לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2335823,358 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'מתלבטת- אשמח לעצות '
מתלבטת- אשמח לעצות
28/12/2008 | 10:03
62
30
שלום,
אני בתקופה בה אני מתלבטת לגבי המשך מקצועי. לפני כשנה נפרדתי מהבעל וכן התחלתי לעסוקר בתחום חדש - ביטוח  וזאת למרות שיש לי תואר בחינוך.
עשיתי זאת מכיוון שחשבתי שעלי לפרנס את בנותיי ודרך הוראה חשבתי שזה לא ממש אפשרי. מכיוון שלא היה לי ניסיון בביטוח והתחלתי לעבוד בשכר מינימום הייתי בטוחה שבקרוב השכר יעלה . בדיוק שהייתי אמורה לעשות את הקפיצה המשמעותית בשכר נפל המצב הכלכלי ואני נשארת בשכר נמוך מאוד  של 3700 נטו ל8.5 שעות ביום וממש לא יודעת מתי ישתפר המצב.
נוצר מצב שגם השכר נמוך מאוד וגם אני בקושי רואה את הבנות- מצב לא אידיאלי בכלל בלשון המעטה.
חשבתי אולי כדאי לי להתחיל לעסוק בהוראה. עד כה יש לי ניסיון רק כמורה מחליפה והוראת מחשבים למבוגרים.לכן אני לא ממש יודעת מה קורה בבית הספר ואם יהיה לי יותר טוב בהוראה מבחינת שעות.
אני מורה למתמטיקה ויכולה לעשות שיעורים פרטיים . וזאת תוך כדי לימודים כך שהשכר יהיה יותר גבוהה ממה שאני מקבל עכשיו
הרבה אנשים אומרים לי שאין פה בכלל התלבטות שכדאי לי לעסוק בהוראה.
אשמח לקבל עצות הערות והארות מכן המורות שבתוך המערכת
אלפי תודות
יעל
מורים >>
לצפיה ב-'האם יש לך תעודת הוראה?'
האם יש לך תעודת הוראה?
28/12/2008 | 13:11
52
22
לצפיה ב-'יש לי תעודת הוראה+תואר B.ed אך לא עשיתי סטאז'
יש לי תעודת הוראה+תואר B.ed אך לא עשיתי סטאז
28/12/2008 | 13:42
51
91
לצפיה ב-'אז אין התלבטות....'
אז אין התלבטות....
28/12/2008 | 14:23
50
32
לכי למפקחת כבר עכשו, יש בתי ספר המשוועים למורים....

אולי תצליחי להשתלב כבר עכשו כמ"מ לחופשת לידה או אפילו עד לסוף השנה ולחילופין כהערכות לשנה הבאה.

מה בעצם ההתלבטות שלך?
למה את מהססת?
האם המקצוע הוא הבעיה?
כי מבחינת השעות ברור לך שהחיים שלך יראו אחרת, לא?

ענתי

מורים >>
לצפיה ב-'אהה? מבחינת השעות החיים שלה יראו אחרת?'
אהה? מבחינת השעות החיים שלה יראו אחרת?
28/12/2008 | 18:16
49
27
שכחת שכל מורה חדשה במערכת משובצת אוטומטית באופק חדש?
וברפורמה עובדים ( אבל עובדים! לא יושבים על הכסא) כל יום 8 שעות וחוץ מזה עוד השתלמויות/הורים/אסיפות/ישיבות/מבחנים/בדיקה/הכנה/ וכ"ו.
(מחק את המיותר).

מבחינת השעות החיים שלה יראו אחרת?
במחשבה שנייה בהחלט יכול להיות. ( השאלה, למה התכוונת).
מורים >>
לצפיה ב-'וואו זיו...איזו התפרעות!!'
וואו זיו...איזו התפרעות!!
28/12/2008 | 18:30
48
22
באופק חדש לא עובדים כל יום 8 שעות!
מאיפה בא הידע ה"מופלא" הזה?

ונכון, יש הרבה עבודה בבית וגם בבית ספר, ונכון עובדים ולא יושבים....אבל!!
המשכורת גבוהה יותר מהמשכורת אותה היא מקבלת כיום ובנוסף יש את החופשות שאין לה כעת.

אז קודם כל תרגע (כוס מים קרים או אפילו גזוז....) ואחר כך תכתוב בנחת:
יש יתרונות וחסרונות לכל דבר ובהוראה יש שניים ברורים ביחס לעבודתה כיום.

עכשו ברורה?

ענתי
מורים >>
לצפיה ב-'ההתלבטות היא כזו...'
ההתלבטות היא כזו...
28/12/2008 | 18:45
15
19
בעתיד בביטוח המשכורת אמורה לעלות בצורה משמעותית ל10,000 ברוטו אך מדובר בעוד הרבה זמן- משהו כמו 5 שנים.
האם בהוראה ניתן להגיע למשכורות כאלו (וותק+שיעורים פרטיים)?
האם באמת הרבה יותר נוח לעסוק מבחינת שעות בהוראה מאשר בעבודה אחרת הרי יש השתלמויות , שיעורים פרטיים , ישיבות? אני מבינה מדבריך שהשד לא נורא.
מורים >>
לצפיה ב-'לענתי לה'
לענתי לה
28/12/2008 | 19:13
13
19
באופק חדש צריך לעבוד 36 שעות בשבוע : 26 פרונטלי +5 פרטני + 5 שהיה.
למורה אם יורדות 2.5 משעות השהיה אבל הן בכל זאת צריכות להישאר לישיבות, השתלמויות ועוד...
הרי שעתים וחצי שהיה לא מספיקים לכל אלה.

כך שבממוצע זה כן יוצא כ 8 שעות ביום, אלא אם כן יש לך מידע אחר מניסיון.

מורים >>
לצפיה ב-'אם כך בקושי נשאר זמן לשיעורים פרטיים. לא?'
אם כך בקושי נשאר זמן לשיעורים פרטיים. לא?
28/12/2008 | 19:22
13
לצפיה ב-'אריה חזר ושב וחזר...'
אריה חזר ושב וחזר...
28/12/2008 | 19:35
11
14
על שעות העבודה במסגרת אופק חדש.
לומר לך שזה הלהיב אותי על מנת להכנס? אז לא!
אבל לא עובדים 8 שעות ביום ויש ימים בהם מסיימים מוקדם.

