לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2205622,056 עוקבים אודות עסקים

פורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כדורגל

"לא ישן ולא אוכל, חושב על יום שבתעל אוהדים על טלוויזיה ועל עיתוניםמה יאמרו האנשים ומה יהיה איתי?יא כדורגל מה עשית לי?" (הרצל קביליו - עוד שבת של כדורגל)"כדורגל משחקים משבת לשבת" ( איצ'ה סידר לכם כל השבוע ), "הכדור הוא עגול","בקבוצה יש 11 שחקנים והמאמן הוא זה שקובע","כדורגל משחקים 90 דקות" (ובמנצ'סטר לא ממש מסכימים), "לא הצגנו היום את היכולת הרגילה שלנו", "שיחקנו טוטאל פוטבול וקיבלנו שערים לא מחוייבי המציאות".חלק מהקלישאות נכונות, רובן לא באמת תופסות במשחק הכי מרתק , הכי מרגש והכי דרמטי שיש בעולם.אז תשימו רגע את הקלישאות בצד -ובואו נדבר באמת על כדורגל!ישראל,אנגליה,איטליה,ספרד ,ארגנטינה,ברזיל ,צרפת ,פורטוגל, ליגת האלופות... כמעט כל יום אתם נחשפים לליגות הטובות והמרתקות בעולם . ראיתם משהו ששווה לדבר עליו ? שמעתם שמועה מעניינת ? סתם בא לכם לקטר על היכולת של הקבוצה האהודה עליכם ?בשביל זה אנחנו כאן . פורום הכדורגל מספר 1 בישראל.*הבהרה -אין קשר בין הפורום לערוץ הספורט. נא לא לשאול בפורום שאלות בקשר למדיניות השידורים בערוץ *
x
הודעה מהנהלת הפורום
שיתוף הפעולה בין הפורום לערוץ הספורט מתמצה בשלב זה בלינקים הדדיים. אין למנהל הפורום קשר עם ערוץ הספורט, ואין להם כל אחריות לגבי החלטות הערוץ בנושאים השונים. לפניות ותלונות בנוגע לערוץ הספורט יש לפנות להנהלת ערוץ הספורט בלבד. הודעות כנגד מנהל הפורום בשל מעורבותו לכאורה בפעילות ערוץ הספורט, יימחקו.
המשך >>

לצפיה ב-'טופ 10-המשחקים הגדולים בתולדות הגביע העולמי'
טופ 10-המשחקים הגדולים בתולדות הגביע העולמי
<< ההודעה הנוכחית
02/06/2014 | 18:44
41
213
אז אחרי מצעד השערים היפים ביותר בתולדות הגביע העולמי ומצעד הנבחרות הטובות בתולדות הגביע העולמי קבלו את המצעד השלישי והאחרון שאני מעלה:
המשחקים הגדולים ביותר בתולדות הגביע העולמי.

אני רק אבהיר שכמו בשני המצעדים הראשונים גם פה לא אני ערכתי את המצעד,לקחתי אותו מהאינטרנט אבל אני בטוח שרבים מכם יסכימו עם הדירוג ואם לא אז אתם מוזמנים להגיב ולפתוח דיונים בנושא.

עוד 10 ימים לפתיחת הטורניר,האם יש סיכוי שנראה בטורניר הזה משחקים גדולים לפחות כמו עשרת המשחקים הגדולים שאני עומד להראות לכם?

הלוואי...
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 10-ארגנטינה נגד אנגליה 1998'
מקום 10-ארגנטינה נגד אנגליה 1998
02/06/2014 | 18:47
15
480
12 שנה אחרי שדייגו מראדונה כבש את 'שער יד האלוהים' ואח''כ הוסיף עוד שער גדול שנבחר על ידי רבים לשער הכי יפה בתולדות הטורניר מאז ומעולם והדיח את אנגליה מהטורניר נפגשו שתי הנבחרות בשמינית הגמר ב-30.6.98 בסנט אטיין.

פתיחת המשחק הייתה קטלנית,פנדל בדקה ה-6 לארגנטינה,גבריאל בטיסטוטה הבקיע אותו 0-1.חלפו 4 דקות פנדל לאנגליה,אלן שירר הבקיע אותו,1-1.בדקה ה-16 מייקל אואן במבצע אישי גדול קבע 1-2 לאנגליה.דקה אחת בתוך תוספת הזמן חאבייר זנטי השווה,אחרי תרגיל בעיטה חופשית מושלם של ארגנטינה,2-2 במחצית.

שתי דקות בתחילת המחצית הראשונה השופט הדני קים מילטון נילסן קנה את ההצגה של דייגו סימאונה אחרי שדיוויד בקהאם 'ליטף' אותו עם הרגל ובקהאם הורחק.לקראת הסיום סול קמפבל מצא את הרשת,אבל אנגליה שוב קופחה בטענה לעבירה של אלן שיר על השוער קרלוס רואה.המשחק נכנס בהארכה,חוסה צ'אמוט מנע מאלן שירר לנגוח והדף את הכדור בידו ברחבה,נילסן התעלם והמשחק נכנס לפנדלים.

בפנדלים במצב של 3-4 לארגנטינה דיוויד באטי היה חייב להבקיע את הפנדל האחרון עבור אנגליה אבל רואה עצר את הבעיטה שלו,אנגליה מפסידה בפנדלים כמו בטורניר של 1990,ארגנטינה עולה לרבע.

https://www.youtube.com/watch?v=YNnL_mHJ5QU&hd...

