קביעות לאחר החלפת מעסיק באותו בית ספר

els10

New member
קביעות לאחר החלפת מעסיק באותו בית ספר

עובדת באותו בית ספר (שש שנתי) זו השנה החמישית ועדיין אין לי קביעות!
שנתיים ראשונות - המעסיק היה הבעלות.
לאחר שנתיים בית הספר חייב אותי להחליף מעסיק למשרד החינוך (משיקולים פנימיים שלהם) - וכך הותק לקביעות החל להספר מהתחלה.
לאחר שנתיים נוספות יצאתי לחופשת לידה וביקשתי להאריכה לטובת טיפול בילד ולקחת חל"ת לשנה - אך לא אישרו לי בטענה ש... אני לא קבועה במערכת ולכן לא יכולה לקבל חל"ת.
בלית ברירה נאלצתי להתפטר (התפטרות לטובת טיפול בילד).
חזרתי לאותו בית הספר לפני שנה ולמעשה השלמתי כעת את השנה החמישית שלי בבית הספר, אך מבחינת המערכת זוהי שנתי הראשונה בותק לקביעות וקיבלתי מכתב פיטורין מנהליים כאחרונת הסטאז'רים.
מבחינתי היו לי 4 שנים רצופות אצל אותו מעסיק, אותו בית ספר, אותו מנהל ומכעיס אותי אותי מאוד שכשיו במשך שנתיים נוספות אקבל עדיין מכתב פיטורין כל קיץ ולמעשה אקבל את הקביעות רק לקראת השנה ה- 8 (!) שלי בבית הספר.

התייעצתי עם מזכיר הסניף אליו אני משתייכת בארכון המורים, הסכים איתי שבאמת זה לא הוגן אבל אין מה לעשות.

לא השמע לי כמו תשובה סבירה - יש מה לעשות עם זה? יש למי לפנות?

עופר1002

New member
בית הספר אינו המעסיק שלך אלא

הבעלויות ולכן אין לך קביעות על אף שאת עובדת באותו מוסד.כנראה שאין לך מה לעשות בנידון .

itu1

New member
חבל מאד שהשאר את ההתיעצות לשלב מאוחר כל כך

לפי חוק עבודת נשים לאחר חופשת הלידה ברגע שעבדת לפחות שנתיים לפניה גם אם לא היית קבועה היית רשאית להאריך את חופשת הלידה במתכונת חל"ת ולא היית צריכה להתפטר.
אבל אחרי שהתפטרת אני בספק אם ניתן יהיה להחזיר את הגלגל אחורנית אולי כדאי שתפני להתייעץ עם עו"ד שתחום התמחותו הוא יחסי עבודה.(זכותך לדרוש התייעץ עם יועץ משפטי של ארגון המורים)
אריה

אייר19

New member
ניצול אי ידיעה של המורה

למה מורה חייבת להיות מומחית לדיני עבודה כדי שלא יפגעו זכויותיה?!
למה אי אפשר לסמוך על המעביד שטובת העובד מול עיניו?!
עצוב מאוד.

itu1

New member
המורה אינה צריכה להיות מומחית

היא צריכה להשתמש בכלים העומדים לרשותה באירגון היציג שלה לפחות לפני שהיא עושה צעד קיצוני כמו התפטרות.
אריה

למעלה