אחותי עובדת במסגרת אופק חדש,  והיא אכן מתלוננת על יותר שעות ויותר עבודה, אבל ממש בימים אלו כשיעל יושבת (ולא עומדת?) בסוכנות הביטוח - אנחנו בבית עם הילדים.
כך יהיה גם בפסח וכל  יתר הימים.
ונכון, יש השתלמויות שהן לא חובה אבל אני בוחרת כאלה שמעניינות אותי ונהנית ללכת ויש ימי הורים ויש מסיבות.... אז מה? זה חלק מהעבודה ונכון שלפעמים עדיף לשבת בבית עם הילדים אבל אני מסתפקת בעובדה שברוב ימי השבוע אנחנו אוכלים יחד צהריים (יעל לא... נכון?), בחופשות אני מבלה איתם ובכל יתר ההטבות המגיעות עם המקצוע.
שעורים פרטיים תמיד יש ואם יש לך זמן ורצון את יכולה לעשות כסף לא רע.... בייחוד שעם הנסיון את הופכת להיות מבוקשת מאד ואז את ממש "מסודרת".

אגב, השכר הפוטנציאלי שדיברת עליו לא מרשים אותי... עוד חמש שנים.... ומה את אמורה לעשות עד אז?
ומי אמר שתמשיכי לעבוד שם על מנת להגיע לכזה שכר?

לא יודעת, אבל עבורי השילוב של אהבה אמיתית של החינוך יחד עם התנאים (הלפעמים ממש לא פשוטים אבל בסך הכל לגמרי לא רעים) - מוצלח ואין לי אלא להמליץ.

כל אחד רשאי להביע את דעתו, רק בלי צעקות זיו...

ענתי
מורים >>
לצפיה ב-'שתיתי מיים. '
שתיתי מיים.
28/12/2008 | 20:34
10
12
נחמד לדעת שאת אוכלת צהרים עם הילדים.
אני מבין ששעון הנוכחות טרם עובד אצלכם ומרשים לכם לעגל פינות.

חשבון פשוט: 36 שעות בבית הספר נטו ( 33.5 אם את משרת אם) על זה יש להוסיף כשלוש שעות השתלמות חובה על מנת לעלות בדרגה ( שעתיים פלוס נסיעות).

לא מכיר את החישובים שלך, אבל לפי המחשבון שבידי מדובר בכמעט 8 שעות עבודה ביום.
אני מודע ( ולא רק אני) שהמנהלים לא כופים את מלוא החובות ברפורמה על מנת לא להבריח את המורים - אבל זה ברור שזה יגיע מתישהוא.

אני לא יודע כמה את משקיע בבית על מבחנים והכנת שיעורים,
אני משקיע בזה לא מעט ( ואני וותיק!!), אבל למזלי אני לא נמצא 8 שעות בבית הספר.
( ואל תספרי לי שאת הכל את מספיקה לעשות בבתי הספר).

נכון, יש חופשים ( כמו עכשו - חנוכה), אבל העבודה בפועל היא לא על יד שולחן עם מזגן.

משכורת?
תראי לי מורה אחד שיגיע ל- 10000 שקלים תוך חמש שנים.
ומיותר להגיד מה זה אומר על הפנסיה.

עבודה כייפית?
כן, בהחלט!
אבל.....כמה פעמים בצלצול של סוף ההפסקה את מקטרת ומרגישה שחוקה - אין חשק לקום ולהיכנס לכיתה?
( הימור שלי - יותר מחצי מהפעמים במצטבר).

לסיכום:
מי שאוהב את זה - יש בזה הרבה מאוד סיפוק.
מי שמחפש להרוויח וראש שקט - לא בהוראה.

( מקווה שהפעם לא צעקתי חזק).
מורים >>
לצפיה ב-'הפעם ישבת לי יופי באוזן...'
הפעם ישבת לי יופי באוזן...
28/12/2008 | 21:00
1
11
ולא, לא מדובר בעיגול פינות העניין הוא שבית ספרי לא נכנס השנה לאופק חדש ולכן מגיעה בצהריים לילדיי....
ואין לנו שעון נוכחות וחבל שכך.
אולי כך היו מגיעות המורות כולן בזמן לעבודה ולתורנות שלהן...

ונכון יש השקעה רבה בבית. כמחנכת כתה א' אני יושבת שעות מול המחשב להכנת טקסטים מנוקדים (לפי כל החוקים... ואלוהים כמה יש...) ועל בדיקת החוברות של הפצפונים - אין צורך להרחיב.
אז ברור שאני יודעת כמה עבודה וכמה כוחות זה דורש.
שום דבר אני לא עושה בבית ספר כי הקטנטנים שלי לא מאפשרים לי להוריד מהם את העיניים... בכתתי 40 ילדים ואני מאד אוהבת להגיע לכל אחד מהם בכל יום כך שאין סיכוי שאצליח לעשות משהו במהלך השיעור.
ובהפסקות אני כל הזמן בודקת אותם שהכל בסדר, שכולם משחקים עם חברים, שאין ילד שלבד או שלא הספיק לאכול או שחלילה סתם עצוב.
כך שהכל אצלי נעשה בבית.

ונכון שיש מליון קטנים מעצבנים ולפעמים מוציאים את הדעת: ישיבות, וועדות, טלפונים מיותרים ועוד ועוד ועוד....והס מלהזכיר את המנהלת הלא מפרגנת... (עליה נפתח שרשור חדש...)

ועוד נכון, המשכורת (קצת) פחות מ-10,000 ש"ח.....(נו אמרתי קצת... לא צריך להיות קטנונים) אבל, וכאן בא העניין האמיתי:

מתענגת עליהם.
קמה בבוקר עם חיוך, מאושרת להגיע לקטנטנים שלי, נהנית ללמד אותם קריאה, מרגישה שאני משנה עולמות - וזה שווה את כל ה"לעיל" שלי.
הרבה פעמים אני מסיימת יום עבודה עם לשון בחוץ, אבל אין אפילו פעם אחת שאני לא רוצה להכנס לכתתי.
אין דבר כזה!!!

לא יודעת אם תאמין, אבל עם כל הכיף שבחופשה, וכל הפסטיגל והפסטיבל והקסם שבבילוי עם ילדיי הפרטיים - אני מתגעגעת לפצפונים שמחכים לי שם, ששולחים לי אי מיילים עם מליון שגיאות כתיב וכותבים שהם מתגעגעים, שמחכים שתגמר החופשה כי הם רוצים לחזור ואני כבר ממש משתוקקת לסיים עם כל אחד את תהליך הקניית הקריאה.
רוצה לשמוע אותם קוראים!

