פרמייר ליג - מחזור 30 (ו-1/4 גמר גביע)

GentlePunter

New member
פרמייר ליג - מחזור 30 (ו-1/4 גמר גביע)

מחזור שהפך חצי מחזור עקב העפלת 7 קבוצות פרמייר לרבע גמר הגביע שיערך בסוף השבוע.

בזמן שארסנל תתעמת עם ווטפורד בגביע, לסטר, טוטנהאם ומנצ'סטר סיטי ימשיכו במאבק האליפות מול שלוש הממוקמות אחרונות בטבלה.

בעוד שלסטר משוחררת ממחויבויות נוספות, טוטנהאם תצא לווילה פארק בתווך שבין שני משחקיה מול בורוסיה דורטמונד ומנצ'סטר סיטי תפגוש בהמשך השבוע את דינאמו קייב לגומלין שמינית גמר האלופות.

עמוד המחזור

אף כחול

New member
על הרמה הרחוקה מלהשביע רצון

מפצה מאבק אליפות מרתק כשבפסגה קב' שאפחד לא ספר ובמקום ה-2 נציגת עמנו אחרי בזיון נוסף ביבשת בדמות מפלה עם 3 חתיכות שיכלה להיות לפחות כפולה

tristis

New member
מארבע יוצאת אחת - אני מהמר על נוריץ'

יש ארבע מועמדות רציניות לירידה (וילה, ניוקאסל, סנדרלנד ונוריץ'), שכנראה מתוכן רק אחת תינצל.
כבר מחר יש מחזור חלקי עם משחקים שקשה מאד לנבא את התוצאה.
קשה לדעת אם וילה תתחיל באיזשהו מסע נצחונות לקראת הינצלות הירואית דווקא מחר על חשבונה של טוטנהאם העייפה.
עוד יותר קשה לנבא אם ניוקאסל תצא בטירוף על לסטר הטוענת לכתר.
לסנדרלנד אין משחק מחר.
נראה שנוריץ' כן תצליח להוציא נקודות ממנצ'סטר סיטי שאיבדה את החשק לאליפות מאז אותה סטירה מצלצלת שחטפה מלסטר. ההימור שלי הוא שמארבע האחרונות נוריץ' היא זו שתינצל.

אף כחול

New member
סנדרלנד תינצל

כי יש לה מסורת של הינצלויות בפיניש מטורף
&nbsp
נוריץ' לוזרית וגבי הזברות אני עדיין ממתין לוינס מקמהון שייקנה אותם

GentlePunter

New member
ניוקאסל לטעמי לא היתה יורדת גם עם מק'לארן העלוב

לא כל שכן עם ראפא שאני חושב ומקווה שיזכה לעדנה במועדון המפואר אך ההרוס הזה.

וילה יורדת ודאית - מישהו הזכיר אתמול שלפני 4 שנים היא היתה על סף החתמתו של פייר-אמריק אובימאנג. אבל הטעויות שנעשו שם הרבה יותר חמורות ובלתי ניתנות לתיקון.

נוריץ' לדעתי תרד. הסגל לא מספיק חזק בכל חלקי המגרש, ומתחילת העונה נראה שמועדון עלה ליגה בשיטת מצליח. נראה לי שנכשלו.

בורנמות', סוואנסי, WBA ו... צ'לסי (אי אפשר ללא הדאחקה) בעיצומו של מהלך בריחה מחושב היטב. אם מסתכלים על לוח המשחקים, אני מעריך שבורנמות' תיקלע בחזרה למערבולת לפוטו-פיניש עם סנדרלנד בתקווה שניפרד מן האחרונה.

רז 1978

New member
בהנחה שאסטון וילה תרד לצ'אמפניושיפ

ולא יקרה לה נס האם אתה חושב שהיא תחזור במהרה לפרמייר ליג תוך שנה?

GentlePunter

New member
האמת? לא

אין בסגל הנוכחי מספיק כשרון כדי לעמוד בדרישות של עלייה מהצ'מפיונשיפ ואני לא רואה את הבעלים רנדי לרנר משקיע בקבוצה אחרי שנים של בונקר. רק אם הוא יצליח למכור אותה אולי יתחיל שם תהליך חיובי.

רק לפני כמה שנים לעגו אוהדי וילה לאוהדי היריבה המקומית בירמינגהאם שירדה ליגה בעונה בה זכתה בגביע הליגה (נצחון הזוי על ארסנל). כעת, שנה אחרי שהיא עצמה הובסה 4-0 בגמר הגביע (שוב ארסנל), היא תצטרף לבירמינגהאם בליגה השנייה (ואולי בירמינגהאם תגרד עלייה?).