בתמונה מ: דיוויד בקהאם מורחק ומסיים את הטורניר
כדורגל >>
לצפיה ב-'אתה אנגלי עם זיכרון סלקטיבי?'
אתה אנגלי עם זיכרון סלקטיבי?
05/06/2014 | 14:07
14
43
על פי התיאור שלך המשחק הזה היה של השופט שקיפח את אנגליה בכל מהלך..
העובדות לא תואמות:
1. בקהאם לא ליטף, הוא בעט בכוונה (גם אם חלש) בסימאונה, היתה הצגה, אבל האדום בהחלט היה מוצדק, ומספיק לראות את התגובות באנגליה עצמה ("ten brave lions one stupid boy" וכו) לדעת שגם שם האשימו את בקהאם ולא את השופט
2. "קופה בטענה לעבירה" בגול של קמפבל.. באמת?! שירר נתן לו מרפק בראש בצורה מאד ברורה, פאול ששווה גם לפחות צהוב (שלא ניתן)
3. אם כבר טעויות שיפוט - הפנדל לאנגליה ב1-1 היה צלילה של אואן בלי שום עבירה.
כדורגל >>
לצפיה ב-'האבסורד הוא'
האבסורד הוא
05/06/2014 | 14:50
9
29
שדווקא הסטופיד בוי תרם הרבה יותר לנבחרת מכל הפאקינג "ברייב ליונס" וזה בא לידי ביטוי 4 שנים אח"כ עם שער שוויון מבעיטה חופשית בבית נגד יוון בשניה האחרונה שהעלה את אנגליה למונדיאל

אמנם אנגליה כשלה אבל התשקורת הבריטית הצליחה לקחת את גביע העולם בעליבות ללא מתחרים
כדורגל >>
לצפיה ב-'ולגופו של עניין?'
ולגופו של עניין?
05/06/2014 | 15:01
8
22
אתה רוצה לומר שזה לא היה מעשה מטומטם?

לעניין השיפוט - הפנדל שלא היה על אואן היה התחשבנות על הפנדל שלא היה על סימאונה (תיקו), האדום של בקהאם היה מוצדק, ופסילת השער של קמפבל ואי מתן פנדל לאנגליה על היד הברורה ברחבה היו שתיהן החלטות שיכלו בקלות ללכת לטובת האנגלים.
כדורגל >>
לצפיה ב-'לא מסכים לגמרי'
לא מסכים לגמרי
05/06/2014 | 15:13
1
22
ראיתי שוב את התקציר, הפנדל על סימאונה לדעתי היה, סימן גלש וגם אם לא התכוון - הוא פגע לו ברגליים ולא הגיע לכדור.
פסילת השער של קמפבל היא החלטה נכונה בצורה מובהקת... אף אחד אולי לא היה מאשים אם השופט אם לא היה רואה את זה, אבל ברגע שהוא ראה כמו שצריך את המרפק של שירר - אין שום ספק שצריך לפסול את השער.
את אי מתן הפנדל באמת שאני לא זוכר, ולא ראיתי גם בתקציר שמצאתי כרגע, אז אאמין לכם (מצד שני, בלי הפנדל שלא היה על אואן - זה לא מגיע להארכה וללא פנדל שהגיע לאנגליה)

כדורגל >>
לצפיה ב-'לגבי הפנדל על סימאונה'
לגבי הפנדל על סימאונה
05/06/2014 | 15:16
25
טוב, ראיתי עוד פעמיים את התקציר, מצד אחד בהחלט היה מגע ביוזמתו של סימן (לא מכוון אמנם - אבל זה לא משנה), מצד שני סימאונה בהחלט זרק את עצמו גם שם... גבולי מאד, לדעתי יש, אבל יכלו גם לא לשרוק בלי יותר מדי מחאות... הפנדל על אואן לעומת זאת - שריקה מגוחכת של שופט מגוחך (לא בגלל המשחק הזה, אלא בגלל רבים אחריו)
כדורגל >>
לצפיה ב-'לולא השיפוט המוטה,היינו מנצחים גם בעשרה'
לולא השיפוט המוטה,היינו מנצחים גם בעשרה
05/06/2014 | 15:15
4
16
היה חייב לאשר השער של קמפבל רק למען הצדק ההיסטורי

לפחות העפנו אותם 4 שנים אחרי עם הפנדל של הילד הטיפש מה שגרר תגובות אינפנטיליות אופייניות של השמן המסומם חראדונה
כדורגל >>
לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
05/06/2014 | 15:17
3
25
הבעיה איתך שאני אפילו לא יודע אם אתה רציני ב"למען הצדק ההיסטורי" (למרות שזאת היתה בדיוק המחשבה שלי בזה שלא אישרו את הגול ללמפארד נגד גרמניה לפני 4 שנים)
כדורגל >>
לצפיה ב-'לפחות הוא לא עשה ביד'
לפחות הוא לא עשה ביד
05/06/2014 | 15:19
2
21
ולא היתה שום סיבה לפסול השער
כדורגל >>
לצפיה ב-'מרפק לראש זאת לא סיבה?'
מרפק לראש זאת לא סיבה?
05/06/2014 | 15:20
1
26
ואם זה לגמור לפיטר שילטון ונבחרת הבדיחה שלו על הפרצוף - בהחלט בעד לעשות ביד...
כדורגל >>
לצפיה ב-'יפה שאתה גומר על שערוריות שיפוט'
יפה שאתה גומר על שערוריות שיפוט
05/06/2014 | 23:42
41
ואחרי זה בוכה שזה נגד נבחרת עולם 3 שלך
כדורגל >>
לצפיה ב-'בהחלט טיפשי'
בהחלט טיפשי
05/06/2014 | 15:29
14
אבל עוד יותר טיפשי לזמן כסחנים במסווה של שחקם כדוגמת דיוויד באטי האלמותי וכמובן שאף מילה מהתשקורת הבריטית
כדורגל >>
לצפיה ב-'צפיתי שוב בתקציר'
צפיתי שוב בתקציר
05/06/2014 | 21:30
3
33
לא היה פנדל לארגנטינה,סימאונה יותר נתקל בסימן מאשר סימן הכשיל אותו
לא היה פנדל לאנגליה,צלילה של אואן
אני לא יודע מה הקהל האנגלי אמר לבקהאם אני חושב שהגיע לו צהוב וזה אולי לא היה ליטוף אבל גם לא היה בעיטת קונג פו
לגבי שירר,אני לא חושב שזה היה מכוון יש שופטים שהיו שורקים ויש כאלה שלא
ומה אתה אומר על הנגיעת יד של צ'מוט? למד ממראדונה....