ותגיד לי עכשו - יש עוד עבודה שיכולה לעשות לי את זה?
אני חושבת שלא.

אז אולי אני לא האדם הנכון לשאול אותו כאלה שאלות.....
אבל אני בטוחה שאני לא לבד, הרבה מאד מאיתנו מגיעים, בדיוק כמוני, לכתה מדי בוקר באהבה גדולה.

אגב, אני בטוחה שגם אתה מה"מורעלים" רק סובל נורא מתחלואי המערכת.
טעיתי?

ענתי

מורים >>
לצפיה ב-'אז תגידי שאת לא באופק. '
אז תגידי שאת לא באופק.
29/12/2008 | 00:17
9
היא בתור מורה חדשה במערכת תיכנס ישירות לרפורמה.

וכל מה שכתבת, אני יכול להזדהות,
אבל רק עד שתגיעי לרפורמה, ואז נראה אם תדברי ותהני ותיהי מלאת מוטייוציה - כפי שהינך עכשו.

ועוד דבר קצת קטנוני:
לדעתי, כתה א שונה מכל הכיתות האחרות.
הם עוד קטנים ולא למדו מה פירוש לא לשמוע בקול המורה שמבקשת "שקט" ולשבת או לא להכין שיעורי בית.
הדברים האלה מגיעים קצת יותר מאוחר,
ואז גם התלמידים פחות אוהבים לבוא לבית הספר ( בכתה א - רובם מצפים ללכת לבית הספר) וכמובן שכל היום של המורה נראה אחרת.

לסיכום:
את לא ברפורמה ואת מלמדת בכתה א ( רק אל תגידי לי שגם בחט"צ).
מורה חדשה שתגיע למערכת ( כמו השואלת לדוגמה) שתיהיה ברפורמה, ויש להניח שלא תחנך כתה א - החיים שלה יראו אחרת לחלוטין ממה שהצגת.
מורים >>
לצפיה ב-'35.5 לפי החישוב שלך.'
35.5 לפי החישוב שלך.
29/12/2008 | 00:41
7
8
מצטער, אבל זה יוצא 35.5 שעות למורה אם לפי החישוב שלך, כולל ההשתלמות (בהנחה שהתבדחת כשספרת את הנסיעה להשתלמות).

בכל מקרה, יותר כסף ממה שהיא מרוויחה היום בפחות שעות, עם יותר חופשות וגמישות גדולה יותר.
מורים >>
לצפיה ב-'מה אתה אומר?!'
מה אתה אומר?!
29/12/2008 | 00:51
9
אתה יוצא מנקודת הנחה שמחכה לה משרה מלאה מוכנה - רק שתבוא ותקבל.

ואחרי כל ההורדות הנטו לא יוצא הרבה יותר גדול ( יותר, אבל לא משמעותי).

ומה יהיה ההפרש אחרי חמש שנים???
(אהה...זה לא חשוב, העיקר שעכשו יש לה קצת יותר).

אגב, אהבתי את המילה "גמישות" כאשר מדברים בשיעור במערכת יסית לעבודה משרדית.
אבל כל אחד עם משקפיו.
מורים >>
לצפיה ב-'אתה טוב בחשבון. (את מורה?)'
אתה טוב בחשבון. (את מורה?)
29/12/2008 | 08:19
5
7
אני מבין שכל יום מיד עם הצלצול את כבר בדרך הבייתה.
אף פעם תלמיד לא עוצר אותך או לא צריך לברר ולסדר דברים. (ויותר "מחמש דקות").
אני מבין שימי הורים חובה, אסיפות מורים במליאה, טיולים, מסיבות אחרי צהרים זה לא נחשב "on the house".
אני מבין שבתור מורת אם שיש לה רק 2.5 שהייה מתוכם שעתיים ישיבות, אז החצי שעת שהייה מספיקה לכל צרכייך בבית הספר.
אני מבין שהישיבות על חשבון ימי השהייה וההשתלמויות מסתיימות תמיד בזמן על הדקה, המנהלת לעולם לא חורגת.
אני מבין שאת גרה מול "פסג"ה ואין לך זמן נסיעות להגיע ולחזור משם.

אני מבין שאת צודקת וזמן עבודה של מורה הוא בדיוק 35.5 שעות שבועיות ולכן זה מאוד מאוד משתלם.
( כל הנאמר זה רק מבחינת "זמן". לא קשור לכסף ולא קשור לצרכים, הנאה, שחיקה וסיפוק).
מורים >>
לצפיה ב-'מצטיין. למתמטיקה, אגב. וכבודו, מה מלמד?'
מצטיין. למתמטיקה, אגב. וכבודו, מה מלמד?
29/12/2008 | 08:47
4
3
האם כבודו מלמד מדעים לא מדויקים, נניח מדעי השירה המודרנית, או משחק תיאטרלי? משום שכל אחד מאיתנו כנראה מתאים את הדברים למקצוע ההוראה שלו - אצלי סופרים שעות, מחברים אותן, ומקבלים תוצאה.

אצלך כשמדובר באג'נדה שאתה מאמין בה, אז מוסיפים כל מה שמסביב (טוב שלא ספרת את שעת הקימה בבוקר כזמן עבודה, או את ההתמתחות בסוף היום). כמובן שכשזה לא מתאים לך, אז לא מוסיפים.

אני יודע, קולנוע! אתה בטח מלמד קולנוע ?!

ושוב אני אומר - הטיעונים נגד הרפורמה הדפוקה "אופק חדש" חזקים גם אם לא תטרח כל כך הרבה לעוות את הנתונים. המשכורות שלנו נמוכות פר משרה, ועבודתנו קשה מאד, גם בלי שניתפס כנוכלים.
מורים >>
לצפיה ב-'לא, אני לא מלמד קולנוע.'
לא, אני לא מלמד קולנוע.
29/12/2008 | 09:50
3
3
בוגר תואר שני מהטכניון זה מספיק טוב לחישובים?

לא מבין מה המטרה שלך בעיוות המציאות.
אני הכנסתי לחישוב רק את השעות המחויבות במסגרת העבודה ובגלל העבודה.
את התמתחות הבוקר אני עושה בלי קשר לעבודה.

אבל אתה בתור מורה רגיל שעליך לתרום מזמנך ואפילו אינך מרגיש שאתה עובד חינם ( כי הרי אסור להכניס את כל הזמן הנדרש לביצוע המטלה - רק תא השיעורים הפרונטלים. בוא תנקה מזה גם את ההפסקות בין השיעורים).

