האישי שלהם.

למעלה