מכבי חיפה בת 100 - פרויקט מיוחד

• פותח הנושא afc2
  • פורסם בתאריך
טעות אחת ב- 20 שנה, קורה.

אתה לא יכול להשליך טעות של בנאדם אחד על מועדון שלם, וגם לא להכתים את הבנאדם בגלל הטעות אם היא לא מייצגת את התנהלותו בדרך כלל.

na vh

New member
טעות אחת?

גם אם זה היה נכון, ואכן הייתה נעשית "טעות אחת", משהו בסדר גודל בד"כ מאפיין קבוצות כמו מרמורק, לא קבוצות שמתיימרות להיות קבוצות גדולות.

לשתף שחקן מורחק זו לא טעות מסוג הטעויות ש"קורות", כמו בחירה במאמן שלא הצליח.

אבל זו ממש לא הטעות היחידה. יש הרבה מאוד דברים שמעידים על כך שהניהול בחיפה הוא לא טוב כמו שמנסים לתאר אותו.

itzikon5352106

New member
הכוונה שלי הייתה אחרת

ההתנהלות של מכבי ת''א עם טל בן חיים הייתה שכונה אחת גדולה,זה היה מחטף,מאחורי הגב של הפועל ת''א.חוץ ממקרה סאדאת בוקרי שמכבי חיפה 'חטפה' להפועל ת''א בעונת 09/10 לא זוכר ששחר התנהג כאילו הוא בשכונה

בכלל זה היה נראה כאילו עמוס לוזון רוצה רק לדפוק את הפועל ת''א בגלל שהאוהדים שם עשו לגיא לוזון ת'מוות כשהוא אימן שם ועמוס לוזון הוא גם חבר קרוב של אלי טביב שסבל קשות מאוהדי הפועל.לוזון רצה לנקום בהם,עשה עסקה טובה ומכר אותו למכבי.

na vh

New member
למה זו שכונה?

אולי בריונות, אולי לכלוך, אבל לא משהו שהוא אינו מקצועי.
לא כל עסקה בכדורגל העולמי מסתיימת כך שכל הצדדים מרוצים.

אבל בהנחה שזו כן שכונה
יעקב שחר כן מתנהג ככה, ולא פעם אחת, שכן מקרה בוקרי לא היה היחיד. הוא התנהג באפן זהה גם עם בוקולי
ובאופן דומה עם ארבייטמן

pgprince

New member
יש פה סגידה מוגזמת ליעקב שחר

שתעלה למכבי חיפה ביוקר כשהוא יעזוב את הקבוצה

itzikon5352106

New member
יעקב שחר יעזוב את מכבי חיפה??

שווה לסיכוי שיובל נעים חותם בברצלונה...

שחר לא ימכור את חיפה והוא מקסימום יעביר את המושכות לבן שלו אור

pgprince

New member
ועד כמה אור מחוייב למכבי חיפה?

תזכור שיעקב שחר כבר בן 72

Benedictus2

New member
אני יודע שקשה להפנים את זה

אבל מכבי חיפה הייתה מועדון גדול לפני שחר והיא תהיה כזאת גם אחריו

king for a day1

New member
מבחינת ההישגים, מכבי חיפה הייתה...

... מועדון מספר שלוש בארץ עם ארבע אליפויות וכמה גביעים.

Benedictus2

New member
לא כדאי לבלבל עם עובדות

ארבעה תארי אליפות זה באמת לא נחשב.
בעצם סליחה... אתה מדבר על "חיפה" ואני מתכוון ל"מכבי חיפה". בשבילך זו אותה קבוצה ובשבילי לא. "חיפה" אכן הייתה קבוצה נטולת תארים, חסרת היסטוריה, ללא כל מורשת אמתית ובלי אוהדים, לפני שהטייקון יעקב שחר קנה את המועדון בשוק תלפיות מכמה סוחרים מיוזעים, לצורך טיפוח האגו שלו.
מכבי חיפה זו קבוצה אחרת, קבוצה שקיימת מאז 1913 (קצת יותר משלוש שנים אחרי שקמה העיר תל-אביב שהפכה ברבות הימים למדינה...), ושמאמצע שנות השלושים מנהלת אותה ביד רמה אגודה חזקה ומבוססת, מאורגנת כיאה ל"ייקים" שבאו לכאן בעלייה החמישית. מכבי חיפה זה מועדון שמחזיק בנכסים בשווי של מליונים ברחבי העיר חיפה, שאכן היסס להשקיע יותר מדי בקבוצת הכדורגל שלו מאחר וראה בפעילותו סוג של מחוייבות לקהילה כולה. זו הסיבה שהמועדון, שמכבי חיפה היא קבוצת הכדורגל שלו, מחזיק במתקני ספורט איכותיים במרכז הכרמל ובמבואות הדרומיים של העיר, במועדון ספורט משוכלל, בבריכת שחייה ובשני מתחמי נדלן יקרים ביותר בלב שכונת הדר בחיפה. למכבי חיפה יש דירקטוריון שחברים בו דמויות מרכזיות בקהילת העסקים החיפאית, תמיד היו בו דמויות כאלה וכנראה שגם תמיד יהיו.
ומכבי חיפה הזאת, ולא "חיפה", הצליחה להשיג כמה הישגים חשובים, כולל ארבעה תארי אליפות, לפני שיעקב שחר רכש מהמועדון את קבוצת הכדורגל שלו (וכמו שג'ף רוזן החליט לרכוש את קבוצת הכדורסל לפני כמה שנים, ואני מקווה שגם זה יביא למהפך בענף השני שבו "מכבי" תל-אביב שולטת שלטון ללא מיצרים, ויהפוך את השמעון מזרחיזם להיסטוריה).