פותחת השרשור, באה למשרד, נותנת את השעות שלה, הולכת הבייתה, וזהוא. נקודה.

אתה בא לפני הזמן ( תורנות חובה), חיב להישאר לא פעם ולא פעמיםי אחרי הזמן, מחוייב לצאת להשתלמות פעם בשבוע, מחוייב להגיע לפעילות בערב, מחוייב לצאת לטיולים - אבל כל זה לא נחשב.

אוקיי, הבנתי את הראש.
מורים >>
לצפיה ב-' הבנת את הראש.'
הבנת את הראש.
29/12/2008 | 10:56
2
2
טיולים הם בתשלום, השתלמות כרגע כלולה (בשביל זה העלו את השכר מנורא לגרוע), פעילות ערב היא נדירה ולפי הרעיון באופק מוגבלת בהיקפה.

לא אלה הבעיות באופק.
מורים >>
לצפיה ב-'על הכייפאק.'
על הכייפאק.
29/12/2008 | 11:03
1
2
רק שכחת שהדיון לא היה על השכר (שהוא עדיין נורא מאוד. מורים מתחילים אומנם מקבלים בהתחלה יותר אבל מפסידים הטבות בהמשך כגון שעות חינוך, שעות אם שעות גיל בגיל 55 ויש עוד) אלא על שעות העבודה שטענת שהם נוחות מאוד ברפורמה.

ואת העיקר לא החשבנו, כמה שעות בממוצע את עובדת כל יום בבית ( אני בטוח שבממוצע יותר משעה).

אבל אם את מרוצה מתנאי העבודה החדשים ומבחינתך זה פחות שעות מאשר פותחת השרשור - על הכייפאק.
מורים >>
לצפיה ב-'תקרא את השרשור.'
תקרא את השרשור.
29/12/2008 | 18:44
1
אני לא טענתי שהן נוחות, הטענה שלך היתה שמדובר בארבעים שעות שבועיות ובנוסף השתלמויות/הורים/אסיפות/ישיבות/מבחנים/בדיקה/הכנה.

אני רק הצבעתי על כך שהטענה שלך לא נכונה. לא פחות ולא יותר.
מורים >>
לצפיה ב-'ליעל'
ליעל
28/12/2008 | 19:15
4
אם תכנסי לאופק חדש המשכורת שלך תעלה בצורה משמעותית.
אמנם מדובר ע יותר שעות עבודה וזה תוי לפי אחוז המשרה שלך אבל לי זה
נראה קרש קפיצה שיכול להיות לך טוב!
למה שלא תנסי? תפני למפקחים או מנהלי בי"ס אולי חסרים מורים למתמטיקה?
את יכולה אפילו במודעות דרושים באתר של הסתדרות המוריםץ
אניח בעד לנסות, אם ילך ותתברגי תנסי ותראי איך יהיה לך
אם תאהבי את ההוראה, אין סק שזהו מקצוע מאתגר ומלא סיפוק
ואף פעם לא משעמם בו.
בהצלחה!
מורים >>
לצפיה ב-'ענתי את בהחלט צודקת מסכימה איתך מאוד.'
ענתי את בהחלט צודקת מסכימה איתך מאוד.
28/12/2008 | 19:22
30
4
לצפיה ב-'כדאיות ההוראה'
כדאיות ההוראה
28/12/2008 | 19:51
29
10
מפריע לי שכולם מתייחסים למשכורת, לחופשות ולשעות הנוחות.
עבודת ההוראה היא קודם כל עבודה שצריכים לאהוב. היא שוחקת ודורשת הרבה מעבר לשעות העבודה הפורמליות.
לצד השחיקה והעומס יש הרבה סיפוק ועניין בעבודה. אי אפשר להשוות אותה לעבודת ניירת.
אם יש לך מרץ ואהבת המקצוע לכי על זה.
בסיכומו של דבר שאלת הכדאיות הכלכלית היא שולית.
מורים >>
לצפיה ב-'חולקת על דעתך מיכאלה...'
חולקת על דעתך מיכאלה...
28/12/2008 | 21:01
28
3
שאלת הכדאיות הכלכלית אינה שולית.

יש לה חשיבות רבה מבלי להפחית בחשיבותם של יתר הפרמטרים שהזכרת.

עם סיפוק ועניין בעבודה לא משלמים משכנתא!!

ענתי
מורים >>
לצפיה ב-'לענתי לה , ומה יקרה כשתכנסו לאופק'
לענתי לה , ומה יקרה כשתכנסו לאופק
28/12/2008 | 21:30
18
5
את, כדבריך עדיין לא באופק.
כשתהיי , שעות העבודה יתארכו , אני מבינה שאת אמא לילדים קטנים זה אומר שתצטרכי להתארגן אחרת:
מטפלת, צהרון או כל סידור אחר.
השתלמויות: כיום את יכולה להשתלם בנושאים שאת בוחרת.  באופק ההשתלמויות יהיו רק אלה שמאושרות ולא לפי בחירה.

ענתי לה, חשוב לי שתדעי שאני מאוד אוהבת את מה שאני עושה. זה אומר ללכת כל יום לביה"ס עם המון שמחה(דבר
שגורם אפילו לבעלי לקנא בעבודתי כי לו בעבודתו זה כבר עבר
החשש שלי הוא משחיקה שיביא האופק. שחיקה שתגרום לאיבוד אותה שמחה שיש לי כיום בעבודתי.

ולמה אני מזכירה שוב ושוב את האופק?
כי מורים חדשים מחוייבים לאופק חדש. שכרה יהיה בהתאם לאחוז המשרה שתקבל, כאשר השכר
הכי גבוה שהיא יכולה להגיע אליו הוא 5300 ברוטו. בחופשות היא תאלץ להשתלם כדי להתקדם בדרגה,
כך שכל היתרונות שהיו עד היום למורות שיש להם ילדים קטנים מתבטלות.
תנאי העבודה של מורים באופק חדש הם כמו של פקידים בכל משרד מבחינת שעות העבודה אלא שכאשר
הפקידים נחים בערב בחברת משפחתם מורים מחוייבים בבדיקת מבחנים , עבודות שיחות עם הורים וכו...
מורים >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך מיכאלה...'
מסכימה איתך מיכאלה...
28/12/2008 | 22:58
17
4
בשלב הזה אנחנו לא באופק חדש (לשמחתי).
באמת שאני לא יודעת מה אעשה אחרי שיחתם ההסכם ויאלצו את כולנו לעבור.

