סיפור אהבה בלתי נשכח - איך התאהבתי בקבוצה שאני אוהד?

מתן2766

New member
סיפור אהבה בלתי נשכח - איך התאהבתי בקבוצה שאני אוהד?

כולנו יודעים את זה. כל גבר יכול להחליף את הבית, את האוטו, את האישה ובימינו אפילו את מינו. דבר אחד הוא לא יכול להחליף - את הקבוצה שהוא אוהב.

לכל אחד מאיתנו יש את הסיפור האישי שלו. סביר להניח שכל אחד זוכר את הרגע/הסיטואציה/המשחק שבו נוצר הקליק בין הקבוצה לבין הלב שלו.

מהו הסיפור שלכם? מה גרם לכם להתאהב במכבי ת"א/מכבי חיפה/הפועל ת"א/ברצלונה/מילאן/ריאל/ליברפול?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
אני אוהד מכבי תל אביב. במקרה שלי זה הסיפור הכי בנאלי בעולם.
אצלי האהדה למכבי היא עניין משפחתי. אמנם לאף אחד מאיתנו אין מנוי לשער 11, אבל מדובר אצלנו במסורת שנשמרת עד היום, למעט שניים-שלושה שהצהוב של בית"ר קרץ להם יותר ואני פשוט "נשאבתי".
הביקור הראשון שלי בבלומפילד היה בתחילת עונת 02/03 כשאירחנו את הפועל פתח תקווה והבסנו אותה 1:5. מכאן הבנתי שאני לא מתכוון לשבור את המסורת.

כמו מרבית חברי הפורום, יש לי גם קריצה לאירופה, שם קבוצתי האהודה היא ריאל מדריד.
הרגע בו התאהבתי בה הוא הכי "אוהד הצלחות" שבעולם. גמר ליגת האלופות עונת 2001/02, ריאל פגשה את באייר לברקוזן. אני, עוד לא בן 7, לא ממש מבין בכדורגל אירופי בלשון המעטה, רואה את זידאן ממש לפני המחצית בוולה מהסרטים.
לקח לי לא מעט זמן לקלוט שהמנצחת כאן תהיה אלופת אירופה. מכאן ועם השנים, בעזרתו האדיבה של ראול הגדול, האהבה שלי ללבנים מבירת ספרד רק הלכה וגדלה. מעניין מה היה קורה אם לברקוזן היו זוכים

יש לי גם את ה"מאהבת" באנגליה, שם אני אוהד את צ'לסי. הקליק עם הבלוז נוצר בעונת 2004/05 כשבשמינית גמר ליגת האלופות ברצלונה השנואה ביקרה בגשר. צ'לסי עשתה לבארסה בית ספר ותוך פחות מחצי שעה כבר היה 0:3 לצ'לסי, התוצאה בה הובסנו בקלאסיקו כמה חודשים קודם לכן. עד המחצית בארסה צימקה ל-2:3 עם ה-גול של רונאלדיניו, אבל צ'לסי ניצחו 2:4 ועלו. אחרי שריאל הודחה באותו שלב מול יובה, כל כך רציתי שצ'לסי ילכו עד הסוף, אך יש רצוי ויש מצוי.

DRORIKO8

New member
מכבי חיפה

אצלנו בכיתה כל החבר'ה החליטו בבת אחת שהם אוהדים מכבי חיפה,אז הלכתי איתם. זה היה בדיוק בקיץ 93, למזלי התחלתי לאהוד אותם בדיוק שניה לפני העונה הכי גדולה של הקבוצה בהיסטוריה(והעונה הכי גדולה של אלופה ישראלית בכלל). אגב מה שמצחיק זה שהחבר הכי טוב שלי, "מלך הכיתה" שגרר את כולנו לאהוד אותה אוהד את היום את.....הפועל חיפה.