נחמד שעברו כבר 16 שנה מהיום ההוא ואנחנו עדיין דנים בו כאילו זה יחזיר את הגלגל לאחור....
כדורגל >>
לצפיה ב-'האמת שמה שזוכרים ממונדיאלי עבר'
האמת שמה שזוכרים ממונדיאלי עבר
05/06/2014 | 22:05
18
זה בעיקר סקנדלי שיפוט
כדורגל >>
לצפיה ב-'לגבי שירר'
לגבי שירר
06/06/2014 | 01:34
1
12
מה זה משנה מכוון או לא? רוב הפאולים לא מכוונים... גם בפנדל על סימאונה, אמנם לא פאול מובהק כמו של שירר, אבל סימן יצא לכדור ופגש ברגל של סימאונה וזה פאול...
לגבי צאמוט, לא ראיתי בתקציר שאני מצאתי ולכן מאמין לך...
כדורגל >>
לצפיה ב-'תיכנס לתקציר שאני שמתי'
תיכנס לתקציר שאני שמתי
06/06/2014 | 10:07
10
ותראה
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 9-גרמניה נגד איטליה 2006'
מקום 9-גרמניה נגד איטליה 2006
02/06/2014 | 18:49
6
53
4.7.06,גרמניה מארחת הטורניר נגד איטליה במשחק חצי הגמר בדורטמונד.4 ביולי זה יום חג בארה''ב,שחוגגת עצמאות,התאריך הזה כל כך משמעותי גם לאיטלקים.

זה היה משחק קצבי שבו שני השוערים מנעו מהכדור להיכנס לרשת.בצד האיטלקי היה זה ג'ינלוג'י בופון,בצד הגרמני יינס להמאן.המשחק נכנס להארכה שבה שני שחקני נבחרת איטליה היו קרובים להבקיע-אלברטו ג'ילרדינו מצא את הקורה, ג'יאנלוקה זאמברוטה מצא את המשקוף.זה היה נראה כאילו המשחק הולך לפנדלים אבל בדקה ה-119 פאביו גרוסו הפך ליקיר האומה האיטלקית כשאנדראה פירלו במסירה נהדרת מצא את המגן הימני שמתוך הרחבה שם את הכדור ברשת.גרמניה בדקה האחרונה שלחה את כל הכלים להשוות,והתקפה מתפרצת של איטליה הסתיימה במסירה של ג'ילרדינו לאלכסנדרו דל פיירו שנכנס בדקה ה-104 ודל פיירו שם את הכדור ברשת,0-2 גדול לאיטליה שעלתה לגמר וניצחה בו את צרפת.

https://www.youtube.com/watch?v=GXBVvg9u8qI&hd...

בתמונה מ: פאביו גרוסו בטירוף אחרי כיבוש השער שלו
כדורגל >>
לצפיה ב-'רק כי חייבים משהו "מודרני"?'
רק כי חייבים משהו "מודרני"?
05/06/2014 | 13:56
5
35
אני אוהד את נבחרת איטליה, והמשחק ההוא היה אחד המשמחים בחיי (בלי ספק בטופ 10, או 5 האישי הסובייקטיבי שלי)
אבל באמת זה משחק לטופ 10?

מאז 86, היה אולי רק משחק אחד שראוי לרשימה כזאת (ולא נכלל) שזה רבע גמר מונדיאל 94 של ברזיל-הולנד.
לא המשחק הזה ולא אנגליה-ארגנטינה מ98 ראויים להיות ברשימה הזאת, כשכ"כ הרבה משחקים אדירים מהשנים 54-86 לא נכנסו. נראה ש2 אלה שם רק בגלל שבאמת לא היה משחק באמת ענק במונדיאלים האלה.
כדורגל >>
לצפיה ב-'מה לך ולאיטליה?'
מה לך ולאיטליה?
05/06/2014 | 15:20
23
אחת הליגות הכי חשוכות שיש
כדורגל >>
לצפיה ב-'חבל שלא הפסיקו לשחק כדורגל החל משנות ה-90'
חבל שלא הפסיקו לשחק כדורגל החל משנות ה-90
05/06/2014 | 17:17
3
34
השמועות אומרים ששלמה לוי שווה בימנו מקום בהרכב של גרמניה.
כדורגל >>
לצפיה ב-'אומרות*'
אומרות*
05/06/2014 | 17:18
4
לצפיה ב-'הפוך'
הפוך
06/06/2014 | 01:37
1
12
הכדורגל רק משתפר ומתקדם, וגם במונדיאלים האחרונים יש כדורגל נהדר, רק טענתי שלא היו בהם משחקים ששווים טופ 10
כדורגל >>
לצפיה ב-'המונדיאלים במאה הזאת רק מדרדרים'
המונדיאלים במאה הזאת רק מדרדרים
06/06/2014 | 17:40
7
לצפיה ב-'מקום 8-מערב גרמניה נגד הונגריה 1954'
מקום 8-מערב גרמניה נגד הונגריה 1954
02/06/2014 | 18:52
52
4.7.54,משחק הגמר בין מערב גרמניה והונגריה בעיר ברן.

לטורניר הגיע נבחרת הונגריה כפייבורטית הברורה לזכייה.במשך ארבע שנים ממאי 1950 ועד משחק הגמר של הטורניר ב-4 ביולי 1954 הונגריה לא הפסידה ב-32 משחקים רצופים.