לדעתי, לאף אחד מאיתנו אין מה לעשות, אילו היו המורים עומדים על זכויותיהם ומסרבים לעבור לאופק חדש אז אולי היה לנו עוד סיכוי, אבל מורים מתלוננים ומצטרפים.... וכנראה שכך נראה "עם המורים"....

יש רעיונות?

ענתי
מורים >>
לצפיה ב-'רעיונות?'
רעיונות?
28/12/2008 | 23:11
2
צריך לחשוב איך להרחיק את האופק שמתכננים לנו.
השתיקה של המורים תמוהה בעיני.
כל אחד כנראה  חושב  "לי זה לא יקרה".
מורים >>
לצפיה ב-'כמה הערות קטנות לתקון,'
כמה הערות קטנות לתקון,
28/12/2008 | 23:19
8
3
מי שבאופק חדש תצטרך להשתלם ס"ה 60 שעות בשנה,
לא כמו בעולם הישן מה שיהיה מעבר לא יקדם יותר,
כך שכל הוכוח לגבי השתלמויות מיותר.

לשואלת, את יכולה ללמד בחטיבת בינים ואז מספר השעות הוא 24 למשרה מלאה
בעולם הישן, וגם באופק חדש פחות שעות פרונטליות, במיוחד אם התמקצעת במתמטיקה,
שהוא מקצוע מבוקש,
בכל מקרה--ההוראה היא אכן עבודה עם הרבה מאמץ נפשי, אבל הספוק גדול,
מורים >>
לצפיה ב-'אפשר הסברים mykal?'
אפשר הסברים mykal?
28/12/2008 | 23:32
2
1
מה זאת אומרת פחות שעות ללמד עם אופק?

להבנתי בנות אופק חדש מלמדות יותר שעות פרונטלית (כך אצל אחותי בכל אופן).

בנוסף, מה הקשר להתמקצעות במתמטיקה?

אשמח להסברים.

תודה
ענתי
מורים >>
לצפיה ב-'לדעתי היא שכחה להוסיף 5 פרטני ו 5 שהייה'
לדעתי היא שכחה להוסיף 5 פרטני ו 5 שהייה
28/12/2008 | 23:38
3
לצפיה ב-'התיחסתי לחט"ב, שם מספר'
התיחסתי לחט"ב, שם מספר
29/12/2008 | 07:16
2
השעות הפרונטליות הוא פחות , אם זכרוני לא מטעה,
מספר השעות הפרונטלי הוא 20 או 22 והשאר מתחלק לפרטני ושהיה,
ולמיכאלה לא שכחתי , התיחסתי לפרונטלי הקף המשרה הוא אכן אותו הקף.
מורים >>
לצפיה ב-'מה אתה אומר?!'
מה אתה אומר?!
29/12/2008 | 00:22
4
השתלמות של 60 שעות - זה חבל על הוויכוח.

60 שעות בשנה זה שעתיים לשבוע.
פלוס נסיעות אתה סוגר 3 שעות לפחות.
במילים פשוטות, עוד אחרי צהרים/ערב מלא - פעם בשבוע.
"קטן עליך".
יש כאלו מורים שזה מקשה מאוד על השבוע, וביחוד כאשר נושא ההשתלמות נכפה עליהם ולא מעניין אותם כלל.
מורים >>
לצפיה ב-'עוד מילה - בשנה יש יותר מ 30 שבועות.'
עוד מילה - בשנה יש יותר מ 30 שבועות.
29/12/2008 | 00:43
3
3
בכדוה"א בשנה יש 52 שבועות. 60 שעות לחלק ל 52 שבועות לא יוצא לי שעתיים בשבוע, אבל כנראה שהמתמטיקה שלי אינה מוצלחת כמו שלך...
בהתחשב בעובדה שישנם ימים מרוכזים (בד"כ 3 ימים של 8 שעות, ובסה"כ 24) זה משאיר שעתיים אחת לשבועיים, וגם זה לא בחופשות).

אופק חדש מחורבן, אבל עיוות הנתונים אינו מסייע לטיעונים המוצדקים שלך.
מורים >>
לצפיה ב-'אהה...אתה צודק.'
אהה...אתה צודק.
29/12/2008 | 00:47
2
2
אתה לומד שעה בשבוע כולל חופשות וחגים.

מתנצל שלקחתי רק את השבועות שיש בהם לימודים.

(אבל אני שמח שבמקום לקחת אחרי צהרים החלטת לעשות תחשיב לפי "שריפת" שלושה ימי חופש).
עכשו באמת החשבון נראה הרבה יותר טוב.

*** רצוי לחשוב לפני שכותבים.
גם אם הנתונים קצת שונים מקורס לקורס, הרעיון הוא אותו רעיון ואתה מעלה פה רק סינמטיקה.
מורים >>
לצפיה ב-'אני רק מצביע על עיוות הנתונים.'
אני רק מצביע על עיוות הנתונים.
29/12/2008 | 08:48
1
מצד אחד אתה אומר שהחופשות הן לא באמת חופשות ועובדים כל השנה, מצד שני אתה אומר ששנת העבודה בת 30 שבועות. מצד אחד אתה מתלונן על מקצועיות, מצד שני מתנגד להשתלמות שכל כולה 60 שעות שנתיות.
זה נראה רע, גם אם לא הייתי מורה.
מורים >>
לצפיה ב-'אני רק מצביע על עיוות הנתונים.'
אני רק מצביע על עיוות הנתונים.
29/12/2008 | 09:45
מי אמר שהשתלמויות זה דבר רע?
רק בניגוד למגזרים אחרים שהבאת, מדובר פה על השתלמויתו על בסיס קבוע ( וזה בסדר).
הבעייה, שבגלל שזה על בסיס קבוע, זה הופך להיות לחלק אינטגרלי מבסיס המשרה של המורה ( ולא חשוב אייך מחשבנים זאת בתלוש המשכורת - את "העבודה" הזאת חייבים לעשות וזה לוקח זמן).

מאמץ שנת הלימודים הוא כ- 30 שבועות בשנה.
בכל סקטור יש לך תקופות יותר לחוצות ופחות לחוצות.
( לעורכי דין יש למשל את פגרת בתי המשפט חודש וחצי. את פותחת השרשור תשאל והיא תספר לך על תקופות יותר לחוצות בעבודה ותקופות שמשש אין מה לעשות והיא יכולה "לחתוך" הבייתה יותר מוקדם - אם יש לה בוס נחמד).
מורים >>
לצפיה ב-'עכשו אני מבין'
עכשו אני מבין
29/12/2008 | 00:24
6
1
כיצד את משתלמת להנאתך בדברים המענינים אותך.
( תתחילי להתאמן להחליף דיסקט בראש).