למזלי אגב לא התחלתי כמוך לאהוד קבוצה לפי המשפחה, כי אז הייתי אוהד היום את הכח ר"ג

רז 1978

New member
איך התחילה האהבה שלי להפועל רמת גן

בשנות ה 80 ואין לי מושג באיזה שנה בדיוק אבא שלי לקח אותי ואת אחי הגדול פעמיים למכתש לראות את הפועל רמת גן

אין לי מושג מתי זה קרה מי הייתה היריבה ואין לי מושג מה הייתה התוצאה

אני רק זוכר שבאחד המשחקים במקום להתרכז במשחק אני ואח שלי התמסרנו בכדור שהבאנו מהבית והיינו ביציע שמאחורי השער וילדה אחת חטפה לנו את הכדור וזרקה לנו אותו למגרש.
השוער של אחת הקבוצות (לא זוכר אם זה שוער ר"ג או שוער הקבוצה היריבה) החזיר לנו את הכדור

במשחק אחר כנראה שניצחנו אבא שלי הרים אותי ואת אחי הגדול על הידיים מאושר כנראה שניצחנו אבל אין לי מושג באמת נגד מי שיחקנו ומה הייתה התוצאה

בעונת 1987-88 ניסה אבא שלי לגרום לי להתעניין בקבוצה ולהפוך לאוהד שלה וזאת על ידי העלאת דמי הכיס שלי החודשיים

על כל ניצחון הייתי מקבל תוספת של שקל אחד לדמי הכיס ועל כל תיקו הייתי מקבל 0.5 שקל

ראוי לציין שבאותה תקופה ערכו של השקל ההי רב. בשקל אחד היה אפשר לקנות שני עיתונים יומיים, 3 ארטיקים, 2 חבילות קלפים של חבורת הזבל (הלהיט הגדול באותה תקופה), אם אני זוכר נכון פיצה בפיצריה השכונתית ליד הבית שלי עלתה 2 שקלים בקיצור אתם מבינים כעת שערכו של השקל אז היה לא קטן

אבל השיטה לא הצליחה בגלל שלא ממש התעניינתי יותר מדי בקבוצה. הייתי שואל את אבא שלי כל מוצא"ש כמה יצאנו אבל לא מתעניין במידה וניצחנו מה כבש ואת מי ניצחנו ואיזה מקום אנחנו

עונה לאחר מכן לראשונה מזה המון שנים הפועל רמת גן הציבה קבוצה חזקה שנאבקה על העלייה לליגה הלאומית הראשונה דאז. (רק קבוצה אחת עלתה לליגה הלאומית) אין לי מושג איך זה קרה אבל לאט לאט התחלתי להתעניין אז בספורט, התחלתי לקרוא לראשונה עיתוני ספורט בימי ראשון ולאט לאט אבא שלי התחיל לגרום לי להתעניין בקבוצה מבלי לשחד אותי בהעלאת דמי הכיס שלי

ואז זה קרה במחזור ה 28 של הליגה הארצית המחזור השני של הפליאוף העליון אירחה הפועל רמת גן במכתש את מכבי יבנה שהאורדונים מוליכים בנקודה על פני יבנה השנייה והייתי במשחק הזה עם אבא שלי ואחי הגדול ורמת גן ניצחה 0-1 והגדילה את הפער שלה מבינה השנייה ל 4 נקודות 3 מחזורים לסיום. שבוע לאחר מכן הפסדנו למכבי פתח תקווה ובמחזור האחרון נקבעה העלייה אחרי ניצחון חוץ בחדרה על הפועל חדרה 0-2

החל מאותו רגע הפכתי לאורדון בהשפעתו של אבא שלי ונכנסתי לסיפור מרתק שנמשך עד היום

במהלך 26 שנות אהדתי ראיתי

7 עליות ליגה (מתוכם 2 במחזור האחרון ואחד במשחק פליאוף נגד בני לוד לפני 3 שנים)
6 ירידות ליגה (מתוכם 2 במחזור האחרון בקרב ראש בראש נגד הירידה)
3 הישרדויות בליגה בלתי נשכחות ( ב 2002 שנשארנו בליגה הלאומית במחזור האחרון במשחק בלתי נגד מכבי הרצליה שניצחנו 2-3 ב 2006 שנשארנו בליגה הארצית במחזור האחרון אחרי שפתחנו את העונה עם 9- ו 2010 שניצחנו את כפר סבא במבחנים ונשארנו בליגת העל)
2 גביעי מדינה
4 גביעי טוטו (3 זכיות בגביע הטוטו של הליגה הארצית ליגה שלישית וזכייה אחת בגביע הטוטו של הליגה הלאומית)