הנבחרת זכתה לכינוי "נבחרת הפלא" ובאותו טורניר דרסה את כל מה שזז.להונגריה היה את פרנץ פושקש ושאנדור קוצ'יש האגדיים.הונגריה במח' הראשון הביסה 0-9 את דרום קוריאה,קוצ'יש כבש שלושער.בח' השני ניצחון 3-8 על מערב גרמניה,קוצ'יש כבש רביעייה.ברבע הגמר ניצחון גדול 2-4 על ברזיל,צמד לקוצ'יש.בחצי הגמר נגד אורגוואי המשחק נכנס להארכה אחרי 2-2 וקוצי'ש כבש צמד לקראת הסיום והונגריה בגמר נגד מערב גרמניה.

אף אחד לא הימר שמערב גרמניה תניף את הגביע אבל זה קרה.פושקש עלה לשחק אבל לא היה כשיר במאה אחוז אבל כבש אחרי שש דקות. שער של צ'יבור כעבור שתי דקות נוספות, אותת שהעניינים כרגיל. אבל במזג אוויר גשום ("מזג אוויר של פריץ וולטר", בלשון הגרמנים, עקב הצטיינותו בימים גשומים ומגרשים בוציים) ועם נעליים בעלות פקקים המיועדים לבוץ, יוזמה מהפכנית של אדי דאסלר מייסד אדידס, הגרמנים חזרו תוך עשר דקות למשחק עם שערים של האנס מורלוק וראהן.

במחצית השנייה נראו הגרמנים נמרצים יותר - תחקיר של רשת ZDF הגרמנית ב-2004 העלה שלשחקנים הוזרק ויטמין C במחצית, במחט אחת לכולם, מה שמסביר את הופעת הצהבת בין שחקני הנבחרת בחודשים שלאחר מכן. בדקה ה-83 כבש ראהן שוב בצורה סנסציונית. פושקש השווה שלוש דקות לסיום - אבל רק כדי ששערו ייפסל. השופט האנגלי וויליאם לינג אישר את השער, אך קוונו, בנג'מין גריפיתס, פסל אותו באחת מהחלטות השיפוט מעוררות המחלוקת ביותר בהיסטוריה של הכדורגל, בטענה שהובקע מעמדת נבדל. הצילום של השער נעשה מזווית שלא מאפשרת לקבוע דבר, אבל עדי ראייה אובייקטיביים רבים טענו כי השער היה חוקי.

בסיום מערב גרמניה הניפה את הגביע,הונגריה חזרה הביתה מאוכזבת.

https://www.youtube.com/watch?v=bfjxgT6SDYk&hd...

בתמונה מ: הקפטן ההונגרי פרנץ פושקש והקפטן הגרמני פרינץ וולטר לוחצים ידיים לפני תחילת המשחק
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 7-ברזיל נגד פרו 1970'
מקום 7-ברזיל נגד פרו 1970
02/06/2014 | 18:55
1
35
14.6.70,גוודלאחרה,מקסיקו.משחק רבע הגמר בין ברזיל ופרו.ריבילניו העלה את ברזיל ליתרון בדקה ה-11,טואטסו עשה 0-2 בדקה ה-15.פרו חזרה למשחק עם שער מצמק של אלברטו גלארדו בדקה ה-28,טואטסו עשה 1-3 בדקה ה-52,טאופיו קובילס צימק ל-2-3 בדקה ה-70 אבל ז'רזיניו בדקה ה-75 קבע 2-4,תוצאת הסיום.

ברזיל הגיעה לגמר וזכתה בה כשהיא עם מאזן מושלם של 6 ניצחונות ב-6 משחקים.

https://www.youtube.com/watch?v=xqW_gKRQ_6I&hd...

בתמונה מ: הקפטנים קרלוס אלברטו והקטור צ'מפיטז לוחצים ידיים לפני תחילת המשחק
כדורגל >>
לצפיה ב-'"משהו בי" אומר לי'
"משהו בי" אומר לי
02/06/2014 | 19:12
30
שזה לא המשחק היחיד של ברזיל מאותו מונדיאל שיופיע ברשימה
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 6-פורטוגל נגד צפון קוריאה 1966'
מקום 6-פורטוגל נגד צפון קוריאה 1966
02/06/2014 | 18:57
36
23.7.66,רבע גמר הטורניר פורטוגל נגד צפון קוריאה,אצטדיון גודינסון פארק.

פורטוגל סיימה ראשונה את בית ג' עם מאזן מושלם של 3 נצחונות מ-3 משחקים ויחס שערים 2-9.צפון קוריאה בטורניר הראשון שלה סיימה שניה את בית ד' כשהיא אחרי ברה''מ ומקדימה את איטליה וצ'ילה.הפסד לברה''מ בפתיחה,תיקו נגד צ'ילה ובמח' האחרון מפגש נגד איטליה.צפון קוריאה שהיא צריכה ניצחון על מנת לעלות על חשבון איטליה והיא אכן עשתה זאת בדרך למפגש עם פורטוגל.

כבר אחרי 25 דקות צפון קוריאה הדהימה עם 3 שערים.אוסביו האגדי הדהים כשכבש רביעייה(מתוכם 2 שערים מהנקודה הלבנה),חוסה אוגסטו הוסיף שער משלו ובסיום 3-5 ענק לפורטוגל.

שופט המשחק היה מנחם אשכנזי ז''ל

בחצי הגמר פורטוגל נכנעה 1-2 לאנגליה וסיימה את הטורניר במקום ה-3.

צפון קוריאה העפילה רק ב-2010 לטורניר השני שלה ושוב פגשה את פורטוגל הפעם בשלב הבתים.היא חטפה 0-7 מפורטוגל.....

https://www.youtube.com/watch?v=agmUnnjM8eQ&hd...