borat1

New member
שמעון מזרחיזם

Puskas

New member
מכבי חיפה בשבילי

בגיל 5 וחצי בערך הגעתי להתארח אצל קרובי משפחה במושב צרופה למרגלות הכרמל, וילה לידם גר איתן אהרוני (עד היום).
פגשתי אותו כשישבנו בגינה (אין גדרות בין הגינות וכולם רואים את כולם) ושמעתי שהוא שחקן במכבי חיפה.
משם החלטתי שאני אוהד את מכבי חיפה, המסע שלי עם הקבוצה הזו הוא ארוך, מלא רגעי שמחה וגם רגעי נפל.
רגעי השיא מבחינתי היו הקבוצה המופלאה של 93-94 עם המאסטרו ברקוביץ' והוירטואוז עטר וכמובן עם האווירון.
קבוצה שהחזיקה שניים מהזרים ההגנתיים הטובים בהיסטוריה, קנדה ופץ (שגמר את הקריירה הודות למליקה הבן זונה).
ה-5-0 היה השיא של העונה הזו אבל כל העונה הייתה קסומה ומדהימה, מאז פץ לא חזר לעצמו, שפיגל נעלם וגם הולצמן נפל.
למעשה אני חושב שלהוציא בודדים כמו ברקו ומזרחי שעוד נתנו עונות גדולות בקריירה, העונה הזו הייתה עונת השיא של כל הסגל הזה.
רגע שיא נוסף הוא העלייה ההיסטורית לליגת האלופות, אני לא אשכח את השמחה והטירוף כשאני וחברים שלי הרמנו אחד את השני באוויר כשחיפה שמה את השלישי.
העונה הזו הייתה מצוינת בליגת האלופות וטרגית בליגה אבל עדיין עונת שיא נהדרת.

בסופו של דבר ראיתי לאורך 21 שנותיי כאוהד מכבי חיפה כמה מהשחקנים הנדירים והמדהימים ביותר שהיו פה,
ברקו, עטר, רביבו, קנדה, פץ, ז'וטא, יעקובו, מזרחי, חזן, דוידויץ', בניון, רוסו, פראליה ועוד עשרות אחרים מדהימים.
גדלתי על הסיפורים של הקבוצה הגדולה משנות ה-60 עם הרדי, אמר, מנצ'ל, שווגר ועוד רבים ועל הסיפורים של הקבוצה המופלאה של שנות ה-80 עם אבוקרט, ממן, סלקטר וראש הזהב, ארמלי ופרשת יובנטוס, אבי רן האגדי ואפילו קלינגר ובנין שעזבו כשעוד לא הבנתי יותר מדי.

רק דבר אחד עוד לא ראיתי כאוהד הקבוצה, דאבל (האחרון היה ב-90-91 ורק אחרי העונה הזו התחלתי לאהוד אותם ורק בשנת 93 הבנתי ממש),
אז אני מקווה שמתישהו בשנות חיי אני אזכה גם לרגע הזה.

מכבי חיפה, המועדון הגדול בישראל אי פעם, מאז ולתמיד!

GerMan4

New member
בכלל לא

מכבי ת"א ביי פאר המועדון הגדול בארץ לא רק ברגל בהכל

GerMan4

New member
תתמקד בעובדות

אפילו נשיאך העדיף פיינל4 עם מכבי האמיתית בפאריז על חגיגות אליפות בטדי אחרי 7 שנים יבשות

Puskas

New member
מה זה משנה עכשיו?

הנה אני אחדד בשבילך את המשפט שמסתבר שמסב לך קושי רב בקבלתו..
מכבי חיפה זה מועדון הכדורגל הגדול בכל הזמנים.

למעלה