מתנצל אם נשמע כאילו כל המטרה שלי היא להרוס לך את המוטיווציה,
אבל חייבים להסתכל קדימה ולא לטמון את הראש בחול בבחינת "הכל טוב ומאושר".
מורים >>
לצפיה ב-'זיו, המורים ישנים בעמידה'
זיו, המורים ישנים בעמידה
29/12/2008 | 00:52
5
3
רוב המורים כאן עדיין לא באופק. הם לא רואים קדימה. הם לא רואים איך הורסים את המקצוע היפה הזה,
שבנוי על מורים שאוהבים את עבודתם.
מורה שיצטרך להישאר כל יום עד 15:30 בבית הספר לא תישאר לו כל חדווה. הוא ימדוד את הזמנים ויחשבן כל דקה
בדיוק כמו פקיד, שמציץ כל רגע בשעון ושומט את העט כמה דקות לפני...

מורות אמהות לילדים קטנים לא מודעות לכך שיצטרכו לקחת מטפלת / צהרון שעלותם גבוהה בהרבה מהתוספת
שיקבלו באופק.

מה שאותי הכי מפחיד זה השחיקה הגדולה. גם ככה זה מקצוע שנוטל הרבה אנרגיות, אבל החופשות גורמות
לאיזון. אם בחופשות נצטרך להשתלם כדי להתקדם בדרגה אז גם האיזון הזה יופר.

והכי תמוה בעיני זה שמרצה באוניברסיטה מלמד רק 5 שעות בשבוע , אין לו מושג על בעיות של תלמידיו , אין לו בדיקת
עבודות ומבחנים, מי שלא רוצה ללמוד יוצא החוצה, ואילו מאיתנו מצפים שנשהה עם ילדים כ 7 שעות רצוף כל יום ,
יותר ממה שמרצה נותן בשבוע ואחרי כן נמשיך בבית .

על השתיקה הזאת ישלמו המורים מחיר יקר - והתלמידים מחיר יותר יקר כי יעמדו מולם מורים שחוקים וממורמרים.

מורים >>
לצפיה ב-'טרומפלדור שאלה לי אליך'
טרומפלדור שאלה לי אליך
29/12/2008 | 00:59
1
2
מתי בדיוק תצליח ללמוד 8 שעות ביום אם לא בחגים?
גם השתלמות של שעתיים כל שבועיים כל שנה כך במשך שנים היא לא דבר קל.
למה ההשתלמות צריכה להיות על חשבון זמני החופשי? האם כך נהוג בכל מקומות העבודה?
מורים >>
לצפיה ב-'כך נהוג במרבית מקומות העבודה.'
כך נהוג במרבית מקומות העבודה.
29/12/2008 | 08:51
1
בהיי טק, ברפואת שיניים, בעריכת דין ובעוד תחומים נהוג שהשתלמות אינה נושאת שכר נפרד. השכר אצלנו נמוך יחסית (לא יחסית לרפואת שיניים בשירות הציבורי, ולא יחסית למרבית עורכי הדין, אבל זה לא הדיון) ועדיין אין זה משנה את העובדה שהרעיון בבסיס הרפורמה היה ראוי.

הבעיה שמי שכתב את הרפורמה לא התחשב בדברים בסיסיים הקשורים בעבודת המורה. תגמול בעלי תפקידים, החזרת הוצאות שהמורה עושה, תנאים פיזיים הולמים ועוד. כל אלה, לו היו משופרים, היו תורמים לאין ערוך מכל השתלמות שהיא. ובכל זאת, השתלמות קבועה הינה חובה בכדי לשמר את איכות ההוראה (ורחמנא ליצלן אפילו לשפרה).
מורים >>
לצפיה ב-'אני מורה'
אני מורה
29/12/2008 | 13:20
2
3
בעלי מרצה. מה זה השטויות שאת כותבת על מרצים?
מרגיז כמו השטויות שכותבים על "המורים הבטלנים"
תגני את מה שלא טוב לך ואל תזרקי את הכעס שלך על מקצועות אחרים
ואם כל כך טוב להיות מרצה, וגם כל כך קל
מי/מה עומד ברכך להסבה מקצועית?
אהבת המקצוע?
מורים >>
לצפיה ב-'לאדנת:מעניין, גם אני מורה'
לאדנת:מעניין, גם אני מורה
29/12/2008 | 15:29
1
3
ואילו אחי מרצה באחת מהפקולטות היוקרתיות. אכן 5 שעות בשבוע היתר עיסוק  במחקר.
טענתי לא היתה כנגד עבודת המרצים, אלא להראות את הקושי שיש בעבודה של 31 שעות בשבוע (הורדתי שעות שהיה)
מול תלמידים ולאחר מכן המשך עבודה בבית ועבודה מול הוריהם.
אז אנא מימך לפני שאת מתלהמת. אני מגנה על מה שלא טוב לי וחלילה לא מפנה כעסי על מקצועות אחרים
אלא מביאה אותם אך ורק לצורך השוואה.
מורים >>
לצפיה ב-'ההתלהמות היא מצידך'
ההתלהמות היא מצידך
29/12/2008 | 21:59
1
מה שלא טוב לך לא קשור לעבודתם של אחרים.
ובמקרה הזה ההשואה גרועה
אחיך כנראה לא עושה כלום זה לא אומר כלום על מרצים אחרים
מורים >>
לצפיה ב-'לענתי לה'
לענתי לה
29/12/2008 | 07:55
8
1
לא אמרתי שסיפוק ועניין משלמים משכנתא אבל בלעדיהם לא ניתן לעבוד בהוראה.
אדם שלא נהנה ולא מרגיש  סיפוק בעבודה לא ישקיע, ואנחנו יודעים איך נראית עבודת ההוראה של מורה כזה.
אני רוצה גם לחדד דברים שנאמרו פה. מי שנכנס עכשיו להוראה נכנס על בסיס אופק חדש ( 36 ש"ש ) גם אם הוא לא עובד באופק חדש. דהיינו,  משרה  רגילה שלנו 24 ש"ש בפועל למשרת אם של מחנכת נחשבת  למשרה מלאה. ( ביסודי) למורה חדשה רק שני שליש משרה. תחשבי כמה זה שני שליש מ- 5300 ש"ח. גם עם זה לא משלמים משכנתא.
מורים >>
לצפיה ב-'טועה מיכאלה...'
טועה מיכאלה...
29/12/2008 | 17:10
7
את טועה בהגדרת "משרת אם" ו"משרה מלאה".