בתמונה מ: אוסביו מוצא עצמו בין שני שחקנים מנבחרת צפון קוריאה
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 5-מערב גרמניה נגד צרפת 1982'
מקום 5-מערב גרמניה נגד צרפת 1982
02/06/2014 | 19:01
167
8.7.82,סביליה,ספרד.חצי הגמר הפגיש את מערב גרמניה וצרפת.במשחק הזה היו 6 שערים,4 מהם בהארכה.מישל פלאטיני היום נשיא אופ''א ואז קפטן נבחרת צרפת הגדיר את המשחק הזה

היו בו שישה שערים, ארבעה מהם בהארכה, קאמבק גדול ודו־קרב פנדלים. זה היה חצי גמר אדיר בגביע העולם, משחק שמישל פלאטיני  כ"יפה ביותר בו לקחתי חלק. מה שקרה בשעתיים הללו תמצת את כל הרגשות של החיים עצמם. זה היה שלם, כל כך חזק, כל כך נפלא".

מערב גרמניה הייתה הראשונה לכבוש כשפייר ליטברסקי בדקה ה-17 קבע 0-1. עשר דקות לאחר מכן יפיל קרלהיינץ פורסטר את דומיניק רושטו הצרפתי ברחבה ומישל פלאטיני יכניע את השוער הראלד "טוני" שומאכר מהנקודה הלבנה.1-1.

בדקה ה-50 עלה מן הספסל המגן הצרפתי פטריק באטיסטון.שבע דקות אח''כ יגיע אחד הרגעים המכוערים בתולדות הכדורגל.בדקה ה־57 הכניס לו פלאטיני כדור עומק נפלא על 30 מטר, ממש לקצה הרחבה. באטיסטון הקדים את אולי שטיליקה והגיע לכדור כשמולו רק שומאכר המסתער, מרחק ארבעה מטרים בלבד ממנו. הנגיעה של השחקן הצרפתי הקפיצה את הכדור לכיוון השער.שומאכר קפץ עליו בפראות בלי שום כוונה לגשת לכדור,רק בשביל לפצוע.

ההסתערות הברוטלית הותירה את באטיסטון שרוע על הקרקע ללא תנועה, מחוסר הכרה. פלאטיני מיהר לעברו. מאוחר יותר סיפר כי חשש שמת. אחר כך הגיעו עוד צרפתים. גם הקפטן הגרמני, מנפרד קאלץ, הביט בדאגה בזמן שאנשי צוות הרפואה הצרפתים החלו לטפל בבאטיסטון. משום מה, המשטרה אסרה על אנשי הרפואה המקומיים לשבת סמוך לקווים. האלונקה הגיעה רק אחרי שלוש דקות. באטיסטון עדיין היה מעולף.

בכל אותה עת בחר שומאכר לתפוס מרחק. הוא עמד סמוך לשערו, הכדור מתחת לזרועו, ידו האחרת על מותנו. באוטוביוגרפיה טען שפשוט פחד להתקרב לכל השחקנים הצרפתים. "אולי לראשונה בחיי הייתי פחדן אמיתי, חששתי שהמצב יחריף", כתב. העיתונאי והסופר הגרמני אולריך הסה ליכטנברגר ניתח זאת אחרת: "שפת גופו של שומאכר אמרה 'תורידו את הבחור מהמגרש כדי שאוכל לבעוט את כדור השוער'".

כן, כדור שוער. השופט ההולנדי צ'רלס קורבר לא שלף כרטיס, צהוב או אדום. למעשה, הוא אפילו לא שרק לעבירה. מאמן צרפת, מישל הידאלגו, השתגע על הקווים. שימוש בהילוכים חוזרים היה חסר גם ב־1982. "אם היתה לי הזדמנות לצפות באירוע שוב אני חושב שהייתי מרחיק את שומאכר, אבל במשחק הייתי משוכנע שקיבלתי את ההחלטה הנכונה", שיחזר קורבר לפני מספר שנים בטלוויזיה ההולנדית, "היה קשה לשפוט מה קרה, כי עקבתי אחרי הכדור. מאוחר יותר הבחנתי בהתנגשות. ניגשתי לקוון ושאלתי אם ראה משהו שהחמצתי".המגן הצרפתי,רק 7 דקות על המגרש ירד על אלונקה וסיים את המשחק. "שוער אינו מטוס, אבל טסתי לכיוון באטיסטון כשברכי כלפי מעלה", שיחזר שומאכר באוטוביוגרפיה שלו, "המצב היה אפילו גרוע יותר עבורו אם המגע היה מלא. הצלחתי ברגע האחרון להסתובב ופגעתי בראשו עם ישבני או ירכי". זו היתה עצם הירך הימנית של הרגל המונפת קדימה.

צרפת כמעט הכריעה אותו ב־90 דקות, אבל מנואל אמורוס פגע במשקוף בתוספת הזמן. שמונה דקות לתוך ההארכה, נראה היה שזה לא משנה. מריוס טרסור כבש מהאוויר אחרי כדור חופשי של אלן ז'ירס, שהפציץ בעצמו את השלישי, 1-3. הגרמנים נראו גמורים, אבל אנחנו יודעים איך זה עובד. קרל־היינץ רומניגה המחליף דחק לרשת בדקה ה־103, וכעבור חמש דקות כבש קלאוס פישר במספרת, 3-3. לראשונה במונדיאל, יוכרע חצי גמר בפנדלים. במצב של 2-3 לצרפת בעט שטיליקה חלש וז'אן־לוק אטורי הדף, אבל שומאכר הדף בעיטה של דידייה סיס וליטברסקי השווה ל־3-3. פלאטיני ורומניגה כבשו לפני ששומאכר הראה שוב את צדו האחר עם הדיפה מבעיטה של מקסים בוסס. הורסט רובש כבש. מערב גרמניה בגמר.