לא נראה לי שיש אוהד של קבוצה קטנה שזכה לכ"כ הרבה כמוני ב 26 שנים

למדתי להבין שלהיות אוהד של הפועל רמת גן זה כמו לחיות בטלנובלה כי פעם עצובים ופעם מאושרים,פעם בוכים ופעם שמחים פשוט לא משעמם אף פעם
ומעבר ל 3 הישרדיות שציינתי היו עוד לא מעט עונות שבהם הקבוצה נלחמה נגד הירידה והבטיחה את הישארותה מחזור אחד לסיום או שני מחזורים לסיום
ולא רק זה פעמיים בעבר קרה שהפועל רמת גן עמדה להיכחד ולהיעלם והיא הצליחה בפעם הראשונה לצאת מהקרשים מתחתית הליגה השלישית להגיע תוך 3 שנים לליגת העל ואז שוב לקורס וכמעט שוב להעילם ואז שוב לקום מהקרשים לחזור לליגת העל ושוב לרדת לליגה השנייה (ועם הגביע הקבוצה היחידה שירדה ליגה עם גביע)

מעט מאד היו פעמיים שלא עברתי רגעי מתח עם הקבוצה ומרבית העונות עברתי רגעי מתח של מאבקי ירידה או מאבקי עלייה
עונות רגועות ללא מאבקי עלייה או ירידה הן דבר נדיר עבור אוהד הפועל רמת גן

שאני מסתכל על הכל אני אומר לעצמי שאולי אוהד של קבוצה קטנה אחרת בליגת העל זכה לראות את קבוצתו יותר שנים בליגת העל ואני זכיתי לראות את הקבוצה רק 4 עונות בלבד בליגה הבכירה אבל שני הגביעים האלו שווים את כל הסבל שעברתי כי הפועל רמת גן היא הקבוצה הכי קטנה שזכתה בהכי הרבה גביעים בשנות ה 2000 ליתר דיוק היחידים שזכו בגביע יותר מעפם אחת בשנות ה 2000 מהקבוצות הקטנות

ifa1111

New member
יפה

באמת אין ספק שלאהוד את הפועל ר"ג זה לא עסק לבעלי לב חלש. אישית אני חייב להודות שהסמפטיה שלי בעירך נתונה דווקא להכח.

DRORIKO8

New member
הפועל ר"ג יותר מזוהה עם גבעתיים

כמובן שגם האיצטדיון המיתולוגי היה ברחוב ברוכוב בעיר

רז 1978

New member
לא מעט אוהדים שאוהדים את הפועל רמת גן

גדלו בשכונת בורוכוב בגבעתיים ליד המכתש ובזכות המכתש שהיה צמוד אליהם התחילו להיות אוהדים של הפועל רמת גן

לכן המכתש הוא הסיבה למה העיר גבעתיים מזוהת עם הפועל רמת גן

רז 1978

New member
האם יש סיבה מיוחדת

שאתה דווקא בעד הכח?
(שואל מתוך סקרנות)

ובאמת שאתה צודק שזה לא לבעלי לב חלש להיות אוהד הפועל רמת גן

הנה היום ניצחנו 1-2 את הפועל עפולה אחרי שפיגרנו 1-0 עד הדקה ה 86

לא קל להיות אוהד הפועל רמת גן אבל פעם בכמה שנים עוברים רגעים מרגשים ששוים את זה

ifa1111

New member
הכח וינה

כחובב ספורט וחובב היסטורי הייתה תקופה לא קצרה שהתעניינתי במועדון הכוח וינה ובגלגוליו בארץ ישראל. מה גם שהכח הייתה קבוצה שזכתה באליפויות לפני שנולדתי כך שגם שמעתי עליה יותר.

רוסב

New member
אם אתה מעוניין להתאהב בקבוצה חדשה

אמליץ על אורלנדו סיטי SC שאוטוטו מתחילה את משחקה הראשון אי פעם ב-MLS נגד NYC
&nbsp
פורצה ויולה(?)