ביסודי: משרה מלאה הנה 30 ש"ש.
משרת אם מלאה הנה 27 ש"ש.
מחנכת אם עובדת במשרה מלאה -  24 ש"ש + 3 שעות חינוך.

כל מורה העובדת פחות מזה (ואפילו אם או מחנכת) עובדת במשרה חלקית ועליה לדרוש, במידת האפשר, השלמת משרה.

למורה חדשה הנכנסת לאופק חדש באופן אוטומטי ושתגיע לאזורים מסויימים בהם משוועים למורים, לא אמורה להיות בעיה לקבל משרה מלאה.

ועדיין, השכר עבור משרה מלאה אינו כזה מדהים. מסכימה איתך.

ויודעת מה?
שתינו אומרות את אותם הדברים ואילו השיחה היתה "פנים אל פנים" ולא דרך המדיה בה קשה מאד לעמוד על דקויות הרי שהיית גם את מבינה זאת מיד.

ולא, איני טומנת ראשי בחול כפי שנרמז לעיל, יודעת שאופק חדש בדרך אלי וממש ממש לא מתה על הרעיון, אבל מבטיחה להיות אחת מאלו שיתנגדו כל עוד יתאפשר.
אשמח לשמוע רעיונות נוספים, מחברים מלומדים נוספים, איך להנצל מרוע הגזרה.

כולנו בוכים על אותו הדבר ועדיין ולא שמעתי שמישהו עושה משהו באופן יזום ורציני (אלא אם פספסתי משהו בשרשורים כאן), כך שמילים יפות כמו "הם לא מבינים..." וכד' אינן הופכות את ה"מבינים" ל"עושים"...

לדבר כולנו יכולים......ואפילו מדברים....

ענתי
מורים >>
לצפיה ב-'וואו...איזה שינוי ב- 24 שעות.'
וואו...איזה שינוי ב- 24 שעות.
29/12/2008 | 18:40
1
2
רק אתמול שיבחת והגנת בתוקף על עבודת המורה ועד כמה כדאי לפותחת השרשור לעבור להוראה - כאשר ידעת ( או לא?) שמדובר על כניסה לרפורמה עם כל מה שכרוך בכך.
ועכשו פתאום את מנסה בכל דרך אפשרית להשאר במערכת אבל לא להיכנס לרפורמה.
מורים >>
לצפיה ב-'שום שינוי ושום נעליים זיו...'
שום שינוי ושום נעליים זיו...
29/12/2008 | 20:09
2
אני בעד ההוראה.
נקודה.

לא בעד הרפורמה, מעדיפה שלא להכנס לרפורמה ואחכה עד לרגע האחרון.... אבל גם לא יוצאת בהצהרות יפות יפות הכוללות דיבורים ועוד דיבורים.

עם כל הדיבורים שלך, ההתלהמות והעוקצנות רבתי - "מה אתה עשית בשביל מדינה"??? (כלומר, נגד הרפורמה?)

האם הדיבורים הללו מקדמים אותך?
משנים את העובדה שהרפורמה תתקיים על אפנו ועל חמתנו?

איני אדם פוליטי ואין לי כוח, כיחיד, לעשות מעשה.
וגם לא ראיתי שארגנת איזו קבוצה לעשות משהו....

אני אוהבת את עבודתי ולא אעשה הסבה מקצועית גם אם תהיה רפורמה שתחייב גם אותי.
אכנס לרפורמה, אתלונן ואמשיך להיות מורה כי כנראה נולדתי מורה.
כאשר ישאלו אותי - אשיב - כן, למד/י הוראה אם לשם נוטה לבך - למרות התנאים, למרות השכר הלא גבוה ולמרות הרפורמה.
בשום מקום לא טענתי "למדו הוראה בגלל הרפורמה".
יש לשים לב לאותיות הקטנות בסוף כל מסמך.
גם כאן.

ענתי

מורים >>
לצפיה ב-'לא ענתי לה איני טועה'
לא ענתי לה איני טועה
29/12/2008 | 19:41
4
3
נכון משרה מלאה ביסודי היא 30 שעות.  ולכן 24 שעות בפועל + 3 שעות חינוך סך הכל 27 שעות שבועיות+ תוספת 10% למשרת אם סך הכל משרה מלאה כך לפי תלוש המשכורת שלי. כדאי שתבדקי בתלוש המשכורת שלך בסעיף מקדם משרה.
אולי את עובדת רק 21 שעות בפועל ובתלוש המשכורת כתוב לך 24 כולל 3  שעות חינוך וכך במשרת אם את מגיעה ל 90% בלבד.
מורים >>
לצפיה ב-'שוב טועה מיכאלה!'
שוב טועה מיכאלה!
29/12/2008 | 20:15
3
1
אני מחנכת אם.
עובדת בפועל 24 ש"ש + 3 שעות חינוך ומקדם המשרה שלי הוא 100 אחוזים.
וזוהי משרה מלאה עבור אם.

כשילדתי הקטנה תהיה בת 14 - אאלץ להשלים עוד שלוש שעות על מנת לשמור על 100 אחוזי משרה.

ושוב - אנחנו אומרות את אותם הדברים (הפעם... כי בהודעתך הקודמת טענת שמשרת אם אינה משרה מלאה - קראי שוב את דברייך שלך).

ענתי
מורים >>
לצפיה ב-'ענתי, את משנה נושא'
ענתי, את משנה נושא
29/12/2008 | 20:59
2
2
מראש אנחנו מדברים על מורה אם שאת מליצה לה ללכת להוראה.אותה יעל שבקשה את עצתנו היא אכן אם ואנחנו לא מדברים על משכורת בעוד כמה שנים אלא עכשיו. גם היא אמרה שבעוד כמה שנים המשכורת שלה ממילא תהיה 10,000 ש"ח אבל את אמרת שחשובה המשכורת עכשיו ולא בעוד כמה שנים. אז אל תשני נושא אנחנו מדברים על מורה אם ועכשיו. אני לא טועה! למורה אם 24 שעות בפועל זו משרה מלאה. באופק חדש 36 שעות הן משרה מלאה. ( סליחה היא תוכל לצאת חצי שעה קודם בכל יום ולהמשיך את העבודה בבית)
מורים >>
לצפיה ב-'גם מורה כאן ועכשו!'
גם מורה כאן ועכשו!
<< ההודעה הנוכחית
29/12/2008 | 21:15
1
18
גם מורה כאן ועכשו - כדאי. לתפיסתי.