שלושה ימים אחר כך הפסידו הגרמנים את הגביע לאיטליה. באטיסטון עוד היה בבית חולים, סובל משתי שיניים שבורות, משבר בלסת ומנזק לחוליה. הוא יישאר מאושפז כחודש וייעדר כחצי שנה. הצרפתים זעמו כמובן. "ברברי מקצועי", כינה "ל'אקיפ" את שומאכר. סקר בצרפת קבע שהוא האדם השנוא במדינה, לפני אדולף היטלר. והשוער? אחרי שבסיום חצי הגמר הכריז כי "אם כל מה שקרה לו זה אובדן של שיניים, אקנה לו כתרים", הואיל לבסוף להתנצל וביקר את הצרפתי בבית החולים. "יש דברים שאי אפשר לשנות בלהט הרגע", אמר שומאכר ל"פור־פור־טו" לפני כמה שנים, "אם הייתי שוער עכשיו, הייתי עוזב את הקו באותה דרך. מה שהייתי משנה זה את התנהגותי בזמן שטופל ואחרי המשחק, אי אפשר לקבל אותה". לדבריו, פשוט לא היה מסוגל להודות בשגיאה.

כעבור ארבע שנים שוב נפגשו הצרפתים והגרמנים בחצי גמר המונדיאל. שומאכר היה שם, לא לפני שבאימון לפני הטורניר פצע חבר לנבחרת בצורה שהדהימה את המאמן פרנץ בקנבאואר. "איני מתכוון להתקרב לשומאכר, הפעם אהיה זהיר יותר", הצהיר באטיסטון, אבל סיפר שסלח לשוער. מהמשחק הזה הוא שוב יצא ללא הכרטיס לגמר, אך הפעם בשלום. בפברואר 2012, כששתי הנבחרות נפגשו למשחק ידידות, אמר באטיסטון: "סלחתי לשומאכר מזמן, אך אין בי רצון מיוחד לפגוש אותו. לאורך זמן הבנתי שאנשים סימנו אותו לנצח בשל כך, אבל עכשיו זה נגמר. לעולם לא נדע אם זה היה מכוון או לא".

https://www.youtube.com/watch?v=bka-sSgADwE&hd...

בתמונה מ: הראלד "טוני" שומאכר רגע לפני הכניסה הפראית בפטריק באטיסטון
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 4-מערב גרמניה נגד אנגליה 1970'
מקום 4-מערב גרמניה נגד אנגליה 1970
02/06/2014 | 19:03
46
4 שנים אחרי הגמר שבו אנגליה ניצחה את מערב גרמניה 2-4 עם שלושער של ג'ף הרסט בוומבלי,אנגליה ומערב גרמניה נפגשו בשלב רבע הגמר ב-14.6.70 בעיר המקסיקנית לאון.

דקה 31, אלן מולרי  קבע 0-1 לאנגליה.דקה 49,מרטין פיטרס קובע 0-2.בדקה ה-68 פרנץ בקנבואר מצמק, אובה זיילר בדקה ה-82 השווה והמשחק נכנס להארכה.בדקה ה-108 גרד מולר קבע מהפך,2-3 למערב גרמניה שמנצחת את אנגליה בפעם הראשונה בתולדותיה במסגרת רשמית.בחצי הגמר גרמניה הודחה ע''י איטליה.

https://www.youtube.com/watch?v=munBdTn5iLQ&hd...

בתמונה מ: גרד מולר מבקיע את שער הניצחון
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 3-ברזיל נגד צרפת 1986'
מקום 3-ברזיל נגד צרפת 1986
02/06/2014 | 19:07
1
65
21.6.86, איצטדיון חליסקו בגוודלחרה,רבע הגמר ברזיל נגד צרפת.

צרפת שנתיים קודם זכתה באליפות אירופה,והקפטן מישל פלאטיני אחרי שהוביל את נבחרתו לאליפות היבשת ואת קבוצתו, יובנטוס, לזכייה בגביע אירופה לאלופות ב-1985 רצה עוד תואר חשוב בקריירה-זכייה בגביע העולם.

הצרפתים סיימו במקום השני בבית המוקדם עם ניצחונות על קנדה (0:1 קטן) והונגריה (0:3) ותיקו 1:1 מול ברה"מ החזקה. בשמינית הגמר הם הדיחו את אלופת העולם איטליה עם 0:2 חלק והגיעו לשמונה האחרונות.

הברזילאים הגיעו עם גרסה קצת פחות נוצצת של הנבחרת של 82'. סוקראטס, זיקו וג'וניור עוד שיחקו, אבל כבר היו מבוגרים יותר. מצד שני, לברזיל היתה הגנה חזקה,שוער טוב וגם חלוץ מאיים, קארקה. ובקיצור, כל מה שלא היה לה במונדיאל הקודם. את הבית המוקדם צלחו הסלסאו עם 3 ניצחונות: 0:3 על צפון אירלנד, 0:1 על ספרד ו-0:1 על אלג'יריה. בשמינית דרסה ברזיל 0:4 את פולין והתייצבה לאתגר הגדול: מפגש מול הטריקולור על הכרטיס לחצי הגמר.

המשחק שוחק בשבת בשעה 12:00 ושרר אז חום של 45 מעלות.

בדקה ה-17, מסירה נהדרת של ז'וסימר חתכה את ההגנה הצרפתית ומצאה את מילר, שהסיט לג'וניור. משם, דאבל פס עם קארקה, והחלוץ שם את זה ברשת,0-1.בדקה ה-40 פלאטיני מצא את הרשת,1-1.

בדקה ה-70 קארקה כמעט כבש את השני אבל נגח למשקוף.בדקה ה-75 פנדל לברזיל.זיקו ניגש לבעוט אבל השוער הצרפתי ז'ול בטס הדף את הבעיטה,עדיין 1-1,נכנסים להארכה שבה התוצאה נשמרת ואז הגיע דו קרב הפנדלים.

סוקרטס היה הבועט הראשון אבל בטס היה במקום והדף. דומיניק סטופירה העלה את צרפת ליתרון,אלמאו כבש לברזיל,1-1.מנואל אמורוס עשה 1-2 לצרפת.זיקו שהחטיא פנדל במהלך המשחק ניגש לבעוט,והפעם הוא הבקיע.2-2.