רוסב

New member
מחצית בשליטה אורלנדית מוחלטת

אבל פרט לבעיטה אדירה של קאקה נאדה
&nbsp
NYC מאכזבת בתור קבוצה בבעלות משותפת של טייקונים כמו הינקיז ומאנ סיטי
&nbsp
60K נותנים אוירה נפלאה למי שמזלזל

ifa1111

New member
בית"ר ירושלים

אני לא בטוח שהסיפור שלי מתאים לשרשור כי אני כבר לא מגדיר את עצמי אוהד בית"ר ירושלים.
כילד שנולד בתחילת שנות ה-70 הייתי עד בלייב לעלייתה של בית"ר ירושלים לגדולות. המעבר לא רק לתפקיד הקבוצה הבכירה של העיר אלא לאחת הקבוצות הטובות ביותר בכדורגל הישראלי.
אבא שלי אמנם היה איש מכבי אבל בהחלט ניתן לומר שהאהבה לקבוצה באה מהבית. דוד שלי היה אוהד פאנט ולקח אותי לכל משחק וגם סבא באותן שנים היה מגיע מדי פעם, כאיש תנועת חירות עודד אותי בכל הזדמנות להמשיך ולתמוך בקבוצה.

שחקני בית"ר היו הגיבורים שלי. בימק"א הייתה תחושה דתית שאולי רק בית הכנסת ביום כיפור יכול להתחרות בה. אהבתי ללכת למגרש, אהבתי לשמוע את העדכונים מי פצוע ומי צפוי לשחק, אהבתי לקפוץ בגולים ואני זוכר היטב איך שיחקנו בשכונה וכל אחד היה בוחר לעצמו שם מבין שחקני בית"ר ירושלים (אסור היה לבחור באורי כי כולם רצו להיות אורי).
יש לי המון זכרונות אבל גם לאחר מאמץ מרובה אני לא מצליח להיזכר מהי החוויה הראשונית ביותר בסדר כרונולוגי.

אביא כאן קישורים להודעות שהעלתי בפורום זה בעבר בנוגע לקבוצה:
[URL]http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=35&MessageId=166106151[/URL] בית"ר 83'
[URL]http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=35&MessageId=167173005[/URL] מוסלמים, בית"ר והרב השקט
[URL]http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=35&MessageId=163030395[/URL] להציל את המועדון דרך עמותת האוהדים
[URL]http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=35&MessageId=160458111[/URL] ירושלים לא תרד 2012

כיום אני בעל מניה בבית"ר נורדיה. אני אוהב את המיזם של נורדיה, אני אוהב את האנשים ומעריץ את הרעיון, אבל קבוצה זה רגש. ולפחות בנתיים נורדיה עדיין רחוקה מלהיות עבורי קבוצה שאני אוהד אותה. הולך למשחקים פה ושם, מגיע ונהנה מהחוויה. ניצחון או הפסד? יותר מקווה שק"ש תיקח אליפות...

רז 1978

New member
הסיפור שלך עם בית"ר נורדיה קרוב לליבי

לפני 4 שנים ביוני 2011 החליטו כמה אוהדים של הפועל רמת גן להקים את קבוצת הכדורסל הזאת מחדש

הפועל רמת גן בכדורסל הייתה קבוצת צמרת בשנות ה 70 ו ה 80 וניצחה לא מעט פעמים את מכבי ת"א וסיימה לא מעט פעמים כסגנית האלופה ו5 פעמים הגיעה לגמר הגביע אך מעולם לא זכתה בתואר

בסוף שנות ה 80 התפרקה הקבוצה

כאמור בקיץ 2011 הקבוצה נוסדה מחדש כקבוצת אוהדים ונרשמה במרדי איגוד הכדורסל

עלינו בשנה הראשונה לליגה א' בשנה השנייה עלינו לליגה הארצית בצורה דרמטית כאשר סיימנו במקום השני בליגה א מחוז שרון ושיחקנו במבחנים נגד הפועל עמק הירדן סגנית ליגה א צפון ומכבי כרמיאל שבאה מהמקום ה 10 בליגה הארצית כאשר ר"ג וכרמיאל ניצחו פעמיים את עמק הירדן ור"ג הפסדיה בכרמיאל ב 6 נקודות