אילו הייתי צריכה להכנס היום, בתנאיי אופק חדש, עם התובנות שלי לגבי המקצוע שלי, לגבי התפקוד שלי כאמא בזכות המקצוע ונסיוני במקצועות נוספים - הייתי נכנסת.
אין וויכוח.

אגב, אחותי (נכנסה השנה לאופק חדש) לא עובדת כל יום עד ארבע.
יש לה יום חופשי, יום שישי עד 11:45, יום אחד בסיום שעה חמישית, יום אחד ארוך עד 4 (ישיבות + השתלמויות בית ספריות - שבוע כך ושבוע כך) ויומיים עד שתיים וחצי.
היא בהחלט מרוצה מהשכר ונכון שהיתה מעדיפה את הסידור הקודם, אבל היא עדיין חצי מימות השבוע אוכלת צהריים עם הבן שלה - מה שלא יכול לקרות עם עובדת בחברת ביטוח (גם זו שהגיעה ל-10,000 ש"ח לחודש).

אני עדיין עומדת אחרי המלצתי - כן הוראה למרות אופק.

אגב, אותם 10,000 ש"ח "על העץ" לעולם יהיו פחות טובים מאותן ציפורים ביד....(אבל זה לא קשור לאופק...

ענתי
מורים >>
לצפיה ב-'ועוד אגב קטנטן...'
ועוד אגב קטנטן...
29/12/2008 | 21:19
3
אצלנו בבית ספר יש מדי שבוע ישיבת צוות עד 16:00.
מורות שילדיהן עברו את גיל 14 (ויש לנו 5 מורות כאלה) ואשר עובדות 30 ש"ש, דהיינו משרה מלאה, מסיימות את עבודתן פעמיים בשבוע אחרי השעה השביעית - כלומר בשעה 14:25.

לא דומה למערכת של אחותי שבאופק חדש?

ואנחנו לא באופק חדש.

ענתי

מורים >>
לצפיה ב-'מי אמר לך שמדכורת גבוהה יותר?'
מי אמר לך שמדכורת גבוהה יותר?
30/12/2008 | 08:13
3
מורות מתחילות מקבלות משכורת מינימום.
מורים >>
לצפיה ב-'ליעל 192 שלום רב!'
ליעל 192 שלום רב!
29/12/2008 | 23:41
6
תשאלי את עצמך האם את רוצה להיות מורה וללמד? האם את רוצה להיות מחנכת במלוא מובן המילה?
אני ממליצה להתנסות ולבדוק אם זה מתאים לך. רק אחרי שתנסי תוכלי לדעת בוודאות אם זה מתאים לך.
בהצלחה!
מורים >>
לצפיה ב-'ליעל 192 שלום רב!'
ליעל 192 שלום רב!
29/12/2008 | 23:41
תשאלי את עצמך האם את רוצה להיות מורה וללמד? האם את רוצה להיות מחנכת במלוא מובן המילה?
אני ממליצה להתנסות ולבדוק אם זה מתאים לך. רק אחרי שתנסי תוכלי לדעת בוודאות אם זה מתאים לך.
בהצלחה!
מורים >>
לצפיה ב-'שלום לך יעל'
שלום לך יעל
30/12/2008 | 08:11
2
3
את צריכה לראות את המציאות הקשה והכואבת, אז אני מורה 13 שנה, בעלת תואר שני, תעודת הווראה, גמולים, מקבלת שכר כ6000 ש"ח, אני עובדים כ-8 שעות ביום עקב אופק חדש ועוד הרבה שעות לא מתוגמלות, מורות מתחילות מקבלות כ4000 ש"ח, מאוד קשה למצוא משרת הוראה היום ( כמובן תלוי באיזור בו את גרה ), לדעתי, אם את רוצה לשפר את מצבך הכלכלי ממש לא כדאי לך לעסוק בהוראה, תתחילי ממשכורת מינימום, וגם לא תראי הרבה את הילדים, עקב ישיבות, השתלמויות, בדיקת מבחנים, הכנות ועוד.
מורים >>
לצפיה ב-'מורה מתחילה באופק חדש מקבלת 5300 ומחנכת -5800'
מורה מתחילה באופק חדש מקבלת 5300 ומחנכת -5800
31/12/2008 | 15:22
1
6
לצפיה ב-'אתה מבלבל בין נטו לברוטו.'
אתה מבלבל בין נטו לברוטו.
31/12/2008 | 18:45
7
ואתה יוצא מתוך נקודת הנחה שיש משרה מלאה לכל דורש.
מורים >>
לצפיה ב-'הוראת מתמטיקה'
הוראת מתמטיקה
30/12/2008 | 13:28
2
15
אני ביררתי לא מזמן במכללת לוינסקי והבנתי שיש מחסור כל כך גדול במורים למתמטיקה שמשרד החינוך נותן בערך 40000 ש"ח מלגה ללימודי הוראת מתמטיקה
מורים >>
לצפיה ב-'ועם "עושק חדש", ברור יותר מתמיד'
ועם "עושק חדש", ברור יותר מתמיד
31/12/2008 | 06:49
1
7
שעדיף להשקיע אנרגיה בעיקר בשיעורים פרטיים ולהגיד יפה שלום למערכת הציבורית.

במיוחד תושבי אזור ת"א-ירושלים-חיפה שיכולים בקלות רבה להרוויח מחירים תלת-ספרתיים לשעה (בלי ישיבות פדגוגיות ובלי בדיקת מבחנים ובלי להשתלט על כיתות קשות).
מורים >>
לצפיה ב-'האבסורד במצב,'
האבסורד במצב,
31/12/2008 | 09:00
16
שככל שיותר מורים טובים במערכת יפנימו את האפשרויות החדשות ( בתי ספר פרטיים/ שיעורים פרטיים) ויעזבו את המערכת הציבורית - כך הדרישה אל עבודתם החדשה תגדל.

מורים לא חייבים לעשות צעד דרסטי כמו עזיבת המערכת בשביל זה, מספיק שהטובים יקטינו משרה במערכת הציבורית לטובת הפרטית, וכדור השלג יתחיל להתגלגל במורד.

זה עצוב, אבל לפי מה שאני שומע מסביב זאת המגמה.
מורים טובים מבקשים להוריד שעות ובהתאם רמת הלימוד בכיתה יורדת, דבר המגביר את הדרישה לחיזוק פרטי.
מורים >>
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
31/12/2008 | 06:56
5

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