ברונו באלון בעט את הבעיטה השלישית לזכות הצרפתים. הכדור פגע בעמוד,פגע בגבו של השוער אוסקר ומשם לרשת,2-3 לצרפת.בראנקו בעט את הפנדל הרביעי של ברזיל,3-3.עכשיו תורו של פלאטיני ודווקא הוא בועט מעל לשער.3-3,פנדל אחרון לכל נבחרת.

ז'וליו סזאר(לא השוער כן?) בעט את הפנדל החמישי של ברזיל לקורה.בעיטה חמישית ואחרונה,אם צרפת מבקיעה היא בחצי הגמר.לואיס פרננדז,בימים שהיה שחקן נבחרת ולא מאמן בית''ר י-ם ונבחרת ישראל ניגש לבעוט והוא בעט פנימה,3-4 לצרפת בדו קרב הפנדלים והיא בחצי הגמר שם חיכתה לה מערב גרמניה וניצחה אותה 0-2.

https://www.youtube.com/watch?v=gZ1SJOqXJng&hd...

בתמונה מ: חיבוק הניצחון של מישל פלאטיני ולואיס פרננדז
כדורגל >>
לצפיה ב-'לא מבין'
לא מבין
02/06/2014 | 19:20
34
איך אותו אתר בחר להכניס את המשחק הזה במקום 2 משחקים שהיו טובים לא פחות ממנו

בלגיה נגד ברית המועצות בשמינית הגמר בו בלגיה ניצחה 3-4 לאחר הארכה

וכן משחק הגמר של אותו מונדיאל שהיה דרמטי ומרתק בין ארגנטינה למערב גרמניה
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 2-איטליה נגד מערב גרמניה 1970'
מקום 2-איטליה נגד מערב גרמניה 1970
02/06/2014 | 19:13
54
חצי גמר הטורניר,17.6.70,אצטדיון אצטקה במקסיקו סיטי.

שלושה ימים אחרי שניצחה את אנגליה ברבע הגמר במשחק שהגיע למקום ה-4 במצעד,פגשה מערב גרמניה את איטליה.

בדקה ה-8 רוברטו בונסייה האיטלקי הניף את רגלו והכניע את ספ מאייר,0-1.בדקה ה-90 הגיע השוויון של מערב גרמניה,כשקרל היינץ שייזינגר השווה.שייזינגר היה באותם ימים שחקן של מילאן ושיחק בשורותיה מ-1965 ועד 1974 כשעונה קודם לכן הוא שיחק ברומא.זה היה השער היחידי שלו במדי נבחרת מערב גרמניה ועוד איזה שער חשוב....

המשחק נכנס להארכה.בדקה ה-94 גרד מולר ניצל אי הבנה בהגנה האיטלקית וקבע 1-2 למערב גרמניה.בדקה ה-98 תורה של הגנת מערב גרמניה לעשות טעויות ומי שמנצל את זה הוא טריסיסו בורניץ',2-2.

בדקה ה-104 לואיג'י ריבה קובע 2-3 לאיטליה,בדקה ה-110 גרד מולר נוגח מקרוב,3-3.איטליה חידשה את המשחק ובהתקפה הראשונה שלה ג'יאניני ריברה בעט פנימה,3-4 לאיטליה,תוצאת הסיום.

איטליה פגשה בגמר את ברזיל אך נכנעה לה 1-4.

https://www.youtube.com/watch?v=-6s1i7TwaDs&hd...

בתמונה מ: שחקני שתי הנבחרות רגע לפני שריקת הפתיחה
כדורגל >>
לצפיה ב-'מקום 1-ברזיל נגד איטליה 1982'
מקום 1-ברזיל נגד איטליה 1982
02/06/2014 | 19:16
1
127
בית רבע הגמר, ברזיל נגד איטליה. איצטדיון הסראייה בברצלונה, 5 ביולי 1982.

קיץ 1982 היה קיץ זכור עבור כל בית בישראל.זה היה קיץ של גביע העולם בספרד ומלחמת לבנון ה-1.יש מי שטוען שזה היה הטורניר הטוב יותר שהיה מאז ומעולם.

קצת רקע: נבחרת ברזיל הגיעה לספרד כדי לקחת גביע ולחזור הביתה. המאמן טלה סנטנה שהלך לעולמו ב-2006 גיבש אוסף נדיר של גאוני כדורגל יצירתיים - זיקו, אדר, ג'וניור, טוניניו סרזו, פלקאו, והקפטן ד"ר סוקראטס, ששייטו בקלילות על פני הבית המוקדם. זו היתה ברזיל בשיא תפארתה, מאה אחוז התקפה ודמיון. 0:4 מול ניו זילנד ו- 1:4 מול סקוטלנד, ברה"מ עשתה קצת צרות אבל נכנעה גם היא בסופו של דבר 1:2. כל משחק היה בגדר קונצרט, עם ים של כדורים לחיבורים והתקפות של שבעה-שמונה שחקנים בתוך רחבת היריבות.  

איטליה, לעומת זאת, היתה סיפור אחר. אחרי שבמשחקי ההכנה האזורי קירטעו עם הפסדים לצרפת ולמזרח גרמניה, הגיע משחק אימון מול קבוצה בינונית מפורטוגל, כזה שמשחקים בשביל לתת שבע חתיכות ולהתחיל את הטורניר במוראל גבוה. אבל האיטלקים הפסידו, מה שגרם לסוכנויות ההימורים להציב אותם עם יחס של 1 ל- 100 בסיכויי הזכייה.