רז 1978

New member
יהיה מוזר בשבילי לראות את העיר השנייה בגודלה באנגליה

בלי קבוצה בפרמירי ליג במידה וברימינגהאם לא תעלה לפרמייר ליג

אני מקוהו שאסטון וילה תחזור מתישהוא לפרמייר ליג
מצד שני זה לא מפתיע אותי שהם יורדים.

בארבע השנים האחרונות הם היו קרובים לרדת וניצלו מירידה ממש לקראת סיום העונה ובסופו של דבר קבוצה שכל שנה נאבקת נגד הירידה ומצליחה לשרוד במשך כמה עונות ברציפות בסופו של דבר היא יורדת מתישהוא ליגה (מזכיר לי את הסיפור של בני יהודה בסוף שנות ה 90 ששרדה 3 שנים ברציפות במחזור האחרון ועונה לאחר מכן ירדה לליגה הלאומית)

GentlePunter

New member
תמיד יכולים לספח שם את ווסט ברומיץ'

סיפור של כמה ק"מ.

רז 1978

New member
תודה רבה

אני מנסה לחשוב חוץ מנוטינגהאם פורסט האם יש עוד אלופת אירופה בדימוס שירדה בעבר לליגת המשנה בארצה?

אני זוכר שהורידו את מארסיי לליגה השנייה בצרפת שנה אחרי שניצחה את מילאן בגמר של 1993 אבל אני מתכוון לקבוצה שירדה על כר הדשא ולא על השולחן הירוק

רז 1978

New member
יובנטוס גם הורדה לליגה השניה כמו מארסיי

חיפשתי קבוצה שירדה ללליגה השנייה על הדשא והייתה בעברה אלופת אירופה ולא קבוצה שהורדה ע"י ההתאחדות בארצה לליגה השנייה

מנצ'סטר יונייטד אכן עונה על ההגדרה הזאת ובזכותך נזכרתי בזה

לגבי מילאן שכחתי ממנה ובזכותך נזכרתי בה

היא פעמיים ירדה לליגה השנייה כאשר בפעם הראשונה היא ירדה ע"י ההתאחדות האיטלקית שנה אחרי זה היא עלתה חזרה וכעבור שנה ירדה שוב לליגה השנייה הפעם על הדשא וכעבור שנה עלתה חזרה ולא ירדה עוד לליגת המשנה

עידן 8888

New member
מעניין אם יש עוד מדינה באירופה

שמקיימת באותו סופ"ש גם מחזור ליגה וגם מחזור גביע
אני אוהב את השילוב הזה מאד

GentlePunter

New member
גמר גביע הליגה, ה-1/4 וה-1/2 של הגביע

מה שכן, זה יוצר פקקים רציניים לפעמים בליגה.

קח למשל את אברטון שלא שיחקה במחזור ה-27 בגלל דחיית הדרבי (ליברפול שיחקה בגמר גביע הליגה), לא תשחק במחזור ה-30 (1/4 גמר מול צ'לסקי) וגם לא במחזור ה-35 ללא קשר לתוצאת הרבע היום (כי היא משחקת מול פאלאס שעלתה לחצי אמש).

אף כחול

New member
מה שאני שונא

זה שמצטברים מש' חסרים בייחוד בגלל משחקי גביע
&nbsp
והתופעה הזו קיימת רק בממלכה

tristis

New member
יש סיפור הזוי על המשחקים החסרים: האליפות של דרבי

ב 1972 דרבי קאונאטי סיימה את 42 משחקיה במקום הראשון, ונסעה לנופש במאיורקה כאשר היא יודעת שלליברפול ולידס יש משחק השלמה נוסף ושתיהן יכולות לעבור אותה!!! ללידס גם היה גמר גביע מול ארסנל באותו שבוע.
טוב, לידס זכתה בגביע אבל נכשלה במשחק האחרון בליגה, ואחרי כן הגיע הצ'אנס של ליברפול אך גם הם נכשלו במשחק האחרון, והנופשים של דרבי קאונטי קיבלו את ההודעה המשמחת שהם אלופים.
מאז, לא משנה מה קורה, באנגליה משחקים את המחזור האחרון כולם ביחד. כראוי.
ללידס זו הייתה גלולה מרה במיוחד כיוון שבשנה שלפני כן הם גם הפסידו את האליפות בנקודה אחת לארסנל (הדאבליסטית)

למעלה