כשהשלווה שלך מופרת ע"י האגדות השקטות

ifa1111

New member
כשהשלווה שלך מופרת ע"י האגדות השקטות

אתחיל בסיפור קצר שיקשר אותי לסיפור ענק בשנות השמונים והועלה לאינטרנט לפני 9 חודשים ע"י מנחם לס. יש לי חברים קבועים איתם אני משחק כדורגל בימי שישי (כשאני בבית) מדי שבוע. הפעם ביום שישי היה כדורגל מוצלח במיוחד מה שהוביל לאמביציה רצינית אצל חלק מהחברים לנסות ולקבוע כדורגל גם בראשון בבוקר, וכך יצא שהיום רובנו דחינו את העבודה וב-9 בבוקר הגענו למגרש. תוך כדי שאנחנו "עושים כוחות" (בחירות בחלק מהערים/ מתחלקים לקבוצות למי שכבר מזמן לא משחק בשכונה) שמנו לב לבחור בן 28-30 לערך שעמד בפינה ובעט כדור על הקיר. שאלנו אותו אם הוא רוצה להצטרף, הבחור הסכים אבל אמר לנו שהוא לא שיחק משחק של ממש כבר למעלה מ-5 שנים... שמנו אותו בקבוצה החלשה ביותר והתחלנו לשחק. כבר במהלך הראשון הוא עבר את כל הקבוצה בזכות מהירות של ילד בן 18 ובעט לעמוד, בשתי הדקות הבאות בעיקר בזכות ההלם הבקיע שער ובישל עוד אחד ובכך ניצח את המשחק. הרמה אצלנו היא לא צ'מפיונס ליג אבל היא בטח יותר טובה מרב המקומות בהם משחקים בשכונה וכנראה שגם יותר מהליגה למקומות עבודה, לכן כולנו כ"כ התפלאנו שבא הבחור הזה שלא שיחק למעלה מ-5 שנים, טוען שמעולם לא שיחק כדורגל מקצועני ועזב את מכבי ת"א כשהיה בן 13 ועושה לנו בית ספר פשוטו כמשמעו. בתור אחד ששיחק עם שחקנים טובים ומוכשרים מאד, ראה לא פעם ולא פעמיים ילדים סופר מוכשרים שחלקם הפכו לשחקנים מעולים וחלקם סיימו בליגות החובבניות אני בלב שלם יכול להעיד שמדבר באחד הכשרונות הגדולים ביותר שראיתי. כישרון מולד ברמות עולמיות לכדורגל, כי המהירות נשארת איתו מבלי שהוא עובד עליה כלל בשנים האחרנות, ומה שיש לו ברגליים הוא לא השיג באימון או תרגולים רבים. אין בי ספק שמבחינת כישרון אם היה מנסה לשחק כדורגל באופן מקצועני היה מוצא את עצמו לפחות באחת מקבוצות הצמרת של ליגת העל. ועכשיו למאמר האמור, הסיפור המפורסם (בישראל קצת פחות) על סיד פינץ'

Mellow29

New member
וואו, תודה

זה היה שווה כל מילה. פשוט כתבה אדירה. תודה רבה על הלינק!

itzikon5352106

New member

ריתקת אותי כמו תמיד

ifa1111

New member
חשוב להבהיר

אני רק הבאתי את הקישור, הסיפור המרכזי על פיץ' תורם ע"י מנחם לס.

somone141

New member
חכה שתראה אותי משחק

אני מאמין שאני טוב, אומרים עליי שאני שחקן גדול, אבל מן הסתם לשבח את עצמך יהיה שחצני. אני עדיין משחק כדורגל בקבוצת בוגרים (עזבו, לא חשוב איפה), עברתי את כל מחלקות הנוער של עירוני אשדוד, הייתי שחקן מרכזי. קשר-חלוץ כזה.. כשאני משחק עם חברים 3 פעמים בשבוע, אני מבסוט מהכושר שלי, בטח כאשר מולנו משחקים מבוגרים יותר, פייזים ועם לא מעט כישרון. יש המון כישרונות גדולים שמתבזבזים סתם בשכונות, בעוד שבליגה שלנו אתה רואה כל מיני עלוקות שמשחקים בגלל פרוטקציות וקשרים. זה מה שקרה לי כשהייתי אמור לעלות לבוגרים של מ.ס. אשדוד. אבל אותם אנשים מגעילים לא ממש במועדון היום, כך שאין טעם להרחיב על זה. בכל מקרה, גם לי קרה לא מעט פעמים, בעיקר בגילאי הנוער, שכמה חבר'ה טובים הציעו לי לבוא ולשחק איתם ועשיתי להם בית ספר. זה פשוט מחזיר אותי לימים בהם הייתי מטורף על כדורגל ולא מעביר יום אחד בלי לשחק. היו ימים..

למעלה