בבית המוקדם איטליה סיימה ב-3 תוצאות תיקו.0-0 עם פולין,1-1 עם פרו ו-1-1 עם קמרון.זה היה עידן שבו ניצחון היה שווה 2 נק' ופולין סיימה בראש הבית עם 4 נק',איטליה וקמרון סיימו עם 3 נק' ומכיוון שאיטליה סיימה עם יחס שערים 2-2 וקמרון עם 1-1 איטליה העפילה מהמקום השני לבית רבע הגמר לבית עם ברזיל וארגנטינה.

ברזיל סיימה את הבית שלה עם מאזן מושלם של 3 ניצחונות ויחס שערים 2-10.

בית רבע הגמר היה למעשה 'בית המוות'.ברזיל,שבעיני רבים הייתה לנבחרת הכי טובה,ארגנטינה שזכתה 4 שנים קודם בטורניר ואיטליה.

בית רבע הגמר כלל 4 בתים של 3 נבחרות,הראשונה מכל בית עולה לחצי הגמר.איטליה ניצחה את ארגנטינה 1-2,ברזיל ניצחה את ארגנטינה 1-3 והכל היה מוכן למשחק המכריע.לברזיל הספיק תיקו כדי לעלות,איטליה הייתה חייבת ניצחון.

בדקה ה-5 אנטוניו קבריני הגביה לרחבה ופאולו רוסי נגח פנימה,0-1 לאיטליה.בדקה ה-12 ברזיל השוותה במהלך קבוצתי. סוקראטס התנהל עם הכדור, מצא את זיקו במסירת סרגל על 20 מטר ורץ קדימה. 'פלה הלבן' סיבסב שני איטלקים, מצא את הקפטן בעוד מסירה מושלמת, סוקרטס פרץ לרחבה ומול דינו זוף שם את זה ברשת.

בדקה ה-25 רוסי כבש את השני שלו ושל איטליה כשמסירת רוחב של טוניניו סרז'יו הגיעה היישר אליו והוא מ-16 מ' בעט פנימה,1-2.

במחצית השנייה דינו זוף מנע פעמיים משחקני ברזיל להבקיע,רוסי יכל לכבוש את השלישי אבל במצב של אחד על אחד מול השוער ולדיר פרז הוא בעט החוצה.בדקה ה-68 פלקאו הברזילאי ששיחק ברומא מצא עצמו חופשי ומ-16 מ' הניף רגל ובעט לרשת,2-2.

ברזיל ידעה שתוצאה כזו מספיקה לו אבל המשיכה לתקוף,ונענשה בדקה ה-74 כשאיטליה הגביהה קרן,הגנת ברזיל הרחיקה עד מרקו טראדליש בעט מן האוויר ופאולו רוסי היה שם ומקרוב בעט פנימה,2-3 מדהים ושלושער של החלוץ האיטלקי.

בדקה ה-90 הבלם הברזילאי אוסקר התרומם לכדור חופשי של אדר ונגח בעוצמה אבל דינו זוף ממש על קו השער עצר את הכדור ומנע שוויון.בסיום,2-3 לאיטליה שעלתה לחצי הגמר.
שפט את המשחק אברהם קליין.

בחצי הגמר שוב רוסי היה הגיבור של איטליה עם צמד בניצחון 0-2 על פולין.בגמר איטליה פגשה את מערב גרמניה ניצחה אותה 1-3 כשרוסי מתכבד בכיבוש השער הראשון.

רוסי סיים את הטורניר כמלך השערים עם 6 שערים,שהגיעו לטורניר הזה אחרי שסיים עונש השעייה של שנתיים בעקבות מכירת משחקים.

https://www.youtube.com/watch?v=7xZyV7IAm9s&hd...

בתמונה מ: ג'וניור רודף אחרי פאולו רוסי כוכב המשחק
כדורגל >>
לצפיה ב-'להההההה'
להההההה
02/06/2014 | 19:18
53
נשבע לך שהייתי בטוח שהמקום הראשון הוא המשחק ביניהן ב-70. מה אמרת המייל של הבחור הזה?
כדורגל >>
לצפיה ב-'המשחק הטוב ביותר שאני ראיתי'
המשחק הטוב ביותר שאני ראיתי
03/06/2014 | 18:06
6
88
פורטוגל נגד הולנד מונדיאל 2006
כדורגל >>
לצפיה ב-''
03/06/2014 | 18:16
9
לצפיה ב-'ציני כן?'
ציני כן?
03/06/2014 | 19:05
12
לצפיה ב-' אני מניח שלא שמעת על "הקרב של סנטיאגו"'
אני מניח שלא שמעת על "הקרב של סנטיאגו"
04/06/2014 | 17:54
3
54
משחק שגורם לפורטוגל-הולנד להיראות כמו אגם הברבורים

כדברי השדר הג'נטלמן הבריטי: the most stupid, appalling, disgusting and disgraceful exhibition of football in the history of the game

תבלו!

http://www.youtube.com/watch?v=T5jVMSlpZhg

כדורגל >>
לצפיה ב-'תודה - יוצ'וב חסום לי בעבודה...'
תודה - יוצ'וב חסום לי בעבודה...
05/06/2014 | 14:10
15

הודעות אחרונות

08:16 | 23.05.19 - מבזקי ספורט -
07:17 | 22.05.19 - מבזקי ספורט -
08:06 | 21.05.19 - מבזקי ספורט -
00:27 | 20.05.19 - מבזקי ספורט -
01:28 | 19.05.19 - מבזקי ספורט -
08:28 | 18.05.19 - מבזקי ספורט -
09:11 | 17.05.19 - מבזקי ספורט -
01:35 | 16.05.19 - מבזקי ספורט -
00:39 | 15.05.19 - מבזקי ספורט -
06:30 | 14.05.19 - מבזקי ספורט -
08:52 | 13.05.19 - מבזקי ספורט -
08:02 | 12.05.19 - מבזקי ספורט -
08:25 | 11.05.19 - מבזקי ספורט -
00:56 | 10.05.19 - מבזקי ספורט -

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