במשחק בר"ג הייתה חייבת הפועל ר"ג לנצח בהפרש של 7 נקודות ולקראת סיום המשחק היינו בפיגור 5 אך לבסוף ניצחנו בהפרש 7 נקודות, ההפרש הדרוש כאשר הסל שהעלה אותנו ליגה נקלע ממש על סף סיום המשחק איזה 2 שניות לסיום

כל המשחק לא הצלחנו להוביל ב 7 הפרש ובהתקפה האחרונה ובשניות הסיום השגנו את ההפרש הדרוש

אשתקד סיימנו במקום השני בליגה הארצית מחוז צפון והשנה הזאת אנחנו בעונה השנייה שלנו בליגה הארצית ואנחנו מדורגים ראשונים. שלשום הפסדנו פעם ראשונה העונה אחרי פתיחת עונה של 0-16 וברביעי ייערך משחק העונה שלנו נגד הפועל חיפה השנייה בקרב נוסטלגי בין שתי קבוצות שידעו ימים יפים בעבר בליגה הבכירה וחולמות לשחזר אותם

הלוואי והמיזם הזה בית"ר נורדיה יצליח ובכלל אני בעד קבוצת אוהדים
הנושא הזה של קבוצת אוהדים קרוב לליבי, אני תמיד רוצה בהצלחת קבוצת אוהדים ומקווה שגם בית"ר נורדיה תצליח לעלות במעלה הליגות בעתיד כמו שהצליחו הפועל קטמון וכמו שהצליחה קבוצת הכדורסל שאני חלק ממנה (אני הצלם של הקבוצה)

ifa1111

New member
לא תאמין אבל

הייתי במשחק אחד בחיי של הפועל ר"ג כדורסל. זה היה בעונת הירידה שלכם נגד הפועל ירושלים של שימי ריגר, כמובן שאני לא זוכר הרבה מהמשחק אבל איגוד הכדורסל יודע לספר שחטפתם בראש.
אגב בליגה א' דרום מתמודדת מכבי גדרה, קבוצתו האהודה של שימי.

רז 1978

New member
אתה בטח מתכוון לעונת 1986-87

זאת הייתה העונה האחרונה שלנו בליגה הבכירה
שנה אחרי זה ירדנו עוד ליגה ואז הקבוצה התפרקה לפני שקמה מחדש בקיץ 2011

pgprince

New member
הסיפור שלי

עליתי לארץ בשנת 90 והתחלתי לחפש איזו קבוצה לאהוד.
גרתי בת"א אז, לכן האופציות היו הפועל, מכבי או בני יהודה. הפועל נפסלה באופן מיידי, בעיקר בגלל צבעה האדום והקשר לקומוניזם. בני יהודה נקשרה אצלי לערסים, לכן נשארתי עם מכבי. כמובן הקשר לקבוצת הכדורסל הידועה גם עזר.
לאט לאט מערכת יחסים בינינו התחזקה עד שהפכתי לאוהד די שרוף של הקבוצה.
&nbsp
באיטליה, הבחירה שלי נפלה על אינטר בעיקר בגלל ואלטר זנגה, שוער איטליה ואינטר באותו זמן.
בגלל החולשה שיש לי לשוערים, חיבה לאיינדהובן באה בגלל האנס ואן ברויקלן.
ריאל מדריד זכתה לאהדתי גם בגלל שוער- בודו אילגנר.
&nbsp

רז 1978

New member
שאלה

אתה חושב שאם היית מתגורר בחיפה שעלית לארץ יש סיכוי שהיית אוהד מכבי חיפה?
או שבכל זאת היית אוהד מכבי ת"א?

זה שגרת בתל אביב עם עלייתך לארץ השפיע בעצם על הבחירה שלך במכבי ת"א?

pgprince

New member
בהחלט. מיקום המגורים השפיע על בחירת הקבוצה

אבל אין מצב שהיתי גר בחיפה...

למעלה